Alergie aneb senná rýmička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Trpíte na sezonní alergie (pyl, trava, stromy apod.)

Ano
25
68%
Ne
12
32%
 
Celkem hlasů : 37

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod lara » pát čer 14, 2013 8:05

@wawrik: brala jsem jeden celý. zkoušela jsem ho jako menší zlo brát před spaním, ale to jsem byla unavená už po probuzení a celé dopoledne pak mimo. a stejně jako ty, nikdy ne déle než tři dny za sebou.
co jsem se tak bavila s ostatníma alergikama, některým se po zyrtecu taky chtělo spát, některým ne. nevím, jestli je to o dávkování nebo o tom, že na někoho spavě působí a na někoho ne. :-k
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod Luci Luc » pát čer 14, 2013 8:23

Doufám, že moje dítě tohle mine. Po mně má dobrej základ. krom bodnutí hmyzu nemám nic, ale z manželové strany, tam mají snad všechny alergie světa :evil: Zyrteka si dává, ale je to něm taky mimo.
Mám rozečtenou knížku o očkování a jeho nežádoucích účincích a právě různé alergie, ekzémy, astma jsou právě nežádnoucím účinkem dnešních očkovacích vakcín, těch kombinovaných jako hexa apod. Vcelku bych tomu věřila, protože za mého dětství dítě s astmatem byla rarita a dnes má ventolín v kabelce asi každej druhej :roll:
A jak někdo v diskuzi píše, že se tohle dá ovlivnit stravou a zmíznit, tak to musím jen souhlasit. Proto je důležité už od miminka dbát na stravu, dávat zdravé a neříkat "Však my sme to taky jedli". Znám spoustu lidí, kteří mají tyto alergie a dokážou to stravou dosti zmírnit :wink:
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod Sirkka » pát čer 14, 2013 11:09

Zyrtec někoho uspává a někoho ne. Není to o dávkování. U Claritinu mi radil doktor to brát večer, právě kvůli případnému oblbování. Brala jsem to měsíc a v pohodě :-) Ještě existuje Xyzal, ale nevím, jestli není jen na předpis. Doktor mi říkal, že v případě alergie se mají brát léky pořád, klidně i měsíc v kuse. Předcházet případné alergii. Když se to nedělá a léky se berou až v případě vypuknutí alergie, tak se alergie časem více rozvine a může přejít do astma.
Mimochodem, alergie může být i na nátěr na zdi :?
@Luci Luc: souhlas, dá se to ovlivnit a i zmírnit :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod wawrik » pát čer 14, 2013 11:35

Sirkka píše:Zyrtec někoho uspává a někoho ne. Není to o dávkování.
U mňa to o dávkovaní je. Po celej tabletke som bol spomalený (asi obdoba tej prispatosti u niekoho iného), polovicu nijako necítim, ale príznaky alergie to potlačí.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod aksam » pát čer 14, 2013 11:42

Měl jsem alergii na trávy a pyly cca před 15lety, claritine účinkoval velmi dobře, žádná malátnost nebo pospávání, tenkrát byl ještě na předpis.
Mně hodně pomohl alergolog, udělal rozbory na co jsem alergický a pak jsem v zimě chodil na injekce, od té doby mám pokoj....musím zaklepat na dřevo :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod mike » pát čer 14, 2013 22:25

Pritelkyne bere Xyzal. Nekolik mesicu v roce a celkem ji nic nedela. Vloni jsem ho tyden taky bral (alergie na naplast po mensi operaci #-o) a sice jsem se lehce rozhasen citil, ale zadna tragedie to nebyla. Kdyz jsem asi pred 10 lety bral Zodac (stejna ucinna latka jako Zyrtec), tak jsem po mesici lezl po zdi. Nebyl jsem ospaly, ale podrazdeny a nervozni a spatne jsem spal. Alergolog rikal, ze to kazdy snasi jinak a tohle je jedna z moznosti, ospalost dalsi. Pry to chce zkouset a najit to, co vadi nejmin. Uplne nejlepsi je ovsem se alergie zbavit, kdyz to nejak jde.

Xyzal je myslim volne prodejny v malych balenich a na predpis ve vetsich. Uz si to presne nepamatuju, jen vim, ze mi to vubec nedavalo smysl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod patentik » pon čer 17, 2013 20:54

osobně jsem se taky tři poslední roky trápil nějakým pylem - rýma jak sfiňa, podrážděné oči a sliznice v ústech - po třech letech jsem se dokopal k obvodní doktorce, píchla mě nějakou injekci a do 48 hodin naprosto ok. zyrtec a spol. nepomáhal. jaká to byla úleva :ú
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod mike » úte čer 18, 2013 22:14

Sorry, ale to je info jak noha. Nejakou injekci #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod apuka » stř čer 19, 2013 12:10

Tak si prehrab suplik a vyber injekci co tam najdes a pychni si. Mozna pomuze :D Jen bacha at si to nepomylis s pervitinem nebo pod - i kdyz i tak Ti asi bude úleva od starostí.. Vlastne - ze by doktorka mu pychla to? :mrgreen:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod patentik » stř čer 19, 2013 19:46

jasno v tom má mít doktor co je potřeba - důležité je, že to pomohlo a že to je řešitelné. jen se chce sebrat a k tomu doktorovi zajít a nečekat rady od rádobyznalců. každý se držme svého kopyta :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod mike » stř čer 19, 2013 20:09

To ze to tobe pomohlo jeste neznamena, ze to pomuze nekomu jinemu nebo ze je to resitelne :roll: Nemyslis, ze kdyby to bylo tak jednoduche, tak by se kazdy treti nebo tak nejak netrapil s alergii? Oni mnozi z tech, co tu pisou, s tim byli u doktora vickrat nez ty jako dite s kaslem...

Navic je opravdu dobre vedet, co ti doktor picha. Jinak se jednou muzes dockat dost neprijemneho prekvapeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod apuka » čtv čer 20, 2013 19:49

Ja jsem do teto debaty nechtel vstoupit, protoze co si myslim, to vetsina lidi nebude chtit poslouchat 8)
Ja jsem byl v mladi velice silny alergik skoro na vsechno, co se dokazalo dostat do vzduchu. Tehdy zadna alergologie nebyla, nic se neresilo, zilo se s tim jak se dalo, bez leku. Kdyz jsem vyrostl a ozenil, kvuli jinemu problemu jsem se dostal k doktorovi, ktery byl i alergolog, tak mi popichal obe ruce a zjistil, ze je jedna reakco horsi jak druha a snad neni nic, na co bych nereagoval. Chodil jsem potom par let na injekce, dostal i leky. Moc to nepomohlo, krome leku na okamzitou ulevu. Ale pri vysadeni to byvalo jeste silnejsi.
Nakonec jsem si rekl, ze dost, to nema smysl. Zacal jsem se o sebe troska starat a pozdeji zjistil, ze moje uvahy (vlastni!!!) byly docela spravne (dokonce i podle kapacit v oboru). Napisu to v skratce.
1) vykaslat se na to, ze mam alergii a nemyslet na to - je to tezke, ale kdyz se to povede, hned se clovek citi lip
2) snizit stres, smutek, zlobu, atd. a zvysit radost, smich a jine pozitivni emoce - vypada to jako blbost, ale funguje, vesley clovek lip snase vsechno
3) ocistit svoje telo zevnitr - koprivovy caj a jine krvecistici veci
4) omezit co nejvic ani ne tak alergeny, jako "alergologicke katalizatory" - cukr!!!, bila mouka, vajecni bilek, silna kava (i sliny, hlavne nekvalitni cerny caj), mleko (ne kysane vyrobky bez prislazeni), omezit zivocisne jidla vubec a zvednout podil zeleniny (lepsi je "neprumyslova", ktera neobsahhuje spoustu latek, ktere tam byt nemusi), ovoce i tu zeleninu radeji jit co nejvice mistni (tj. napr. ne citrusy, ale radeji ceska/slovenska jabka a hrusky).
5) casto si cistit nosni dirky nasatim vody co nejhloubeji a potom se poradne vysmrkat (idealni je joginske cisteni)
6) nosit slunecni bryle

Nerikam, ze tento postup kazdemu zrusi alergii, ale mohu zarucit, ze rozhodne neuskodi a po mesici-dvou kazdy pociti alespon castecne zlepseni.
Za pokus to rozhodne stoji a na rozdil od leku to nebude mit zadne negativni vliv na organizmus. Samozrejme, pokud se neprezene - kazdy muze nejdrive omezovat a az pote rusit.... Upozornuji taky, ze nerikam, ze se ma prerusit "leceni" injekcema a leky - da se to delat i paralelne.
A plati to hlavne na potravinove a pylove alergie.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod zbuddy » pát čer 21, 2013 12:38

@apuka: ce se týče toho, že kdysi nebyla alergologie, tak byla. Možná jen jedna v kraji, nevím jak to bylo na Slovensku, ze kterého s velkou pravděpodobností pocházíš. Já jsem už tuším 1976(7) začal chodit na alergologii na FN v Ostravě-Porubě a dostával namíchané injekce na desenbilizaci pylovými alergeny. Později se to zhoršilo, už nemíchali individuálně a dostával jsem tzv. "série", které už nebyly tak účinné.
Tvé rady nejsou od věci, přidal bych ještě: brát v sezoně Zyrtec aj., důsledně se vyhýbat alergenním prostředím, v letních vedrech být raději v chladu (a vlhku) doma, nelézt na rozkvetlé (horské) louky, nekouřit a nechodit do zakouřených hospod...
Alergie se u někoho (nejen úpravou životosprávy atd. - viz výše) lety zlepší - můj případ. U někoho zase zhorší - moje matka na stará kolena dostala zpět květinové alergie na které si zadělala v raném mládí prací v zemědělství.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod apuka » pát čer 21, 2013 13:54

Predtim byl problem spise v tom, ze lekari nebrali alergii vazne a moc ji neresili.

Nekoureni a vyhybani se zakourenemu prostredi - na to jsem zapomel, jsem od 17-ti let nekurak :-). Ja bych se ale uplne nevyhybal "alergennimu prostredi" - kdyz se budes vyhybat a najednou se po letech do takoveho prostredi necekane dostanes, tak to bude pro organizmus doslova bomba. Radeji jednou za cas zkusit zajit do jeste slabe alergenniho prostredi, jakoby si na to zvykat - napr. "za rana, za rosy", jen nakratko, postupne muzes zvysovat frekvenci a delku - toto pracuje podobne jako ty "zvykaci" injekce, ale ponekud prirozeneji. Samozrejme, neni to pro kazdeho, kdyz ma z toho nekdo an. sok, tak je to jina, spise pro lidi s reakcemi typu senná rýma (i velice silná), zánět spojivek, atd.
Ja osobne jsem leky typu Zyrtec postupne uplne vysadil - popri uvedenych jinych uprav zivotospravy je lepsi casem zkouset slabsi davkovani, protoze zase oni problem neresi, jenom potlaci, resp. utlumi reakce. A neni pravda, ze nezatezuji organizmus - nechavaji za sebou znatelne stopy, jenom ne kazdy si jich dobre vsimne a vubec ne hned.
Neexistuje vseobecny, pro vsechny vzdy platny navod, jak se alergie zbavit. Jsou moznosti, jak zmensovat jeji projevy - napr leky. Nebo jak naucit organizmus lepe zpracovat informace, at nereaguje natolik prehnane - to je i ta uprava zivotospravy a cisteni organizmu od marastu. Idealni je zpocatku ty dve cesty kombinovat a postupne prechazet na cim vetsi pomer ve prospech druhe varianty. Ale svoji vlastni cestu si musi kazdy najit sam. Ja jsem jenom snazil ukazat, ze se da vydat i jinou cestou, resp. jenom injekce a leky bez upravy zivotospravy nikoho nevyleci - max. potlaci viditelne a cititelne projevy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alergie aneb senná rýmička

Příspěvekod ita » ned črc 7, 2013 20:54

tak mě trápí pylové alergie (+ alergie na kočičí srst) už od 6 let. nezapomenu, jak kamarádi v létě blbi v seníku, na slámě a já buď jen postávala opodál, nebo neodolala a opuchlá řádila s nimi :-D nejhorří to pak bylo v období puberty (zvýšená teplota, celková malátnost a třeba měsíc v kuse takový stav jako když jste nachlazení, nebo na vás něco leze). ale cca od těch 19, 20 let se to hodně začalo zlepšovat. pampelišky si sice nenatrhám, ale jinak jsem relativně v klidu, za sezónu sezobu +- jedno 30tabl. balení claritinu, občas kapnu do očí spersalerg, ale je to čím dál lepší! \:D/ jo a alergie na kočky dokonce zcela vymizela :-P
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví