Co s nehojici se ranou?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod grco » pát čer 17, 2011 13:54

svetlovdusi píše:Protože jsou magoři, který riskujou a nic se jim nestane.. a pak lidé opatrní, kteří si to vyberou i s úroky. Takže tak.


Ano, keby som vzdy myslel len na to najhorsie, tak nevyjdem z domu. Takisto by asi ludia nikdy nevysli na vrchol Everestu... Ked mas zly den alebo nedavas pozor, tak sa zmrzacis aj ked si v 100% stave.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod tuso » pát čer 17, 2011 17:15

grco píše:no tak ked dam tusa do mojej situacie, ten by siel asi aj s tou sadrou este na ruke :)


Pravdepodobne áno. Raz som sa s nedoliečenou boreliózou vybral na prechod Priečnym sedlom. Na Teryne som pochopil, že to asi nepôjde. Našťastie prišla búrka a mal som sa na čo vyhovoriť. :lol:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod rieMa » pát čer 17, 2011 20:26

Já si před pár lety odrovnala koleno - odpočinek nepomohl, tak jsem si koupila ortezu a vrátila se k pohybu:D Ovšem po dnešku, kdy jsem si nakopla malíček na noze odlišné od té bolavé, si nejsem jistá, jestli přežiju cokoliv akčnějšího než učení... A konec zkouškového se blíží :D
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod conny » sob čer 18, 2011 5:43

rieMo, mne jeste napadlo, ze by ti mozna malicko pomohlo zlepit dva palce dohromady - takze 2 a 3. to mam od kamosky, ktera mela zlomene prsty na noze snad vsechny (tancovala).
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod conny » sob čer 18, 2011 6:02

no taky jsem mela nazor, ze horecnata onemocneni je potreba poradne vylezet, problemy s pohybovym aparatem nechat v klidu. az jsem si jednoho dne poridila dite... k zamestnavateli donesete PN-ku. prcek vam ji tak maximalne poblije :lol:

zenske tyden po docela velke brisni operaci, kterou cisar urcite je, bezne tahaji 3-5kg mimino a nemaji moc nazbyt.

hlavne si myslim, ze se fakt neda rict, ze na nemoci pohyboveho aparatu je pohyb spatne. spatny pohyb je spatne. mame kamarada, docela akcniho, s vyhrezlou plotynkou. kdyz se po nejake dobe lecby ptal ortopeda, jestli muze na lyze, ten rekl, ze muze, ze to ma uz v takovem stavu, ze bude citit, jestli je to dobre nebo spatne. jenom musi poslouchat, co mu telo rika. a o tom to podle me je. alespon trochu tomu ubohemu telu naslouchat.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod Indy » sob čer 18, 2011 15:45

To jsme se zase obloukem vratili k tomu jak moc clovek chce (ze pripadne neposloucha vubec nic) nebo vubec jak si srovnat v hlave tohle muzu a tohle bych ted nemel.

je to dost problem, cim mladsi a cim vetsi ambik, tim min posloucha signaly.

ale je to samozrejme pravda..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod khubajs » pon srp 22, 2011 8:10

Abych dostal svemu slibu, posilam fotku, jak ta rana vypada po zahojeni
Obrázek
Udelal se mi tam takovy ten hladky leskly keloid, tak snad se mi nepodari si ho nejak roztrhnout (asi by se to hojilo jeste hur, nez zdrava kuze) a do par let doufam vybledne, aby na me extra svetle pokozce tak nesvitil. Dik vsem za reakce vseho druhu :wink:
khubajs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 11, 2011 13:59

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod amigo » pon srp 22, 2011 8:24

teda na poprvý jsem se leknul, že je to fotka něčeho jinýho :shock:
věřím, že do svatby budeš fešák :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod juhele » ned říj 9, 2011 21:42

No lidi,
sice uznávám, že tohle je prkotina, ale zkušenosti se třeba budou hodit i pro jiné případy. Sám mám občas problém s blbě se hojícími poraněními - někdy to trvá dost dlouho, než se i blbá malá ranka zahojí. Mám pocit, že u mne to nějak souvisí s tím, že se mi dost mastí kůže ...

No, každopádně mám ten problém, že se ranka rychle zatáhne, udělá se strup, po nějaké době začne tak divně svědit a já následně zjistím, že to pod ním zas hnisá.

Nejvíc se mi osvědčilo takové hnusné smradlavé bílé bláto sopečného původu, kterého sem si několik kilo dovezl kdysi z ostrova Vulcano (Liparské souostroví, Itálie), kde se v tom lidi čochtaj a matlaj si to na xicht i tělo.

Tam se to ale nedoporučuje nechávat na kůži déle než 20 minut - takže to nanesu jen na ranku (po sundání toho blbýho strupu), chvíli to pálí jak ďas, pak to uschne a po chvíli to nacucne tu vlhkost z rány. Nechám to na tom, případně to přelepím abych si do toho nerýpl.

Tohle párkrát zopakuju a obvykle se to zahojí mnohem lépe a rychleji.

Fotky si raději odpustím, chuťovčičky už sem postnul khubajs. :vom:

PS: a taky se mi dost osvědčila plastová náplast 3M Transpore - vypadá to jako izolepa, ale dá se to nalepit normálně na ránu, nepromokne to, ale je to nějak prodyšné a může skrz to trochu slunce. Mně se pod tím oděrky hojí mnohem líp, než pod klasickými náplastmi.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod fps » pon říj 10, 2011 10:23

Já bych doporučil ze svích osobních několika desetiletí ozkoušenu mast Dermazulen, podle mě zázračná mast na všechny rány, i na hluboké říznutí které neuvěřitelně rychle zahojí za několik dní
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod Dr4k3 » pon říj 10, 2011 14:58

Za sebe můžu doporučit zase Hemagel - napatlat a přelepit náplastí (protože to zůstává mokré, což je účel). Dá se s úspěchem použít i na opary.
Jenom pokud předpokládáte během krátké doby větší namáhání zraněného místa (typicky prsty a pod.), je asi lepší to nepoužívat a nechat si tam narůst strup.

Jo, a čerstvé klinické výzkumy prý ukázaly negativní působení desinfekce Betadine - po použití Betadine se rány hojí pomaleji. Nemocnice přecházejí na Braunol. Peroxid je taky v pohodě.

(Betadine a Braunol jsou prakticky to samé, liší se jinou délkou makromolekul PVP, pro šťouraly)
Naposledy upravil Dr4k3 dne pon říj 10, 2011 19:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod šíp » pon říj 10, 2011 18:04

Dr4k3 píše:(Betadine a Braunol jsou což je prakticky to samé, liší se jinou délkou makromolekul PVP, pro šťouraly)

Možná jo, ale na převazech na Popáleninovém centru mi opakovaně tvrdili, že s Betadinou mají o chlup horší zkušenost, tak to téměř nepoužívají.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod monterosa » pon říj 10, 2011 18:25

... podľa mňa si si tam nemal dať ten krém, ale skôr skúsiť náplaste so striebrom, majú výrazný antomikrobionálny účinok, betadine obsahuje zlúčený jód, ten síce dezinfikuje, ale podľa mňa je dobrý skôr na menšie tržné ranky, ja mám dobrú skúsenosť aj s koloidným striebrom.
monterosa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát srp 5, 2011 9:13

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod Dr4k3 » pon říj 10, 2011 19:37

šíp píše:Možná jo, ale na převazech na Popáleninovém centru mi opakovaně tvrdili, že s Betadinou mají o chlup horší zkušenost, tak to téměř nepoužívají.


Však to říkám, desinfikuje obojí stejně, akorát Betadine trochu zpomalí hojení rány.... zmínil jsem to proto, že když se podíváš na složení, oba uvádí to samé, nekonkrétní, a mě to kdysi nedalo a strávil jsem pár hodin hledáním na internetu, v čem se to teda jako liší.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod mike » pon říj 10, 2011 19:46

Pamatujes si, kolik je asi to "trochu"? Kdyz uz jsi to hledal. Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod hnipirdo » úte říj 11, 2011 10:44

spousta nehojících se ran bývá způsobena plísněmi a kvasinkami. běžné desinfekce na ně většinou moc nepůsobí. člověk pořád desinfikuje jak magor a ono to furt hnisá a svědí jak čert. takže u menších ran rozhodně nic nezkazíte, když to (kromě normální desinfekce) ještě přetřete třeba lamisilem. je to širokospektrální antimykotikum a většinou bývá po ruce (zejména lidi co chodí plavat nebo už něco měli s plísněmi mají jistě vždy hezkou zásobičku :-) ) Na plísně jsou teda i lepší sajrajty, ale k vůli malé rance asi hned nepoběžíte na kožní pro recept.
nejlepší je ale prevence. ránu nechat pořádně zaschnout a pokud možno několik dní nemáčet ve vodě.
Uživatelský avatar
hnipirdo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv říj 6, 2011 14:01
Bydliště: Roztoky

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod Dr4k3 » úte říj 11, 2011 12:54

mike píše:Pamatujes si, kolik je asi to "trochu"? Kdyz uz jsi to hledal. Diky.

trochu je třeba zpoždění o den-dva oproti referenci (během první týdne)... orientačně...
je to docela kontroverzní téma, spousta studií vychází neurčitě... jen některé věci jsou jasné, třeba přípravky na desinfekci rukou a nástrojů obsahující i detergenty se dají na otevřené rány použít jenom když to pak vypláchneš, jinak je negativní efekt jasný...
Peroxid je třeba v tomhle úplně neškodnej, ale desinfekce na bázi jódu mají zase širší spektrum účinnosti.
Ony tam figurují i jiné faktory, např. zrzounům s fototypem 0 se rány hojí hůř než běžné populaci.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví