Nohy a vse kolem toho

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 29, 2024 18:25

lytkovy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Etheric » čtv úno 29, 2024 18:52

Cos vyváděla?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 29, 2024 19:07

etheric
to neni ani legalni psat, ale vyskocila sem brzo rano ztuhla z saliny, kde bylo chladno a mela sem ztuhly nohy a hned sem se rozdhola bezet na semafor, at stihnu prejit :D mozna, ze sem ten noham dala na zahrati tak 5 metru :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod irem » pát bře 1, 2024 8:33

No nazdar #-o Ten zakaz zateze je, obavam se, rozumny. Ledovani, stahovani, noha nahoru take. Na mazani jsou dobre vrstvy Traumaplantu, obcas prostridane Olfenem.
Pokud jde o chozeni do prace nebo nejaky pohyb, do zacatku bys mozna (podle zavaznosti natrzeni) mela nejlepsi a nejjednodussi berle. S trochou cviku s nimi jde chodit dost rychle :-D Jinak (podle zavaznosti a toho, jak rychle se hojis) po nejake dobe to zatezovat postupne pujde, ale s poradnym rozehratim a rozvicenim predem. Taky pocitej s tim, ze jak se to bude hojit, musis pak zacit protahovat, abys neskoncila s hodne zkracenym svalem.
Az pomine prvni faze, ve ktere jsi ted, tak pokud mas moznost sehnat zkuseneho fyzioterapeuta, ktery umi tejpovat, tak dobre zatejpovani Ti usetri dost bolesti a pomuze se hybat rychleji.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Etheric » pát bře 1, 2024 9:06

Než se zhojí noha, ochabnou jiný svaly v těle a nějaký naopak budou víc namáhaný. Hodně štěstí, já bych pak takový rehabilitace psychicky nedal, znovu třeba měnit držení těla, styl chůze.... Ale ty jsi dost odolnější, než já ;)

Přičemž je to zajímavý. Ujít 70km+ mi problém nedělá, ale ty rehabilitace, to je nemožný. Soustředit se na jeden konkrétní pohyb nějakýho svalu či části těla, ale zbytek těla musí zůstat v klidu - pro mě nemožný, zvládnu to tak 20 vteřin a už cítím, že musím přestat, páč mozek má "dost"..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 1, 2024 9:21

irem
diky, traumaplantem mazu, nohu nahoru rikal taky, ale to v praci nedam, v mhd tez ne, jedine pak doma, za 14 dni du na fyzio, tak si reknu.

s tim protahovanim teda super tip, na to se za tech 14 dni i zeptam, hned si davam poznamku.

pry pomaha bcaa na rychlejsi regeneraci, nastesti to mam fakt "malo", ale od ted uz nebeham ze saliny asi nikdy:D

etheric
toho se uplne nebojim nastesti, mesic neni zas tak moc.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 1, 2024 9:25

nicmene jako rozehrati znam treba skakani, panaky, atd... treba pred cvicenim, ale to mi ted prijde jako moc invazivni zpusob zahrati, ze to by chtelo treba par minut jen napr. pochodovat na miste, u chuze zacit zase pomalejsi chuzi... budu se muset naucit rozwhrivat uplne jinak, nez delam doted.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Etheric » pát bře 1, 2024 9:30

Měsíc je hodně a za tu dobu se ti může úplně změnit držení těla a se svalama se za měsíc dokážou dít věci..

Ad rozehřátí - pamatuješ na rozcvičku z hodin TV? To bylo dost pozvolný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod irem » pát bře 1, 2024 9:31

Proc nedas v praci nohu nahoru? Cokoliv pomuze :-D ja jsem si takhle kdysi 'pujcila' jeden z kancelarskych odpadkovych kosu (vyneseny), otocila vzhuru nohama, na nej dala polstar ze stare mikiny, zasunula pod stul a ulevovala noze.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » pát bře 1, 2024 11:41

Etheric píše:Měsíc je hodně a za tu dobu se ti může úplně změnit držení těla a se svalama se za měsíc dokážou dít věci..
Potvrzuji. Jak mel syn zlomenou nohu, tak se docela rychle ukazalo, ze se jine svaly doslova "ztraceji pred ocima".
A to on mohl dva dny po operaci uz chodit s berlemi, dalsi tyden uz byl v Praze (a musel s berlemi probojovat k taxiku nekolik set metru v cerstve napadnutem snehu, cehoz bylo na Prahu na zacatku prosince pravdu hodne), kdyz se vratil do VIdne, berle odlozil. Po trech tydnech uz zkusil neco na bouldri. Za mesic od operace pekne velkych sroubu na spevneni krcku stehenni kosti uz vyslapal na ZBojnickou chatu do pulky na lyzich a potom na mackach pesky, dalsich 5 dnu absolvoval vzdy slusnou skialpinistickou turu. Ale stale se stezuje, ze svaly (na celem tele) nejsou zdaleka ve stavu jako pred operaci, hlavne pri lezeni je citit, ze i kdyz uz dva mesice chodi na stenu, stale stara svalova hmota chybi.

Takze, Mawe, cvicit, protahovat, cvicit, protahovat, cvicit, protahovat... A co nejde, delat, zkus mentalni trening, ze se uvolnis a predstavujes,z e delas cviceni, kde ten natrzeny sval pouzivas - pomaha to, je to i pokusy overene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 1, 2024 17:19

apuka
o tom sem cetla, to je fakt.

irem
vidis, krabici lepenkovou bych si z domu mohla odvest, vycpanou dalsima krabicema, aby tu vahu udrzela.

mam objednany bcaa a syrovatkovy protein na podporu regenerace, troje novy kompresni podkolenky/navleky, at muzu stridat a prat,

kdybyste jako ja nemeli zadny svaly, ale jen spek, tak vam nema co atrofovat:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod irem » pát bře 1, 2024 17:43

To by sis musela natrhnout ... lytkovy spek? :-k o takovem zraneni jsem jeste neslysela :-D
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 1, 2024 19:04

irem
:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod booze » sob bře 2, 2024 10:47

Mawenzi píše:nejaky zkusenosti jak lecit natrzeny sval?

mam ledovat, mazat, davat nahoru, stahovat obinadlem nebo kompresjima ponozkama a hlavne SEDET na prdeli.

kdo me zna, vi, ze toho su schopna stezi:D

ocenim jakykoli rady z vlastni zkusenosti co muze pomoct

O stránku dopředu 11 května jsem psal můj problém s lýtkem. Nakonec to vyřešil Wobenzym vitamín D s olivovým olejem Liposomální vitamín C to všechno ve vysokých dávkách. V horké vodě jsem si masíroval lýtko do absolutní bolesti po týdnu jsem šel na týdenní procházku a o lýtku jsem ani nevěděl. Při užívání Wobenzymu jde cítit jak se tělo začne všude možně opravovat zuby svaly šlachy klouby a podobně
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 2, 2024 11:52

booze
diky, wobenzym zkusim promyslet.

se snazim aspon moc nepobihat, neuklizet, s duchodkynijen vycurat pred dum a zpatky, peklo takhle kdyz je krasne a je cas bleduli :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » ned bře 3, 2024 0:11

Na Wobenzym bacha. Se mnou pred lety docela nepekne zacvicil. Bral jsem ho po zlomenem kotniku, aby noha rychleji odpuchla. Po nejake dobe mi rozjel chronicky zanet, co mam v tele uz pres 30 let. On se teda na jeho zlepseni i doporucuje, takze efekt byl ocekavany, ale pro mne to rozhodne nebylo plus, tak spatne to nikdy nebylo, obcas jsem mel problem vubec vstat z postele. A ne, nepomohlo, trvalo mesice, nez se to vratilo aspon do puvodniho stavu a obcasne unavove stavy, ktere jsem predtim nemel, mi zustaly dodnes. Proste to nejak zacvicilo s imunitou a vysledek nebyl pozitivni.

Jinak brat podle navodu, je to dulezite, jinak to skonci prujmem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod booze » ned bře 3, 2024 16:31

Nemyslím si že tvůj problém byl způsobený wobenzymem. Myslím si že tvůj problém byl způsobený tím že tvé tělo bylo oslabené a zánět dostal šanci se znovu ukázat v plné síle. Chtěl bych se tě zeptat čeho chronický zánět to byl?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon bře 4, 2024 2:04

Rekl bych, ze bych mel vedet lip, jak to bylo ;-) Konzultoval jsem to pak i s doktorkou a jo, pry smula a muze se stat. Wobenzym se na vyvolani techto stavu cilene pouziva, kdyz se to povede, vysledkem je zlepseni. Ale zarucene to neni. Mne se to pak podarilo zlepsit podobnym principem, jen vyrazne mensi silou a rozlozene do delsiho casu (roky).

(sorry, ne, nejsem pp ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod booze » pon bře 4, 2024 11:16

Ano, vím že ty víš že jsi věděl že víš. Jen mě doktorka řekla, že wobenzyn je úplně totální nesmysl a jsou to barevné lentilky. Doktor mi pak řekl, že Wobenzym je úplně nejlepší, co si můžu dát a působi úplně na všechny a na všechno. Bylo na mě co si z toho vyberu. Vybral jsem si polykání wobenzynua nic se mi divne neděje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon bře 4, 2024 14:14

Ze se tobe nic nedeje prece neznamena, ze se nikomu jinemu nemuze. To je naopak naprosto normalni. Koukni se na letak k libovolnemu leku a tam najdes negativni ucinky podle cetnosti vyskytu. Zacina se na 1 z 10 a konci nekde u 1 ze 100000.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 5, 2024 6:58

mam pod haxnou do prace nepouzivanej odpadak, mazu traumaplantem/aulinem, zmizelo neprijemny pichani pri chuzi, zustava jen divnej tah a rychla unavenost, ale cesta z prace a do prace uz se da zvladnout v pohode (200, 200 a 300m).

v patek jdu na fyzio, v sobotu termaly, tak musim zjistit, zda na hojeni nohy OK, i kdyz podle netu horky koupele jsou dobry.

kompresni podkolenky nevim, jestli pomahaji, ale nosim denne do prace, snazsi, nez stahovat obinadlem, ale mam jedny navleky z decathlonu a ty maji asi vysdi miru komprese, ty az trochu skrti, takze ty asi poslu dal. pritom velikost stejna jako kokpresni podkolenky, co jsem koupila a ty jsou v pohode.

predpokladam, ze bude i dost uzitecny ty kompresky nosit prvni tydny na rozchazeni a mozna na ne myslet i na delsi trasy. kdyz uz mam par kousku.

alergicka reakce na nohach se mi zatim nevraci, ale porad promazavam kalciovou masti. vcera me uz trochu z decathlon ponozek svedil kotnik a to si hlidam polypropylen ve slozeni (s bavlnou).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 7, 2024 8:40

BCAA sem si objednala bez prichute z 4fitness.

jestli vite, jak smrdi kdyz se u zubare pali dasen a kost, tak presne tak to bcaa chutna.

prvni davku sem dala s velkym sebezaprenim, druhou uz sem se fakt myslela, ze se pozvracim, vyflusla sem to a du si koupit tablety na zapijeni.

sportovci sou husty typci, pokud to zvladaji konzumovat denne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Etheric » čtv bře 7, 2024 8:57

Mně to nijak nevadí. Ale třeba syrovátkový proteiny nemůžu, mám po nich brutální sračku. Zajímavý, syrovátky jako takový přitom můžu, kolik chci a nic... Kefír, podmáslí, cokoliv z mléka v libovolným množství mi zle neudělá.
Z proteinů v prášku kasein mi nevadí, vaječná bílkovina taky ne. Existuje masnej protein v prášku? Jsem si nevšiml...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 7, 2024 10:19

pro psy se vyrabi mlety suseny masa:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Etheric » čtv bře 7, 2024 10:36

Já myslel ne maso, ale nějak z něj tu bílkovinu vytaženou. Třeba to ani nejde, nevim
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 7, 2024 20:17

nebo to kvuli cene masa neni efektivni na vyrobu

trochu unavy po 6000 krocich (za 12h) a krok z obrubaku do vozovky udelali svoje... asi se to znova natrhlo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 9, 2024 10:16

takze k berlim...

vcera navsteva u fyzio. Berle jsou nutnost, proc?

protoze chuzi bez berli se pretezuje zdrava noha (to napadne asi vetsinu lidi) a meni se celkove postaveni tela, pretezuje se a spatne zatezuje bederka a pri omezovani zatezovani nohy je jakejkoli jinej pohyb nez prirozenej "odval" chodidla spatne a pomaha ke zkracovani slach a svalu.

takze berle maji odlehcit zatezovane noze a drzet zaroven postaveni zbytku tela bez nejakych zmen a za druhe maji pomoct udrzovat spravny pohybovy stereotyp poranene nohy, kdy naslapnu pres patu, doslapnu na celou nohu a pres spicku se odrazim.

a v lekarne misto wobenzymu dali muzi systenzyn https://www.drmax.cz/zeptejte-se-lekarn ... o-wobenzym tak nevim, jestli je to dobre nebo ne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 14, 2024 6:53

byla sem v urazovce, uklidnili me, ze nemam natrzenou zadnou slachu/achilovku.

kompresni podkolenka ci stazene pruzne obinadlo a stahovat klidne i na noc (normalne se kompresky na noc nedoporucuji).

zitra jdu na fyzio, tak se zeptam, zda uz muzu protahovat pomalu a zatezovat.

jinak na pohmat uz neboli nikde nic, jen trochu jakoby na achilovce zezadu nohy na spodni casti.

na urazovce mi doporucil lioton1000 na otoky ale vzhledem k tomu co psali v pribalaku ze obsahuje na kuzi drazdive a alergizujici latky, zustala sem u traumaplantu (lioton je na pohmozdeiny atd). protoze nepotrebuju mit zas kuzi v jednom ohni a mast za 150kc na vyhozeni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » čtv bře 14, 2024 10:21

Mawenzi píše:vzhledem k tomu co psali v pribalaku
Tos mi zase pripomenula pribalovy letak z jednech ATB, co jsem na zacatku roku musel uzivat. S pomerne velkou cetnosti pry muze zpusobovat problemy se slachami, az k protrzeni slach - a to az do 6-ti mesicu po uzivani :roll:.
Jak nad tim ted premyslim, tak to docela zaucinkovalo - jen nepsali, ze ucinek se muze projevit i u pribuznych, ze vlastne asi ony zpusobily ty problemy s prednymi vazy v kolenou u syna :-D.

Ted vazne - fakt je dobre si ty pribalove letaky leku nekdy precist jeste pred uzivanim. Nespolehat se na to, ze doktor se na vsechno, co by se melo brat v uvahu bude ptat. Taky mi predepsal pri te infekci jisty lek - a v letaku jsem si precetl vyrazne upozorneni, ze by jej vubec nemeli uzivat lide, kteri maji nebo KDYKOLIV PREDTIM MELI JAKYKOLIV problem s tocenim hlavy, zavratemi (napr. pri stavani z postele). Tak jsem si spomenul na svoje problemy s hodne nizkym tlakem - a bylo s lekem konec. Ale lekar se na to neptal... (Nastesti to potom vzal normalne, ze jsem je ani nezacal uzivat kvuli uvedenemu. Taky neni uplne pravidlo takove prijeti.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » čtv bře 14, 2024 16:33

apuka píše:Tos mi zase pripomenula pribalovy letak z jednech ATB, co jsem na zacatku roku musel uzivat. S pomerne velkou cetnosti pry muze zpusobovat problemy se slachami, az k protrzeni slach - a to az do 6-ti mesicu po uzivani

Fluorochinolony, pred tim jsem tady opakovane varoval. Dali ti je jako prvni nebo az pote, co jina ATB nezabrala?

Kdyz pred 20+ lety zpusobily problemy a achilovkama mne (uz prvni tableta), tak v letaku jeste nic nebylo a na Netu jsem nasel, ze pravdepodobnost je asi 1:100000. Aktualne jsem narazil na cislo 1:250, coz je pomerne zasadni zmena. Jake cislo bylo v letaku? Amici na burzovnim foru nedavno resili tohle: https://www.dailymail.co.uk/health/arti ... otics.html A jestli se chces opravdu vydesit, tak zadej do Googlu slovo FLOXED.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví