Tepová frekvence pro spalování tuků

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Indy » pon dub 4, 2011 15:01

nejsem tak rychly, takze 10km co jsem kdy behal (minuly cas je definitivne spravne) pro me byl otazka vicemene hodiny.

zatez mi prisla takova ze bez moznosti sem tam neco upit toho proste bylo dost.

2x tolik (aniz bych se nadhodnocoval) asi nebude v rezimu pitneho deficitu a pri cca 1.5-2h zadne terno.

opravdu po probuzeni a nalacno to nepovazuju za vhodne. velka davka v nevhodnou dobu.

nejsem ale behaci typ, a ani jsem nikdy nebyl.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod jedik » pon dub 4, 2011 15:15

Ryba píše:...a opravdoví borci už se nehýbou vůbec. :mrgreen:

Jj :mrgreen:

Zen power Obrázek
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod vanaxxl » pon dub 4, 2011 16:22

Indy píše:nejsem tak rychly, takze 10km co jsem kdy behal (minuly cas je definitivne spravne) pro me byl otazka vicemene hodiny.

zatez mi prisla takova ze bez moznosti sem tam neco upit toho proste bylo dost.

2x tolik (aniz bych se nadhodnocoval) asi nebude v rezimu pitneho deficitu a pri cca 1.5-2h zadne terno.

opravdu po probuzeni a nalacno to nepovazuju za vhodne. velka davka v nevhodnou dobu.

nejsem ale behaci typ, a ani jsem nikdy nebyl.


Takže si to shrneme. Sám jsi to nikdy nezkusil, kdysi v minulosti jsi sice běhal, ale jinak. V podstatě je celý tvůj příspěvek založený na jakési mlhavé domněnce... Slušný sebevědomí. Jednou to dotáhneš daleko.
Já jsem několik tisíc kilometrů nalačno odběhal. Žádný sebepoškozování jsem nepozoroval. Můžu srovnávat, předtím jsem pár tisíc kilometrů odběhal po snídani. Běhání nalačno mně připadá lepší až na jednu malou časově organizační nevýhodu. Vím jistě, že opravdu hodně jiných běžců běhá taky nalačno. Dál už se mně ani moc nechce nic psát. Snad jenom - pokud budete někdo zkoušet běžet nalačno, držte se v aerobním pásmu. Pokud to budete drtit v anaerobce, tak Vám může po cestě dojít.
vanaxxl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 28, 2010 12:44

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Indy » pon dub 4, 2011 16:54

To vanaxxl:

dobre jsi mi to nandal :)

ja uz totiz nedelam vubec nic. jen o tom pindam. pindam o tom co nevim a cemu nerozumim. ale slusny sebevedomi, pravda, to teda mam.

samozrejme jsem nepocital s tim ze vis naprosto presne ze jsem nikdy nebezel. ani na bus ne. natoz nalacno. ani jsem z toho tim padem nemohl mit hladak nebo jsem nemohl byt uplne v koncich bez vody ze sem myslel ze zdechnu. to se mi teda ulevilo.

tak si to shrnme: tak az budu nekdy potrebovat poradit co jsem kdy delal a jak (a s kym a jaky to bylo), tak se zeptam, jo? urcite to budes vedet. :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod mike » pon dub 4, 2011 18:11

amigo píše:kondička je v řiti a čeká mě těžká túra :evil:

když už jsme u toho, poradil by mi někdo jak co nejvíc zlepšit vytrvalost? abych zvládl několikahodinnové denní túry v horách? jasně, ideálně by bylo nachodit co nejvíc s největším převýšením právě tam, ale bohužel času málo a tak hledám nějakou jinou variantu - takový doplněk přes týden: běhání se jeví jako ideální, ale jak běhat? pomalé tempo a spíše delší čas? ueli štěk prej do himalájí trénoval tak, že každý ráno běhal 3 h s převýšením 1,8 km :roll: , já ale nejsem žádná swiss machine... nějakou základní vytrvalostí snad disponuju, ale jak ji, dejme tomu během 3 měsíců, co nejvíc nabušit?

Pekne trenuj, poneses mi batoh :twisted: 8)

Kasli na to, woe, kdybys videl, jak jsem na tom ted s kondickou ja... Skoda slov a rozhodne za tebou nepobezim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod amigo » pon dub 4, 2011 18:37

@mike: to nepoběžíš, to neboj, viz jedik: když to nejde, zpomal, ale abych jen nestál :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod mike » pon dub 4, 2011 18:41

Bojim, jsi mladsi a navic chces trenovat ;-) Ale kdyz to jinak nepujde, cvaknu se ti na batoh odsedkou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Semo » pon dub 4, 2011 19:55

Treningy nalacno len na vodu su/byvali (skoro) standardny cyklisticke postup naucit telo fungovat viac na tuky ako na cukry. Nie je to uplne spolahlive (su tusim ludia, ktorym rok podobneho treningu nijak nezdvihne schopnost palit tuky), ale bezne sa to pouzivalo/pouziva. Vylepsit sa to da mensou porciou MCT oleja namiesto ranajok - malo by to viac motivovat telo palit tuky.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod mike » pon dub 4, 2011 19:59

Voda a olej misto snidane, to asi cloveka motivuje bezet hodne rychle :twisted: Zvlast kdyz si zapomene toaletak ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Jan » pon dub 4, 2011 20:02

No, my hypoglykemici máme asi smolu. Ja keby som ráno vyrazil na túru alebo na bike bez aspoň základného jedla, tak by som ďaleko nedošiel (už sa mi to raz stalo, skončil som odpadnutý v garáte, našťastie bez následkov a na všeobecné pobavenie spolujazdcov :-) )
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod DAV » pon dub 4, 2011 20:02

Proč myslíš, že se na trenýrkách dělá kapsička. :mrgreen:
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod mike » pon dub 4, 2011 20:09

Na psi sacky? :-k A nepobezi se pak blbe a plnym pytlikem v ruce? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Indy » pon dub 4, 2011 20:15

Semo, podle mych chabych znalosti mi vychazi ze to moc fungovat nebude, ty tuky se rozjedou az po sacharidech a kdyz nejsou bude to celkem drhnout.

pokud se pletu prihrej sem lepsi info, prosim.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Semo » pon dub 4, 2011 23:43

Ku MCT oleju sa nieco naslo u Vojtechovskeho, hned 1.odkaz "Diesel nebo benzín 1", zhruba v strede clanku v sekcii Tuk. Naznacuje to ale, moja pamat je sice dobra (cital som to este v Cykloservise v cca 1997/98) ale zastarala.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod holgerus » úte dub 5, 2011 6:58

Já běhám taky na lačno protože jinak by šlo jídlo ven i kdyby to byla jen miniporce. 10 km se tak dá, navíc už si beru svačinu, něco sladkého nabeo sýr. Krtáce řečeno, každý je jiný metabolický typ, takže si něco co na něj funguje musí vynalézt sám. Já se nasnídat tak neuběhnu ani kilometr...
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod Indy » úte dub 5, 2011 7:43

nalacno byl mysleno po 6-8hodinach (spanku)

pod 2 hodiny po jidle jakakoliv srovnatelna zatez je spatne.

za sebe si myslim ze kdyby to bylo rozumne stravitelne tak by hodina stacila, ale u takove zateze to urcite zkouset nebudu...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod holgerus » úte dub 5, 2011 8:39

Jo pochopil jsem to tak. JInak bych řekl že tak spíš 3 hodiny po jídle to je rozumné.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod mayya » úte dub 5, 2011 9:44

Jak už se tu psalo - každý jsme jiný a fungujeme trochu rozdílně, takže se to nedá zcela paušalizovat. Já osobně se aspoň trochu ráno najíst prostě musím, jinak kolabuji - vyzkoušeno 36ti lety praxe :-.. (života, ne běhání :wink: ). Když běhám ráno svých 8 - 10km (pohodový tempo, takže tak kolem hoďky), musím sníst aspoň banán nebo müsli tyčinku, a to si ještě s sebou beru radši pár rozinek nebo piškotů. A v horku i pití - to je sice jiné téma, ale bez toho bych taky nevydržela. Jinak během dne běhám a cvičím min 2 hodiny po velkém jídle, jak psal Indy, jinak to nejde.
Jinak já mám tepovku dost vysokou, po 1,5 roce běhání se mi sice srazila trochu dolů, ale ve vedru a rychlejších bězích atakuje a přeskakuje všechna má papírová maxima. Zhubla jsem za tu dobu asi 4kg a to jím myslím pořád stejně, cpu se sladkým apod.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Tepová frekvence pro spalování tuků

Příspěvekod RUMcajs » úte dub 5, 2011 10:06

Od te doby co jsem se nanasnidal a k velkemu pobaveni (jinak pomalejsiho) kamarada musel v pulce kopce sesednout,
zdvihnout nohy a snazit se neomdlet jidlo nepodcenuju.
Snidane musi byt, jinak jsem schopny lehnout na zem do bahna a usnout.

PS: Venku prestalo prset, takze se pojedu projet a pote spalim trochu tuku na panvicce a dam si poradny steak :wink:
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví