Opalovací krém na obličej

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod sobb » čtv úno 24, 2011 18:23

mike píše:Indulonou se patlu jen po holeni nebo kdyz venku hodne mrzne. Opalovacim na horach.
ses ani neholil ani nemrzlo, na horách to nebylo a něčím jsi byl napatlán, ha? (a netvrď, že seš tak navoněnej přirozeně :wink: :twisted: )

amigo: seš :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2011 18:26

Ted fakt netusim, co myslis. Ze bych se polil vinem? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod amigo » čtv úno 24, 2011 18:41

jistě že nejsem! ačkoliv jednou jsem byl lehce zarostlý a Kopretina mi nadávala, že jestli chci jet na nákup, musím se prý oholit, jinak že mi budou cpát drobné, jako nějakému vágusovi, tak jsem se oholil a paní na kase po mě chtěla občanku, když jsem si kupoval pivko! považte tu ostudu, ve třiceti ukazovat občanku! to bych radši vydržel tu pětku, zaměněn za váguse!

a mike samozřejmě kecá, co se indulony a jeho neznalosti dežodorantů týče, pač když jsme loni jeli z víru, tak na sebe lil koko šanel po litrech! :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2011 18:54

Radio Jerevan. V podstate spravne, jen to nebylo z Viru ale na Blatinach, nebyl to sanel, ale pivo a nelil jsem to na sebe, ale do sebe :twisted:

Nic si z toho nedelej, po mne chteli pas v baru v Seattle ve ctyriceti ;-) Pry bez vyjimky a musel jsem si pro nej do hotelu. Ale zas jsem se pak pobavil, jak servirka cumela, ze jsem predtim s vekem nekecal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod jirikh » sob úno 26, 2011 16:45

Jen tak čistě pro informaci, všechny opalovací krémy ( nezáleží na značce ), které mají napsáno ochraný faktor 50, nebo jiný "hausnumera" jsou na nic. Prostě a jednoduše, vyplatí se kupovat max. 35 vyší je už jen oblbování zákazníka, nic víc a nic míň...
Mzat se indulonou po holení mi nepřijde jako nejlepší nápad :mrgreen:
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod terkad » ned úno 27, 2011 13:18

terkad píše:Teď jsem se na lyžák vybavila kombinovaným Astrid (obličej + balzám na rty), tak za týden uvidím, jestli a jak fungoval.

Hlásím, že fungoval v pohodě. Po většinu týdne azuro, teploty -10 až -15. Mazala jsem se jen ráno, ochrana před mrazem i sluníčkem OK.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon úno 28, 2011 17:40

Ze by placebo efekt? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon úno 28, 2011 17:44

jirikh píše:Jen tak čistě pro informaci, všechny opalovací krémy ( nezáleží na značce ), které mají napsáno ochraný faktor 50, nebo jiný "hausnumera" jsou na nic. Prostě a jednoduše, vyplatí se kupovat max. 35 vyší je už jen oblbování zákazníka, nic víc a nic míň...

Predpokladam, ze mas toto tvrzeni necim podlozene. Sem s tim.

jirikh píše:Mzat se indulonou po holení mi nepřijde jako nejlepší nápad :mrgreen:

Pravda, delam to teprve nejakych 27 let, treba mne casem napadne neco lepsiho ;-) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Jan » pon úno 28, 2011 18:02

mike píše:Predpokladam, ze mas toto tvrzeni necim podlozene. Sem s tim.


Tak som to práve skonzultoval s jedným z mojich veľmi dobrých kamarátov, ktorý je významný kožný lekár. Povedal mi, že bol problém, že farmaceutické firmy sa predháňali, kto dá na svoj krém vyšší OF a začali si preto upravovať stupnice a vlastne to označovanie stratilo faktický význam, ak niekto prišiel v danej cenovej kategórii s OF 60, tak sa just našiel iný výrobca, ktorý vytvoril novú stupnicu a dal OF 70 atď. Preto sa v EU zaviedla jednotná norma a podľa nej sa ochranný faktor vyšší ako 50 už neudáva číslom, ale iba hodnotou "50+" a že to v podstate aj vystihuje situáciu, pretože kvantitatívne vysoké ochranné faktory prinášali takpovediac nevyužiteľnú a teda zbytočnú mieru ochrany. Tak nejako mi to vysvetlil do telefónu, ak som to dobre pochopil.

Tá norma platí iba v EU, v USA stále môžete kúpiť krémy s OF 60, 80 a pod.

Možno keby ste mali nejaké konkrétne zmysluplné otázky o opaľovacích krémoch, tak sa ho spýtam, ale počkám na viacero otázok naraz, nebudem mu volať kvôli každej osobitne :-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon úno 28, 2011 18:19

Tohle beru, ale je to odpoved na neco jineho, nez psal jirikh. Tj. ze vic nez 35 nema cenu kupovat. Naopak, u 50+ mas zaruceno, ze je to aspon 50. Coz je fajn pro lidi, kteri maji zasadni problem s pigmentaci, nebo kdyz se spalis a musis byt na slunicku. Pak je potreba UV uplne odblokovat a na to se 50+ hodi, mam v lekarnicce takovou tycinku a na horach obcas pouzivam na rty a na nos, kdyz se spali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod sobb » pon úno 28, 2011 18:29

mike píše:
jirikh píše:Jen tak čistě pro informaci, všechny opalovací krémy ( nezáleží na značce ), které mají napsáno ochraný faktor 50, nebo jiný "hausnumera" jsou na nic. Prostě a jednoduše, vyplatí se kupovat max. 35 vyší je už jen oblbování zákazníka, nic víc a nic míň...
Predpokladam, ze mas toto tvrzeni necim podlozene. Sem s tim.

je to víceméně obecně známo :wink:
vyšší faktory sice poskytují o maličko lepší ochranu, ale je jen v řádu jednotlivých procent, takže jirikh má v podstatě pravdu
docela by mě zajímalo, jestli toto platí u i krémů na minerální bázi, tam by snad ochrana mohla fungovat líp ... :-k
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon úno 28, 2011 18:45

Noo, jenze v nekterych situacich i tech par procent muze hrat roli. Podle EK pohlcuje krem s faktorem 15 93% UVB, faktor 30 97%, takze 50+ bude okolo 99%. No a rozdil mezi 15 a 30 docela poznas, prestoze jde jen o 4%. Vyssi pomuzou samozrejme jen v extremech, jak jsem psal, ale kdyz mas za 10 minut na slunci popaleniny, tak se to hodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod sobb » pon úno 28, 2011 19:00

ano, rozdíl mezi 15 a 30 poznáš, ale rozdíl 30/35 a 50 je už natolik minimální, že pro člověka, který nereaguje na slunce přecitlivěle je použití padesátky v podstatě zbytečné ... alespoň jsem tohle tvrzení slyšela od dochtorů .... já to moc neřeším, se patlu tím, co je zrovna po ruce :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon úno 28, 2011 19:10

Doktori toho taky nakecaj ;-) :twisted: Prave, jde o tu precitlivelost. Kdysi jsem si spalil nos tak priserne (kombinace mizerneho kremu a deoxymykoinu), ze jsme ho pak nekolik let precitlively mel, cervenal uz po par minutach na slunicku. Trochu mu to jeste zustalo a kdyz se spali (jako prvni), tak holt ta 50+ tycinka a je pokoj.

BTW, zadna 30/35 uz neexistuje. Podle EK 15, 25 a 50+ a po precteni toho pamfletu musim uznat, ze jistou logiku to ma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod sobb » pon úno 28, 2011 19:23

někdy dokonce i ví o čem mluví :wink:
právě proto zmiňují tu přecitlivělost ... nejen po předchozím spálení, ale hlavně alergie, poruchy kůže atd.

odkdy třicítka neexistuje, to už ji unie zakázala?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon úno 28, 2011 19:29

I vyjimky se najdou :twisted:
Jasne, ja jen ze tu precitlivelost si muzes vyrobit, ani nevis jak (mne tenkrat blbec doktor napsal deoxymykoin a nerekl, ze se s nim nesmi na slunicko, prestoze vedel, ze jedu na hory...).

30 jo, jsem se prehlid. Viz tady. Jestli je to jeste doporuceni nebo uz zakaz, nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod TooMooX » stř bře 2, 2011 10:19

Tak jsem konečně už otestoval ten Daylong Kids OF 30 První test v Beskydech se lehce nevydařil. To jsem si mohl spálit tak leda víčka :mrgreen: Tak mrznulo....

V Tatrách obstál velmi slušně !!! 2 dny za skoro celodenního přímého slunce na sněhu ve výškách okolo 2000 m n.m Namazáno vždy jen jednou ráno. Nezanechává jakákoliv stopy na kůži. Potem se nesmývá a nešpiní oblečení =D> Tedy pokud z Vás nestříká pot. Potom se lehce vyplavuje na kůži. V očích s potem to není zrovna libůstka. Toto jsem zažil, ale jen jednou když sem se drápal do Batizovské proby. Jinak naprostá spokojenost a doporučuji.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » stř bře 2, 2011 22:34

Fajn :) Akorat s tema ocima, nevidim souvislost. Taky uz se mi to parkrat stalo, ale bylo to stejne s kremem i bez nej. Pot v ocich proste stipe ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod TooMooX » čtv bře 3, 2011 11:38

Ten pot byl "mastný" a určitě agresivnější k očím než samotný pot.
Přesto oproti tomu mému předešlému minerálnímu SUN SENSITIVE OF50 to nebylo rozhodně tak extrémní. Ten totiž úplně vystoupil na povrch a ještě navíc pěkně špinil.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mercator » sob kvě 7, 2011 18:59

Ja pouzivam La Roche-Posay Anthelios XL 50+ struktura "fluid".
Zkousel jsem i Daylong OF30, ten podle me neni tak odolny vuci vode, ale jinak v pohode.
mercator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř led 26, 2011 17:30

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod TooMooX » úte čer 28, 2011 13:57

:(( Tak Daylong dostal co proto. Vhodný tak k opalování na nebo louce.

Obrázek

Což je zvláštní. Mě totiž přišel fajn. Potím se jako bych se koupal. Jedno natření a 10+ hodin opalovačky v Tatrách ve výškách k 2500 m.n.m a bez následků. To mám extrémně citlivý obličej od té doby co jsem si ho nechal loni celý sežehnout sluncem. /používám Dalyong kids 30/

tatry32.xf.cz/op01.jpg
tatry32.xf.cz/op02.jpg

pořadí:
1. DM Sundance
2. Ladival
3. Nivea
4. Rossmann Sun Ozon
5. Yves Rocher
6. La Roche-Posay
7. Garnier
8. Avon
9. Lavera
10. Lidl Cien Sun
11. Astrid
12. Eau Thermale Avene
13.Daylong
........atd
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2011 19:16

Zajimave. Diky, zes to sem dal.

Me zkusenosti to taky neodpovida. Zajimal by mne zpusob testovani. U Daylongu funguje vodeodolnost az po 20 minutach a v navodu to pisou. Skoro bych se vsadil, ze to nedodrzeli. Protoze ja se taky v horach mazu akorat rano a to i na snehu mezi 3 a 4 tisicema. V hlave (pesinka) mi vydrzi nekolik dni (mozna i tyden) a tam se to dost pozna (nenosim cepici). Z ostatnich podstatnych hledisek vysel dobre, takze nevidim duvod ke zmene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod conny » stř čer 29, 2011 14:29

o tom testu vim a uz jsem to sem i psala :wink:

jen jsem nevedela, ze se v horach tolik koupete, kdyz je vodeodolnost tak dulezita. (je to rozdil se potit, to se potis i na tom balkonu).
jinak dite mazu Garnierem Kids 50, cena snad polovicni a bez problemu i tomhle pocasi (vcera byli s tatinkem cely den v zoo, i s koupanim).
ani s tym Daylongem jsem nebyla nespokojena, ale mazala jsem i po koupani.
daylong (baby) koupim akorat te mladsi, protoze nikdo moc nedela opalovaci kremy jenom s fyzikalnimi filtry.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » stř čer 29, 2011 18:26

Je rozdil potit se na balkone a pri chuzi do kopce. Kremy, co jsem pouzival predtim, se timhle zpusobem rychle smyvaly, nejvic na cele. Takze vodeodolnost fakt dulezita je.

Daylong mam ale vyzkouseny i u more a jednou denne stacilo i ma me nekolikahodinove plavani. Mazat se s nim i po koupani nedava smysl, to si fakt muzes koupit neco levneho.

Neni tady nejaky predplatitel Dtestu? Ze by se treba zeptal na metodiku testovani. Protoze mi fakt prijde, ze u Daylongu nedodrzeli navod a nepockali tech 20 minut. Tim se totiz od ostatnich kremu lisi a nemuselo je to vubec napadnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod DAV » stř čer 29, 2011 20:28

Si to tu se zájmem pročítám, jsem atopik a jakmile se natřu nějakým krémem, pokožka se mi pod teňulinkým filmem zpotí a v tu rámu mám problém. Už jsem zkoušel opravdu celou řadu zaručeně nejlepších a samozřejmě nejdražších preparátů, od magister v lékárně, kožařek a vše byly pouze vyhozené peníze (příspěvek na dovolenou pro smluvní partnery farm, spol). Za mne je nejlepší normální Nivea a klobouk se širokou krempou, kšiltovka s šátkem.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod conny » čtv čer 30, 2011 8:34

mike píše:Neni tady nejaky predplatitel Dtestu? Ze by se treba zeptal na metodiku testovani. Protoze mi fakt prijde, ze u Daylongu nedodrzeli navod a nepockali tech 20 minut. Tim se totiz od ostatnich kremu lisi a nemuselo je to vubec napadnout.

ze se ma pockat 20 minut, tak to plati temer pro kazdy krem :wink: vetsinou to tam pisou, ony ty chemicke filtry driv ani moc dobre nefungujou. jinak jsem Dtest v te dobe predplaceny mela a dokonce byl na tema Daylong dalsi clanek, tvrdili, ze to testovali jak meli. ja to zkusim dohledat, ale ted nemam cas.

rozhodne, co ja muzu srovnat, tak opalovaci kremy od Vichy drzi mnohem lip a nedelaji takovou mastnou zmes ani po opoceni. nevim samozrejme, jak to je s OF, protoze to nemam jak zmerit.
Naposledy upravil mike dne čtv čer 30, 2011 16:01, celkově upraveno 1
Důvod: odmazana irrelevantni cast citace
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv čer 30, 2011 16:07

OK, chemicke filtry neznam. Filtr u Daylongu funguje hned, 20 minut trva, nez se krem navaze na kuzi. Timhle ma podle vyrobce byt unikatni a dosahnout lepsi vydrze a vodeodolnosti.

Az se k tomu dostanes, tak to sem prosim hod, fakt by mne to zajimalo.

No vidis a zrovna krem od Vichy jim vysel jako jeden z nejhorsich, protoze ma spatnou ochranu proti UVB. Srovnat muzu pouze s kremy, ktere byly driv, jelikoz Daylong pouzivam pres 10 let a nemel jsem duvod zkouset neco jineho. A prave v te mastnote byl zasadni rozdil, to mi driv opravdu vadilo, nejhorsi byla smes kremu a potu na kterou se nalepil prach. Daylongem se namazu rano a pak o nem cely den nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod pavproch » čtv čer 30, 2011 16:26

potvrzuju mikova slova o trvanlivosti daylongu... je to tak, ostatní krémečky sou šit... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod amigo » pát črc 1, 2011 10:22

mike píše:Neni tady nejaky predplatitel Dtestu? Ze by se treba zeptal na metodiku testovani. Protoze mi fakt prijde, ze u Daylongu nedodrzeli navod a nepockali tech 20 minut. Tim se totiz od ostatnich kremu lisi a nemuselo je to vubec napadnout.

no jistě, celou dobu nám tu doporučuje superskvělý daylong, který se nakonec v testech ukáže být nejhorším (takže je mike první člověk, který se v horách nespálí dík placebo efektu, hehe :twisted:) a hned očerňuje metodiku testování Dtestu, jak typické! :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » sob črc 2, 2011 0:54

Placebo efekt uz mne taky napadl ;-) Jestli to letos prestane fungovat a spalim se, tak Dtestu vyhodim do poverti webove stranky a hacknu jim kancelare :twisted:

Kdyz se zkusenosti rozchazeji z vysledkama testu, tak je namiste predpokladat, ze test se v nejakem ohledu neodpovida realnym podminkam. V praxi byva rozumnejsi opravit test nez realitu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví