Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 22, 2023 9:09

apuka píše:Zvlastni, uz druhykrat se mi za poslednintri dny stalo, ze nad necim jsem premyslel, neco me napadlo a najednou se o podobnych vecech se mluvilo v nahodnenzaplem radiu nebo TV, i kdyz ani jedno casto neposloucham/koukam. Napriklad ted, co jsem zapnul telku k veceri, jak jsem dopsal odstavec vyse, ale jestte neodeslal, zrovna v serialu Doktor z hor spomenuli, ze mohou byt fyzikalni problemy, ktere se spousti mentalnim podnetem a jinak nemaji zadne zjistitelne priciny...

Jo, toto se mi občas taky stává tyto synchronicity. Je to zajímavý jev. Možné je i vysvětlení, které jsem slyšel, že tím jak nad tím člověk přemýšlí, je na to i více zaměřený a tak to více vnímá ve svém okolí a za normálních podmínek by to nezaregistroval. Může být, ale mě se to stávalo i u věcí, o kterých však vím, že když jsem je neřešil, tak se o tomto běžně lidé ani v rádiu nebaví. Třeba se mi stalo, že jsem jel tramvají a přemýšlel nad sny (co se nám zdají v noci), co to vlastně je ty sny. A po chvíli okolo projížděla tramvaj v protisměru a na ní byl přes celou šalinu citát od Sheakspera: „Ze stejné látky jsme, z níž spřádají se sny“ a ktomu portrét Sheakspera. Mě tyto a jiné zážitky přivedli k názoru, že Prostor/Vesmír (nazvěme, to jak chceme) okolo nás na nás nějakým způsobem reaguje, dává odpovědi a znamení.

Jinak mě k Ethericovi napadlo, že jak psal vše zlé pro něco dobré, že zachránil tu úrodu před lijákem, tak když nebude utrácet za vybavení na outdoor, když nemůže sportovat, že by si u nich v přírodě mohl pronajmout nějaký pozemek a tam zahradničit a třeba chovat domácí zvířata. Kozy na mlíko atd. To by mě bavilo, do toho bych šel, mít na to prostředky a podmínky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » čtv čer 22, 2023 11:31

Dromedaro píše:Jinak mě k Ethericovi napadlo, že jak psal vše zlé pro něco dobré, že zachránil tu úrodu před lijákem, tak když nebude utrácet za vybavení na outdoor, když nemůže sportovat, že by si u nich v přírodě mohl pronajmout nějaký pozemek a tam zahradničit a třeba chovat domácí zvířata. Kozy na mlíko atd. To by mě bavilo, do toho bych šel, mít na to prostředky a podmínky.

Naivko. Tohle je práce na téměř 24/7, práce, tvrdá práce, dřina jak sviňa, žrout času ještě větší. Jsi k tomu vázán jak pes k boudě na metrovym řetězu. Zkus si to, kdo chce, zařídí si, jestli si myslíš, že by tě to bavilo. Tyhle romantický představy tě hodně rychle přejdou. Není to zábava, je to nudná dřina a potřebuješ na to zdravej pohybovej aparát. Práce není zábava a kdo má práci jako koníček, je na to v psychiatrii taky diagnóza ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 22, 2023 12:25

Ty si myslíš, že to nevím? Však ti nepíšu, aby sis založil farmu. Stačí malá zahrada, když tě to baví. U nás má ženská od obce pronsjatý za symbolickou cenu velký pěkný pozemek i se zázemím a tam si pěstuje zeleninu. Obec je ráda, že to tam nepustne a ženská, že se může věnovat svému koníčku.
Jsem tak pochopil, že nikam moc stejně nejezdíš a jednou za rok na dovolemou lze zaplatit brigádníka. Že to ještě nemám, je proto, že si uvědomuji, že je to práce kolem toho a že se čloběk uváže. Že na to nemám podmínky, je i to, že nemám prachy na spolehlivé brigádníky, abych je mohl dobře zaplatit, abych si mohl někam vyjet. Plus samozřejmě prachy na pozemek.

Jsou lidi, kteří mají práci jako koníček. I ten způsob života na statku se zvířaty a zemědělstvím některým lidem vyhovuje. Na stáří by se mi to líbilo mít pozemek s barákem, kde bych měl kočky,psa, kozu, slepice, zeleninu. Sám jsi tu vypisoval cosi o útěku do divočiny, co jsem tu četl.

Už u mě taky převládá názor, že tohle vlákno nemá za cíl, co je v názvu vlákna.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » čtv čer 22, 2023 12:37

Mě to nebaví, ale je to jedinej způsob, jak si zajistit zeleninu a ovoce, který 100% nebylo ničím stříkaný..

Cíl vlákna je zjistit, jaký sporty lze provozovat. Třeba ještě někdo přijde s něčím, co tu ještě nikoho nenapadlo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 22, 2023 12:54

ja treba zahradu mam. v brne. urcite mam chut tam jezdit 90 minut tam a 90 zpet kvuli par rajcatum :D takze pwkne postrikany z tesca:D

je pusta uz tak 20 let, ted tam trochu delal kamos ale sehmal si v dochazkove vzdalenosti od domu, se mu uz nechtelo autem, i kdyz je to asi 10 minut...

ale si rikam, ze az bude nejhur, muzu tam zit jak bezdomovec s bytem na urade, s kadibudkou a elektrinou, a vodu si tahat v petkach z verejnyho vodovodu :D 2x2m bouda proste co by za to kdejakej bezdomovec dal:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9421
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 22, 2023 13:00

Etheric píše:Mě to nebaví

Tak to je potom jiná, myslel jsem, že tě to i baví.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod apuka » čtv čer 22, 2023 13:15

Etheric píše:Naivko.
Dromedarovi doporucuji si poslechnout Dennik nadejneho Kysucana. Sice je to o prestehovani do hezke oblasti a ne o praci, jak pise, ale muze si tam doplnit odpovidajici slova a vety :-D.

Edit: Dal jsem tam link na "slovenskou verzi", Krausova slovenstina je fakt hrozna :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16699
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod apuka » čtv čer 22, 2023 13:27

@Etheric: Mne jest napadlo neco, co bys mohl delat - jogu. Ne to, co si pod tim predstavuji na Zapade nebo jako tady rnekdy rozsireny "Pozdrav Slunci" a pod, ale v tom puvodnim slova smyslu, jak to delaji v Indii. Samozrejme, hlavne zpocatku ponekud "upravenou" hatha jogu, aby sis neublizil. Casom pridavat ruzne dalsi veci, aby ses naucil ovladat sve telo, az na uroven jednotlivych svalu a pod. - to bys potom mohl i sam napravit nektere problemy podobne tomu soucasnemu, teda alespon na urovni uvolnenych svalu. Mozna casem i mnohem vice...

Jenze zase - toto by potrebovalo vedeni nekoho, kdo to ma v sobe do morku kosti. No a najit takoveho u nas... Ti, co to tady provozuji maji sve predstavy, co to je - a vetsinou ve skutecnosti o joze toho moc nevedi...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16699
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 22, 2023 13:56

Joga mě taky napadla, ale po "úspěchu" v gerontovlákně jsem to raději ani nenavrhoval. :D
Slyšel jsem o nějakým americkým veteránovi války z Perského zálivu, který skončil jako invalida na vozíku vlivem chemických zbraní atd a začal postupnými krůčky s jogou a po několika letech pravidelného denního cvičení už je z něj normální chlap, který nepotřebuje vozík a lékaři o tom mluvili jako o zázraku. Prý je o tom i nějaký dokument.

Ale na součsnou modu jogy, mám stejný názor jako Apuka. Já taky chtěl cvičit jogu, ale to prostředí těch jogových center mi nesedí. Jsem do jednoho takového přišel, všude samí dokonalí lidi a alfa samci ve značkovým oblečení s odhalenou horní polovinou těla, já jsem tam přišel v teplákách, co jsem doma našel ve skříni a natrhlým triku, pak jsem si při pozici psa prdnul na celou cvičebnu, tak už jsem tam pak nešel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » čtv čer 22, 2023 14:15

Jóga s ADHD dokupy moc nejde, podobně jako meditace :D nuda, bez akce, tyhle činnosti mě nebaví, až vyloženě serou..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod dudy » pát čer 23, 2023 0:56

Mám neodbytný pocit, že situace z vlákna "hledám práci v přírodě" se opakuje...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod mike » pát čer 23, 2023 3:52

No ale to by nebylo uplne spatne, ne? Tam si svou situaci nakonec poresit ke sve spokojenosti dokazal, jestli jsem to spravne pochopil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » pát čer 23, 2023 3:56

Dudyho jednoduchá mysl nechápe, že toto jsou dvě naprosto rozdílné věci. Nespokojenost s prací která žrala moc času, a zdravotní problémy jsou něco úplně jinýho...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod mike » pát čer 23, 2023 4:08

Dudyho jednoducha mysl vidi paralelu. Moje taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 23, 2023 4:55

Jednoduchá mysl je mnohdy lepší, než ta mysl, která vidí vše komplikovaně a dokáže vygenerovat spoustu ALE nebo KDYBY .
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » pát čer 23, 2023 6:16

@mike: paralelu možná s tím, že zdravýmu(!!!) člověku, tím myslím psychicky, se může zdát, že hledám důvody, proč to nejde, ale ono je to přesně naopak. Hledám způsoby, jak to udělat, ale u těch běžných narážím na to, že pro mě je to řešení z různých důvodů prostě nemožný. Tak hledám řešení netradiční, klidně i vymyslím nový řešení problému, který bude přímo mně namíru, v tom už jsem po včerejší poradě s odborníkem dost pokročil, našli jsme 3 nový možnosti, vše v rámci bydliště. Hledám i asistentku, která by se mnou případně jela někam mimo. Takže ať už nikdo v souvislosti s mojí osobou nezmiňuje tu chujovinu "kdo chce, hledá způsoby,...". Já funguju jinak a typickej "normální" člověk to často nemá šanci pochopit, kdyby se snažil sebevíc. Na tom není nic špatnýho, já taky mnohdy nechápu jak fungují mozky neurotypickejch lidí. Jinej svět. Tak hledám jiný, neobvyklý řešení. Vždy ho najdu, ale dobrat se k tomu je fakt něco, vzhledem ke všem omezením a dalším faktorům který je nutno brát vpotaz je jasný, že je nemožný vyřešit to tak, jak to řeší běžní lidé.. Takže chápu, že normálnímu člověku se může zdát, že vymýšlím chujoviny, ale ve skutečnosti je to naprosto jinak, než si myslí ;)

Zatím aspoň můžu chodit střílet. Dneska jdu, už se těším. To mě baví, aspoň nějaká výplň mezičasu. Ale je to moc drahej koníček, to jo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Reccol » pát čer 23, 2023 6:20

No, jak to tak čtu, s tou střelbou to taky moc velký nebude. Zbroják ti nedají, takže budeš v tomhle jinak super koníčku dost omezený.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » pát čer 23, 2023 7:11

Omezený ani ne, pokud zaplatíš... Proto píšu, že to vyjde draho. Ikdyž je to pro mě za polovic, furt je to drahý. Ale zas můžu pokaždý pálit z něčeho jinýho, což je super.
Nadruhou stranu, střílet z kuše či vzduchovky v rokli několik km za barákem, na soukromým pozemku se souhlasem majitele atp, třeba do nejlevnějších plechovek z lidlu, opéct si u toho buřta, to je taky fajn.
Je hodně zbraní, co jsou úplně volný, nebo jen na nahlášení a i s nimi se dá užít srandy kopec :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod apuka » pát čer 23, 2023 15:09

Etheric píše:střílet z kuše či vzduchovky v rokli několik km za barákem, na soukromým pozemku se souhlasem majitele atp, třeba do nejlevnějších plechovek z lidlu, opéct si u toho buřta, to je taky fajn.
Ja nevim, jde Ti u toho "strileni" o nejakou zabavu a o nic jako presnost a pod nejde? Ja jen, ze napr. strilet s kuse (ale i ze zbrane) na presnost vyzaduje docela hodne koncentrace a klidu. Kdyz pises, ze kvuli podobnym vecem Ti joga nevyhovuje, tak nevim, jak by mohla vyhovet strelba. Tak max ta na hlinene holuby.

Pravda, na kolejich na vysce (kolem r. 1985-8) si Vietnamci taky ve velkem nakoupili vzduchovky (stala 150,- Kcs), broky (vse se prodavalo normalne v domacich potrebach bez cehokoliv, broky dokonce klidne prodali i malemu skolakovi, zbran az nad 15 let). Potom se vzdy sesli na jednom pokoji vysli na balkon (jedna budova mela 12 poschodi, druha 14 + dve nepocitane mezipodlazi) a odtud strileli na vrabce, obcas holuby (a jine ptacky a zivocichy), co tam videli na kricich/pod nima. Naramne se tim bavili. Uz min lidi, co kolem tech kriku slapali na dalsi koleje (tj. tisice lidi denne), protoze stezka vedla mezi tema krikama. Takze obcas profrcel brok kolem hlavy, obcas to nekoho trefilo...

Tak snad Ti nejde o takovou zabavu. Plechovky jsou zajiste lepsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16699
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod mike » pát čer 23, 2023 15:57

Etheric píše:@mike: paralelu možná s tím, že zdravýmu(!!!) člověku, tím myslím psychicky, se může zdát

Paralely s odkazovanym vlaknem a jeho vyvojem. Vidim je taky.

Etheric píše:v tom už jsem po včerejší poradě s odborníkem dost pokročil, našli jsme 3 nový možnosti, vše v rámci bydliště. Hledám i asistentku, která by se mnou případně jela někam mimo.

No vidis, to uz je vyrazne lepsi.

Etheric píše:Takže ať už nikdo v souvislosti s mojí osobou nezmiňuje tu chujovinu "kdo chce, hledá způsoby,...".

Nasrani funguje lip, nez sebelitost :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » pát čer 23, 2023 18:59

apuka píše:Ja jen, ze napr. strilet s kuse (ale i ze zbrane) na presnost vyzaduje docela hodne koncentrace a klidu. Kdyz pises, ze kvuli podobnym vecem Ti joga nevyhovuje, tak nevim, jak by mohla vyhovet strelba.

Střelba je akční. Malá chvilka koncentrace, sladit vnitřní procesy těla s vhodným okamžikem pro zmáčknutí spoustě a bum. Chvilku nato se plechovka rozprskne.
U jógy se soustředíš furt bez přestání a nic dalšího se neděje, nuda...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » sob čer 24, 2023 5:51

@mike: nestandartním lidem prostě standartní řešení nefungují, tak se na to musí jinak, složitěji. Tady se mi to snad též povede, jen doufám, že to nebude trvat 2 roky jako hledání způsobu, jak se vymanit z okovů pracovní doby 37,5h týdně. Tohle by mělo být jednodušší, než to s tou prací. To se povedlo, přičemž je opravdu vysoký procento lidí, kteří se snaží o to samý, ale marně. Když se mi povedlo tohle, mohlo by se mi povést i v rámci možností opravit pohybovej aparát. Jestli to teda půjde, nevim co s tim je. Třeba se to neopraví na 100%, ale vezmu za vděk i tím, že budou horší dny, kdy nebudu moc schopen nic, a lepší dny, kdy půjde i výlet na kole. Uvidim, co řekne dr v pondělí. S léky na bolest a obyč rehabilitací hrazenou ze ZP se nespokojím, to není řešení přímo na můj případ. Pak bych zkusil jinou, placenou možnost, mám 3 možnosti, co ještě zkusit, ačkoliv na tu třetí bych si musel založit sbírku, to bych nedokázal poplatit.
Nebudu soudit dopředu, třeba dr mile překvapí, nebo řekne, že to není svalama a je to v pejči, tak či onak, bude se od čeho odrazit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 24, 2023 6:23

Diagnozy od doktorů bych bral taky s rezervou. Když jsem šel poprvé k ortopedovi kvůli bolestem v koleni, tak mi taky po prvním vyšetření, že to bohužel vypadá na degenerativní onemocnění kloubu a že už se to bohužel bude jen zhoršovat. A nic takového další šetření nepotvrdili a bolesti už normálně nemám a všechno v pohodě. V případě doktorů to není první případ, kdy se v mém případě úplně sekli. Tedy, nebral bych diagnozy od doktorů jako něco definitivního a nezvratného.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » sob čer 24, 2023 6:26

Mně jde o to vyloučit, případně potvrdit nějakej vyloženej průser, což by na rtg mělo být vidět. Pokud tam "nic nebude" pak využiju některou ze zbývajících 3 možností nápravy. Ještě jsem vymyslel i čtvrtou, ale tu bych též potřeboval zadotovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod mike » sob čer 24, 2023 6:57

Ono je nekdy lepsi nepredbihat udalostem ;-) V tomhle pripade pockat na vysledek vysetreni a zaridit se podle nej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » sob čer 24, 2023 8:15

Ano. Nejdřív chcu prosvítit a vyloučit / potvrdit nějakou fatalitu a podle toho zvolit další postup.

Zatím můžu aspoň chodit střílet :)

Zkusím pohledat, zda by bylo možno půjčit lehokolo, když zatím nemůžu na normálním. Což mě sere nejvíc, tolik peněz jsem do toho vrazil, celej rok jsem se těšil na teplý počasí až budu moct jezdit a teď mi kolo slouží jako věšák oblečení :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » pon čer 26, 2023 11:14

Z vyšetření u ortopeda vim, že to není svalama, na rtg je vidět jakási deformita. Objednán na CT za 2 měsíce, víc nic. Žádný doporučený cviky, rehabilitace, nic. Takže kolo a běhání asi těžko...
Co budu tu dobu dělat, netuším. Hýbat se přes bolest se mi nelíbí, utlumit bolest opiáty a pak se hýbat asi taky nebude moc dobrý.. Dva měsíce, ty nejlepší dva měsíce v roce, mám bejt jako v klidovým režimu jo.... Do tý doby ze mě bude závislák na opiátech tvl...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod Etheric » úte čer 27, 2023 12:06

2 měsíce čekání na CT, obzvláště uprostřed sezóny, je hrozná doba, co mezitím můžu dělat krom plavání a střílení?
V klidovým režimu nevydržím, leda tak nacpán opiáty či něčím jiným...
CT by mělo ukázat, jak velkej průser tam je. Ale co mám dělat do tý doby, mi nebyl schopen odpovědět ortoped, ani jiný lékař. Slavná západní medicína.... Bolí tě to? Tu máš opiáty, když nic jiného na tvé tělo nefunguje. Léčba horší úrovně než šuk za jednoho půldecáka :evil:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8184
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod GreyMouse » úte čer 27, 2023 13:56

@etheric: Hele, vůbec tomu nerozumím, tak asi jen plácnu kravinu. Nepomohlo by ti na problematickou část těla něco, co by tě částečně omezovalo v pohybu? Něco jako ortéza/korzet, co by tě nepustilo za nějakou kritickou hranici?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Sporty vhodné pro lidi s rozsypaným pohybovým aparátem

Příspěvekod mike » úte čer 27, 2023 20:40

@Etheric: kdyz jsem si pred lety zacatkem cervence zlomil kotnik, dva mesice byla jen sadra a normalne jsem chodil az koncem roku. Kamaradovi nedavno pri chuzi praskla nejaka kustka v kotniku, pry unavova zlomenina, ted bude 6 tydnu s pevnou ortezou cekat, jestli to sroste a pak se bude resit, co dal. Cimz chci rict, ze se to proste stava, nejsi v tom sam, nejak to prezijes.

Zapadni medicina je CT, to je docela vymozenost. Dva mesice cekani je ceske socialisticke zdravotnictvi "zdarma" pro vsechny. Zas kdyby nebylo, tak to mas treba zitra, ale nedoplatis se.

Opiaty nejsou lecba, ale tlumeni priznaku pri cekani na lecbu. Ta zacne az po CT. Jinak nevim, co bys chtel. Nemozne hned, zazraky do tri dnu? Tvuj problem urcite nevznikl ze dne na den, vyvijel se postupne, nez se projevil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví