Lékárnička - prázdná

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Schnappi » ned bře 18, 2007 10:03

Papun už náhodou seká dobrotu, polepšil se.
Ale k tématu. Taky zatím tyhlety věci (folii, Endiaron, zavírací špendlík s obinadlem a podobně) nosím pohříchu v kosmetické tašce, ve které mám navíc další nezbytnosti (lžíci, opalovací krém, pořádný kus toaleťáku, hrnek s oddělávacím ouškem, nůž a takové věci a dva skvosty, které třeba na Chopoku vzbudily všeobecný zájem a nebývalé veselí - Philishave a kolínskou :smt023). Ale lékárničku rozhodně plánuji, protože když by se něco stalo mně, tak věřím, že případný dobrodinec bude jedině rád, když bude hned jasné, kde má hledat mé věci na první pomoc. Takže lékárničku koupím, a pokud b mi bylo líto peněz, aspoň na tu tašku izolepou nalepím kartonek s červeným křížem...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 10:35

papun píše:
A jeste strycovy termo rolak Jitex za 199,-. Vse nove. Uplna spokojenost 8)


a už je to tady. :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Dena » ned bře 18, 2007 10:58

@teoretic
@Lipon
@Klíma
@zbuddy .. a jiní další přispěvatelé- díky za podporu =D> :yawinkle: , že to není jeN na mně a že mě v toM nenecháte- uŽ jsem si připadala, že s tím dosT prudíM ..
(.. :(( no možná že asi ano .. .. :prayer: ) :sorac:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod patentik » ned bře 18, 2007 11:10

Toz ja zrovna take vybavuji lekarnicku byt jsem ji nikdy poradne nenosil - teda neco napul mezi lekarnickou a kpz. holt vezmu o jedny ponozky a jednu pastiku min. stejne to chce nejake mensi vybaveni mit doma takze to nebudou vyhozene penize
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Schnappi » ned bře 18, 2007 11:47

zbuddy píše:
papun píše:
A jeste strycovy termo rolak Jitex za 199,-. Vse nove. Uplna spokojenost 8)


a už je to tady. :D

Jo to měl být rolák pro strýce? Já myslel, že to je rolák ze stretchového materiálu :)
Pro Denu: Je fakt, že to sice občas může vypadat jako zbytečné školometství, ale když nad pravopisnými chybami mávneme rukou, tak nezmizí; a navíc to potom působí trochu komicky, když někdo nadává na školství a obratem ruky je schopen nasekat do věty o třech slovech čtyři hrubky. :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » ned bře 18, 2007 11:48

Jan píše:Ten batoh, co mas na fotke, nevyzera, ze by si bol prave vyznavacom http://www.ultralightbackpacker.com/ a ze by tych 120 g nejako zavazilo... :evil:


nevim, 120g...to znamena, tak 118g navic vuci mikrotenovymu pytliku...neni to zanedbatelny a dost premejslim co si beru, to je cca pul procenta hmotnosti celeho batohu, srovnatelny s nejakym dobrym hostincem, neni to moc, ale je to zbytecna zatez...kdyz beru neco co je treba v krabici a jeste v pytliku (treba rejže), tak to dycky taky vyndam...krom toho když už bych mel lekarnicku tak v ni nejspis bude i sposta veci, co bych si jinak nevzal.

zbuddy píše:
Máš tyto stránky prostudované? Mj. ten pán sebou nosí zubní nit - to už by Hafi neunesl :D :D :D

hlavne nevim k cemu bych ji nosil...v pripade potreby kouknu a najdu nejaky misto kde se mi mirne paraj kratasy, utrhnu nit a prekrtim ji na zubni.
schnapi píše:
Byla to opravdu lenost? Shodu přísudku s podmětem už ti do hlavy nenatluče asi nikdo

tak sem si jich vsim sam a bez tveho upozorneni...to je dost dobrej dukaz ze sem o nich vedel a moh sem je opravit a neudelal sem to.
A tu shodu prisudku s podmetem...kdyz se snazim, tak to jde. kdyz se nesnazim, tak narozdil od papuna, pisu vsude měkký...
Jinak sem nedavno čet:
Breznove cislo ČiliChili píše:viz. klik na hoře na "ČILICHILI" a článek vpravo, strana 4
Jiný mýtus říká, že Moravané mluví hezkya spisovně, kdežto Češi zpívají, mluví ošklivě a nespisovně. Je to ale jenom první dojem. Pravda, zatímco Čech řekne: sem se škráb vo ten blbej vostnatej drát, Moravan kultivovaně pronese: škrábnul sem se o ten blbý ostnatý drát. Ale mohl by taky říct, že sa drápnul o ten blbé ostatné drát, a v tom případě není po spisovné češtině ani památky. Záleží zkrátka na tom, odkud přesně Moravan pochází. Hlavně na střední Moravě se místní mluva vlivem složitých historických jazykových změn v určitých rysech podobá češtině spisovné. Ale po jiných stránkách, třeba zvukových či zmíněných lexikálních, to mají Moravané zase horší

A z předposlední věty plyne (jelikož spisovná čeština byla ustanovena někdy v 19. století na základě středočeského nářečí a teď tak mluví na střední moravě), že tam jsou o 150 let pozpátku :ú :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » ned bře 18, 2007 11:56

Hafi píše:A z předposlední věty plyne (jelikož spisovná čeština byla ustanovena někdy v 19. století na základě středočeského nářečí a teď tak mluví na střední moravě), že tam jsou o 150 let pozpátku :ú :mrgreen:

A spěcháš někam? :mrgreen:
Co se týče chyb - viz výše. Jistěže spousta lidí dělá chyby z nepozornosti, ale to nic nemění na faktu, že to jsou pořád chyby; vždyť to tu čtou děti! * Jak si pak mají vtlouct do hlavy správné tvary, když (nejen) na internetu pořád vidí a slyší takové zhůvěřilosti... Ale už nebudu rýt, tohle je téma o zdraví :mentor: O:)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod pripluv » ned bře 18, 2007 11:57

Mám Deutera S, vybavený dle sebe, měl jsem tam všechno i na Kavkaze a na Altaji. Narvat tam jde hafo věcí. Navíc tam mám i píšťalku a takovej multitool. Původně to měla být taková speciální KPZ, ale nakonec to plní obě funkce. Plus nějaký obvazy, trojcípej šátek a tak...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Jan » ned bře 18, 2007 11:57

Hafi píše: nevim, 120g...to znamena, tak 118g navic vuci mikrotenovymu pytliku...neni to zanedbatelny


Vzdavam sa! :D
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 748
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Schnappi » ned bře 18, 2007 12:00

Ale jo, klidně mikrotenový pytlík. Klidně pikslu od kafe, klidně třeba vyřezávanou truhlu po praprababičce. Ale pokud od lékárničky čekám, že ji bude moct použít i někdo jiný, musí ji rychle poznat. Takže viditelně označit.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod tulak » ned bře 18, 2007 14:05

jen čekám, kdy se k tématu vyjádří konečně naši "dochtoři" :-), to abych nebyl tak OT ..... :-)
a k té češtině a pravopisu. napadlo vás, že jsou jedinci, kteří nemají problém s technikou, ale jazyky jsou pro ně nezvládnutelné. taky jsem to nevěděl i když jsem proslul v 8. třídě větou "...... ale pani učitelko, tenhle stůl bude pořád stejně vysoký jako když napíšu visoký....". při psychologickém vyšetřní našich dvojčat, jim bylo jednoznačně doporučeno, že mohou studovat bez problémů jakoukoli technickou školu, jen jazyky jim nepůjdou a to ani čeština. a já jsem teď jen rád, že jsem jim nekazil dětsví když jim jazyky nešly....... dost často nikomu nevadí, že jejich soused nerozumí teorii relativity, ale že má potíže s češtinou nemohou překousnout. tak to zkuste brát v potaz, když nás "blbce" opravujete ....... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod tuso » ned bře 18, 2007 15:19

Tady to už bylo. Nechce se mi to znova psát, ale kdyby někdo fakt chtěl znova a konkrétně, tak není problém.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mtb.matysek » ned bře 18, 2007 15:26

Hafi píše:nevim, 120g...to znamena, tak 118g navic vuci mikrotenovymu pytliku...neni to zanedbatelny a dost premejslim co si beru, to je cca pul procenta hmotnosti celeho batohu, srovnatelny s nejakym dobrym hostincem, neni to moc, ale je to zbytecna zatez...kdyz beru neco co je treba v krabici a jeste v pytliku (treba rejže), tak to dycky taky vyndam...krom toho když už bych mel lekarnicku tak v ni nejspis bude i sposta veci, co bych si jinak nevzal.


A to se ti ty sacky jako netrhaji?...my sme dotedka tahaly lekarnicku ve stare male ledvince, ale hledat v ni neco bylo tak akorat to vsechno vytahnout, vzit si naplast a naskladat to tam zase vse zpet a velikost taky nebyla vyhovujici...takze s vetsi lekarnickou a poradacem uvnitr to bude super:)
Jinak ja treba VUBEC nepiju alkohol, takze me zase prijde byt zbytecna ta slivovica:)
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod tulak » ned bře 18, 2007 15:39

tuso píše:Tady to už bylo. Nechce se mi to znova psát, ale kdyby někdo fakt chtěl znova a konkrétně, tak není problém.

myslel jsem spíš reakci na to "nošení po kapsách.... a skoro nic nepotřeba..."
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Hafi » ned bře 18, 2007 15:40

mtb.matysek píše:
A to se ti ty sacky jako netrhaji?..

ani moc ne-mam to ve viku batohu a zas tak casto to nevytahuju

mtb.matysek píše:Jinak ja treba VUBEC nepiju alkohol,

dojdi si s tim k doktorovi (čti: Tusovi) on tě vyléčí :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod mtb.matysek » ned bře 18, 2007 15:43

Hafi píše:
mtb.matysek píše:
A to se ti ty sacky jako netrhaji?..

ani moc ne-mam to ve viku batohu a zas tak casto to nevytahuju

mtb.matysek píše:Jinak ja treba VUBEC nepiju alkohol,

dojdi si s tim k doktorovi (čti: Tusovi) on tě vyléčí :mrgreen:


Nevyleci, o to uz se par lidi pokouselo:)
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod tuso » ned bře 18, 2007 19:51

@tulak: Můžu napsat, co nosím já.

náplasti různých velikostí
2-3 klasické obvazy
1 elastický obvaz
Dermabond /lepidlo na kůži/
Endiaron
Carbosorb/ absorbční uhlí/
Claritine /jsem alergik- ale hodí se pro každého, protože hlavně v cizině nemůžete vědět, jestli na něco nebudete citlivý/
Helicid /specifické, ale mám problémy se žaludkem, standartně do lékárničky nepatří/
Ibuprofen /Paralen, Aspirin.../
Adrenalin
Hydrocortison- tyto léky nosím hlavně proto, že jsem lékař a umím je použít. Je na každém, jak se rozhodne.
2 stříkačky, 4 jehly
Desinfekce /Betadine, Jodisol.../
Peroxid
gumové rukavice

Tohle nosím já.A ohledně nošení po kapsách.Potřeby pro první pomoc by měly být v jednom obalu- je jedno, jestli červeném, želeném nebo modrém. Ale rychle přístupné.

Jinak na raft, kde nejde o hmotnost nosím jednu sadu sterilních nástrojů na šití.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod conny » ned bře 18, 2007 20:39

Hafi, ked som mala tolko rokov, co ty, som skoro nevedela, co je boliet hlava. po jednej buracke mi zostali take bolesti hlavy, ze sa z toho nieze nevyspim alebo obcas z toho ani nevidim.

odkedy leziem, je to ovela lepsie, ale viem, ze su bolesti hlavy, z ktorych sa nielenze nevyspis, ale ked to zavcas nepriklepnes ibalginom, mozu trvat aj tri dni. :?

lekarnicku si nos alebo nenos je mi to soufl. som zvedava ako budes v terene z tych svojich udelatok vyrabat tlakovy obvaz, ale koniec koncov ja s tebou po horach nechodim. mna to neohrozuje.

ad gramatika: ja by som preferovala keby sa tu pisalo aspon trosku spisovne, ze jedneho uplne blbeho dovodu, potrebujem zvladnut aj pisomnu cestinu a nemozem si dovolit mat v kazdej vete tri hrubky. ale ked uz JA vidim tie hrubky a chyby, asi to je dost zle :twisted:

inak, ze vam nie je hanba, tuso sa snazi a snazi sa pisat spisovne a vy si prznite vlastny jazyk. :P
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod tuso » ned bře 18, 2007 20:48

conny píše:
inak, ze vam nie je hanba, tuso sa snazi a snazi sa pisat spisovne a vy si prznite vlastny jazyk. :P


:mrgreen: *
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 20:58

conny píše:
lekarnicku si nos alebo nenos je mi to soufl

ad gramatika: ja by som preferovala keby sa tu pisalo aspon trosku spisovne, ze jedneho uplne blbeho dovodu, potrebujem zvladnut aj pisomnu cestinu a nemozem si dovolit mat v kazdej vete tri hrubky. ale ked uz JA vidim tie hrubky a chyby, asi to je dost zle :twisted:

inak, ze vam nie je hanba, tuso sa snazi a snazi sa pisat spisovne a vy si prznite vlastny jazyk. :P


Pozor - šoufl znamená, že Ti je blbo, třeba po alkoholu. Asi jsi chtěla říci šumafuk nebo egál (ale to už je germanismus).

Ad gramatika: Tuso píše česky dobře, příspěvek kousek nahoře je první, kde jsem mu našel špatné -i a -y. To Češi a Moraváci zde (Slezana zde kromě mne moc nevidím) tady przní češtinu. A je sifnifikantní, že to vadí Slovákům a Slovenkám, neboť na Slovensku si lidé dávají pozor na způsob mluvy a tím pádem i psaní, neboť dobrá mluva svědčí o dobrém vzdělání a společenském postavení. Toto mi kdysi vysvětlila jedna Košičanka :yawinkle: :tonqe: Není to jako u nás, kde skoro všichni mluví a píší hovorovou češtinou a navíc s chybami :protest: :protest: :smt071 :smt071 :smt070 :smt070 arm4 arm3 :smt077 :smt022 :smt021 :smt021 :twisted:

P.S. A to mám od dnešního odpoledne připravenu ještě jednu filipiku proti
špatné češtině, ale dobrého pomálu.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod tuso » ned bře 18, 2007 21:04

zbuddy píše:
Ad gramatika: Tuso píše česky dobře, příspěvek kousek nahoře je první, kde jsem mu našel špatné -i a -y. ...:


Dík. Kdybys věděl, kolikrát to po sobě čtu před odesláním :mrgreen: Dokud jsem aktivně nezačal mluvit a psát česky, tak jsem ani netušil, kolik je rozdílů mezi slovenským a českým jazykem. Jinak tohle "fórování" a hlavně oprava těch chyb mi dost pomáhá. Mimochodem, co bylo obráceně- myslím i a y v předchozím příspěvku.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 21:07

tuso píše:
zbuddy píše:
Ad gramatika: Tuso píše česky dobře, příspěvek kousek nahoře je první, kde jsem mu našel špatné -i a -y. ...:


Dík. Kdybys věděl, kolikrát to po sobě čtu před odesláním :mrgreen: Dokud jsem aktivně nezačal mluvit a psát česky, tak jsem ani netušil, kolik je rozdílů mezi slovenským a českým jazykem. Jinak tohle "fórování" a hlavně oprava těch chyb mi dost pomáhá. Mimochodem, co bylo obráceně- myslím i a y v předchozím příspěvku.


"vědět, jestli na něco nebudete citlivý" - pokud tykáš, jako zde ve fóru, tak množné číslo jsou citliví.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod conny » ned bře 18, 2007 21:15

@zbuddy: :twisted: :twisted: :twisted:

ja som nahodou z kraja, kde sa hovori spisovne (samozrejme existuju narecove slova, ale vacsina sa vyslovuje foneticky spravne). az v bratislave som si vsimla, ze bratislavacania z uzemi, kde sa hovori narecim, vacsinou ovladaju aj spisovnu slovencinu a narabaju s nimi ako s dvoma odlisnymi jazykmi.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod tuso » ned bře 18, 2007 21:16

zbuddy píše:"vědět, jestli na něco nebudete citlivý" - pokud tykáš, jako zde ve fóru, tak množné číslo jsou citliví.


Tak to je hrubka jako svině, protože i slovensky je to citliví :oops:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod conny » ned bře 18, 2007 21:20

zbuddy a ked vykas? tak sa to pise ako?
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 21:25

conny píše:@zbuddy: :twisted: :twisted: :twisted:

ja som nahodou z kraja, kde sa hovori spisovne (samozrejme existuju narecove slova, ale vacsina sa vyslovuje foneticky spravne). az v bratislave som si vsimla, ze bratislavacania z uzemi, kde sa hovori narecim, vacsinou ovladaju aj spisovnu slovencinu a narabaju s nimi ako s dvoma odlisnymi jazykmi.


Samozřejmě, ale Ty jsi mne nepochopila, já jsem nemyslel, že kdo mluví nářečím, je zaostalý blb. Ale to, že Češi a Moraváci dnes už stále méně umějí rozlišit tyto dvě polohy, o kterých píšeš, a mluví a píší obecnou češtinou i v úředním styku, v práci ap. Já také mluvím v telefonu se svým spolužákem ze ZDŠ "po našem", ačkoliv jsme tak kdysi spolu ve škole nemluvili. Něco jiného je, jak se mluví doma, v nářečí ap. a něco jiného je v metropoli. Podle toho se také v Praze poznají Moraváci a Slezané, že mluví spisovně.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 21:29

conny píše:zbuddy a ked vykas? tak sa to pise ako?


"vědět, jestli na něco nebudete citlivý" - když mluvím s mužem

"vědět, jestli na něco nebudete citlivá"- když mluvím s ženou, než si s ní začnu tykat :yawinkle: :tonqe:

"vědět, jestli na něco nebudete citlivé" - když mluvím s ženami, zde je jedno, že už si s tou předchozí tykám :yawinkle: :tonqe:

chvátit?
Naposledy upravil zbuddy dne ned bře 18, 2007 21:33, celkově upraveno 3
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod conny » ned bře 18, 2007 21:29

zbuddy píše:Samozřejmě, ale Ty jsi mne nepochopila, já jsem nemyslel, že kdo mluví nářečím, je zaostalý blb. Ale to, že Češi a Moraváci dnes už stále méně umějí rozlišit tyto dvě polohy, o kterých píšeš, a mluví a píší obecnou češtinou i v úředním styku, v práci ap. Já také mluvím v telefonu se svým spolužákem ze ZDŠ "po našem", ačkoliv jsme tak kdysi spolu ve škole nemluvili. Něco jiného je, jak se mluví doma, v nářečí ap. a něco jiného je v metropoli. Podle toho se také v Praze poznají Moraváci a Slezané, že mluví spisovně.


ty si nepochopil mna *

to nebola vycitka len na dokreslenie toho, co ti hovorila ta kosicanka. aj ked clovek povodne hovori narecim, ked to nie je prave robos na stavbe, vacsinou sa tu spisovnu sloveninu nauci. (a cim vzdialenejsie je to narecie od spisovnej slovenciny, tym je motivacia vacsia).

v bratislave sa velmi nestava, aby clovek prisiel na urad alebo k lekarovi a tam sa hovorilo dakou cudnou hantyrkou.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod tuso » ned bře 18, 2007 21:30

zbuddy píše:
conny píše:zbuddy a ked vykas? tak sa to pise ako?


"vědět, jestli na něco nebudete citlivý" - když mluvím s mužem

"vědět, jestli na něco nebudete citlivá"- když s mluvím s ženou, než si s ní začnu tykat :yawinkle: :tonqe:

"vědět, jestli na něco nebudete citlivé" - když s mluvím s ženami, zde je jedno, že už si s tou předchozí tykám :yawinkle: :tonqe:


To je ako u nás. Conny len nepochopila, ako to myslíš.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 21:33

tuso píše:
To je ako u nás. Conny len nepochopila, ako to myslíš.


Asi není Košičanka nebo...To je jedno... :yawinkle:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví