Opalovací krém na obličej

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Opalovací krém na obličej

Příspěvekod TooMooX » pát úno 18, 2011 16:58

Po zážitku z loňska kdy jsem krutě podcenil počasí a * + sníh mi pěkně sežehlo obličej, už mažu a mažu :partyman: :D

Jaké máte zkušenosti s těmi mazadly na obličej ? Používáte ? Nebo si vystačíte s obyčejným balením opalováku za ekonomičtější cenu ?
Je to dost drahá sranda a tak zatím používám to nejlevnější SUN SENSITIVE opal. krém OF50 50ml Určitě se nedá věřit že to opravdu má tu 50, ale třeba 30 což je taky docela dost to mít asi bude.

Funguje bezproblémově a ač se mažu tam max 2x denně a dost se potím vydrží. Proč uvažuji o něčem jiném je, že jsem po aplikaci jako sněhulák :mrgreen: (ano kvůli pověrčivosti aplikuji nejčastěji až vyleze slunce a i to ho často zažene za mraky) Prostě se časem na povrchu vytvoří takový bílý nanos pudru, který sice až tak nevadí, ale je to lehce neestetické pro okolí. Člověk si pak připadá jako albín. Je možné, že za tuto vlastnost může dlouhodobé "mražení" krému v batohu :D Ze začátku mi to nepřišlo tak enormní.

Máte odzkoušené alternativy ? Chovají se jinak ?
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pát úno 18, 2011 21:29

Pouzivam uz dlouho, mozna 10 let, jedine Daylong. Staci namazat rano a opravdu vydrzi cely den. Nenechava zadne stopy a zadnou mastnotu, proste se navaze na kuzi a tam drzi. V horach okolo 3000 bez snehu mi staci v pohode 15 (drive 16, preznaceno kvuli demenci EK), mezi 3 - 4000 na snehu v lete uz obcas ne, kdyz slunce opravdu cely den pali, tak jsem byl lehce pripaleny. Letos tedy vezmu radeji 25.

Na prvni pohled neni nejlevnejsi, ale ve skutecnosti muze vyjit levneji, nez levne a mizerne kremy. Spotreba je totiz pomerne mala, na tyden na horach odhadem 50 ml, mozna i min. Podstatne ovsem je, ze opravdu funguje a opravdu drzi. Treba ve vlasove casti hlavy klidne i tyden, do umyti hlavy. A porad funguje, jelikoz jinak bych mel priserne spalenou minimalne pesinku, nenosim cepice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod TooMooX » sob úno 19, 2011 3:23

Neřekl bych , že je nějak extrémně dražší než ostatní značky. DAYLONG OF 25 Ultra GelFluid 50ml je sehnatelný okolo 200kč. Pokud je to "opravdová 25" tak by mohla by mi asi i stačila. Díky za tip

Koukám, že špatnou koupí by možná nebyla ani ta dětská 30. Ta je taky za dobrý peníz 300kč za 100ml Daylong Kids OF 30 100ml
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » sob úno 19, 2011 3:36

To je jen 50 ml, nic vyhodneho. Tady maji za necele 300 100 ml. Nemusis se bat, kdyz to nespotrebujes za rok, vydrzi dva i vic. Jinak s gelem zkusenosti nemam, ale to mleko je vic, nez opravdova 25. Jestli nemas na slunci extremni problemy, tak ti stacit bude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » sob úno 19, 2011 3:51

Jeste dodatek: aplikovat hned rano bez ohledu na to, jestli leze slunce nebo ne. Jeste nez vyjdes a mas na cely den po starostech. Az vyleze a budes zpoceny, tak uz by se nemusel tak dobre chytnout. Ono to vazne chvili trva a cerstvy pot by to mohl splachnout. Navic nezapomenes. Jednou jsem takhle vychazel jeste v hlubokem stinu s tim, ze se namazu az vyjde slunce a nebude takova kosa. Pak jsem samozrejme zapomnel a vysledkem byl mj. dost priserny opar na nose.

A jeste jeden: v navodu to sice pisou, ale bacha na oci. Pali dost a dlouho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod TooMooX » sob úno 19, 2011 4:04

Právě si nejsem jistý jak se na vlastnostech - účinnosti podepíše to neustále mražení/ohřívání i když ho nechám v autě... Tak raději nějaké menší balení co mi nevydrží X let :D Určitě totiž na něm píšou skladujte při pokojové teplotě.

V létě na ruce nohy je mi už celkem jedno co naplácám. Vždy se řídím tím, že u těch levných krému kecají se stupněm a tak jsem používal Garnier Ambre Solaire opalovací mléko OF 50, 200 ml Za těch 260 kč myslím dobrý kup při tom OF co by to mělo mít.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » sob úno 19, 2011 4:13

Nosim to bezne v batohu na ktery pres den pali slunce a v noci mrzne. Zadny problem jsem nezaznamenal. Starsi (2 roky) krem trochu zloutne, ale porad funguje. Bezne prelevam, abych nemusel nosit cele baleni (200 a 50 ml je rozdil :)), takze kdyz dochazi, koupim novy a do stareho trochu doleju.

Jo, to kecaji. V zivote jsem se nikdy nespalil tak, jak kdysi v zime na ledovci s nejakou levnou 16. Pozdeji jsem pouzival Daylong 16 v stejnych podminkach uplne v pohode. Ruce se ve vyskach na snehu taky daji pekne spalit a nevidim duvod pouzivat neco jineho, nez tohle osvedcene, co se opravdu potem nesplachne. Ze to neni mastne a nelepi se na tebe prach je bonus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod defenger » sob úno 19, 2011 8:08

také pouzivam Daylong, ale až v létě... Dle popisku by mel odolavat potu i nekolikahodinové koupeli ve vodě...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod jirikh » sob úno 19, 2011 16:23

Já teda používám jedině opalovací krémy Nivea, nikdy mě nezklamala a mažu tím všechno, ne jen obličej.
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod defenger » ned úno 20, 2011 8:07

Všechno? Na chleba je pry nejlepší Indulona... :-)
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod terkad » ned úno 20, 2011 9:21

Teď jsem se na lyžák vybavila kombinovaným Astrid (obličej + balzám na rty), tak za týden uvidím, jestli a jak fungoval.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Sirah » ned úno 20, 2011 9:42

My pouzivame Peter Island od Amway. Bohuzel cenove drazsi, ale kvalitni. Mame pouhych 15 a do Spanelska to stacilo. A ze se jako blondyna normalne spalim u more i se 30kou bez problemu. Sice jsem se opalovala pomalu a do cervena, ale do druheho dne pokozka uz menila odstin z cervene na zlatavou. Kremik fakt dobry 8)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2011 18:52

terkad píše:Teď jsem se na lyžák vybavila kombinovaným Astrid (obličej + balzám na rty), tak za týden uvidím, jestli a jak fungoval.

Uz jsem si vzpomnel, s cim jsem se to tenkrat tak spalil, protoze ochranny faktor nebyl 16, ale blizky nule. Astrid to byl. No, muzes se utesovat tim, ze jestli dosud nezkrachovali, tak nejspis museli zacit delat neco, co funguje aspon trochu, takze faktor 5 by to mit mohlo :twisted: I kdyz, v tenhle zemi pojidacu levnych parku bez masa bych si tim uplne jisty nebyl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Voko » stř úno 23, 2011 20:05

Daylongu bych vytkun jen jednu chybu - pro jisotu jsem si poprvé na pobyt na ledovci koupil 50+ a po týdnu na slunku jsme se vrátil stejně bledý, jak jsem přijel. Prostě chránil moc :mrgreen:
Takže jsem letos koupil 25ku a myslím, že i ta je až až, takže se nejspíš propracuju k Mikové 16ce :twisted:

O jiném krému už neuvažuju, hrozně se potím a ostatní krémy ždy pot spláchl. Tož asi tak.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod conny » stř úno 23, 2011 20:34

Garnier Ambre Solaire Kids, dle dtestu snad nejlepsi pomer cena/vykon - misto 50 UV filtru namerili malem 100 :mrgreen:
mazala jsem tim M. u more a bez problemu. dokonce pry drzi ve vode lip nez Daylong - mam take, ale cena je 2x takova
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod sobb » stř úno 23, 2011 22:08

opalovací nemám, používám svůj běžný krém na obličej, který má spf 15 což mi stačí, když hrozí velký riziko spálení, tak na uši, nos a rty přidávám tyčinku (myslím, že Dermatone) se silnějším faktorem
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » stř úno 23, 2011 23:20

No jo, ale kazdy nema mezi predky opigmentovane kocovniky ;-) :twisted:
Od kdy ma bezny krem na oblicej ochranny faktor 15? Indulona nema zadny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » stř úno 23, 2011 23:24

Voko píše:Takže jsem letos koupil 25ku a myslím, že i ta je až až, takže se nejspíš propracuju k Mikové 16ce :twisted:

16 je na ledovce na hrane. V zime na lyzovani v pohode, ale v lete, kdyz je azuro a zadny opar, uz stacit nemusi. Zvlaste prvni dny nez se trochu opalis, pak uz jo. Parkrat jsem mel lehce pripaleny nos a celo, nic tragickeho, ale proc pridavat k uz tak velke zatezi tela jeste dalsi. Proto letos zkusim 25 (jestli ji zas nezapomenu koupit...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod sobb » čtv úno 24, 2011 9:19

mike píše:No jo, ale kazdy nema mezi predky opigmentovane kocovniky ;-) :twisted:
Od kdy ma bezny krem na oblicej ochranny faktor 15? Indulona nema zadny ;-)

Nemá, navíc stejný krém používá i ten můj "seveřan" :wink:
Kdo říká, že je to indulona? :wink: Ale spíš jsem tím chtěla nadhodit možnost používání nomálního krému s nižším faktorem + ochranné tyčinky na více spalitelná a exponovaná místa. My máme nějakou starší variantu téhle Dermatone spf 23.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod conny » čtv úno 24, 2011 10:39

mike píše:No jo, ale kazdy nema mezi predky opigmentovane kocovniky ;-) :twisted:
Od kdy ma bezny krem na oblicej ochranny faktor 15? Indulona nema zadny ;-)



lepsie damske kremy obycajne nieco maju, ale to mne staci tak na cestu z prace a do cez prestavku na obed.
kozna mi povedala, ze by som sa mala matlat aspon 50 :mrgreen: doma to velmi nerobim, ale pri mori a na horach si davam pozor.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2011 17:10

Ja vam tedy nevim, devcata, ale bezny krem na oblicej s ochrannym faktorem mi pripada jako uchylnost. Nejsme v Australii, ale na padesate rovnobezce. Jestli ma nekdo extremni nedostatek pigmentu, tak mozna, ale pro bezne pouziti v nasich podminkach (ted neresim more ani hory)? Jednak ty ochranne latky nebudou nic moc zdraveho, aby se to pouzivalo porad, ale hlavne, telo nejake to UV zareni potrebuje, protoze bez nej si nevyrobi vitamin D. Coz muze mit pomerne neprijemne nasledky.

Conny, sice jsme se videli jen chvili, ale na prvni pohled mi neprislo, ze bys u nas potrebovala nejaky ochranny faktor. Muzu se samozrejme plest. Kozni maji nemoc z povolani a byly by nejradej, kdyby se padesatkou placal kazdy. Kdyz jsem byl dite, meli jsme u more akorat olejicek s faktorem 1.8 (ta tecka opravdu neni preklep) a obcas se dala sehnat draha Nivea s faktorem 3. Kupovivu jsme prezili. Faktor 15 u nas je pro vetsinu lidi v podstate sunblock, na ledovcich je to samozrejme jinak.

@sobb: jiny krem nez Indulonu neznam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod jirikh » čtv úno 24, 2011 17:25

Mě na obličej a vlastně všechno stačí bohatě ochraný faktor 8.
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2011 17:35

A uz jsi nekdy stravil cely letni slunecny den na ledovci ve vysce nad 3000 m n.m.?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod amigo » čtv úno 24, 2011 17:39

přípluv jednou chtěl změnit od základu svoji image, a tak si nevzal žádný opalovák! samozřejmě se mu sloupnul celý gesicht a pak, považte, zjistil, že vypadá stále stejně, tomu říkám pech! takže pokud neexperimentujete s plastickou chirurgií, tak pozor na ochraný faktor!
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod conny » čtv úno 24, 2011 18:03

mike píše:Conny, sice jsme se videli jen chvili, ale na prvni pohled mi neprislo, ze bys u nas potrebovala nejaky ochranny faktor. Muzu se samozrejme plest. Kozni maji nemoc z povolani a byly by nejradej, kdyby se padesatkou placal kazdy. Kdyz jsem byl dite, meli jsme u more akorat olejicek s faktorem 1.8 (ta tecka opravdu neni preklep) a obcas se dala sehnat draha Nivea s faktorem 3. Kupovivu jsme prezili. Faktor 15 u nas je pro vetsinu lidi v podstate sunblock, na ledovcich je to samozrejme jinak.


no ono to klame, ja mam tmave vlasy, ale inak bledula a este strasna hromada znamienok. osobne radsej sa dnes matlat ako za 30rokov riesit pecenove skvrny ako tchynka.

co sa tyka vitaminu D, tak to take horuce nie je.

15 je pre mna taky sunblock, ze sa pri mori spalim za par desiatok minut. teraz sme boli pri mori na konci oktobra, matlala som sa 50 (je pravda, ze sme cez obed vacsinou nikam nechodili schovat), cast dna stravili pod stanom a po troch dnoch som to slniecko uz citila.

co narobia spaleniny, ktore som si zazila kazdy rok do puberty, to radsej neriesim, lebo by som sa musela zblaznit. ale od puberty som aj bez vsadepritomnych varovani vedela, ze mi to prudke slnko dobre nerobi. co som sa navadila s matkou #-o
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod sobb » čtv úno 24, 2011 18:10

mike píše:Ja vam tedy nevim, devcata, ale bezny krem na oblicej s ochrannym faktorem mi pripada jako uchylnost.
ti tedy nevím, chlapče, ale to co Ti přijde jako úchylnost děvčata až tak moc nezajímá :wink: :twisted:

mike píše:@sobb: jiny krem nez Indulonu neznam ;-)
to čím se normálně patleš je indulona?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2011 18:14

Komu neni rady... :twisted:

Ne, jen rozlisuju krem a opalovaci krem ;-) Indulonou se patlu jen po holeni nebo kdyz venku hodne mrzne. Opalovacim na horach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod amigo » čtv úno 24, 2011 18:18

indulonou po holení? a já si myslel, že jsem křovák :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2011 18:21

@conny: tak jo, asi klame, ale v tom pripade jsi docela vzacna vyjimka. Moje expritelka mela taky nedostatek pigmentu, na vetsine tela skoro zadny, takze na slunci bez ochrany za ctvrt hodiny puchyre. U nas ji ale Daylong 16 stacil a u more a na horach pouzivala 25, 50 jeste tenkrat nebyl. Nebylo to uplne idealni, ale kdyz byla u more pres poledne ve stinu, dalo se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2011 18:22

amigo píše:indulonou po holení? a já si myslel, že jsem křovák :twisted:

Nejdriv voda po holeni a pak Indulona. Krovak jsi a navic zarosteny :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Outdoor a zdraví