Co s nehojici se ranou?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod khubajs » úte čer 14, 2011 11:00

Jde o to, ze jsem za svuj zivot mel uz peknych par odrenin,ale nikdy nebyla rana tak dlouho "ziva". Mit to vice nez tyden otevrene a neustale zhnisane mi prijde divne. Tohle vypadalo jako povrchova odrenina a ted uz je to do hloubky, takze uvidim, jak se na to zitra bude tvarit doktor. Foto zahojeneho bebinka klidne ukazu, pokud se toho tedy dockam [-o<
khubajs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 11, 2011 13:59

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod alexino » úte čer 14, 2011 11:10

na desinfekci takových bebíček používám Tea tree olejíček od Australian Bodycare - http://www.tea-tree-oil.cz/, funguje dobře i na štípance a tak...je maličký a vozím ho s sebou na cesty vždy....
alexino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon čer 13, 2011 22:46
Bydliště: Praha

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod Skimpy » úte čer 14, 2011 11:44

Betadine je super věc, zatím mám zkušenosti teda jen s mastí. Původně mi byla mast Betadine doporučena zvěrolékařem na ošetření kočky, která měla na hlavě nějakou ránu, která se dlouho nehojila, hnisala a dost smrděla už sme se báli, že budem muset kočce amputovat hlavu nad krkem, ale mast se osvědčila. A tak ji používám i já.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod rieMa » úte čer 14, 2011 11:56

Betadine mastička je dokonalá na cokoliv - je mastná, dezinfikuje, dá se na popáleniny, odřeniy, akorát hlubší rány bych asi táhla k doktorce.. jo, na hnis je taky skvělá... a nebo mam jenom nějakej strašně pozitivní organizmus na obsažené látky :D
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod khubajs » úte čer 14, 2011 12:11

Ja to cely tyden zkousel stridave nechat zaschnout ci mazat Hemagelem, coz by melo byt neco jako to Betadine a vypadalo to porad stejne :(( Vecer si konecne sundam tu naplast od doktora, mrknu jak to vypada po tech jeho pripravcich a zitra jsem zvedav na jeho dalsi postup.
khubajs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 11, 2011 13:59

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod Skimpy » úte čer 14, 2011 12:26

AD khubajs Tvůj problém je taky to, že to máš na loktu v místě kde se natahuje a smršťuje kůže takže tam se ten strup, který normálně tu ránu kryje - odlupuje a praská.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod khubajs » úte čer 14, 2011 13:33

2skimpy : Kez bych resil tenhle problem 8) Ja se mu bohuzel snazil prilis brzy predejit (namazal a zalepil jsem si cerstvy strup hned prvni noc) a pres noc mi to zhnisalo. Nevim, jestli by se tak stalo i kdybych to nemazal a nelepil, ale ted bych potreboval z rany konecne dostat ten zluty humus. Bohuzel to neni nic mekkeho, co by slo "vydrhnout" treba papirovym kapesnikem (to kdyby se mi povedlo, tak k doktorovi nejdu), ale tvori to celou tu ranu a proto jsem zacal hledat pomoc...
khubajs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 11, 2011 13:59

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod zbuddy » úte čer 14, 2011 13:46

Nejsem doktor, snad se místní ranhojiči vyjádří. Ale dle mne to chce servat/vyčistit kartáčem do čista, pak taková mast s ruským jménem (Pavlovski? či tak nějak...)
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod zoul » úte čer 14, 2011 13:51

Novikov? Místní ranhojiči už se vyjadřovali na předchozí straně.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod zbuddy » úte čer 14, 2011 13:55

Jo Novikov! Němec pracuje :oops: :twisted:
Začátek jsem nečet a divil se/předpokládal, že se asi nevyjádřili. Teď jsem dočetl vše zpětně a vidím, že jsem neměl nic psát :?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod khubajs » úte čer 14, 2011 14:16

2zbuddy : To se snadno rekne, ale hure udela. Kdyz se podivas na ten druhy obrazek, tak ono je to uz opravdu jakoby soucasti te rany, je to pevne a to bych fakt musel pomalu vyriznout, coz neudelam, nejsem blazen :) Proto jsem zacal otravovat na netu a potom zasel i za tim doktorem, ktery to snad da do kupy...
khubajs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 11, 2011 13:59

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod šíp » úte čer 14, 2011 15:21

zbuddy píše:Nejsem doktor, snad se místní ranhojiči vyjádří.

Já chtěla napsat něco podobného co Tuso, ale tak nějak jsem se obávala reakce.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod deckardph » úte čer 14, 2011 16:01

Já nevim možná mam jinačí metabolismus, ale když mě nějaká rána začne hnisat tak ten strup sloupnu, nebo ránu naříznu a poleju vodou a nikdy sem neměl žádnej problém že by to hnisalo dál, jen jednou mě takhle zůstal malej kamínek v ruce a ten po tejdnu s menší pomocí vyhnisal sám (prostě ho tělo vypudilo). Dezinfekci prakticky nepoužívám od narození bez keců a nevidim v tom problém.
Jinak to co tam máš na druhý fotce a o čem mluvíš (žlutý, stvrdlý, prohloubenina pod urovní okolní kůže) je podle me plazma - udělá se ti to na strupu když ho několikrát sloupneš a už z něj neteče moc krve, ale ránu vyplní taková nejdřív čirá tekutina, která pak zežloutne a ztvdne ale nakonec se to stejně zregeneruje samo.
Mě ten doktor docela překvapil protože sám k němu chodím nerad a např můj otec nebyl u doktora pomalu 20 let a nemá žádnej problém.
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2011 16:16

OMG. To ze ty jsi jeste nikdy nemel zadny problem jeste neznamena, ze ho nema on a taky to neznamena, ze ho nebudes mit nikdy. Problem jsi nemel, protoze se ti do rany bud nedostala zadna poradna infekce a/nebo ji tvuj imunitni system zvladnul. To ale vubec neznamena, ze to tak musi byt pokazde a u kazdeho. Netreba delat paniku kvuli kazde odrenine (taky je vetsinou neresim), ale kdyz se deje neco neobvykleho, tak je rozumne se tim zabyvat. Viz napr. ketrin vyse.

šíp píše:Já chtěla napsat něco podobného co Tuso, ale tak nějak jsem se obávala reakce.

Tohle nechapu. S Tusem jste tu jedni z mala, kteri vi, o cem mluvi. Kdo jiny teda mel korigovat tyhle radobychlapacke reakce a posahanou logiku, kterou predvedl treba deckardph? Pacientum se prece taky nebojis rict, co jim je, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49515
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod kropt » úte čer 14, 2011 17:24

mike píše:...Pacientum se prece taky nebojis rict, co jim je, ne?


Od té doby co si někteří pacienti nosí na doktory mačety, tak by i doktoři měli být opatrní co říkají :mrgreen:
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod šíp » úte čer 14, 2011 19:16

Jenže já se někdy nestačím divit, čeho tady jsou někteří schopni co se týká diskuze a hlavně, někdy už mi to už jako diskuze nepřijde, ale jako demagogie. kolikrát se už raději nevyjadřuji.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2011 19:32

Nebud mekka ;-) Zrovna tahle mi prisla v pohode a ze nekteri pisou blbosti? No tak je potreba to uvest na pravou miru a mel by to udelat ten, kdo do toho vidi. Coz jste vy dva.

Jestli chces vedet, jak vypada opravdu hnusna a stupidni diskuse, ktera zadnou diskusi neni, koukni se nekdy na Lezce. Rekl bych, ze je to tim, ze vsichni slusni a rozumni uz odtamtud utekli. Ale kdyby se zacali stahovat i odsud uz pri prvnich naznacich, tak to tu dopadne stejne. A to prece nechceme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49515
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod šíp » úte čer 14, 2011 19:37

Jo, jsem měkká, to přiznávám. Na druhou stranu, sama ne vždy dělám to, co přikazuju pacientům. Aneb jak jednou řekl jeden můj kolega: "Milník může být shnilý, přesto dobře ukazovat." Narážím teď na to, že sama bych dotyčnému poradila, ať si to ničím neblemcá a jde k doktorovi, protože už jsem viděla pár škaredých komplikací po nehojících se ranách, a zároveň si doma odřezávám nějaké přebytečné nekrózy po omrzlinách :oops: :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod DAV » úte čer 14, 2011 19:48

Bych vrátil diskuzi, modelová situace, spadnu na odlehlém místě z kola, vcelku nic se mi nestane, pouze odřený loket, nemám naprosto nic sebou, sladká voda v bidonu, nedaleká studánka, vlastní sliny. Mám se na vše vykašlat, nechat ránu zaschnout a doma peroxidem znovu rozmočit a vydrhnout nějakou gázou?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2011 19:51

@sip: v tom nevidim rozpor, jsi doktor, a tak nemusis nikam chodit :twisted: A nejspis bys zavcas poznala, kdyby zacal prusvih.

BTW, taky zrovna premyslim, kdy jsem naposled zalohoval ;-) A ze uz jsem tech (cizich) dat zachranoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49515
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod šíp » úte čer 14, 2011 19:54

Vozit na kole lékárničku. Myslím to vážně. Lepení na kolo a základní opravnou sadu taky vozíš, ne? Nebo alespoň tu Betadinu, ale na dezinfekci raději roztok než mast. Nezabere to skoro nic.
Ale v případě Tebou uváděné situace je otázka, jestli ta voda ze studánky není spíše kontraproduktivní, nevíš, jestli u pramene není uhynulé zvíře, zda se do spodních vod nedostala hlína z hnojených a chemicky stříkaných polí, zda v okolí není skládka... Prostě raději nic a doma pořádně očistit. Pořádně myslím vzít čistý kartáček a drhnout veškerou nečistotu a dezinfikovat. A taky si pohlídat očkování proti tetanu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2011 19:58

@DAV: driv se to resilo takto a neprijde mi to jako nesmysl:
Tomas píše:Moje baba (budiz ji zeme lehka), by doporucila jedine - p*chcat.

Ja teda nosim malou lekarnicku v batohu porad a uz se mi to parkrat v podobne situaci vyplatilo. Slapnul jsem na diru, hodil silenou tlamu, sedrena cela noha, pulka Jodisolu, sel jsem jeste pul dne a bez nejmensich nasledku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49515
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod DAV » úte čer 14, 2011 20:12

:-k Dělají něco v plastu? Vozil jsem sebou obvaz, ale ten se změnil v kouli blata. :((
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod šíp » úte čer 14, 2011 20:15

Dělají, já si kdysi před pár lety něco takového koupila. Malinkatá plastová krabička. Od té doby si náplasti do ní stříhám dál, ty originální už byly použity.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod DAV » úte čer 14, 2011 20:23

Sehnat něco malého je hrozný problém, nejlepší jsou vždycky ty reklamní balení zadara, ale to musí mít člověk známé v lékárně. :(
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod šíp » úte čer 14, 2011 20:26

Já to koupila v Hudy, ne v lékárně. Jen je to už nějaká doba.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod DAV » úte čer 14, 2011 20:33

Hmm, trochu smutné kupovat lékárnu v Hudy. Na tu tetanovku se musím poptat Máni, dík za upozornění.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod grco » úte čer 14, 2011 20:34

@DAV: toto
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod terkad » úte čer 14, 2011 21:20

DAV píše:Hmm, trochu smutné kupovat lékárnu v Hudy.

Proč?
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod DAV » úte čer 14, 2011 21:42

Terka. Jsem ti šáhl na fetiš :mrgreen: Narážím na to, jak starou lékárnu si třeba v -Hudy- koupím. Už jsme to několikrát probírali, najdeš tam obvaz na kterém je napsáno, že je nesterilní, nefunkční nůžky, vyschlou dávno nepoužitelnou náplast, směšné škrtidlo a pak nějakou eroticku pomůcku ve tvaru jakési trubky s náústkem.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví