Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod šíp » pát dub 22, 2011 7:51

Jak tak debatujeme ve dvou vláknech, ztratila jsem přehled, které je které a kde se co řeší. Tímto se Přípluvovi omlouvám, jelikož každý jsme psali o něčem trochu jiném.
Abych se vnesla trochu vysvětlení: Řeší se tu tyto varianty pro cesty do zahraničí:

1. pouze EHIC
2. EHIC + OEAV
3. EHIC + cestovní pojištění:
a. u své zdravotní pojišťovny
b. u komerční pojišťovny
4.EHIC + OEAV + cestovní pojištění:
a. u své zdravotní pojišťovny
b. u komerční pojišťovny

My jsme varianta 4b, celoročně OEAV a jednou ročně se na ty naše cesty na Sever připojišťujeme.
Přípluvova maminka byla hádám 3a, kdežto můj uváděný případ z rodiny varianta 1.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod pripluv » pát dub 22, 2011 8:40

Jo, byla 3a, já jsem 4a
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod šíp » pát dub 22, 2011 8:52

Proto jsem sem dala ten přehled, jelikož jsem to předtím pořádně domotala :oops:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Rever » stř kvě 4, 2011 10:03

Ahoj, mám EHIC (to má asi každý v ČR) + OEAV, u OEAV jsem si původně myslel, že by mohlo sloužit jako cestovní pojištění, každopádně limit plnění je 10000 EUR, to je tak 1 den v nemocnici u nějaké vážné nehody. OEAV také nekryje zranění v motorových vozidlech. Jedinné na co je asi použitelné je záchranná akce v horách - limit plnění 25 000EUR (proto jsem si OEAV hlavně zařídil). Každopádně můj hlavní dotaz je následující: Budu mít OEAV + komerční cestovní pojištění - řekněme na krytí 4 mil. Kč. V případě záchranné akce v horách využiji OEAV, mám však pocit, že komerční cestovní pojištění je pak na nic - pokud nebylo sjednáno i na rizikové sporty - jelikož úraz se stal při rizikovém sportu - komerční pojišťovna nezaplatí tedy nic, nebo se mýlím?
Rever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 9, 2011 14:41

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod šíp » stř kvě 4, 2011 14:21

V tom Ti neporadím, ale protože si myslím totéž, radši vždy uzavírám cestovní pojištění na rizikové sporty a letos dokonce na ty nejrizikovější sporty.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Kimit » stř kvě 4, 2011 16:28

Zjistím ti to a dám co nejdřív vědět. :wink:
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod conny » stř kvě 4, 2011 21:55

Rever píše:AV případě záchranné akce v horách využiji OEAV, mám však pocit, že komerční cestovní pojištění je pak na nic - pokud nebylo sjednáno i na rizikové sporty - jelikož úraz se stal při rizikovém sportu - komerční pojišťovna nezaplatí tedy nic, nebo se mýlím?


jo komercni cestovni pojisteni musis mit take uzavreno na rizikove sporty.
ona je otazka, co budes delat, ted sel ten muj lezt sportovky do Francie. podle meho je podstatne vyssi riziko zrakveni se 1400km dlouhou cestou v aute, nez, ze si zasadne ublizi pri tom lezeni. OEAV jsme zavrhli a mel "jenom" nejake komercni pojisteni snad do VII UIAA (to by ho pripade problemu v tezsi ceste kamaradi pod nejake 6a snad odtahli. (sranda, je ze pojistne podminky byly napsane tak, ze vubec neresili cesty obtiznosti VII+ (proste kryti do VII a ve vylukach od VIII nahoru, take by me zajimalo jak by se prepocetla franticka stupnice na UIAA :mrgreen: ).
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Rever » čtv kvě 5, 2011 8:18

Také si myslím, že je vyšší riziko zranění po cestě v autě nebo autobuse než na horách. Svým dotazem jsem jenom chtěl vědět, jak to s kombinací pojištění vidí další lidé. Přeci jen pojištění by mělo být především výhodné pro pojišťovnu, pokud se něco stane a mělo by dojít k pojistnému plněnní, tak je potřeba něco najít, aby pojišťovna nic neplatila. Původně jsem zvažoval si k OEAV zařídit celoroční cestovní pojištění, jelikož na cestách trávím tak 2 měsíce v roce, jelikož však jsou některé cesty rizikové - hory, voda, tak si na každou cestu sjednám pojištění individuálně. A propo jakou pojišťovnu máte oblíbenou (já jsem se vždycky pojišťoval u ČP, jelikož jsem línej hledat něco jiného) a jaké máte s tou pojišťovnou zkušenosti? Tj. pokud došlo k pojistnému plněnní, tak jestli se vám pojišťovna snažila pomoci a nebo hledat kličky, jak pojištění neplatit.
Rever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 9, 2011 14:41

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod šíp » čtv kvě 5, 2011 8:26

Leta se pojišťuji u ČP a letos poprvé jsem měla úraz. Po počátečních komunikačních problémech už vše fachalo, jak má a vše bylo uhrazeno. Celou částku jsme odhadli na pěti až šestimístnou sumu. Nechce se mi to sem znova rozepisovat, je to někde podrobně popsáno, tož hledej. Klidně se pak ptej dál.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod conny » čtv kvě 5, 2011 9:10

Rever píše:Přeci jen pojištění by mělo být především výhodné pro pojišťovnu, pokud se něco stane a mělo by dojít k pojistnému plněnní, tak je potřeba něco najít, aby pojišťovna nic neplatila.


no ono to musi byt oboustranne, jinak by se lidi logicky nepojistovali. ony ty pojistovny take nejsou na tom nejak extra vyhodne, tech pojistnych podvodu je hrozne moc, zvlaste u aut a majetkoveho pojisteni - ony by se mohly na to vyflaknout a vsechno plnit - ale my vsichni by jsme to pak platili v pojistnych castkach.

ale tyhle veci jsou vetsinou zrejme predem, akorat nikdo necte pojistne podminky. je to smlouva jako kazda jina, v krajnim pripade se budes podle ni soudit a proto je dobre si ji precist.

tohle treba, na co ses ptal je uplne jasne. je to ve vylukach a je to vetsinou napsane uplne jednoznacne.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Rever » čtv kvě 5, 2011 11:07

to Šíp: tu záležitost s omrzlými prsty jsem četl, předpokládám, že se to již zlepšilo :)

dobře tedy k mému druhému dotazu: kde se pojišťujete a jaké máte zkušenosti?
Rever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 9, 2011 14:41

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Voko » ned kvě 8, 2011 20:05

Allianz cestovní pojištění Platinum verze přez web - pojištění bez limitu léčebných výloh + rizikové sporty.
Naštěstí jsem zatím nepotřeboval vyzkoušet, jaké služb yposkytují. Jsou to němci, tak kvalita bude vysoká.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 8, 2011 20:10

Rever píše: OEAV také nekryje zranění v motorových vozidlech.


Toto není pravda.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28499
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Kimit » pon kvě 9, 2011 15:01

V případě kombinace OEAV + komerční léčebky je potřeba mít i ty léčebky zajištěné na provozovaná rizika. Pokud by došlo např. u horolezectví či skialpinismu k úrazu a následné léčení by bylo mimo rozsah OEAV, tak likvidace u komerčního pojištění by toto krytí nepřevzala.
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Kuba Turek » pon kvě 9, 2011 15:20

Zkusím to obecně shrnout:

Pojistka free na bankovní kartě - v podstatě na nic, je to jen marketingový tah. Kdo tomu uvěří, spláče nad výdělkem, pokud se něco stane. Jsou výluky, spoustu věcí (spíš většinu) nepojišťují, apod.
OEAV - pojistka na záchrannou akci. Má smysl především pro horolezce, turisty na horách, lyžaře v terénu apod. Pojištění je určeno na hledání a záchranku (to skoro nikdo jiný nepojišťuje) + předlékařskou první pomoc a transport.
EHIC - neboli evropský průkaz pojištěnce. Povinné zdravotní pojištění v Česku platí i v celé Evropské unii podle pravidel v té které zemi. Když veřejné pojištění např. ve Francii neplatí na soukromé doktory, tak ani Češi to u nich nemají zadarmo.
Cestovní komerční připojištění - vyplatí se především mimo Evropskou unii, ale můžeš si ho koupit i pro Evropu. Zaplatí ti případné peníze, které nepokrývá EHIC. To je třeba větší ošetření u soukromého doktora, nebo třeba poplatky za pobyt v nemocnici (ne za ošetření - to platí EHIC).
Úrazové připojištění - dostaneš nějaké peníze, když si zlomíš ruku nebo i při trvalé invaliditě. Je to vlastně náhrada za to, že nemůžeš po úrazu něco dělat dočasně nebo trvale.
Pojištění na paragliding - letecké sporty jsou ze všech běžných pojistek vyloučené. Povinné pojištění si platí každý, kdo chce létat a musí mít k tomu ještě pilotní průkaz (od paraglidisty přes ultralehká letedla až třeba na cessnu). Je na to zvlášť určená pojistka. Pokud letíš komerčně na tandemu, tak je pojištěný ten komerčák a ty se nemusíš o nic starat.
Asistenční služba - pokud ji tvoje pojištění nemá, vyplatí se do toho vrazit pár korun. Pomůže ti zorientovat se v cizí zemi při nehodě, domluví se s doktorama, zajistí transport, pomůže s překladem a pod.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Kimit » pon kvě 9, 2011 16:19

Ještě bych upřesnil.

Komerční cestovní pojištění - je dobré ho mít kdykoliv člověk opustí hranice domovské země. Nejde jen o různé doplatky u lékařů (standard vs. nadstandard té které země), ale také o převoz anebo v nejhorším případě úmrtí převoz ostatků (toto jsou hodně drahé náklady). Většinou si to pak zdravotní a komerční pojišťovna mezi sebou rozdělí a na pozadí každá uhradí část nákladů (právě ten standard / nadstandard).
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Rever » úte kvě 10, 2011 9:55

Co jsem zjistil: OEAV je skutečně pojištění především (jen) na záchranou akci. Komerční pojištění je potřeba uzavřít na rizikové sporty (pobyt v nemocnici následkem úrazu v horách), normální cestovní pojištění nestačí. Na EHIC bych v případě úrazu a pobytu v nemocnici apsolutně nespoléhal. U drobných úrazů a ošetření je EHIC asi dostatečné. Pojistím se tedy zase u ČP, mám to tam nejblíž, sice mi vždy, když tam příjdu, vnucují životní pojištění, ale posledně, když jsem jim z legrace řekl, že nikoho z rodiny nemá rád, takže nechci, aby po mé smrti dostali nějaké peníze, tak docela koukali :lol:
Rever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 9, 2011 14:41

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Kuba Turek » úte kvě 10, 2011 13:31

Ono je to spíš obráceně. EHIC neřeší banální drobné příhody (zlomené prsty, bolení břicha, rozbité hlavy...), protože to si v té které zemi obvykle platíš sám. Naopak pokrývá transport do české nemocnice, standardní léčení v zahraniční nemocnici apod. Transport z místa zranění k lékařům (vrtulníkem do nemocnice nebo ručně do sanitky pod horama) platí OEAV. To se samozřejmě týká především evropských zemí, protože v Asii a Americe obvykle chtějí prachy na dřevo nebo aspoň záruku že je dostanou, než tě začnou léčit.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Kuba Turek » úte kvě 10, 2011 13:40

Například z mých zkušeností:

Zlomený palec ve snowparku v Chamonix 160 E (od naší zdravotní pojišťovny jsme dostali nazpátek cca 1000 Kč) http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=12106

Vykloubené koleno v terénu na lyžích u Marillevy 15,50 E (ekvivalent našeho poplatku u lékaře, tedy jsme od naší pojišťovny nedostali nic) http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=8134

Pořezaná ruka od skla na Rhodosu 100 E (rozříznuto již doma, na ostrově 3x vyčištění a fáčování, česká pojišťovna nikdy nedostala od řeckého lékaře ani přes urgence potvrzení, a tak jsme nedostali nic) http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=8134
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod šíp » úte kvě 10, 2011 15:23

Kuba Turek píše:Ono je to spíš obráceně. EHIC neřeší banální drobné příhody (zlomené prsty, bolení břicha, rozbité hlavy...), protože to si v té které zemi obvykle platíš sám. Naopak pokrývá transport do české nemocnice, standardní léčení v zahraniční nemocnici apod.

Možná se to tu už psalo, takže možná podávám nadbytečnou informaci, ale jak říká klasik - opakování matka moudrosti. Pokud se prokážeme pouze kartičkou EHIC, je na nás pohlíženo jako na místního pojištěnce a z toho vyplývá i to, že platíme stejně jako místní. A v mnoha evropských zemích si opravdu "banální" zákroky každý hradí ze svého. Dále: EHIC akceptují jen ve státních zařízeních. V soukromých chtějí platbu a nezajímá je, že nejbližší státní zařízení je třeba 300km /mohu doložit/.

Kuba Turek píše:Vykloubené koleno v terénu na lyžích u Marillevy 15,50 E (ekvivalent našeho poplatku u lékaře, tedy jsme od naší pojišťovny nedostali nic)

Mě ve Finsku zkasírovali o 91,7€ při každém převazu. Vše jsem dostala vráceno z cestovního pojištění. Kdybych měla jen EHIC, nedostanu nic.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod sobb » úte kvě 10, 2011 20:25

šipko, možná jsem to nepostřehla a už to tu někde je, ale kolik jste za to vaše superpojitění vlastně dali? (cena za den pojištění)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod šíp » úte kvě 10, 2011 20:36

Cca 140/osobu a den :oops:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod sobb » úte kvě 10, 2011 21:01

a na kolik zhruba vyšla v Tvém případě léčba? mám na mysli takový ten úplný základ
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod conny » úte kvě 10, 2011 21:28

Kuba Turek píše:To se samozřejmě týká především evropských zemí, protože v Asii a Americe obvykle chtějí prachy na dřevo nebo aspoň záruku že je dostanou, než tě začnou léčit.


konkretne v Pakistane to prebiehalo tak, ze chlapci zlozili pekne na drevo $5000 zalohu (tusim tisicka na hlavu), aby armadny vrtulnik (na nejake zachranne sluzby sa tam nehraju) vobec vyletel. to samozrejme nezarucuje, ze v pripade nudze vyleti, to je len nutna podmienka. na nejaky OEAV tam fakt nehraju.
l
fakt neviem ako to riesia bezni turisti, im to povedala cestovka, ktora zaistovala permit a guide to pomohol vybavit.
iecbu by snad uz riesila komercna poistovna - na to je poistenie mimo Europu ovela drahsie a asistencna sluzba.

inak si myslim, ze vacsina pojistovni ma vo vylukach riesenie stavu, ktory nastal uz pred vycestovanim. - to k tej porezanej packe.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Kuba Turek » čtv kvě 12, 2011 11:21

inak si myslim, ze vacsina pojistovni ma vo vylukach riesenie stavu, ktory nastal uz pred vycestovanim. - to k tej porezanej packe.


Jasně, úrazové pojištění se netýká stavu, který jsi měl již doma v Česku.

Zdravotní pojistka EHIC však zaručuje, že tě budou léčit v cizině za podmínek veřejného pojištění, jaký u nich panuje, i když jsi se pořezal už doma. Ohledně řeckého doktorsko-úředního bordelu to tak v případě pořazané ruky tak úplně nevyšlo :-) Věřím ale, že kdyby šlo o něco většího, tak se už domluví nemocnice a pojišťovny mezi sebou a zraněného/nemocného do toho nebudou zatahovat :-)
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod conny » čtv kvě 12, 2011 18:26

jo, kdyz mluvime o EHICu tak to jo.

na druhou stranu spolehat na cokoli v Reckem bordelu je dost odvaha, ja bych asi doma nakoupila desinfekci a obvazovy material a bylo by. :mrgreen:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod šíp » úte kvě 17, 2011 15:15

Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Kuba Turek » úte kvě 17, 2011 17:39

šíp píše:Článek z horydoly


Jasně, nechal jsem se zde na Outdoorforu inspirovat a spojil to s chlapíkem z pojišťovny :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Na jakou sumu jste pojištěni pro případ hospitalizace?

Příspěvekod Kimit » úte kvě 17, 2011 19:01

TOP Pojištění není pojišťovna ale prodejce pojištění... [-X :wink:
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví