Očkovanie - áno alebo nie?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod Rujir » pon lis 29, 2010 20:43

Ahojte, takže v nadpise som už vlastne vyjadril všetko, čo som chcel. Očkovať alebo neočkovať? Názory sa rôznia a mám dojem, že čím ďalej, tým viac. Takže aký je váš názor na očkovanie? Je to zbytočná záťaž organizmu, alebo je užitočné? A ak je užitočné, tak všetky, alebo len niektoré? Ktoré? :mrgreen:

Ak si dobre pamätám, tak Šipka je proti, Tuso neviem a ďalší zdravoťáci už vôbec. Vedieme búrlivú diskusiu, ktorú z časti vyvolal aj tento rozhovor (a nie, neverím chlapíkovi každé slovo). Díky za každý názor.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod šíp » pon lis 29, 2010 20:51

Přesně si to pamatuješ, jsem proti. Respektive ne obecně, ale v určitých případech. Přijde mi totiž zbytečné stimulovat imunitní systém takto nepřirozeně, pokud je jiná možnost. Samozřejmě nejsem proti očkování obecně a já i Luboš jsme očkovaní proti některým chorobám. Jenom mi naše populace zbytečně očkovaná už od dětství proti chorobám, které se tu téměř nevyskytují, a pokud ano, tak stejně postihují i očkované jedince /viz epidemie příušnic, která probíhala s komplikacemi někdy před 3 lety - záněty mozkových blan, encefalitidy a to vše u dobře proočkované populace!/. Souhlasím například s očkováním proti žloutence, klíšťové encefalitidě, vzteklině po pokousání podezřelým zvířetem /vyjmenováno jen namátkou/, ale spousta jiných očkování mi opravdu přijde zbytečná a zavání mi to marketingovým tahem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod oodoow » pon lis 29, 2010 21:02

Já jsem osobně proti. Ale ať se každý rozhodne, jak chce podle sebe, naštěstí se už v tomhle respektuje svoboda rozhodnout se sám.
Ještě odkaz na zajímavý grafy, ale fakt nevim, jestli jsou správně.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3127
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod tuso » pon lis 29, 2010 21:05

Prečítal som si článok a môžem povedať, že by to bolo na takú niekoľko hodinovú búrlivú debatu pri pive. Možno by aj tiekla krv.
Ten človek je psychopat. Navyše nebezpečný, pretože mu načúvajú médiá.
Netvrdím, že nemá v niektorých bodoch pravdu, ale ako celok je to zlátanina najhrubšieho zrna.
Asi najviac mi pohla žlčou táto veta: "Myslíte, že keď Boh stvoril človeka, tak povedal: “OK, chlapci. tak tu ste, ale nezabudnite sa občas zaočkovať?” Nie, on nám dal spôsob, ako sa ochrániť, je to náš imunitný systém. "
Možno by pán dokonalý mohol spomenúť mieru úmrtnosti pri prirodzenom výbere. Je to presne ako s pôrodmi- niektoré ženy kričia, že rodiť bez lekára je normálne, že pôrod je spontánný dej. To je, ale s 30% úmrtnosťou novorodenca a asi 10-20% úmrtnosťou matky. Toto chceme?
Farmaceutický kolotoč je jeden obrovský byznys. Normálny ľudia ani netušia aký. Ale nie je to až také čierne ako tvrdí ten exot.
Očkovanie proti niektorým chorobám má zmysel. Neumiera sa na detskú obrnu, už neexistujú pravé kiahne. ľudia neumierajú na besnotu /mimochodom, do dnešnej doby sa nedá liečiť- bez včasného zaočkovanie proste finito/, tetanus a podobné choroby. Očkovanie detí proti čiernemu kašlu, pneumokokom- je to zbytočné? Úmrtnosť detí kedysi bola extrémne vysoká, dnes už nie. Prečo asi?
Samozrejme očkovanie proti chrípke považujem za byznys. To isté prasačia a vtáčia chrípka. Mediálny humbuk. Ale na základe tohto sa nedá odsudzovať celé odvetvie.
Takže môj názor: očkovanie, ktoré má zmysel áno: hepatitida B,tetanus, besnota, základné detské choroby. Rôzne humusy pred cestou do trópov a podobne.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod šíp » pon lis 29, 2010 21:08

Na článek jsem se nekoukala, ale vidím, že Tuso má podobný názor jako já =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod air2 » pon lis 29, 2010 21:16

Chtel jsem se pred lety nechat ockovat proti klistove encefalitide (asi 20 km od nas zacina oblast, kde udajne jsou infikovane a jezdivam tam na kole) a muj vlastni lekar me od toho odradil... pry at se na to vykaslu.
Ale jinak samozrejme zalezi na mire rizika - jet nekam do Indie bez ockovani proti hepatitide je celkem hazard (i kdyz jsem slysel o lidech, co i tam jezdi jen se slivovici). Ja se taky radsi vyhnu zbytecnemu zatezovani organismu, ale v tomhle pripade jsem se radsi nechal ockovat proti hepatitide A a B, tyfu a menigokokove encefalitide. Bylo to ok, po ockovani jsem byl v pohode. Akorat me presvedcila lekarka, abych si dal s 2. davkou hepatitidy i menigokoka v 1 den a to mi uplne dobre neudelalo. Mel jsem pak lehce zvysenou teplotu (coz neni neobvykle). Nekdy ale naopak maji udajne ty vakciny lepsi ucinnost, kdyz jsou podany spolecne... Ja bych si dal radsi kazdou davku zvlast s odstupem 14 dni.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod šíp » pon lis 29, 2010 21:20

air2 píše:Chtel jsem se pred lety nechat ockovat proti klistove encefalitide (asi 20 km od nas zacina oblast, kde udajne jsou infikovane a jezdivam tam na kole) a muj vlastni lekar me od toho odradil... pry at se na to vykaslu.

To nechápu, zrovna proti klíšťovce to smysl má, je jen jeden typ viru, očkování chrání 100% - tak proč ne? Sice je pravda, že z těch lidí, co onemocní, má jen malé % těžké příznaky, ale když už je mají, tak je většinou invalidizují.

air2 píše: ale v tomhle pripade jsem se radsi nechal ockovat proti hepatitide A a B, tyfu a menigokokove encefalitide.

To poslední bych Ti vymluvila, očkuje se proti variantě, která není nejčastější v epidemiích. Bohužel, meningokok dělá epidemie v typu, proti kterému zatím očkování není. Ale žloutenky Ti schvaluji =D>

air2 píše: Akorat me presvedcila lekarka, abych si dal s 2. davkou hepatitidy i menigokoka v 1 den a to mi uplne dobre neudelalo. Mel jsem pak lehce zvysenou teplotu (coz neni neobvykle). Nekdy ale naopak maji udajne ty vakciny lepsi ucinnost, kdyz jsou podany spolecne... Ja bych si dal radsi kazdou davku zvlast s odstupem 14 dni.

Tak to já bych Ti nikdy nedala souběžně dvě vakcíny, ale s odstupem měsíce. Životní zkušenost.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod Rujir » úte lis 30, 2010 1:27

Dakujem velmi pekne za reakcie. Vzdy je to osviezujuce pocut pre zmenu nazory triezvo uvazujucich ludi. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod jonza » úte lis 30, 2010 8:43

muzete sem i hodit postupy pri ockovani, doba kolik dopredu pred odjezdem, pocet davek, davkovani, cena, zatez pro telo, doporuceni atd?

dekuju
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod tuso » úte lis 30, 2010 8:49

Stejně bych to hledal na googlu a to si můžeš najít i sám. :wink:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod šíp » úte lis 30, 2010 8:57

Naposledy upravil zbuddy dne úte lis 30, 2010 9:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod air2 » úte lis 30, 2010 10:18

Sip: Na toho meningokoka me presvedcili kvuli vyskytu v dane oblasti a rizika nakazeni, tak jsem si to radsi dal. Jinak ta hepatitida je celkem dobra i vzhledem k tomu, ze poskytuje celozivotni ochranu (po 3 vakcinacich). Na cesty mimo Evropu se to urcite hodi.

Jonza: Tady to maji taky celkem pekne zpracovane, vcetne cen.
https://www.ockovacicentrum.cz/
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod jonza » úte lis 30, 2010 11:13

vsem moc dekuju a tuso by se mel polepsit :)
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod tuso » úte lis 30, 2010 11:20

jonza píše:...a tuso by se mel polepsit :)


Proč? Neznáš google? Kdybych to znal z hlavy, tak ti to napíšu, ale hledat umíš stejně jako já, nebo ne? :D
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod šíp » úte lis 30, 2010 11:21

air2 píše:Sip: Na toho meningokoka me presvedcili kvuli vyskytu v dane oblasti a rizika nakazeni, tak jsem si to radsi dal.

To potom jo, já myslela, že jsi to měl kvůli zdejšímu meningokokovi. V tom případě je to dobře =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod conny » úte lis 30, 2010 18:39

tak ja sa kliestovky celkom bojim, pretoze som sa niekde docitala, ze ju neurologovia nemaju moc radi (tu vakcinu), ze je dost problematicka a moze napr. spustit sklerozu multiplex. kedze ju mam v rodinnej anamneze, tak neviem, zatial naockovana nie som.

inak som teraz bola s M. u homeopatky (teda s medicinskym vzdelanim) a hovorila, ze dnesne nezaockovane dieta je pomerne znevyhodnene, je lepsie ockovat a tie priznaky nejak homeopatikami eliminovat, nez neockovat. a to su homeopati zvacsa proti ockovaniu.

rozhodla som sa, ze jej v dvoch rokoch necham bodnut aj pneumokoky, kamoska robila na detskej chire a vraj to skolkovym detom casto lezie na pluca a potom o polovicku pluca pridu. maju tam rocne takych pripadov celkom dost. pripad hlucheho chlapca z reklamy ale taky akutny nie je, to vraj videla v zivote asi raz. (aj v tom je vidno aky je to biznis - po dvoch rokoch staci jedna davka, oproti trom v troch mesiacoch). a tiez napriklad nepovazuje za stastne, ze sa prestala ockovat tubera. zrovna asi pred dvoma tyzdnami sme o tom mali dlhy rozhovor.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2010 19:41

šíp píše:To nechápu, zrovna proti klíšťovce to smysl má, je jen jeden typ viru, očkování chrání 100% - tak proč ne? Sice je pravda, že z těch lidí, co onemocní, má jen malé % těžké příznaky, ale když už je mají, tak je většinou invalidizují.

Protoze se musi kazde 3 roky obnovovat? Navic jsem slysel (jedna byvala neurolozka povidala), ze 100% rozhodne neni a naopak, nejtezsi pripady encefalitidy jsou ty, kde ockovani nezafungovalo.

Krome toho si myslim, ze pro nas starsi a pokrocile je tohle zbytecne. Mel jsem za zivot desitky klistat a pravdepodobnost, ze jsem se uz s virem potkal, je pomerne velka. V tom pripade by mela byt imunita dozivotni. Nebylo by rozumnejsi nedriv udelat test na protilatky (jestli existuje spolehlivy) a ockovat az podle vysledku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49660
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod šíp » úte lis 30, 2010 20:36

To je těžké, já mám ve své praxi maminku, jejíž dítko po běžném a povinném očkování proti tetanu dostalo nefrotický syndrom. Kauzalita byla jednoznačně prokázána. Prostě přihodit se může kdykoliv cokoliv, proto je potřeba vždy zvážit rizika eventuálního onemocnění versus eventuální riziko postvakcinačních potíží.
Není to tak dlouho, možná tak dva roky, kdy si jedna sestřička v nemocnici sama v šatně sester aplikovala vakcínu proti meningokokovi. Do půl hodiny zemřela na anafylaktický šok = těžkou, život ohrožující alergickou reakci. Prostě měla smůlu v tom, že tam nikdo v blízkém okolí nebyl, přitom se to stalo v nemocnici /tuším, že dokonce na Ostravsku/.
No a nyní z jiné strany: mám dvě pacientky, které po běžné chřipce dostali zánět srdce a osrdečníku s komplikacemi. Obě do té doby zdravé. Kdyby tehdy tušili, co nastane, nechali by se naočkovat.
Takhle se dá pokračovat. V zásadě jsem tím jenom chtěla říct, že se musí uvažovat rozumně. Z mého pohledu se mi zdá zbytečné očkovat proti nemocem, které se tu prakticky nevyskytují, nebo jen sporadicky /například spalničky/, nebo proti nemocem, kdy i u řádně očkovaných jedinců propukne onemocnění /příušnice/. Jasně, že je možné namítnout, že některé infekční nemoci se zde nevyskytují díky kolektivní imunitě. Jinými slovy, pokud se v populací nechá očkovat velké procento jedinců, zamezí se tím šíření infekčního agens, jelikož nemá ve svém okolí dost hostitelů, které by mohl napadnout. Proto neonemocní ani ti, co se nenechali naočkovat, jelikož nemoc k nim nedoputuje. Je pak tedy otázkou, co by se stalo, když by se například zrušilo povinné očkování proti spalničkám.
Něco podobného budeme mít možnost sledovat nyní. Na žádost pediatrů bylo zrušeno povinné očkování proti TBC /= tuberkulóze/. Zde jen podotýkám, že tohle jediné očkování nezpůsobovalo tvorbu protilátek, ale buněčnou imunitu, a jako takové nechránilo proti nemoci samotné, ale proti jejím rychle smrtícím jednotkám- TBC zápal plic a TBC zápal mozkových blan, a dále bylo schopno chránit před onemocněním u náhodného kontaktu /v šalině apod./, nebylo schopno chránit proti dlouhodobé vystavení nemoci / v práci, doma/. Nyní se již populace narozených dětí očkovat nebude. Efekt to bude mít hlavně ten, že bude rychlá možnost diagnostiky - tuberkulinový test, kdy se do kůže udělá "pupenec" a podle reakce kůže se to pak odečítá. U naší populace to samozřejmě bude reagovat, u nově narozené neočkované populace jen tehdy, pokud sám jedinec bude nemocen.
Za co bych ale lobovala je očkování proti pneumokokovi a hemofilovi u dětí. Sice už pár let nesloužím, ale dosud mám v živé paměti některé děti, které mi na pohotovosti v noci donesli rodiče dusící se díky epiglotitidě /zánět takové té záklopky v krku, která otevírá buď otvor do dýchacího traktu, nebo trávícího/. Když zduří, ucpe dýchací cesty.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod pavproch » úte lis 30, 2010 20:54

dybysme ešče žili v jaskyni (a přitom byly fšechny ty očkování) tak bysem byl za kategorické NE

protože už ale asi 20tisíc let usilovně celé lidstvo pracuje na své změkčilosti (a to s úspěchem), říkám spolu s tusem (výběrové) ANO
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28496
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod šíp » úte lis 30, 2010 20:59

Zase až tak černobíle se to nedá posuzovat, kde by potom byla hranice? Co je ještě změkčilé a co už ne? To už by se dalo polemizovat, zda léčit rakovinu, protože se spoustou bujení je schopen si organismus sám poradit.
Zpátky k očkování: náš imunitní systém se zbytečným očkováním "bičuje" a navíc nepřirozenou cestou vpravený antigen může ten imunitní systém vybudit nevhodným způsobem. Možná budu kamenována, ale myslím si, že v současné době je povinný očkovací kalendář u dětské populace předimenzovaný.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod pavproch » úte lis 30, 2010 21:04

ale néééé, já sem chtěl říct, že lovci mammutů běhali ve sněhu enem s kusem kože kolem prtele a nechytli ani rymečku, zatímco my (zparchantělí z ústredného výboru, pardón kúrenia) chytnem rýmečku už enem při pohledu z wokna...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28496
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod šíp » úte lis 30, 2010 21:05

Polární vzduch neobsahuje mikroby :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod šíp » úte lis 30, 2010 21:06

pavproch píše:ale néééé, já sem chtěl říct, že lovci mammutů běhali ve sněhu enem s kusem kože kolem prtele a nechytli ani rymečku, zatímco my (zparchantělí z ústredného výboru, pardón kúrenia) chytnem rýmečku už enem při pohledu z wokna...

Nehledě na to, že Ty jsi tak zimomřivý, že bys fakt rýmu nechytnul. Ty byl dostal rovnou zápal plic :finga:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod pavproch » úte lis 30, 2010 21:07

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28496
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod tuso » úte lis 30, 2010 21:07

Akorát, že ti lovci mamutů umírali někdy kolem 30-35 roku života. To bys toho moc nenalyžoval. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod šíp » úte lis 30, 2010 21:09

A ženy rodily kolem 13-15 věku. To už taky nestihnem :finga:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod pavproch » úte lis 30, 2010 21:10

@t: sic ti tam chybí jedno m, ale ináč pravdu díš.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28496
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod Robur » stř pro 1, 2010 12:44

copak očkování, ale jmelí!
(teda chci říci aspirin.)
vsichni-po-petactyricitce-by-meli-uzivat-aspirin-radi-lekari
uzivani-aspirinu-muze-byt-pro-zdrave-lidi-velmi-nebezpecne
a teď se v tom vyznej :((
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod kropt » stř pro 1, 2010 14:42

My se Zuzou jsme oba očkovaní proti encefalitidě, žloutence a já každý rok i proti chřipce.
a) oba dva v práci často přicházíme do styku s nemocnými lidmi
b) proti chřipce se očkuji už 5 let každý rok a od té doby jsem ji neměl (maximálně nějakou lehčí virózu), Zuza se nikdy píchnout nenechala - letos na podzim ji pravá, nefalšovaná chřipka složila (brutální bolesti hlavy, vysoký teploty, bolesti svalů, že skoro ani chodit nemohla) - a už o tom ani nepřemýšlela a nechala se taky přeočkovat.

Ale je to jen názor laika.
Co se týče mladýho, tam dodržujeme očkovací kalendář od dětského lékaře a nikdy nás ani nenapadlo, že by jsme něco vynechali - to je dle mého názoru hazard.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Očkovanie - áno alebo nie?

Příspěvekod conny » stř pro 1, 2010 21:05

ja si tiez myslim, ze tie deti to maju prepalene. nic sme nevynechali, ale zato nemame zatial ziadne ockovanie navyse a oproti ockovaciemu kalendaru sme momentalne pozadu asi o tri mesiace. bola by som rada, keby mi niekto vysvetlil naco potrebuje trojmecasne dieta ockovanie proti HepB a patnastmesacne proti rubeole.

dufam, ze nebude mat nechraneny sex, ani sa nepopicha niekde narkomanskou striekackou, aby tu hepku chytila 8) a rubeola aspon za mojich mladych cias smrtelna nebola.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Další

Zpět na Outdoor a zdraví