Kolena

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kolena

Příspěvekod sobb » úte srp 15, 2023 23:12

mike píše:Podivej se na oodoowa a lidi, co usli PCT apod.
Ale to jsou přesně ti samí lidi, o kterých píšu i já :wink:

mike píše: A nejspis nikdy nedopracuju.
No jo, ale tam je někde chyba v matrixu :wink: :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kolena

Příspěvekod mike » úte srp 15, 2023 23:17

V tom pripade to asi terminatori budou ;-)

Jo, chyba je v tom, ze ja terminatorskou mutaci nemam ;-) Muzu se utesovat tim, ze mi zas funguje termoregulace, to zas nechape pritelkyne a rozdil je podobne velikosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kolena

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 16, 2023 4:15

ja bych to shrnula, ze ona asi vlozena pauza - kratsi den, prejezd, tzv. zero dny, proste lidem s "terminatorskou mutaci" bude stacit k regeneraci pro dalsi zatez, zatimco hromadam lidi stacit proste k regeneraci nebude a potrebovali by nekolik dni, pripadne tydnu.

podle me lidi, o kterych sobb mluvi terminatori tez jsou, protoze nakonec dulezita je ta kazdodenni schopnost den za dnem vyvijet aktivitu a zase treba v uplne jinych podminkach, zima, silny mrazy, atd, takze dost stizeny treba i pocasim.

akorat pak je na konkretni fyzicke schopnosti a trenovanosti tela, jestli z toho vypadne terminator oodoow nebo chciplina mawenzi:D

kdysi sem parkrat za rok kela o vikendu na vandr, casto s moji znamou, s tim, ze ji jeste jeji pes tahal, takze mela "pulku" prace, kdyz sme pak poprve jeli spolu na tyden sk-pl pomezi, ona byla na konci uplne mrtva, ale jako uplne, ani dalsi vikend jeste nikam nejela a ja sem rikala, ze by mi stacilo si dat noc v penzionu a sla bych to zpatky :D

sobb
myslim, ze ja bych diky tomu, ze jen nelezim furt doma nemohla chodit ty "vzdalenosti" nebo tahat tezkej batoh (vzdyt si vem, ze i nekterym chlapum mych 16kg prijde moc:D), ale mozna, ze chodit dny a dny po sobe bych mohla taky, jen by to bylo umerny fyzicce.

chodila bych treba 15km celej den, ale klidne mesic v kuse. kamosku sem ted v sobotu vzala na 15km vuci jeji telesne zdatnosti a u auta rika "to bylo vic nez 15, su uplne mrtva a budu se z toho tyden lecit" a bylo to 16 :D

takze si myslim, ze nakonec nejde o konkretni tereny a vzdalenosti, ty jsou velmi individualni vuci fyzicce, zdravotnimu stavu, trenovanosti, zdolavanemu terenu a tize batohu, ale spis o to, ze velkou cast dne se pohybujes.


pak me k tomu ale napada jedna vec, dalkovi chodci... ano, hodne lidi to vzda, ale hodne to taky dojde do cile... a nekteri z nich nikdy nikde predtim nebyli. cim to muze byt? tim genem? ze si telo zvykne (z toho co ctu jde prave o toto)? ze jdou na silu? nebo prave ti s genem jsou prave ti, kteri dojdou?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kolena

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 16, 2023 4:59

a co kdyz to ale opravdu muze mit kazdy?

oodoow beha 100 v narocnym terenu. technicky pak pro nej treba 40km v podobnym je "leharo"?

irem urcite zvlada chodit 40 nebo vic s lehkosti, kolik chodiva, pokud treba chce jit 3 tydny v kuse?

co kdyby mike chodil bud v lehcim terenu alpske vzdalenosti nebo v alpach 2/3 vzdalenosti?

tedy... zrejme nejaky geneticky predpoklad pro tu "regeneraci pres noc" tam byt musi, ale co kdyz to dokaze kazdy? jen je to videt u lidi, kteri jsou pod hranici sveho maxima, vyrazne lip?

mike taky denne chodi 6km nebo kolik a 14 dni pak odpocivat nemusi... a uz tak chodi rreba 2roky...
nebo je to i v kombinaci s prirozenyma rytmama tela, kdyz mike pracuje v noci, ale v alpach chodi pres den...

kdy je oodoow obecne nejvykonnejsi a odpovida to jeho chodicimu rezimu?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kolena

Příspěvekod mike » stř srp 16, 2023 12:55

Mawenzi píše:ja bych to shrnula, ze ona asi vlozena pauza - kratsi den, prejezd, tzv. zero dny, proste lidem s "terminatorskou mutaci" bude stacit k regeneraci pro dalsi zatez, zatimco hromadam lidi stacit proste k regeneraci nebude a potrebovali by nekolik dni, pripadne tydnu.

Tak.

Mawenzi píše:akorat pak je na konkretni fyzicke schopnosti a trenovanosti tela, jestli z toho vypadne terminator oodoow nebo chciplina mawenzi:D

Rekl bych, ze hlavne na trenovanosti. Proste jak tu svou (super)schopnost vyuzijes.

Mawenzi píše:kdyz sme pak poprve jeli spolu na tyden sk-pl pomezi, ona byla na konci uplne mrtva, ale jako uplne, ani dalsi vikend jeste nikam nejela a ja sem rikala, ze by mi stacilo si dat noc v penzionu a sla bych to zpatky

Ano, to je ten rozdil.

Mawenzi píše:pak me k tomu ale napada jedna vec, dalkovi chodci... ano, hodne lidi to vzda, ale hodne to taky dojde do cile... a nekteri z nich nikdy nikde predtim nebyli. cim to muze byt? tim genem?

Podle mne ano. Obcas narazim na clanek o lidech, co cely zivot nechodili, pak nekdy po 40 vyrazili a behem par mesicu chodi terminatorske trasy. To je pro cloveka bez mutace uplne mimo realitu.

Mawenzi píše:nebo prave ti s genem jsou prave ti, kteri dojdou?

Presne tak. Probehne prirozena selekce :) Ta uz je samozrejme i na vstupu, pusti se do toho spis lidi, co na to maji predpoklady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kolena

Příspěvekod mike » stř srp 16, 2023 12:59

Mawenzi píše:co kdyby mike chodil bud v lehcim terenu alpske vzdalenosti nebo v alpach 2/3 vzdalenosti?

Tak stejne do 14 dnu chcipnu. To uz jsem psal.

Mawenzi píše:mike taky denne chodi 6km nebo kolik a 14 dni pak odpocivat nemusi... a uz tak chodi rreba 2roky...

11 a dostaval jsem se na to 5 let. Zacinal jsem na 5. Takze kdyz udelam linearni extrapolaci, tak se na 8 hodin denne dostanu za 30 let a na konci budu vazit 20 kilo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kolena

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 16, 2023 13:46

akorat ja u toho nehubnu a 3 tydny a 460km mi nestaci k tomu, abych prijela aspon o 100g lehci:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kolena

Příspěvekod mike » stř srp 16, 2023 16:06

To je ale uplne jina vec ;-) Holt sis telo prepnula do setriciho modu. Zkus jist pul kila masa denne :twisted:

Po tydnu ve Venedigerguppe jsem se vratil asi o 2 kila lehci a pak se to stabilizovalo na kile.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kolena

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 16, 2023 16:25

mike
to bych asi zvladla, ale to by me musel nekdo zivit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kolena

Příspěvekod mike » stř srp 16, 2023 16:26

Od ceho mas manzela? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kolena

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 16, 2023 17:18

aby mel kdo hladit pejsky, kdyz jedu na delsi dobu pryc? :D

ale zas me po vylete vzdycky vezme hladovou nekam na steak :) (aneb vzdy, kdyz mas prilezitost na vylete jist maso, nikdy ji nevynechej:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kolena

Příspěvekod oodoow » stř srp 16, 2023 17:24

Vzhledem k tomu kolik lidí takto chodí, tak to nebude moc vzácná mutace. Samozřejmě každý jsme jiný a každý má jiné předpoklady. Ale věřím, že k nějakému rozumnému výkonu se může vytrénovat každý správnou životosprávou a tréninkem. Teprve až by člověk chtěl podávat světové výkony, tak narazí na limity a od těch jsme všichni na míle daleko.

mike píše:Tak stejne do 14 dnu chcipnu. To uz jsem psal.

A co 1/3 vzdálenosti? Někde ta hranice, kdy nechcípneš, být musí.

Mawenzi píše:ja bych to shrnula, ze ona asi vlozena pauza - kratsi den, prejezd, tzv. zero dny, proste lidem s "terminatorskou mutaci" bude stacit k regeneraci pro dalsi zatez, zatimco hromadam lidi stacit proste k regeneraci nebude a potrebovali by nekolik dni, pripadne tydnu.

My teda ani jeden zero day neměli, jenom sem tam půl den když jsme došli někam do města už brzo odpoledne a rozhodli se ubytovat v hotelu, vyprat a regenerovat. Vždycky to hodně pomohlo, protože potom další den jsme dali hodně km, takže zero day by pomohl zřejmě výrazně více.

Co mi říkal kámoš na PCT, tak on chodil každý den aspoň trochu, taky skoro žádné zero day. Oproti němu tam byla spousta lidí, kteří šlapali celý týden více km a na víkend odjeli někam do all inclusive hotelu, kde prostě jenom spali a jedli a pak šli šlapat další týden. Jedna holka ho takhle vždycky předběhla, ale přes víkend se zas dostal před ni, což ji prý dost vytáčelo. :)
Takže strategie jsou různé, každému co vyhovuje.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kolena

Příspěvekod mike » stř srp 16, 2023 17:32

oodoow píše:Vzhledem k tomu kolik lidí takto chodí, tak to nebude moc vzácná mutace.

Kolik? Jeden clovek z tisice? Uvedom si vyberovy efekt, potkas jen takove, zatimco naprostou vetsinu lidi ne.

Kdybych to takhle bral ja, ktery pracuje cely zivot v IT, tak muzu rict, ze IQ nad 130 neni nic vzacneho ;-)

oodoow píše:Samozřejmě každý jsme jiný a každý má jiné předpoklady. Ale věřím, že k nějakému rozumnému výkonu se může vytrénovat každý správnou životosprávou a tréninkem.

Asi jo, ale ja prave vidim rozdil mezi vytrvalcem, ktery se k tomu musi vytrenovat a terminatorem, kteremu to jde samo.

oodoow píše:A co 1/3 vzdálenosti? Někde ta hranice, kdy nechcípneš, být musí.

Aktualne na 11 km a dvou hodinach denne. S nedelnim vyletem na 90 - 100 km tydne, coz muze dat tak 20 hodin tydne tj. asi 3 hodiny denne. Pricemz ten nedelni vylet citim tak do stredy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kolena

Příspěvekod oodoow » stř srp 16, 2023 17:45

mike píše:Kolik? Jeden clovek z tisice?

To nevím, ono záleží kolik lidí se tomu věnuje, že jo. Není to zrovna masový sport.
mike píše:si jo, ale ja prave vidim rozdil mezi vytrvalcem, ktery se k tomu musi vytrenovat a terminatorem, kteremu to jde samo.

Vytrénovat se k tomu musí postupně každý, někomu to samozřejmě trvá déle někomu kratší dobu.

Těch 11km ale jdeš docela rychle, ne? Kdybys šel pomaleji, měl bys být schopen jít déle.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kolena

Příspěvekod mike » stř srp 16, 2023 18:31

oodoow píše:To nevím, ono záleží kolik lidí se tomu věnuje, že jo. Není to zrovna masový sport.

No prave. To je ten vyberovy efekt, delaji ho lidi, co na to maji vlohy a naprosta vetsina lidi nema.

oodoow píše:Vytrénovat se k tomu musí postupně každý, někomu to samozřejmě trvá déle někomu kratší dobu.

Mas to necim podlozene? Rekl bych, ze jsem protipriklad. Coz muze byt tim, ze jsem trpelivy (nebo tvrdohlavy) a proto delam to, k cemu nemam vlohy ;-) Resp. mam na to hlavu, ale ne svaly.

oodoow píše:Těch 11km ale jdeš docela rychle, ne? Kdybys šel pomaleji, měl bys být schopen jít déle.

Ani ne, aktualne to vychazi na 6 km/h. Driv jsem chodil 7, mozna i trochu vic a na unave to bylo znat. Tech 6 je bez zateze takove normalni tempo, pohodova chuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kolena

Příspěvekod slash1111 » stř srp 16, 2023 19:09

Necital som to tu cele, ale nebude nahodou trochu zalezat aj na veku :wink: ? Hlavne co sa tyka efektu treningu aj schopnosti regenerovat.

@mike: (viem, ze toto je sleppa ulicka, ale aj tak) asi by si si mal zacat merat tepy, aby si videl ako intenzivna je ta denna prechadzka, vikendovy vylet a alpska tura. Podla mna nie su tie denne trasy natolko intenzivne aby predstavovali proti tym vikendom, Alpam +- rovnaku zataz, takze mozno nemas dostatocnu "vykonovu rezervu". (Intenzitou myslim napr. priemerny tep x cas, co su asi v principe spalene kalorie)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Kolena

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 16, 2023 21:26

Mawenzi píše:kdysi sem parkrat za rok kela o vikendu na vandr, casto s moji znamou, s tim, ze ji jeste jeji pes tahal, takze mela "pulku" prace,

Mně kvůli tomuto napadlo, že bych si od rodičů na vandry půjčoval vlčáka. Když s ním jdu ven, tak mě vždy do kopce pěkně táhne, že se tolik nenadřu. Tenhle nápad ale padá na tom, že by mi rozdrápal UL spaní, musel bych mu nést jídlo a vodu a musel bych se o něj starat, v noci by mě budil a měl bych strach, že mi uteče za zvěří. Tohle se asi musí se psem dělat od štěněte.


Mawenzi píše:chodila bych treba 15km celej den, ale klidne mesic v kuse.

Tohle by pro mě byla jediná šance, jak ujít nějaké trasy jako PCT. Jít po malých úsecích. Pak by mi to ale trvalo dlouho a nestihl bych to v daném období. Co jsem četl, tak je to prý nějak časově omezené kvůli přírodním podmínkám. Některé dny bych mohl více, ale drtivá většina by asi musela být na krátké vzdálenosti. U mě záleží na terénu. Kdysi jsem to zkoušel třeba v Beskydech, že jsem si naplánoval, že půjdu denně 15km, ale dopadlo to tak, že jsem se vždy půl dne poflakoval a nudil. Kdybych šel, jak jsem to cítil, mohl bych jet za dva dny nebo tři domů a to se mi nechtělo, tak jsem se flákal. Ale třeba já mám problém v terénu, kde je hodně strmé stoupání a klesání. Strmé stoupání nesnáším a brzy mě vyčerpá. V kopečkovém terénu, kdy je stoupání pozvolné i klesání mohu jít bez únavy mnohem déle. Takže takové Alpy by mě asi odrovnaly (nikdy jsem tam nebyl, ale tam to asi budou strmá stoupání). Ale já zase tento typ terénu a hor nevyhledávám. Mně vyhovují a cítím se dobře v horách jako je Rumunsko, Ukrajina, Slovesnkso (Fatra, Poloniny atd)

Mawenzi píše:pak me k tomu ale napada jedna vec, dalkovi chodci... ano, hodne lidi to vzda, ale hodne to taky dojde do cile... a nekteri z nich nikdy nikde predtim nebyli. cim to muze byt? tim genem? ze si telo zvykne (z toho co ctu jde prave o toto)? ze jdou na silu? nebo prave ti s genem jsou prave ti, kteri dojdou?

Možná by mohlo být zajímavé vědět, jak to ti lidé mají v běžném životě. Jestli věci dokončí nebo je naopak vzdávají i v jiných stránkách života. A pak to porovnat s tím, jestli dokončí nebo dojdou trek, i když jsou na něm poprvé. Ono to asi moc nejde oddělit a tak se na treku člověk chová více či méně zesíleně jako v každodenním životě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kolena

Příspěvekod mike » stř srp 16, 2023 23:42

slash1111 píše:nebude nahodou trochu zalezat aj na veku :wink: ? Hlavne co sa tyka efektu treningu aj schopnosti regenerovat.

To urcite ano, ale zrovna ja se ted asi regeneruju lip, nez pred 20 lety. Mam jednak podstatne vic nachozeno a jednak se to zlepsilo diky dennimu chozeni.

slash1111 píše:asi by si si mal zacat merat tepy, aby si videl ako intenzivna je ta denna prechadzka, vikendovy vylet a alpska tura. Podla mna nie su tie denne trasy natolko intenzivne aby predstavovali proti tym vikendom, Alpam +- rovnaku zataz, takze mozno nemas dostatocnu "vykonovu rezervu". (Intenzitou myslim napr. priemerny tep x cas, co su asi v principe spalene kalorie)

To jsem orientacne zkousel, tepu na dennim chozeni mam samozrejme min, ale ani na tech ostatnich to neni moc, vejdu se do 130 i v prudkem stoupani. Nejvic mam na sneznicich, tam to jde ke 150.

O tohle ale prece nejde, i kdybych sel stejnym tempem, jako ty denni trasy s nizkou tepovkou, tak 8 hodin dlouhodobe proste neda. Ani 6.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kolena

Příspěvekod mike » stř srp 16, 2023 23:54

Dromedaro píše:Kdysi jsem to zkoušel třeba v Beskydech, že jsem si naplánoval, že půjdu denně 15km, ale dopadlo to tak, že jsem se vždy půl dne poflakoval a nudil.

Presne tak, neda se jit 3 - 4 hodiny denne a zbytek dne se flakat. Pokud teda nejsi sobb ;-)

Dromedaro píše:Takže takové Alpy by mě asi odrovnaly (nikdy jsem tam nebyl, ale tam to asi budou strmá stoupání).

Ne nutne, jde o vyber trasy. Modre a cervene znacene stezky v Rakousku maji obvykle stoupani docela v pohode (vetsina lepsi, nez treba Mala Fatra), cerne muzou byt strmejsi. Akorat nejezdi do Italie, tam se v nekterych oblastech jeste nenaucili delat serpentiny a to pak clovek leze skoro po ctyrech ;-)

Dromedaro píše:Možná by mohlo být zajímavé vědět, jak to ti lidé mají v běžném životě. Jestli věci dokončí nebo je naopak vzdávají i v jiných stránkách života. A pak to porovnat s tím, jestli dokončí nebo dojdou trek, i když jsou na něm poprvé.

V mem pripade to uplne neplati. Jsem resp. byl jsem schopen programovat i mesice v kuse cele dny, na to mam zas vlohy ja.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kolena

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 5:29

dromedaro
tak ja bych taky asi 15km "jenom" chodit nezvladla dlouhodobeji, v idealnim zdravotnim stavu, ale treba pro mika to jsou 3-4h, pro me to je spis 4-5h, ale drzet se na prumeru kolem 25 km by pro me bylo udrzitelny dlouhodobe v pohode. nekterej den 15, jinej 35... jindy tech 20 - 25 na pohodu, dlouha snidane, paradni obed na peknym miste, na slunicku jen sedet...

ale zas kdyz vim, ze pujdu 15, tak se dost vyspim, nespecham, poflakuju se... ale ja taky potrebuju 8-9h spanku, nekdo, kdo spi 6 a chodi mega rychle, pro toho je ten den samo delsi.

psa to podle me tolik ucit nemusis, jen ho na noc musis privazat k nejakymu stromu a kdyztak dost daleko od spacaku, nebo si poridit nejakej UL bivak pytel jako ochranu spacaku. jediny, s cim ten pes muze mit problem je v noci spat a to moje fena nedokazala poradne nikdy v noci v lese spat a to byla zvykla od stenatka.

psovi muzes i vozit psi dehydro, suseny mlety maso a zalivat vodou a obcas mu nekde koupit kus spekacku, masa, syra, na co narazis.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kolena

Příspěvekod ntz » čtv srp 17, 2023 8:58

Mawenzi píše:jediny, s cim ten pes muze mit problem ...


ja jsem myslel, ze se pes musi na noc vytahnout nekam na vetev kvuli medvedum ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kolena

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 17, 2023 9:20

Pes se musí na noc umístit do kotce, který si postavíš z větví a tu klec i se psem, pomocí kladky, na noc vytáhnout do korun stromů. Opravdoví trapeři zbudují ještě dva falešné kotce s návnadou, které také vytáhnou do korun stromů, aby medvěda zmátli.

To je právě to, co by mi asi vadilo nejvíce. Že si myslím, že by taky moc nespal a furt mě otravoval. A když by celou noc pršelo, tak co? Na dešti v bouřce ho nenechám a tarp by mi rozdrápal. Jinak jasný, že bych musel mít přes noc přivázaného, ale vím, že by se mu to moc nelíbilo, tak by kňučel atd. Prostě o psa se člověk musí starat a je to případná komplikace v případě, že člověk potřebuje někde nečekaně přespat nebo i v dopravě. Plus je spousta nezodpovědných majitelů, kteří mají psy na volno kilometr od sebe, pes je neposlouchá a pak takoví psy akorát otravují jiný lidi se psama a často jsou z toho konflikty. A na treku takových lidí potkávám dost.

Už tak je dehydro jídlo drahý a ještě to kupovat pro psa a je to furt váha navíc.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kolena

Příspěvekod ntz » čtv srp 17, 2023 10:12

@Dromedaro - horror .. nakrmim psa dehydro jidlem - 2 pytliky ~a 200-300kc za jeden a pak budu do pulnoci vyrabet klece z vetvi, aby ho nesezral (i s tim drahym dehydro v brise) medved .. proto by me nikdy nenapadlo brat psa ssebou ven ... diky za upresneni
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kolena

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 10:14

tak do rumunska, bulharska a tak to se psem zrovna idealni nebude. v cr bez potizi vetsinou.

celtu acko mi pes nikdy nerozdrapal ale perovej spacak slic mel a nafukovacku sem si koupila az uz psi nemohli jezdit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kolena

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 17, 2023 10:33

No mě by zajímalo, jak to s těmi medvědy a psy je.
Já potkávam lidi s malýma čoklíkama, kteří mi přijdou, že by potencionalně mohli přilákat medvěda, protože je to pro ně svačinka. Ale zajímalo by mě, jestli to tak je i s německymi ovčáky a jinymi většími plemeny jako Husky atd. Jestli se jim medvědi třeba raději nevyhnou. Ne protože by je nepřeprali, ale už pro ně nějaké riziko zranění představují. Viděl jsem video, ve kterém medvěd na silnici v lese vycouval a nakonec utekl před labradorem, který byl na volno a dorážel na medvěda. Byli tam s ním ale ještě dva nebo tři dospělí. Asi to záleží kus od kusu stejně jako je to s povahou u medvědů, kterou má každý z nich jinou.

Já mám UL tarp a ten by rozdrápal hned. Taky ten náš, jak cíti nebo vidi srnku, zajíce nebo jen větří, tak začne jančit a chce je lovit. To by byl v noci v lese taky problém.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kolena

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 10:40

ja bych rekla, ze s tim psem jsou vetsi problem oblasti s pasteveckyma nebo agresivnima volne toulavyma psama, ktery muzou tvyho psa napadnout jako hrozbu, nez primarne problem s medvedama.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kolena

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 17, 2023 10:41

Jo, to je taky pravda, to jsem si neuvědomil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kolena

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 17, 2023 10:52

ntz píše:aby ho nesezral (i s tim drahym dehydro v brise) medved ..

Tak znám lidi, u kterých by mě nepřekvapilo, kdyby řešili spíš to, že zbytečně koupili drahé psí dehydro jídlo, když jim psa stejně sežral medvěd a to zbylé dehydro by pak ještě dali s desetikorunovou slevou na bazoš k prodeji, aby prodělali co nejméně.

Jsem si tak uvědomil, že vlastně existují takové psí popruhy, které se upevní na psa a on si nese své jídlo sám. Taky řešení. Ale záleží, kolik toho takový pes může nést.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kolena

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 17, 2023 11:12

dromedaro
mam pocit, ze je to kolem 15% jeho vahy + k tomu neco vazi ty brasny, ktery i hodne meni psovi teziste + netrenovanyho i na chuzi to jako kombo muze dost sundat.

kamosky pes asi 30kg si nosil asi 1,5kg granuli, vodu a zbyly granule mu nesla ona (jeli sme na tyden). + kdyz je problem, neses i ten psi batuzek, kterej sam o sobe je treba jeste dalsi kilo i se vsema tema granulema
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kolena

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 17, 2023 11:52

Tak náš pes by teda podle toho mohl nést cca 7,5kg. To je dost. To by tady některým mohl nosit jejich UL batoh s vybavením. Ale jak píšeš, musel by na to být trénovaný. On není zvyklý chodit dlouhodobě delší trasy a ještě k tomu s brašnou, i když miluje být venku. Já s ním na dovolený chodil cca 10km ráno a 10km večer a po týdnu jsem si všiml, že občas začíná pajdat na jednu nohu. Tak jsem mu dal pausu a pak mu to za den přestalo. Otec už je starý a tak s ním chodí jen kratké vycházky okolo lesa 2x denně, jinak pobíhá po zahradě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví