Nohy a vse kolem toho

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 14, 2024 17:04

mike
https://www.sukl.cz/fluorochinolonova-a ... ochinolony
zrejme uz to cislo bude hodne vysoky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pát bře 15, 2024 1:55

Schvalne jsem si nasel letak k tomu, co jsem tenkrat mel, samozrejme se velmi zmenil. Je tam to, co pise SUKL, ale jinak je trochu nekonzistentni a zavadejici:

Bolest šlachy (nejčastěji Achillovy) způsobená jejím zánětem nebo přetržením. Frekvence výskytu je velmi vzácná.
...
Vzácné (mohou postihnout až 1 z 1 000 pacientů)
...
zánět šlach (tendinitida),


Pricemz velmi vzacna kategorie tam ma 1 z 10000. Nelibi se mi to, clovek si po precteni rekne, ze takovou smulu mi nemuze, jenze ono je to nejspis i castejsi, nez pisou. V mnou odkazovanem clanku je 1:250, coz uz fakt neni malo a bojim se, ze realita muze byt jeste horsi. Kazdopadne, ja jsem tu smulu mel a to jsem to vysadil docela brzo. Lytka mne bolela pres 3 mesice a dalsi rok jsem mel problem s chrupavkami v kolenou. Spojitost nikdo neprokaze, ale mel jsem to jen jednou v zivote a zrovna po tomhle. Takze ji predpokladam. Taky jsem znal jednu, co ji achilovka znicehonic praskla. Zdrava zenska okolo 40, ale trpela na caste zanety mocovych cest. Je docela pravdepodobne, ze ji lecili timhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » pát bře 15, 2024 11:23

mike píše: Dali ti je jako prvni nebo az pote, co jina ATB nezabrala?
Dostal jsem CIPLOX jako prvni, jeste na (odborne) pohotovosti v sobotu. Docela leky zabraly. Potom v pondeli k tomu pridali jeste druhe ATB na soubezne pouzivani (stylem: "v mladi jste mel alergii na penicilin, jakou, bylo to zavazne?"; "Nevim, PNC mi vylucovali uz od nejakych 3-4 let, to si opravdu nepamatuji."; "Tak zkuste a kdyby se objevilo neco, tak to vysadte." :((). Ale ze by me doktor jakkoliv upozornoval, ze si mam dat pozor na ten Ciplox nebo se me ptal na veci, pri kterych se nema pouzit nebo ma jeho pouzivani "dobre rozmyslet", to ne ](*,). Je zajimave, ze nektere veci jsou mirne jine v pribalovem letaku na SK a v CZ.

Zajimave jeste bylo u mne, ze kdyz jsem byl na pohotovosti (a potom jeste i doma) , mel jsem puls kolem 80-85/min. Po jeden a pul dnu uzivani Ciploxu kolem 70-72, po jednom dni (dvou davek) druhych ATB mi puls klesl na 55-60/min - a za klidu to tak je i po dvou mesicich. Coz je uz znak bradykardie, prilis pomaleho biti srdce. Bohuzel, nijak jsem to predtim nesledoval, to jen jsem v prubehu nemoci obcas vedle teplomeru pouzil i pulsni oxymetr, ktery to meri taky (a meri spravne).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pát bře 15, 2024 16:32

apuka píše:Dostal jsem CIPLOX jako prvni, jeste na (odborne) pohotovosti v sobotu.

Neznam podrobnosti, ale jak ti to sedi s doporucenim SUKLu, ktere vydali uz pred vic nez 5 lety? Normalne to nema byt ATB prvni volby, ale treba to v tvem pripade bylo jinak.

apuka píše:Ale ze by me doktor jakkoliv upozornoval, ze si mam dat pozor na ten Ciplox nebo se me ptal na veci, pri kterych se nema pouzit nebo ma jeho pouzivani "dobre rozmyslet", to ne

Njn, teorie versus praxe...

apuka píše:Zajimave jeste bylo u mne, ze kdyz jsem byl na pohotovosti (a potom jeste i doma) , mel jsem puls kolem 80-85/min. Po jeden a pul dnu uzivani Ciploxu kolem 70-72, po jednom dni (dvou davek) druhych ATB mi puls klesl na 55-60/min - a za klidu to tak je i po dvou mesicich.

Rychlejsi tep pri akutni infekci a jeho pokles pote, co zaberou ATB, je normalni. Jelikoz nevis, co jsi mel predtim, tak bych z toho nic nevyvozoval. Ja mam teda normalni klidovy tep okolo 60, ale v noci, kdyz v klidu sedim u PC, tak klesa spis k 50. Mam to tak od doby, co jsem zacal s dennima vychazkama, takze to povazuju za priznivy znak ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » pát bře 15, 2024 17:19

mike píše:ak ti to sedi s doporucenim SUKLu, ktere vydali uz pred vic nez 5 lety? Normalne to nema byt ATB prvni volby, ale treba to v tvem pripade bylo jinak.
Jo, pravdepodobne to u mne sedelo. Komplikovanejsi a pomerne tezsi bakterialni zanet/infekce, z tezko presne zjistitelne priciny, ktery se musel okamzite lecit.
Pravda, doktor, ktery me (uz v normalni ambulanci v normalni ordinacni dobe) vysetroval dva dny po nasazeni (na specializovane pohotovosti) se me jenom ptal, jestli se citim lip (ano, vyrazne lip), ale taky se nijak neptal, jestli nejsou nejake popisovane mozne komplikace. No a ja vzhledem k tomu, ze kvuli infekci a vyssi horecce jsem od zacatku mel bolesti kloubu, svalu a tak, jsem zrovna z teto oblasti nic nerikal.
mike píše:Njn, teorie versus praxe...
Ano. Navic jdes do ordinace v nemocnici, kde se stridaji doktori, tj. kazdy krat Te vysetruje nekdo jiny (mne pri peti navstevach celkem ctyri doktori, kdyz nepocitam jeste doktorku na bezne pohotovosti). Samozrejme, kazdy ma jiny pristup, jine preference, takze je domluva pomerne tezka - kazdy z rozhovoru s Tebou zapise, co se zda jemu vhodne a potom se druhy jindy krouti hlavou, proc jsem to a ono hned lekari nerekl. Ale ja rekl, jenze pro nej to nebylo zajimave a nenapsal do zpravy... ](*,). (To abych se i na vysetreni pripravoval "pruvodnim dopisem" jako na reklamace a trval na tom aby to zalozili do kartoteky :-k :twisted:..)
mike píše:Jelikoz nevis, co jsi mel predtim, tak bych z toho nic nevyvozoval.

Nevyvozuji nic, jen mi to prislo zajimave zjisteni. Co si pamatuji, predtim oxymetr bezne ukazoval hodnoty v klidu 65-75. Ja netrenuji tak, jak Ty, takze nemam duvod, proc bych mel mit takovy pulz. Ale jak rikam - nevyvozuji z toho zatim nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 15, 2024 18:10

tak muzu zacit pomalinku trosku protahovat (v leze bez zatizeni) a jeste idealne chodit s berlema. Nakonec to uz dneska po 16/7 dnech vypada docela dobre.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pát bře 15, 2024 21:00

apuka píše:Komplikovanejsi a pomerne tezsi bakterialni zanet/infekce, z tezko presne zjistitelne priciny, ktery se musel okamzite lecit.

To jo, ale otazka je, jestli se musela lecit timhle. Je spousta jinych ucinnych ATB. Proc ti pak dali jeste ten penicilin? Na zaklade kultivace bakterii?

apuka píše:Ja netrenuji tak, jak Ty, takze nemam duvod, proc bych mel mit takovy pulz.

Netrenuju, jen pravidelne chodim. Zda se, ze to staci :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » sob bře 16, 2024 19:43

mike píše:otazka je, jestli se musela lecit timhle. Proc ti pak dali jeste ten penicilin? Na zaklade kultivace bakterii?
Ja jsem se doktora(-y) na duvod neptal. Ani u jednech ATB. Byl jsem rad, ze si mne nenechali v nemocnici, coz by znamenalo ATB intavenozne, axi bych ani netusil, jake - a hlavne bych si ani neprecetl pribalovy letak. Rozhodne ale ty druhe ATB nedali na zaklade kultivace. Jednak mi v sobotu "odebral krev" jen na bezne pohotovosti na test CRP primo v ordinaci (tj. z toho by nic nevykultovali) a jednak za necele dva dny by se jim nic nevykultivovalo.

Rekl bych ze duvodem mohlo byt, ze si nebyli jisty presne co za infekci tam bylo a ten druhy doktor si chtel "pojistit" i nejake jine kmeny, vuci kterym ty prvni ucinkovat nemusi. Proste akutni zavaznejsi infekce - neni cas dlouho zkoumat, co to zpusobilo.
mike píše:Netrenuju, jen pravidelne chodim
Takze trenujes :wink: . Asi dostatecne na snizeni tepu, resp. na posilneni srdecni cinnosti.
wikislovnik píše:Trėnovat
význam:
1. opakovaně provádět určitou činnost s cílem zlepšit svoje schopnosti
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » sob bře 16, 2024 21:08

apuka píše:Jednak mi v sobotu "odebral krev" jen na bezne pohotovosti na test CRP primo v ordinaci (tj. z toho by nic nevykultovali) a jednak za necele dva dny by se jim nic nevykultivovalo.

Za dva dny se myslim neco vykultivuje, to byla vetsinou doba, kdy jsem uz vysledky mival.

apuka píše:Rekl bych ze duvodem mohlo byt, ze si nebyli jisty presne co za infekci tam bylo a ten druhy doktor si chtel "pojistit" i nejake jine kmeny, vuci kterym ty prvni ucinkovat nemusi. Proste akutni zavaznejsi infekce - neni cas dlouho zkoumat, co to zpusobilo.

Ani ne. Maji se dat sirokospektra ATB bez testu a hned zacit kultivovat a podle vysledku pripadne ATB zmenit. Realita bohuzel byva jina.

apuka píše:opakovaně provádět určitou činnost s cílem zlepšit svoje schopnosti

Fascinuje mne tva schopnost davat citace, ktere vyvraceji to, co pises :D Ne, denni chozeni opravdu nema za cil zlepsit me schopnosti, to beru jako ciste udrzovaci. Ze to vede i ke zlepseni je fajn, ale neni to cilem, tudiz to neni trenink a ani to tak neberu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » ned bře 17, 2024 10:52

mike píše:Ne, denni chozeni opravdu nema za cil zlepsit me schopnosti, to beru jako ciste udrzovaci.
Nechce se mi dohledavat, ale dal bych ruku do ohne, ze kdyz jsi zacal psat, ze to delas a proc to delas, tak tam ocekavani zlepseni neceho bylo a o udrzovani jsi nepsal tehdy nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon bře 18, 2024 2:31

Co jsem psal tenkrat si uz nevzpominam, ale jelikoz se bavime v pritomnem case, je podstatne, co pisu a jak to vidim ted. Delku denni trasy jsem naposled zvednul pred vic nez rokem a pul, od te doby se nic nezmenilo. Muzes se zeptat nejakeho trenera, jestli by tohle povazoval za trenink ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 20, 2024 16:22

po doma uz bez berli:) a dala sem dneska i 300metru na vymenu OP a do obchodu na zkousku a uz asi muzu pomalu i zacit chodit:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod irem » stř bře 20, 2024 16:24

Super :) to pomalu je dulezite, at si rovnou znovu neublizis.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 20, 2024 17:07

irem
jojo, pripominku toho, co se stane, kdyz budu moc unavena a udelam byt jedinej krok navic, tu mam docela zivou :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 22, 2024 14:23

prvni 3km za cca 2h, takze sem zas tak moc nechodila, zato sem si dala i nejakej nerovnej teren. Do kopce me pekne tahne asi achilovka, po rovine a z kopce to je docela dobry. Uz sem ke konci vychazky citila - sval? achilovku? nevim. Dneska uz budu jen lezet doma a ani se nehnu :D
Přílohy
of-P3221540.JPG
of-P3221540.JPG (149.45 KiB) Zobrazeno 803 krát
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 31, 2024 5:30

vcera 12km a 330vyskovych. Sice za 6h, samy foceny kytek a pochazeni a cumeni na zaby a odpocivani :D mirny stoupani mi nedela problem, klesani vubec, rovina vubec, ale do kopce (to se asi vzadu slacha/sval mnohem vic natahne a zabere) to teda jeste boli, tahne, pne... tezko rict, zda je bolest na urovni "mesice nepouzivani" neob na urovni "jeste krok a nebudes znova chodit", ale radsi sem se v tom jednom prudsim stoupani (kratky, nad lom) dost zastovala a na kopci si na chvili sedla... bude to v utery 5 tydnu, takze radsi jeste nepokousim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 16, 2024 16:34

1) ujdu 15km! dnes je to 7 tydnu od natrzeni, o vikendu jsem dala 15km s prumerkou pohybu cca 4,5km, ale dost pauz (do kopce me treba noha jeste tahla a pobolivala, tak sem radsi dost odpocivala celkove pres den).

2) koprivka, alergie, puchyre, vyrazka, zarudnuti nohou pod ponozkama... dostala jsem tip na Uriage bariederm cica krem, neni uplne nejlevnejsi, ale prej zazrak... a osobne ho zkousim taky, prijde mi, ze dobre tlumi svedeni a je mozny mit ponozku dal na noze, mam ho teda zatim 14 dni, ale mam dojem, ze kdyz se objevi napuchty natekly cerveny na noze, tak staci namazat fakt obcas, kdyz to zacne svedit a ne ze noha svedi celej den a musim to mazat 10x...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod irem » stř dub 17, 2024 14:40

@Mawenzi
1) dobry :) to chce trpelivost a po vetsi zatezi porad protahovat, masirovat, mazat a bude se to zlepsovat cim dal tim rychleji
2) kolikrat denne je obcas a mazes to na umytou nohu nebo jen premazavas uz namazanou a zpocenou kuzi? :-k
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Bruca » stř dub 24, 2024 19:44

Ahoj, můžu dotaz na chytřejší hlavy?

Natekla mi levá noha - kotník a lýtko. Nad kotníkem mám teď obvod cca o 3-4 cm větší než na pravé noze. Lýtko sice bolí, ale má stejnou teplotu jako prave. Mám mazat k doktorce nebo to něčím mazat?

Kotník jsem si nevymknul, na noze mám jen asi 14 dni starý šrám od větve v lese, ale nic hrozného. Že je trochu nateklý kotník jsem si všiml tak před týdnem, lýtko jsem zaregistroval až dneska ráno, do té doby nijak nebolelo ani nezlobilo.

Jak to vidíte? Dožiju se rána? :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » stř dub 24, 2024 19:46

Mazej k doktorce a dozijes se rana ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Kjuba » stř dub 24, 2024 19:58

Pro klid duše bych se tam stavil. Ať vyloučíme možnou trombózu.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Bruca » stř dub 24, 2024 20:03

Mluvil jsem teď aspoň po telefonu s kamarádem, bývalým obvodakem teď už v důchodu, a ten mě teda k doktorce žene taky, že by to mohl být zánět hlubokých žil... Takže pry namazat, zavázat a ráno fofrem k doktorce.
To se mi teda vůbec nelíbí :shock:
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Kjuba » stř dub 24, 2024 20:39

No jako jo. Může. Ale to by Tě to bolelo a měl by jsi tu oblast teplou (horkou). Ale čerstvý trombus bolet nemusí a lokální zánět se ještě nestihne rozvinout....

Je to celkem jedno. Nemá smysl věštit k křišťálové koule. Výstup je jednoznačně běž za obvoďákem. Ten Tě nejspíš pošle k angiologovi.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Bruca » stř dub 24, 2024 22:31

Bolet to bolí, ale horký to není. Uvidíme, snad to bude nějaká blbost. Teď by se mi nehodilo hodit se marod. Tenerife v červnu se blíží *

No nic, jdu spát, ve 3 zase vstávám do práce.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 25, 2024 6:08

bruca
prave proto ze tenerife se blizi, tak doporucuju tez dr co nejdrive... protoze porad lepsi jet na tenerife s omezenim nez treba nechodit vubec nebo blbe...

preju, at to neni nic vaznyho

irem
utekl mi tvuj komentar, mininalne vecer si nohy meju, rano jak kdy, takze rano a vecer mazu vetsinou umytou nohu a pres den treba 2x jeste mazu neumytou.

dneska bych malem zapomela, sup mazat:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » čtv dub 25, 2024 8:40

@Bruca: vloni jsem se ohledne jednoho meho problemu v nohou bavil na srazu se spoluzackou, mistne hodne znamou a vychvalovanou fyzioterapeutkou pracujici v jedne velke nemocnici. Ona popisovala, jak ji ni jednou v nocil manzel vzbudil s dost podobnymi problemami, jak popisujes, ze co by s tim mohl delat, ze ho to boli a jako fyzioterapeutka by neco mohla pomoct. Tak ona ho, ve zkratce a zjednodusene receno, hned rano chytla pod krk a zavedla v nemocnici primo za primarem cevni chirurgie, jestli by se na nej nepodival. Ten to udelal a po vysetreni ji uz jen rekl, at zajde domu pro pyzamo a veci pro manzela, tomu zase cca "pane, jdeme hned na stul"... Potom jim vysvetlil, ze uz bylo tesne pred dvanctouu, kdyz prisli - bez operace by se do dalsiho rana nemusel pan manzel dozit.
Pricemz to taky nevypadalo nijak hrozive, "jen" to bolelo... Nastesti pro nej to moje spoluzacka dokazala problem ze sve praxe dobre odhadnout.

Takze se taky priklanim k tomu, nic neodkladat ale okamzite k doktorovi. I z/misto prace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Bruca » čtv dub 25, 2024 8:54

Apuka - tak já měl dělenou směnu, takže jsem k té doktorce došel jen o hodinu později, než kdybych do práce ráno nešel ;-)
Zatím to vypadá na zánět žil, byl jsem na krvi, ale do půl dvanácté budu čekat na výsledky. Žel v Otrokovicích nemají mašinku na zjištění jakýchsi dimerů nebo kýho šlaka.
Takže teď fofrem domu, v 11 autem zpátky a čekat, jestli umřu ještě během tohoto týdne nebo později.
A to mám na 12:30 nástup na druhou půlku směny ve Zlíně, tak nevím nevím, jak budu stíhat :-)

Mě nahnal už včera kamarád, který dělal doktora. A to jeho oblíbený lék byla slivovice a vypotit. Takže to už taky cosi znamená, jak do mě hučel :-D

EDIT: tak jsem letěl na půl dvanáctou k doktorce, výsledky ještě nedostala. Mám pro ně zajít do laboratoře. Tam jsem 10 minut čekal, abych se dozvěděl, že výsledky ještě nejsou, protože jim ve Zlíně nejde elektrika a nemají vzorky na čem vyšetřit. Ale že je pošlou hned, jak je budou mít :rolleyes: Zpátky k doktorce, ta si mě domluvila na zítřek na 7:30. Takže zavolat do práce, jestli mi vymění nějak směnu. Takže jsem dostal dovolenou, ať to prý nekomplikuju.

To be continued :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » čtv dub 25, 2024 13:20

Bruca píše:zavolat do práce, jestli mi vymění nějak směnu. Takže jsem dostal dovolenou, ať to prý nekomplikuju.
Hm... A uz jim nekdo rikal, ze na toto mas narok na placene volno na cas navstevy lekare? :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Bruca » čtv dub 25, 2024 15:31

Apuka - tak to samozřejmě ví, že :-D
Občas toho taky vyuziju, ale jezdím delenne směny a těžko se shání někdo, kdo za tebe půjde odjezdit třeba jen hodinu nebo tak. Nehledě na to, že vůbec netuším, jak to dopadne a jestli nepůjdu ten den ještě k nějakému jinému doktorovi. A pak by na poslední chvíli řešili, kdo to za mne odjede odpoledne.

Takže jo, nárok samozřejmě máš, ale občas je to (aspoň z mého pohledu) rozumnější vyřešit takhle. Zas vedení ví, že to nezneužívám jako někteří kolegové a vyjdou mi vždycky vstříc, když potřebuju nějaké volno. Je to prostě něco za něco :-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Bruca » pát dub 26, 2024 13:12

Tak konečně vyšetřeno. Ráno na 7 k obvodacce, ta mě poslala do nemocnice na to sono žil, čekal jsem asi 4 hoďky, ale zánět žil to není, což je dobře. Takže o půl druhé znám konečně výsledek.
Ale mám nějakou infekci v podkoží lýtka, asi to bude od té rány, co jsem si tam udělal před 14 dny na výletu.

Takže jsem dostal betadinovou náplast a antibiotika.

Takže Tenerife mě nemine a bídně zhynu na akutní horskou nemoc. Nedá se nic dělat :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví