Tepová frekvence pro spalování tuků

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod mvaldo » sob dub 2, 2011 12:40

ja mozem jazdit podla tepovky kolko chcem a vaha sa drzala rovnako! za zlatej ery Polar Xtrainer som dokazal schudnut, ale to som mal o 10 rokov menej! teraz som schudol tiez, bez vlastneho pricinenia, a zatial zistuju co sa stalo!
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Lord Vader » sob dub 2, 2011 13:43

-ant- píše:Ale pozor, pokud budeš nemocný, mít zánět něčeho, tělo přestává odebírat energii z tuků a odebírá ji ze svalů. Sníš tak sám sebe a pupek ti zůstane.


Tohle mě celkem zaujalo, mám li revma, tzn. zánět trvalý, budu pálit jen sval?

Běhám tak 4x týdně, vždy do max.40 min né více. Nesleduju kolik uběhnu, spíše se snažím v tom čase využít a co možná nejvíc běžecký potenciál.
6 let nazpět jsem během tří měsícu v pohodě během zhodil deset kilo, ale jak už tu někdo poznamenal čím jsem starší, tím jdou ty kila méně dolů :).
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod ivan. » ned dub 3, 2011 21:16

Ted jsem to zacal zkouset, doufam ze to zabere. Jen ta "rychlost" je neuveritelna, predjizdi me zacatecnici na bruslich.....
ivan.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: ned lis 8, 2009 20:19

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod amigo » pon dub 4, 2011 8:39

nerad bych rozjel nějakou dietologickou flame, ale kdo chce shodit pupek, tak ať začne běhat každé ráno na lačno.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Wolfi » pon dub 4, 2011 9:01

No nevím jestli to nalačno je úplně ideální, osobně teda neběhám ale jezdím na kole a to odpoledne až večer, a ve většině případech když se vrátím tak bych sežral ledničku.
Jezdím sice s tepákem ale spíše pro to abych měl další zábavné číslo z cesty a neflákal se. Nesnažím se ani tak odbourávat tuky jako spíše nabrat svalovou hmotu a hlavně se nějak hejbat po dnu prosezeném v kanclu.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Ryba » pon dub 4, 2011 9:19

tak ať začne běhat každé ráno na lačno.


Nedoporučuji. Hlaďák je svině a není nic přijemnějšího než sedět 5 kiláků od baráku na pařezu, klepat se jak ratlík a nebýt 100 udělat krok.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod holgerus » pon dub 4, 2011 9:23

Přestat žrát a začít jíst, rozumně. Bílý jed nahradit medem, přílohy zeleninou atd. apod. Hlavně soudruzi nežrat...
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod amigo » pon dub 4, 2011 9:24

@wolfi: nějak nechápu smysl tvého příspvěku? jestli je to ideální nevíš, osobně neběháš ale jezdíš na kole, s tebou je řeč jak rozprávka :mrgreen:

@ryba: každé ráno 30 - 45 minut na lačno volným tempem a pupek je minulostí během pár týdnů a hlaďák tě neskolí. já pupkem netrpím, ale když takhle běhám před prací - v 5 ráno snídat prostě nejde, tak se mi po nějaké době začnou rýsovat žebra :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Ryba » pon dub 4, 2011 9:27

přílohy nahradit zeleninou...


Především přílohy e-mailů, tučnější než 1 MB :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod amigo » pon dub 4, 2011 9:28

mrkev posílám v příloze :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Volovec » pon dub 4, 2011 9:34

cau,
myslim ze amigo ma pravdu.
Pri behu na lacno jde o to ze telo driv rozjede tukovy metabolismus jak jsem psal vyse.
Ja jsem to ale se svou konstituci jeste nezkousel a ani to nepotrebuju (leda ze bych chtel byt uplne neviditelny :-)
Kdyz chodim rano na sestou hodinu plavat, tak snidam ve 4:45 - kdybych nejedl tak se apak si hlady utopim a cestou z bazenu do prace to musim vzit pres pekarnu a koupit kolacek prvni pomoci - ten sezeru jeste za chuze.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod pripluv » pon dub 4, 2011 9:34

amigo píše:…ale když takhle běhám před prací – v 5 ráno…

Nemůžeš dospat? Příznak stáří? Nebo ses jen prostě zbláznil? :shock:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod amigo » pon dub 4, 2011 9:43

pripluv píše:Nemůžeš dospat? Příznak stáří? Nebo ses jen prostě zbláznil? :shock:

kondička je v řiti a čeká mě těžká túra :evil:

když už jsme u toho, poradil by mi někdo jak co nejvíc zlepšit vytrvalost? abych zvládl několikahodinnové denní túry v horách? jasně, ideálně by bylo nachodit co nejvíc s největším převýšením právě tam, ale bohužel času málo a tak hledám nějakou jinou variantu - takový doplněk přes týden: běhání se jeví jako ideální, ale jak běhat? pomalé tempo a spíše delší čas? ueli štěk prej do himalájí trénoval tak, že každý ráno běhal 3 h s převýšením 1,8 km :roll: , já ale nejsem žádná swiss machine... nějakou základní vytrvalostí snad disponuju, ale jak ji, dejme tomu během 3 měsíců, co nejvíc nabušit?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Volovec » pon dub 4, 2011 9:59

Co nejdelsi dobu a pomale tempo, cca do 140 tepu.
Treba pri behani se uvadi 1x tydne zarazovat tv. dlouhy beh - tj. pomaly beh do cca 140 tepu za min v trvani alespon 1,5 hodiny.
Na kole to mas tepy jeste malicko min a trvani mnohem delsi - ale vzhledem k tomu ze cyklista jsem mizerny tak to ti neporadim (odhadem bych rekl ze urcite pres 2 hod,a le spis jeste vic) - proto jsme se dal vic na behani nez na kolo, bo bezecky trenink uz ma smysl od pul hodiny, kdezto kolo je mnohem vetsi zrout casu.
A taky kvuli tomu nedostatku casu jsem se dal na triatlon. A navic spravny triatlonista je mizerny plavec, spatny cyklista a bidny bezec :-) - coz uz splnuju tedka.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod šíp » pon dub 4, 2011 10:13

amigo píše:v 5 ráno snídat prostě nejde

Ale jde, vstávám denně /tedy když chodím do práce/ v 4,45 a v 5 snídám. Do hokny musím dojet najezená, jinak bych odpadla.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod city » pon dub 4, 2011 10:18

Já taky běhám ráno na lačno a vyhovuje mi to ze všech variant nejvíc. Myslím si ale, že záleží na metabolickém typu organismu. Mému organismu např. ráno děsně dlouho trvá, než se tak nějak nastartuje (když jdu běhat, tak tomu trochu pomůžu). A nikdy ráno nemůžu jíst hned po probuzení, což s tím asi souvisí. Ale když je někdo ten typ, že je brzy po probuzení naprosto čilý a aktivní (a hladový), tak pro něj asi to běhání na lačno nebude.
city
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 20, 2010 21:01
Bydliště: Beroun

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod šíp » pon dub 4, 2011 10:28

Hlavně kdybych chtěla běhat ráno nalačno ještě předtím, než půjdu do práce, musela bych vstávat tak ve 3, což je z hlediska metabolismu blbost.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod RUMcajs » pon dub 4, 2011 10:34

Nevim jestli spaluju tuky spravne, ale tech 6h ciste jizdy co behem tydne absolvuji (3x1h, 1x3h) mi staci.
Hlavni je se hejbat a nesedet doma na zadku (kdyby tak dneska neprselo :( )
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod šíp » pon dub 4, 2011 10:37

RUMcajs píše:Hlavni je se hejbat a nesedet doma na zadku

Což je to, co jsem tvrdila i já. Hýbat se jakkoliv, ale tak, jak to každému vyhovuje.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod amigo » pon dub 4, 2011 10:40

@volovec: dík, vyzkouším jestli se hoďklu a půl vůbec udržím na nohách :) , časově jsem na tom taky špatně, takže spíše ten běh než kolo, to max někdy o víkendu.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod mvaldo » pon dub 4, 2011 10:50

šíp píše:
amigo píše:v 5 ráno snídat prostě nejde

Ale jde ...

tak tak, vsetko ide :)
do prace treba prist najedeny a napity :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Wolfi » pon dub 4, 2011 12:16

amigo píše:@wolfi: nějak nechápu smysl tvého příspvěku?...

nevadí tak dovysvětlím, běhat (nebo jezdit na kole) na lačno je hovězina, aby se začaly spalovat tuky tak je potřeba mít organismus v záběru nějakých 20-30minut, a na tenhle start potřebuješ sacharidy. Bez nich prostě nenakopneš to spalování. A jinak je vcelku jedno jestli běháš nebo jedeš na kole záleží na té tepové frekvenci a tu ti ukáže budík jak při běhu tak při jízdě.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod reneeska » pon dub 4, 2011 12:31

Osobně svůj indiánský běh taky provozuju ráno na lačno,ale po sklenici nějakýho pití a většinou sladkýho páč vodu nepiju. A vyhovuje
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod amigo » pon dub 4, 2011 12:41

@wolfi: moc děkuji za dovysvětlení, ale stále mi uniká jak souvisí nabírání svalové hmoty jízdou na kole se spalováním tuků běháním?

než to zcela zavrhneš jako hovězinu, doporučuji vyzkoušet, třeba něco shodíš :lol:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Volovec » pon dub 4, 2011 12:41

Takhle se to rict neda (myslim ted tu hovezinu), kazdeho telo funguje trochu jinak. Ja se svou konstituci a metabolismem rano do sebe musim neco nalamat.
Ale uz mam za sebou par rannich treninku mam - pred zacatkem smeny (pruvodcovani) jsem do sebe hodil pomeranc + iontak a vyrazil na 10 km vyklus. snidal jsem az po navratu a osprchovani se, takze se to da. A pokud se clovek vecer normalne naji a neporada pak v noci nejake bohaterske ciny, tak mu trochu tech sacharidu na start do rana zbude.
Jo a s tou tepovkou na kole vs. beh - nezapomente taky ze TF max na kole a pri behu se mirne lisi. Proste na kole se ani pri zavodu nedostanu na takovou prumernou TF jako pri behu - je to ale logicke bo na kole maka min svalu nez prri behu.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod vanaxxl » pon dub 4, 2011 12:55

Wolfi píše:nevadí tak dovysvětlím, běhat (nebo jezdit na kole) na lačno je hovězina, aby se začaly spalovat tuky tak je potřeba mít organismus v záběru nějakých 20-30minut, a na tenhle start potřebuješ sacharidy. Bez nich prostě nenakopneš to spalování. A jinak je vcelku jedno jestli běháš nebo jedeš na kole záleží na té tepové frekvenci a tu ti ukáže budík jak při běhu tak při jízdě.

Toliko teorie... Běhání nalačno není hovězina. V reálu pokuď to moc nedrtím, tak můžu na lačno po probuzení úplně bez problému do nějakých cca 20km. Víc jsem nezkoušel. Předpoklad je, že jseš zdráv a máš něco odběháno. Pravděpodobně i nalačno obvykle máme v krvi nějaký ty cukry. Pokud nemáš naběháno, tak bych to stejně nalačno prubnul, ale vzal si sebou nějakej gel, hrozinky nebo jabko jako záchranu. Ale pozor, i když nalačno, určitě se ráno nezapomeň napít. Stačí hrnek čaje nebo půllitr šťávy. A pokud už ráno vybíháš do horka, tak si vem pití i s sebou.
vanaxxl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 28, 2010 12:44

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod jedik » pon dub 4, 2011 13:56

amigo ad výdrž,

Mi se výdrž v čemkoliv zvedla strašlivě poté, co jsem se naučil správně dýchat. Nejmarkantnější to bylo samozřejmě na kole. A kde jsem se naučil správně dýchat? Na józe. I když to nebylo na první pohled zas tak viditelné, tak ten rok každotýdenního cvičení se na mém organizmu hodně pozitivně podepsal.

Jinak samozřejmě všechno dělat pomalu a když se ti zdá, že už nemůžeš a šouráš se, tak ještě pomaleji :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Indy » pon dub 4, 2011 14:28

rano, nalacno, 20km, hrnek caje nebo pul litru vody...

myslim ze existuji daleko pohodlnejsi zpusoby sebeposkozovani...

ano, zdravy clovek to zvladne, ale jestli se nepletu zamer byl zlepseni kondice.

zdravy clovek taky zvladne prustrel koncetiny devitkou, kdyz se netrefi zadna roura a zadny nosnik, ale vliv na kondici bude nejspis podobny...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Ryba » pon dub 4, 2011 14:34

Jinak samozřejmě všechno dělat pomalu a když se ti zdá, že už nemůžeš a šouráš se, tak ještě pomaleji


...a opravdoví borci už se nehýbou vůbec. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod vanaxxl » pon dub 4, 2011 14:48

Indy píše:rano, nalacno, 20km, hrnek caje nebo pul litru vody...

myslim ze existuji daleko pohodlnejsi zpusoby sebeposkozovani...

ano, zdravy clovek to zvladne, ale jestli se nepletu zamer byl zlepseni kondice.

zdravy clovek taky zvladne prustrel koncetiny devitkou, kdyz se netrefi zadna roura a zadny nosnik, ale vliv na kondici bude nejspis podobny...


Máš nějakou konkrétní zkušenost? Nemyslím ty průstřely.
vanaxxl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 28, 2010 12:44

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví