Co s nehojici se ranou?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod jedik » stř čer 15, 2011 17:53

Skimpy: kvůli pár chytrolínům bych tohle vůbec neřešil. Jsou tady jedni z mála, ale bohužel kvůli křiku a neutuchající touze povýšit se, jsou často vidět víc než jiní :) Když takového člověka potkám naživo, pomyslím si své a jdu dál. A tady to dělám vlastně taky.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod kropt » stř čer 15, 2011 20:01

deckardph píše:Jenže oni ti doktoři taky někdy vědí uplný prd ! Snad pokaždy kdy sem byl nucenej jít k doktoroj sem přesně věděl co mě je a jak to ten doktor bude léčit, vždycky sem se strefil...............
](*,) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :smt044 Škoda, že takových jako ty není víc - hned by byly prázdný ordinace a ušetřilo by se peněz... A funebráci by si taky přišly na svoje :-). Toto jsou kecy člověka, kterýmu zatím kulový bylo, počkej (a ne že bych ti to přál) až se něco pokazí a ty budeš vděčnej za "obyčejného" obvoďáka co se na tebe zkušeně podívá a dostane nápad, co by s tebou mohlo být. Obvoďáci mají můj obdiv za to, jakým bahnem simulantů a hypochondrů se denně musí brodit a nacházet ty fakt nemocný. Denně riskují, že něco přehlídnou a následné nepříjemnosti s tím spojené - brr to bych nedělal ani náhodou.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod zonn » stř čer 15, 2011 22:27

Skimpy píše:Asi tak před 4 lety jsem se tady rozplýval na tím jak je to tady super forum, slušné chování, vstřícný přístup, dalo se zde řešit vše od IT až po hluboce filozofické úvahy. Bohužel dnes už kolikrát váhám, zdali dotaz položit nebo ne, protože se chci vyvarovat nevrlé reakce "bohužel musím to napsat" jak některých moderátorů tak běžného uživatele. Sice nejsme ještě tam kde je lezec nebo diskuse typu zive.cz, ale už to není to co to bývalo a s nárustem uživatelů se to bude zhoršovat.

Asi tak :(( ..... bohužel :(
Naposledy upravil amigo dne čtv čer 16, 2011 14:13, celkově upraveno 1
Důvod: zkracuj citace, majkovi to vadí :)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 959
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod rieMa » čtv čer 16, 2011 7:07

Jinak já právě zjišťuju, že rána, na který se něco děje (dokud na to teda neumíráš :-D ), je celkem fajn, protože se to někam ubírá... Ale vážně bych byla vděčná komukoliv, kdo mi řekne, co dělat s bolavým malíčkem a ukazováčkem na noze... Nateklý to nejni, chodit se dá, cvičit ne :(
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod tuso » čtv čer 16, 2011 9:07

rieMa píše:Jinak já právě zjišťuju, že rána, na který se něco děje (dokud na to teda neumíráš :-D ), je celkem fajn, protože se to někam ubírá... Ale vážně bych byla vděčná komukoliv, kdo mi řekne, co dělat s bolavým malíčkem a ukazováčkem na noze... Nateklý to nejni, chodit se dá, cvičit ne :(


To je fajné. Na noze totiž ukazovák není. :mrgreen:

A k věci: takhle ti to nikdo neřekne. Bojím se, že ani po vyšetření ne. Jsem chirurg a už 3 měsíce tápu, proč mě bolí III. prst levé ruky. Už je to naštěstí skoro dobré. :D Je kopec zdravotních problémů, kdy není v lidských silách zjistit příčinu. Neuhodila ses? Nebo nějakým způsobem moc nenamáhala- třeba lezení, běh, chůze po skalnatém terénu....?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod rieMa » čtv čer 16, 2011 12:12

tuso píše:To je fajné. Na noze totiž ukazovák není. :mrgreen:


Fakt tam není? :O a co je to za prst vedle palce? Jinak myslím, že kickbox je dobrej důvod, proč to bolí, jen nevím, proč to nepřestává...já už jsem celkem smířená, že se s tím někam potáhnu, jen mi to přijde divný (a proto mám radši otevřený rány, vidím, že se tam něco děje :D )
Naposledy upravil amigo dne čtv čer 16, 2011 14:12, celkově upraveno 1
Důvod: zkracuj citace, majkovi to vadí :)
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod tuso » čtv čer 16, 2011 12:21

rieMa píše:Fakt tam není? :O a co je to za prst vedle palce? Jinak myslím, že kickbox je dobrej důvod, proč to bolí, jen nevím, proč to nepřestává...já už jsem celkem smířená, že se s tím někam potáhnu, jen mi to přijde divný (a proto mám radši otevřený rány, vidím, že se tam něco děje :D )



Není. :mrgreen: Ten prst vedle palce je II.prst nohy. Ukazovák /latinsky digitus index, anglicky index finger/ je jen na ruce. Už si někdy ukazovala prstem od nohy? :twisted:

Jo , kickbox je velmi dobrý důvod. Nepřestává to proto, že na milión procent to nenecháváš v klidu. Minimálně na tom chodíš, viď?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod grco » čtv čer 16, 2011 12:21

@tuso: kedze si chirurg, prosim o fundovany nazor. Mam frakturu hlavicky radiusu, v lakti, v pondelok 6. 6. mi dali sadru, v utorok 14. 6. som bol na kontrole, rentgen ze "v poriadku", ale chirurg povedal, ze sa to dava na 14 dni ta sadra, tak mi to este nechal az do utorka 21. 6.

Mne uz ale lezie ta sadra na nervy. Co riskujem, ked si ju dam dole skor? Alebo aspon, ze si ju dam cez den dole, na noc zas naspat? Mam ju prestrihnutu, takze sa mi to da dat dole aj naspat relativne v pohode. Samozrejme je jasne, ze s nou nebudem dvihat cinky hned. Moze sa mi to zhorsit / znova zlomit, ked zacnem tu ruku trochu pouzivat uz?

Je mi jasne, ze ked nevidis rentgen, tak toho moc povedat nemozes. Skor ma len zaujima, co riskujem, ked si dam sadru dole skor. Co je najhorsie co sa mi moze stat :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod tuso » čtv čer 16, 2011 12:30

@grco: nepotrebujem vidieť RTG. Podľa tých 2 týždňov ide o I. typ zlomeniny, tzn. bez dislokácie s rovným lomom, jednoduchá zlomenina. Niektoré pracoviská fixujú 3 týždne. Potom nasleduje tzv. funkčná liečba. Kedysi sa to fixovalo oveľa dlhšie, ale potom bol problém rozhýbať lakeť. Sadra je strihnutá, aby mali tkanivá kam "opuchať". A dole si to v žiadnom prípade nedávaj. Tá zlomenina nie je za 2 týždne zahojená. Je len "prichytená. " Keď si budeš dávať sádru dole, tak riskuješ dislokáciu zlomeniny, nesprávne zahojenie a z toho plynúce bolesti, porucha hybnosti. Može to skončiť až nutnosťou operácie. A hlavičky rádia sa operujú veľmi zle. Posledná možnosť je potom ich odstránenie, ale to len ako krajné riešenie. Takže vydrž a sekaj dobrotu. Pre svoje dobro.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod grco » čtv čer 16, 2011 14:06

tak dobre no :( ano, bolo to bez dislokacie... priznam sa, uz pred tym utornajsim rentgenom som si ju dal dole na par hodin, ked som siel do sprchy, ale s rukou som nehybal, nastastie som si s tym doteraz nic nespravil, ale nebudem to uz riskovat

jo, doktor tiez povedal, ze keby som to mal dlhsie ako 14 dni, tak mi stuhne laket

inac este 1 otazka, ked mi to daju dole, jak dlho asi bude trvat rozhybanie? 10 dni potom co mi daju dole sadru idem na trek, na chodenie ruku moc nepotrebujem, ale budem schopny si dat batoh na chrbat? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod tuso » čtv čer 16, 2011 15:12

Pozri, úplne ideálne to nebude,ale pri troche opatrnosti by to mohlo ísť.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod grco » čtv čer 16, 2011 15:26

jasne, nemienim tam lozit, maximalne tam bude par retazi na exponovanych miestach, diky za info
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod Indy » čtv čer 16, 2011 16:05

grco, presne podobne "divoke" obdobi mam za sebou taky.

bude Ti stacit kdyz Ti reknu ze dneska bych se na to vykaslal s tim ze mi to za to nestoji?

co se asi stane kdyz zakopnes a spadnes, este s baglem na zadech?

jaky to asi na tech retezech bude kdyz zjistis ze ta ruka neni ok?

ale samozrejme kazdy sveho stesti strojvedoucim, a kdyz to klapne tak to bylo kvuli tomu ze jsem nic nepodcenil (element stesti, ktery se neda narokovat si neprizname) a priste se teda da pritlacit este trochu vic, ne?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod grco » čtv čer 16, 2011 17:31

Ked zakopnem a spadnem s batohom, tak si mozem zlomit aj zdravu ruku. Riziko je vzdy a vsade. Samozrejme ide o to zvazit ake je velke.

Nemam nic zaplatene dopredu, takze ak den pred odchodom nebudem moct rukou poriadne hybat, tak nikam nepojdem, to je jasne. Ale tak tipujem, ze ak mam 14 dni sadru, tak 14 dni na rehabilitaciu by mohlo stacit. Nebola to vazna zlomenina, o tom svedci kratka doba liecenia. Viac ako ten laket ma boli narazene zapastie. Samozrejme prekonzultujem este s doktorom, ked mi bude davat dole sadru...

@tuso: Je plavanie dobry sposob rehabilitacie? Bola by nejaka neoprenova orteza na laket dobra na ten tyzden v horach, alebo mi to v nicom nepomoze?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod deckardph » čtv čer 16, 2011 19:52

Grco: Osobně bych tomu nechal víc času než abych si z toho udělal něco komplikovanějšího, třeba i s následky do konce života (což se může s takovym zraněním lehce stát) Mě samotnýmu se stalo něco podobnýho když sem si uplně nedoléčil výron na kotníku (nejspíš zpřetrhaný vazy a léčení na víc jak půl roku) a ted toho lituju protože ta noha už toho nevydrží tolik jako dřív a musim jí šetřit :roll: (mimochodem podle doktora to byl jen normální vyvrtnutej kotník na pár dní a bez sádry :axe:)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod Indy » čtv čer 16, 2011 21:12

nabyvam dojmu ze zkusenost je neprevoditelna.

svet se deli na ty co nezvolnili, neco si dodelali a ted uz vi a zvolnili, a na ty co nezvolnili ale jeste se nic nestalo. to ale nevadi, staci pokracovat a bude to taky dobry :((

v klidu jed dal, draku, me to taky rikali a taky jsem neposlouchal. akorat ted vracim "generacni dluh"
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod šíp » čtv čer 16, 2011 21:14

Indy: moc pěkně vyjádřeno =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod Indy » čtv čer 16, 2011 21:22

no, ale cena byla v mem pripade pomerne vysoka.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod grco » čtv čer 16, 2011 22:01

Tak zas uznajte, keby som sa o vsetko tak bal, jak to tu licite, tak sa nepohnem z obyvacky a nepojdem radsej ani do vane, aby som nahodou nespadol a nesposobil si trvale nasledky.

Ako som uz povedal, riziko je vzdy a vsade, niekedy vacsie, niekedy mensie. Kazdy z nas nejake riziko podstupuje, uz len tym, ze ide na hory. Ja sa snazim zistit, ake je riziko velke a podla toho konat. Mam nejaku hranicu. A samozrejme budem konzultovat s doktorom, a aj tuna pritomny chirurg povedal, ze s patricnou opatrnostou by to malo byt OK.

A co sa tyka toho postoja "Ja mam skusenost a tak ti vravim, ze sa ti moze stat to iste a budes lutovat"... Keby Vam niekto povedal: "Bol som lyzovat, spadol som, zlomil som si nohu na 3 krat a uz nemozem chodit", nesli by ste uz nikdy lyzovat? Alebo len 1 sezonu?

Keby som nezvazoval mozne nasledky, tak to tu neriesim a idem bez pochyb. Ale na druhu stranu, este som na treku nehodil nikdy drzku, tak preco by som mal prave teraz? Na druhu stranu, mozem hodit drzku niekde 200 metrov do doliny a to, ze mam nedolieceny laket, nebude hrat ziadnu rolu :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod rieMa » čtv čer 16, 2011 22:45

tuso píše:
rieMa píše:Fakt tam není? :O a co je to za prst vedle palce? Jinak myslím, že kickbox je dobrej důvod, proč to bolí, jen nevím, proč to nepřestává...já už jsem celkem smířená, že se s tím někam potáhnu, jen mi to přijde divný (a proto mám radši otevřený rány, vidím, že se tam něco děje :D )



Není. :mrgreen: Ten prst vedle palce je II.prst nohy. Ukazovák /latinsky digitus index, anglicky index finger/ je jen na ruce. Už si někdy ukazovala prstem od nohy? :twisted:

Jo , kickbox je velmi dobrý důvod. Nepřestává to proto, že na milión procent to nenecháváš v klidu. Minimálně na tom chodíš, viď?


:t:t , no :oops: ... :) díky za objasnění - a malík a palec existují? A ostatní prsty? Náhodou, občas nohou ukazuju, když mám plný ruce :(( Nicméně stále řeším, zda jít k doktorovi nebo ne - to je skoro plejtvání jejich (vaším) časem...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod tuso » pát čer 17, 2011 10:50

rieMa píše:
:t:t , no :oops: ... :) díky za objasnění - a malík a palec existují? A ostatní prsty? Náhodou, občas nohou ukazuju, když mám plný ruce :(( Nicméně stále řeším, zda jít k doktorovi nebo ne - to je skoro plejtvání jejich (vaším) časem...


Jo existují. :D Jinak taková jazyková odlišnost. Slovensky nemáme prsty na nohách. Na nohách jsou to palce a I. je veľký palec. Na rukách jsou to prsty a I. je palec.

K doktorovi samozřejmě můžeš, ale na 99,9% ti nepomůže. /Teda za předpokladu, že nemáš třeba naštíplou kost nebo tak nějak/.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod tuso » pát čer 17, 2011 10:52

grco píše:@tuso: Je plavanie dobry sposob rehabilitacie? Bola by nejaka neoprenova orteza na laket dobra na ten tyzden v horach, alebo mi to v nicom nepomoze?


Je. Plávanie je obecne dobré na veľmi veľa poúrazových stavov. Je to hlavne preto, že vo vode máš nižšiu hmotnosť a tým pádom nezaťažuješ kostru tak veľmi ako pri suchozemských športoch. Z toho istého dovodu je veľmi dobrá aj cyklistika. Nenáročný pohyb bez plného zaťaženia kĺbov. Neoprénová ortéza nebude škodiť. Trochu spevní lakťový kĺb.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod Jumbo » pát čer 17, 2011 11:39

Grco:ja bych tomu dal cas,vse ma jistou dobu hojeni a nepretezuj se,chapu,abstak je druhy extrem,ale nemusi se vzdy vyplatit :)

Clovek je tvor nepoucitelny.Aneb kdyz je blba hlava,trpi cely telo :) I ja jsem onim prikladem,dva mesice dozadu jsem utrpel celkem komplikovane zlomeniny kotniku a berce,po sundani sadry a brutalni rehabce jsem dostal chut na vyletik,a tak jsem si vysel o berlickach,brzy me zacla stipat noha,zacla hrati vsema barvama a ten otok-"no proste jak fotbalovy mic" :wink:

Od teto prihody respektuji cas,rady panu doktoru a neposloucham svoji chorou hlavu a abstak,pockam si,hory tu byly uz pred nami,nikam mi neutecou..tak tedka budu sedet radeji u skopku a koukat na Sama doma :mrgreen:

A souhlasim s Indym,dokud to clovek nezazije na vlastni kuzi-nepochopi,lidove si to udela po svem,ale negativni zkusenost cloveka posune dal ve vnimani veci :wink:
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod rieMa » pát čer 17, 2011 11:43

tuso píše:
Jo existují. :D Jinak taková jazyková odlišnost. Slovensky nemáme prsty na nohách. Na nohách jsou to palce a I. je veľký palec. Na rukách jsou to prsty a I. je palec.

K doktorovi samozřejmě můžeš, ale na 99,9% ti nepomůže. /Teda za předpokladu, že nemáš třeba naštíplou kost nebo tak nějak/.



Tak snad jsem pochopila tajemno citací...
Děkuji za vysvětlení, tohle jsem vůbec netušila - a ty palce na někom vyzkouším, abych byla za znalou :)
Kdyby to bylo naštíplý, tak by to, předpokládám, třeba nateklo nebo by to na tom jednou místě bylo asi citlivější?
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod tuso » pát čer 17, 2011 11:54

rieMa píše:Kdyby to bylo naštíplý, tak by to, předpokládám, třeba nateklo nebo by to na tom jednou místě bylo asi citlivější?


V podstatě jo.Proto si myslím, že ti doktor nepomůže. Poradí ti, abys to nezatěžovala alespoň měsíc, mazala to nějakým gelem /Fastum,Veral,Indobene, Diclobene a jiné jedy/ a že to přejde. Když to bude hodně akční typ doktora, tak ti dá dlažku- v lepším případě snímatelnou, v horším sádrovou.A ono to za ten měsíc buď přejde nebo ne.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod grco » pát čer 17, 2011 11:55

@tuso: dik za info, pojdem teda plavat hned jak mi to daju dole, na bicykel radsej este nie, na nom sa mi to totiz stalo :)

@jumbo: ja pocuvam doktora, jediny doktor, ktory sa tu so mnou bavi je tuso a ten rika, ze ked budem opatrny, tak by to malo byt v poriadku (pisem "malo" pretoze stat sa moze hocico), zvysok tipujem, ze doktori nie su a strasia s komplikovanymi zlomeninami a pretrhanymi vazmi, ale ja som nikdy nepovedal, ze mam komplikovanu zlomeninu alebo pretrhane vazy a hlavne nie na nohe, na ktoru clovek stale naslapuje este s batohom

je zlomenina a zlomenina, ja mam zlomenu ruku a to nijak vazne, bolo to bez dislokacie, bez ulomkov, skor si myslim, ze je to len mala prasklina hlavy vretennej kosti , sam to podla toho rentgenu nepoznam, nie som odbornik, ale ked mi to doktor ukazoval ani som tam ziadny problem nevidel

chapem, ze ked ma clovek sadru na nohe 6 tyzdnov, tak rehabilitacia trva dlhsie, ale to nie je moj pripad
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod svetlovdusi » pát čer 17, 2011 12:39

máš recht, se mi taky ještě nestalo, že bych umřel na nějakou kravinu nebo že bych něco zanedbal. A doktor mi řekl, že se to stává jen v 5ti případech ze sta, takže to mám dovolený

Bez urážky, ale přijde mi to v tomhle duchu :)

Ale zas na druhou stranu pozitivní přemýšlení ti určitě pomůže a rána se bude hojit rychleji, zvláště pokud se budeš na rehabilitaci soustředit jako na něco, co ti pomáhá.

Ty jsi tu jen potřeboval podpořit v rozhodnutí, že máš jet.. kdyby to bylo naopak, tak by sis z Tusova projevu vzal to, že je lepší být opatrný a neuspěchat to a nikam bys nejel. Protože za sebe jsme zodpovědní každý sám a je dobré si to uvědomit. Myslím že když se rozhodneš podle pocitu, tak to bude nejlepší. Jestli z toho budeš mít dobrej pocit, tak bych jel.. jinak...
Protože jsou magoři, který riskujou a nic se jim nestane.. a pak lidé opatrní, kteří si to vyberou i s úroky. Takže tak.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod tuso » pát čer 17, 2011 12:56

No, když už jsme u té zodpovědnosti. Mám problémy s pravým kolenem. Někdy v roce 2007 jsem absolvoval magnet- poškození chrupavky IV.stupně /lidově řečeno zbroušená až na kost :cry: /. Kolega ortopéd mi píchnul do kloubu Suplasyn. Já jsem se zeptal, jestli můžu druhý den na kolo. Prý jo, ale s mírou. Tak jsem s mírou dal 60km #-o a další den mi musel z kolene vytáhnout skoro 120ml tekutiny. Pak jsem šel na artoskopii. 6 týdnů po ní jsem absolvoval GR20 na těžko. Když jsem se vrátil, ortoped mi vytáhnul z kolene 80ml krve a řekl, že nade mnou láme hůl a ať se léčím sám. :twisted: Tož tak.

PS Jako lékař nesnáším takové pacienty jako jsem já sám. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod šíp » pát čer 17, 2011 13:48

tuso píše:PS Jako lékař nesnáším takové pacienty jako jsem já sám. :mrgreen:

Vítej do klubu :finga: :ú :oops:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Co s nehojici se ranou?

Příspěvekod grco » pát čer 17, 2011 13:52

no tak ked dam tusa do mojej situacie, ten by siel asi aj s tou sadrou este na ruke :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron