Nohy a vse kolem toho

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ntz » úte úno 15, 2022 2:55

mike píše:Pokud teda nefotis jako kolega Freediver ve vedlejsim vlakne ..


jako kolega ve vedlejsim vlakne fakt nefotim ... ale rad bych .. ja ale fotim realne teprve necely 2 roky ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Etheric » úte úno 15, 2022 8:13

@milarepa: Máš pravdu, toho jsem si všiml, že čím dál tím víc částí těla přestává být vpodstatě bezúdržbových. Proto jsem začal dbát na zdravej životní styl a pak tělo funguje. Mám v tomto ohledu ještě co zlepšovat, takže prostor tu ještě je

apuka píše:to nebude ani tak starnutim tela ale spise jeho opotrebenim. A pripadne i moznym zanedbanim "udrzby", tj. regenerace (ale to netusim, jak jsi s tim na tom byl a jsi).

Tudíž meleš o něčem, o čem víš kulový :roll:
Regeneraci dávám čas a těch 20km denně v zimě počítám včetně brigády + toho, co nachodím po doma, měřil jsem to. Přičemž 2x v týdnu ujdu tak 10 za celej den, tj od probuzení do ulehnutí. V zimě prostě cítím celkovou fyzickou nepohodu a každou zimu mě něco bolí, s teplem to přestane. Ale krom brzkýho dětství tomu tak bylo vždy. Jen je to čím dál horší, holt tělo stárne. A já si toho asi všímám víc, než většina populace.
Naposledy upravil Etheric dne úte úno 15, 2022 8:40, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 8:33

ntz
ja jednou byla na fotokurzu krajinkarskym a po te, co cely 3 dny byla husta mlha jako mliko a v podstate ani jednou nebyli podminky takze bylo dost prostoru na teorii, ukazovani fotek a tak, tak sem dosla k nazoru, ze radsi budu chodit ale urcite nebudu fotit :D protoze kdyz sem videla, s cim tam prijeli ostatni - tezky FF masiny, hromady objektivu, 2kg stativy... a ted ty jejich historky jak kazdou sobotu treba dva mesice lezou 2h do kopce aby zjistili ze dneska nic a pak 2h z kopce... jako jo, pak sou z toho fakt uzasny fotky, pro me to bylo dulezity pochopeni toho, ze ty lidi vlastne nejdou na vandr, na prechod atd a u toho si obcas neco vyfoti a to neco je wow... ale ze vlastne ani tak moc nechodi chodit jako chodi fotit, 100x jedno misto a kdyz ty podminky sou, tak pak spojovacka x fotek a odpoledne s photoshopem... takze porad obdivuju vsechny lidi, kteri to umi, vi jak na to a stoji se jim za to tahat, ale aspon sem tenkrat pred tema cca 8 rokama pochopila, ze tohle neni nic pro me:D jak clovek nahlidne pod poklicku, udela si lepsi obrazek a tenkrat me prestalo mrzet, ze se takove fotce v zivote nepriblizim :D a aspon mi staci kompakt :D

takze ja te naopak docela chapu, proc se toho nechces vzdat, i za cenu ze prijedes jen s par fotkama. pokud jedes fotit a ne chodit... ale pak je mozna otazka, pokud jedete fotit a ne chodit, to rozlozit na delsi casovy usek a chodit denne proste min km? presne ted nevim, kolik km / prevyseni mas prumerny denni etapy, nemuzes mi to prosim pripomenout? ale pokud tvy kamosi budou mit podobny problemy, budou je tlacit boty, bolet nohy... a oni to nezjistuji ted, aby se na to pripravovali, oni to zjistej v prubehu... tak mensi denni kilometraz proste pulku problemu vyresi za tebe.

treba me prekvapilo, ze se mi hrozne moc zhorsila stabilita v kotniku, protoze sem za poslednich 7 mesicu byla na vylete asi jen 5x (prace, urazy, starost o pooperacni stav u psa atd) a pritom denne neco nachodim, pocitove nemam uplne dojem, ze bych na fyzicce ztratila moc, ale ten kotnik si rozhodne mysli neco uplne jinyho, protoze najednou nebyl dlouho zatezovanej v lese... takze to ji budu asi zase dlouho zlepsovat... blbej pul rok, dyt to skoro nic neni, ze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Etheric » úte úno 15, 2022 9:01

Mawe má pravdu s tou denní porcí kilometrů, pokud jdete fotit. Je to moc. Zkombit fotovýlet a chodící výlet může znamenat, že ve finále budeš mít kulový z obojeho. Takže bych popřemýšlel, jestli jít fotit, táhnout všechnu tu fotovýbavu a tomu bych uzpůsobil zbytek, anebo jít chodit a cvakat na nějakej dobrej kompakt na auto režim.

Když už jsme u toho OT.. Upravený fotky mě neberou. Považuju to spíš za vrchol šikovnosti práce s PC, než s fotoaparátem. Upravená fotka pro mě ztrácí kouzlo. Ale každého věc..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Lipon » úte úno 15, 2022 9:45

ntz: ber mikovo připomínku s hodně velkou rezervou, on hlavně chodí a tomu přizpůsobuje vše ostatní (zejména pak gramy výbavy)

kolikrát se mi stalo, že jsem vláčel celý den na výletě fotovýbavu, někdy i s velkým stativem (když měly být cestou potoky, kaskády apod.) a nic kloudného z toho nebylo, a rozhodně mě to od focení neodradilo; nechodim na závody, ale pro relax
i proto mě třeba vyhovujou rodinné výlety v klidnějším tempu, kdy mám čas se zastavit a zkusit různé kompozice, nebo sejít kousek z cesty, když je něco zajímavého, případně rozdělat stativ

dokud jsem zdravej a nohy fungujou, tak si klidně budu nosit 5 kg železa a skla, klidně jen pro můj dobrej pocit, ať si kafrá kdo chce co chce

stačí, když se jednou za čas povede pěkná fotka a ta váha najednou tak nemrzí, horší je to naopak, když se cestou něco vyloupne a mám jen mobil, se kterým to nevyfotím tak, jak bych to dal s DSLR - typicky někdy loni o lockdownu, cestou z Hejnic do Hejnic přes Štolpich, stativ jsem víc jak 3/4 cesty táhl na batohu, kus cesty dolů pak ale byla nádherná místa, která bych s telefonem nebo kompaktem bez stativu vyfotit nešla (vícevteřinové záběry) a pár kousků se povedlo
nebo pokud chce člověk fotit s ND filtrem několikaminutovou expozici za bílého dne, bez pořádného stativu na batohu se to neobejde

buď jdu na výlet a foťák beru, kdyby bylo co fotit (ale neberu všechny objektivy), anebo jdu cíleně fotit jednu (dvě, tři) konkrétní scenérie s tím, že až na místě zjistím, jestli podmínky jsou nebo ne

mawe: mně třeba přijde mlha pro krajinářskou fotku naopak jako bonus, který přidá atmosféru :)

etheric: a co je pro tebe "upravená fotka"? to je strašně subjektivní, zvlášť ve chvíli, když jsi na tom daném místě nebyl ve stejnou chvíli jako fotograf - někdo z toho dělá omalovánky, někdo jen data z čipu upraví, aby odpovídala realitě zachyceného momentu

to, co píše mawe o skládání fotek, se dnes už tak nepraktikuje - dříve to bylo u hodně kontrastních scén skoro nutnost, aby člověk zachytil jak všechny světla, tak stíny
s dnešní expoziční pružností čipů a schopnosti fotit i v HDR to není nutné, snad kromě astrofotek
ve chvíli, kdy fotíš do RAWu, tak máš stejně jen polotovar, který musíš ještě "vyvolat", akorát dnes se kvůli tomu nezavíráš do komory, ale sedáš k počítači
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 10:04

Lipon
to byla takova mlha ze sis nespocital prsty na natazeny ruce :D

Etheric
a prave fotka je silene subjektivni vec, jako obraz... nekomu se libi, nekomu ne.. muj muz treba nesnasi malou clonu a rozmazany pozadi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ntz » úte úno 15, 2022 11:03

Lipon píše:stačí, když se jednou za čas povede pěkná fotka ....


presne tak !!! diky predsedo, ze ses' me zapsal .. pokud by bylo potreba, podepisu cos' napsal treba ve trech kopiich .. jeste abych doplnil jednu vec .. beru tam velmi odlehcenou verzi sve vybavy .. zcela konkretne tam beru APS-C misto FX a lehoucke setove sklo a jeden lehci sirokac misto tezkejch FX objektivu + takovej ten megalehouckej ("flimsy") stativ co ma 1kg i s hlavou misto nejakeho ze svych dobrych stativu (zcela konkretne tam beru D7200 + Nikon 18-140mm + Tokinu 11-20mm misto abych tam bral FX fotak a holy trinity 16-35, 24-70 a 70-200 - nebo pripadne bez 24-70)

@Mawenzi - zatim plan V1 je tady (uz jsem postoval driv), jsou tady ty kilometraze mezi cervenejma bodama S (start) - A .. L a jsou tam i nastoupane metry (je tam ale error ve vypoctu tech metru, je potreba pridat cca 25%) .. Zelene C1..Cx jsou mista pro kemp .. ty denni trasy vychazi kolem 20km

den 0 - budeme se snazit ukousnout kilometry z prvniho priblizovaciho dne po silnicce
den 1 - z S do B == 34km, spani v C1, meli bychom to mit ale kratsi treba o polovinu ze dne 0
den 2 - z B do D == 14km, spani v C3 (tady bude velke prevyseni, cca 1500m po korekci)
den 3 - z D do G == 35km, spani v C5 - nevime jestli todle dame v jednom dnu v tom terenu
den 4 - z G nekam z J == cca 20km, hrebenovka
den 5 - navrat do L == cca 30km, navratovka po silnicce

mame minimalne jeden den navic, abych pripadne rozlozili trasu B - G na tri dny misto dvou

@Etheric - bereme to jako hike predevsim .. fotovylet je okrajova zalezitost .. ma to bejt 80% hike a 20% foceni .. co se tyce te vybavy tak jsme udelali stanovy co se max ponese - mame max 20kg na osobu, pokud se nevejdu, setrim na foceni
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » úte úno 15, 2022 12:10

Lipon píše:dokud jsem zdravej a nohy fungujou, tak si klidně budu nosit 5 kg železa a skla, klidně jen pro můj dobrej pocit, ať si kafrá kdo chce co chce
stačí, když se jednou za čas povede pěkná fotka a ta váha najednou tak nemrzí, horší je to naopak, když se cestou něco vyloupne a mám jen mobil, se kterým to nevyfotím tak, jak bych to dal s DSLR
Asi tak...
I kdyz ja si netaham "5kg zeleza a skla" ale jen fotak s jednym objektivem a (uz) nejdu na vylet s tim, ze chci nafotit spoustu hezkych fotek (z toho jsem uz vyrostl), dokonce si nekdy (na stale opakovany) vystup fotak ani neberu, tak to mam tak, ze kdyz narazim na neco, co mi za to stoji, tak to odfotim. No a pokud mam sebou jen mobil, tak to casto nedokazu odfotit, fotka je uplne na ho...uby, atd. Napriklad nejaky nadherny zapad/vychod slunce nad osvetlenymi mraky ze kterych vykukuje par stitu kolem je s mobilem (i s tim sebelepsim) jen vyblinknuta "sediva" fotka, s "rozumnym" fotakem je to pekne foto a se skvelym fotakem skoro skvela, po mirne dodatecne uprave naprosto skvela.

Zase je pravda, ze ja nefotim pro nikoho jineho - fotim si sam pro sebe, abych ja mel dobry pocit z fotek. Timpadem mi muze byt taky ukradene, co si kdo o tom (i me vybave) mysli. Ja si pripadne udelam doma sve panoramy (jo, to si jednou beznou fotkou neudelam, napr. takovou 360 stupnovy kruhovy vyhled), casem si mozna udelam z nejakych fotek kalendar - a me to staci ke spokojenosti.

Neco jineho je delat "dokumentacni fotky", tam uplne staci i mobil. Jenze to se zase dostavame do situace, ze kdyz se neco zajimaveho objevi, mobil mi nepomuze odfotit. Popravde receno, mnohem casteji se stalo, ze mi bylo lito, ze jsem u sebe fotak nemel nez ze bych mel nejaky blby pocit z toho, ze jsem si fotak vzal, ale nakonec jsem jej ani nevytahl z batohu. Vlastne si na zadny takovy pocit si nespominam.

Etheric píše:Upravený fotky mě neberou. Považuju to spíš za vrchol šikovnosti práce s PC, než s fotoaparátem. Upravená fotka pro mě ztrácí kouzlo.
To je (takto podane) trochu usmevne od cloveka, ktery foti mobilem. Protoze ten mobil "vevnitr" dela (casto ve velice zesilnene mire) to, co normalne beznym postprocessingem dela fotograf s fotkou z fotaku. Vlastne i fotak to dela, vetsina slusnych v omezene mire, kdyz fotis do JPG, tj. vysledne fotky. Jinak si to musis sam prevest a tam nastavit podminky prevodu. O tom Ti ale psal uz Lipon.

Neco jineho jsou ruzne presaturovane a preprocesovane fotky, kterych je plny internet ale i plne komercni kalendare.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 12:32

apuka
ja mam zaznamy z vyletu ciste dokumentacni a i tak mi mobil nestaci :D a to mi jednou daval eric fotky z toho jeho fotomobilu p20 nebo tak neco za dost penez ale s kompaktem to proste na monitoru srovnat neslo... takze ja bych rada aby mi stacil na trapny dokumentacni fotky mobil ale dat za mobil 30t aby trochu fotil a zaroven se za 3 roky rozsypal do toho stadia sem jeste nedosla

ntzdik za vysvetleni ja ji moc nepochopilia predtim. no tema kilometrazema si nejsu uplne jista, jestli to neni trochu na hrane abyste si to taky uzili a ne se jen hnali od vychodu do zapadu slunce nejakym slozitym terenem bez turisticke trasy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Etheric » úte úno 15, 2022 12:49

apuka píše:od cloveka, ktery foti mobilem

Fotím jen z nutnosti, když něco potřebuju vyfotit. Nejsu ochoten tahat ani 0,5kg kompakt, překáží mi to, nechce se mi cestou fotit, zdržovat se tím.. Takže nefotim, ani tim mobilem. Už si nepamatuju, kdy jsem něco fotil naposledy..

@Mawe: dnešní telefon za 30k bude úplně jinde, než můj tři a půl roku starej mobil tenkrát za 20..
Někomu se prostě nechce tahat /a používat/ ani ten kompakt..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 13:04

vsak kazdej, at si nosi a nenosi co chce, ale zrovna u toho jestli si nekdo taha nebo netaha veci na foceni, to je hrozne individualni a neznamena, ze kdyz mas jen dokumentacni fotky, ze proste chces fotit mobilem nebo ze si mas koupit fotak kdyz ti staci mobil. me mobil nestaci a myslim, ze ani mobil za 30k by mi nestacil, nerikam, ze mi nedelal dostatecne dobry fotky, ale uz by mi chybeli veci jako hledacek treba na primym protislunku..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Etheric » úte úno 15, 2022 13:24

Hledáček na přímým protislunku by nebyl potřeba, telefony vysoký úrovně maj kvalitní led displeje, kde jde všechno hezky vidět i na ostrým slunci.
Nebude tak dlouho trvat a telefony kompakty doženou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 13:37

etheric no a rozhodne by me chybelo to 400 mm ohnisko na ptacky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ntz » úte úno 15, 2022 13:41

Nechci Vam zasahovat do Vasi zajimave diskuse na tema mobil Vs fotak, neda mi to ale a musim pripomenout jednu zcela zasadni vec - mobil foti "tzv" mobilni fotky (alias fotky z mobilu + kompakt je trosku vyssi uroven mobilnich fotek, kompakt je prece take mobilni) a fotak foti proste fotky ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Etheric » úte úno 15, 2022 13:49

Já ať vemu do pracky cokoliv, fotky mám stejný, takže asi tak :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 14:35

ntz
presne jak pise etheric. at vemu do pracek cokoli, vysledek je stejnej a "fotka" to urcite neni :D a tedy jako majitel kompaktu zustavam spokojene u "trochu vyssi urovne mobilnich paskvilu" :D

zrcadlovku jsem mela pujcenou asi 3x a jako jo, dalo by se na to asi zvyknout :D ale zustavam u svyho kompaktiku, ja to ve svejch prackach proste neunesu, i par fotek na 2h vylete mi dela problem s velkou tezkou vybavou, se svejma rukama su rada, ze unesu aspon neco malyho a lehkyho... navic... sou lidi, kterym technika proste nepomuze, bohuzel. ja bych asi na takovym skotskym vylete vyfotila zrcadlovkou to samy, co kompaktem, rozdil by asi nikdo nepoznal... :D

no ale budu muset uz taky zacit na sezonu rozchazet pracky, posledni mesice nevim, co je 20km vylet, at nejsu uplne OT :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ntz » úte úno 15, 2022 14:52

@Mawenzi .. ja jsem (taky - za to taky se vlastne omliuvam) takovej smatlal a ucim se to, ale bavi me to .. bavi me proste vykonavat ten proces toho foceni s fotakem ... je to uplne jina disciplina nez foceni mobilem ... myslim, ze se namam cim chlubit, ale je to jak psal vyse @Lipon - fotim si na pohodu pro relax a protoze me bavi ta cinnost a obcas z toho neco vyleze - je to treba dohromady 10 fotek za rok .. moje posledni fotka z letosni zimy co za neco malo stala (alespon me se libi - skoro ale nikde nechodim pac mame od 30.11 lonskyho roku dalsi mrne do party) je tohle a nebo tohle ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » úte úno 15, 2022 15:09

@ntz: Vidis, ta Tvoje druha fotka je presne ten dynamicky rozsah, ktery mobil jednoduse nemuze zvladnout, vetsina kompaktu taky ne (vsak Tvuj fotak to taky uplne nezvladal, ale jeste to ujde). No a prvni fotku uz nezvladl ani Tvuj (mozna maly problem pri postprocessingu), na mobilu by to bylo hrozne. Resp jo, nektere mobily by Ti udelaly automaticky HDR z nekolika snimku, ale stejne by to uplne ono nebylo. Tyto typy snimku tezko zvladaji i dobre zrcadlovky

Nejde tu ani o cenu mobilu, kvalitu jeho fotovybaveni, ale (zatim) o fyzikalnich moznostech cipu a jeho mozne velikosti v mobilu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ntz » úte úno 15, 2022 15:50

obe dve fotky jsou blendnute vzdy ze dvou fotek z fotaku ... neni to jedna fotka .. a takhle vypadaj protoze jsem to tak zamyslel .. co se tyce mobilu, tak ten pod kapotou slucuje vic expozic dohromady ani o tom nevis ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 16:53

ntz - akorat ze fakt, ze nekoho bavi fotit fotakem /kompaktem/ to je fuk, nastaveni to ma podobny, jen jinej cip/objektivy jeste neznamena, ze z toho budou dobry fotky.
me taky bavi fotit necim, co si muzu nastavit sama, co se da dobre drzet, u ceho si muzu hrat s tim pristrojem jako takovym. To ze to neumim, neznamena, ze me to nebavi. a pokud to nekdo umi, o to vic ho chapu, ze to chce nosit a nechce se toho vzdat. Akorat je proste nutny si uvedomit, jestli ta kilometraz je v pohode zvladnutelna s tim cilem, s jakym clovek nekde jede... na 100 vokolo brna za 24hodin si taky neberu kompaktik, protoze uz nemam cas ho pomalu ani vyndavat... a na tech 5 momentek staci fakt cokoli, i 10let starej mobil :D

odkud si fotil tu prvni kopec mezi dve kopci?

apuka
protoze automaticky hdr nikdy neni ono, to si idealne clovek musi stejne slozit sam.

asi me nekdy tesi, ze nemam cit pro detail, ani pro zaber, takze si proste jen uzivam toho ze muzu hrabat na volice a cudliky, coz me na tom bavi a nejak me uz posledni dobou nemrzi, ze to oko proste nemam. aspon se pak muzu pokochat, kdyz to voko nekdo ma
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte úno 15, 2022 17:06

Lipon píše:dokud jsem zdravej a nohy fungujou, tak si klidně budu nosit 5 kg železa a skla, klidně jen pro můj dobrej pocit, ať si kafrá kdo chce co chce

To samozrejme, ale cela tahle diskuse je o tom, ze mu nohy nefungujou. Boli ho a zrejme to souvisi s vahou jak jeho, tak batohu.

Etheric píše:Upravený fotky mě neberou. Považuju to spíš za vrchol šikovnosti práce s PC, než s fotoaparátem. Upravená fotka pro mě ztrácí kouzlo.

To je hezka myslenka, ale jen do te doby, nez si uvedomis, ze kazda fotka z digitalu je upravena. Jaky je v rozdil, jestli to delas rucne v PC nebo to dela software primo ve fotaku? A ze tam tech algoritmu je i pro uplne zakladni foceni. No a pak si zapnes treba HDR... ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ntz » úte úno 15, 2022 17:32

Mawenzi píše:odkud si fotil tu prvni kopec mezi dve kopci?


Krizove vrsky

je to ale takova znouzecnost ... nejsem ale ten typ co ma zapotrebi se na to misto vratit treba 10x (nebo 100x) a cekat tam na svejch 120 sekund svetla a atmosferickejch podminek .. spis sem to sem daval, ze to je fotka z myho prvniho letosniho hiku co jsem delal v tydnu mezi vanocema a silvestrem a pak nic (krom venceni kocarku) az do tohodle vikendu, kdy jsem si dal tu milesovku
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 17:43

ntz
diky, je hezka a prislo mi to jako hezky misto, co bych rada nekdy videla, tak sem si ho ulozila. zrovna se na velikonoce tam chystam, ale bohuzel trochu mimo z trasy tak ho asi nedam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 18:28

tak sem tu trasu protahla o 20km abych videla ty dva kopecky a myslim, ze pak budou mit problem s nohama moji kamosi :D :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte úno 15, 2022 18:33

Krizove vrsky jsou malicke kopecky, myslim, ze ani ne 50 m vysoke. Za vystup stoji ty dalsi bliz Lounum. Srdov, Brnik a Oblik. Chodivam to z Loun. Nejdriv Rana, pak Oblik, Srdov, Brnik a pak dolu pres Krizove vrsky a pak dal do Ceskeho Stredohori.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ntz » úte úno 15, 2022 19:13

mike píše:Krizove vrsky jsou malicke kopecky, myslim, ze ani ne 50 m vysoke. Za vystup stoji ty dalsi bliz Lounum. Srdov, Brnik a Oblik.


jj, sak jsem jich tam obehal vetsinu ten den ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 19:48

https://mapy.cz/s/jufagapeko
chtela sem puvodne 3dny a 65km ale budou teda 4...
do stredohori se chystam na velikonoce tak sem si to protahla jeste a aspon zmaknu i ten oblik...

no my sme sracky, nam staci 20-25km/den. jednou treba zaziju milesovku bez oparu:D (bez mlhy uz mam splneno:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte úno 15, 2022 20:12

Jakozto znalec Ceskeho Stredohori bych k te trase mel spoustu vyhrad ;-) Nejvic ten zacatek, sel jsem to jen jednou a nikdy neopakoval, jak to bylo otravne. Sel jsem to teda opacne, ale to je fuk. Dloooouha rovina, pak kopecek s hradem a pak zas dlouha nezazivna rovina.

No a jinak se vyhyba spouste peknych kopcu. Minimalne Lovos, Kletecna a Hradistanska louka stoji za navstevu, pokud jsi tam jeste nebyla. Zrovna na Milesovku sice obcas chodim, ale spis jen kdyz to vychazi, nic moc trasy a nahore byvaji lidi ;-) Rozumne ale vychazi usek Lovosice - Lovos - Kletecna - Milesovka. Chvalim Lipskou horu, ta je ma nejoblibenejsi, kdyz muzu, tak se tam stavim. Z Obliku to vem jeste pres Ranou, jednak stoji za to a jednak je tudy do Loun lepsi cesta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ntz » úte úno 15, 2022 21:00

Mawenzi píše:no my sme sracky, nam staci 20-25km/den


pekna trasa, me se to libi a inspiruje me to ... musim si to ulozit .. mam sice v hlave trosku jine trasy, tohle me ale fakt inspiruje ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 16, 2022 5:43

mike
mrknu na to s tvejma nametama. na lovosi sem byla v zari, tak sem si rikala, ze to omrknu zas jinde - ale zkusim se podivat, jestli by to nakonec nebylo lepsi upravit a do te casti nevyrazit jindy...

ntz
:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví