Podpora hojení měkkých tkání

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod pavproch » čtv dub 17, 2014 13:37

@ita: ato buď ještě vcelku ráda, že se do tebe pustil jen Indy... je nás tu víc takových, co na nás působí slovíčka eko-, euro-, multi-, homeo-, aku-, envi- apod. jako čebrená na byka... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » čtv dub 17, 2014 13:49

pavproch: To už ale fakt plantáš koše s baňama #-o :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » čtv dub 17, 2014 13:52

ma pravdu, jsou tu i lide zli co strasi maly deti, zerou az stredni psy a nevraci obojky. treba ja.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » čtv dub 17, 2014 14:04

Úplně jste mi nahnali hrůzu, pánové! :mrgreen:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » čtv dub 17, 2014 23:02

ita píše:mike: Já TV k životu vůbec nepotřebuju, ale můj přítel by to bez ní nezvládnul. Strašnej zlozvyk... ](*,)

Treba by to slo taky lecit akupunkturou. Jehlicky strategicky umistene v jeho oblibenem TV kresle... ;-)

Indy píše:akupunktura je zalozena na tom ze funguje. homeopatika je zalozena na blabolu kteremu slabsi kusy veri, protoze budou koneckoncu verit cemukoliv.

I 'prozrazené' placebo funguje. Pacientům se uleví. Daji se najit i serioznejsi zdroje na stejne tema. Takze i kdybychom vzali nejmensi spolecny jmenovatel, tj. ze je to pouze placebo a veskera omacka a blaboly okolo slouzi jen k tomu, aby lip to fungovalo, tak na tom nevidim nic vyrazne spatneho. Jak uz jsem psal, podstatny je pouze vysledek. U te akupunktury taky nevime proc a jak vlastne funguje a cela puvodni "teorie" je z dnesniho hlediska blabol. Cista empirie, ale funguje, tak proc ji nevyuzit.

Mimochodem, nemelo by se zapominat na to, ze dneskem vyvoj a poznani neskoncilo a ze o fungovani lidskeho tela stale vic nevime, nez vime. Predpokladam, ze az nasi potomci za 500 - 1000 let budou dnesek nazyvat stredovekem, tak budou nektere dnesni standardni medicinske postupy povazovat za neuveritelne barbarstvi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Vachon » pát dub 18, 2014 8:11

mike píše:Jehlicky strategicky umistene v jeho oblibenem TV kresle.



Myslíš ušák vzor Fakír?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 8:54

mike: Ale tak ať se klidně kouká. Nicméně co mě fakt vytáčí, je TV v ložnici ](*,) :axe:

Vachon: Možná by to vyřešil i kefír... :toimonster:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod apuka » pát dub 18, 2014 11:46

Indy píše:no jo ale realita nefunguje tak jak tvoje zkusenost.
Kdyz to byla konkretni zkusenost, ktera se stala, tak to realita byla, i kdyz do Tvych predstav to nezapada :wink:
Indy píše:jaksi, kdyz se zavadi nejaky medicinsky postup nebo novy lecivo, dela se to ponekud komplexneji a sloziteji.
osobni zkusenost je pro nas samozrejme dulezita, ale funguje jen v kontextu toho jak to tehdy bylo. ano, podruhe ve stejym obsazeni stejna situace, tam bych na zkusenost taky dal, ale zobecnovani je dost problem.
Vys Ty, jak se to zavadeni novych medicinskych postupu a leciv dela? Pokud ano, tak bys mohl vedet, ze se to dela prakticky na zaklade statistiky, a to udaju a metod, ktere co nejvice vedou k podpore ocekavaneho vysledku (toto neni obvinovani mediciny a farmeceutiky, takto se to dela dnes vsude). Pritom se sleduje pouze vybrane velice male mnozstvi parametru. Ten zbytek "neni dulezity". A "osobni zkusenosti" jsou dulezite jenom z hlediska zech parametru, nic vic. Proste se bere, ze "clovek je jako clovek". Kazdy jsme vice-mene stejny, na kazdeho funguje na ten samy problem to same za kazdych okolnosti (toto je napsane velice zjednodusene!) a prave proto se tam hodne pouziva zobecnovani.
V homeopatii osobni zkusenost slouzi na neco uplne jineho, na upresneni "lecebneho postupu" (ne pouze vybrani jineho homeopatika!!!) a zpusob ucinku jednotlivych homeopatik na daneho cloveka je velice dulezitou soucasti lecebneho procesu DANEHO KONKRETNIHO cloveka. Tam se prakticky nedelaji zovseobecneni.
Tady je problem ten, ze je par zakladnich homeopatik a homeopatickych leciv, ktere VE VELKE VETSINE pripadu maji na nejaky "medicinsky" jev nejaky ucinek (napr. Belladona - snizeni teplot), co je vlastne to same i u medicinskych leciv (Acylpyrin nebo Paralen na snizeni teplot). Ale nikdo nerika ani tady a ni tam, ze to dane lecivo v danem konkretnim pripade urcite ten ucinek mit bude. Jenze kym u medicinskych veci automaticky predpokladame vsichni, ze kdyz neni dane lecivo ucinne, doktor nam predepise jine, protoze asi mame nejake vetsi potize, tak i homeopatik vetsina lidi rekne, ze homeopatie nefunguje. Protoze jim nekteri (a zajimave je, ze casto jsou to ironicke projevy odpurcu) davaji najevo, ze je to zazracne a fungujici system, ktery odstrani veskere potize. A taky proto, ze u nas dela homeopata kde kdo...
Co Ty vis o homeopatii krome zaryte predstavy, ze to nemuze fungovat, protoze neznam zpusob, jak by mohl fungovat??? Vis o tom, ze abys mohl delat studovaneho homeopata, ktery dokaze ZODPOVEDNE a ODBORNE resit nejaky problem musis studovat mnohem vice jak na to aby ses stal doktorem??? Vis o tom, ze homeopaticke leceni neni 10-ti minutove vysetreni v ordinaci a rychle vyhozeni s receptem, aby se stihli dalsi pacienti ale velice dlouhodoby proces mnoho navazujicich sezeni, kde se musi homeopat v rozmluve s Tebou se snazit dostat k co nejvice (z hlediska mediciny absolutne nerelevantnim) informacim, aby mohl lecit CLOVEKA a ne konkretni nemoc (ktera je jenom odrazem nejake odchylky od VLASTNIHO normalu daneho cloveka) a vyber vhodneho homeopatika neni zdaleka jednoznacny proces a jenom zkusenostmi se muze optimalizovat nutnost zkouseni ruznych pripravku, ze neexistuje na to zadny jednoznacny kodex? Proste ze FUNGUJICI homeopatie je velice individualni proces mezi homeopatem a pacientem, ktery vyznamne ovlivnuji oba ucastnici? A ze prave kvuli tomuto se homeopatika daji malokdy statisticky stejne hodnotit, jako medicinska leciva? Koneckoncu i pri obycejne zvysene teplote, myslis si, ze bude rovnaka statistika ucinnosti napr. Paralenu u dvou doktoru, kdy jeden Te ani neposloucha a jenom po tebe hodi krabicku paralenu, ze si to dej a vyhodi Te a druhy se s Tebou mile a se zajmem probere Tvuj problem, vysvetli Ti, proc jej mas a jak muzes pomoci a da Ti krabicku Paralenu a vlidne Te povzbudi, ze toto Ti zajiste pomuze? Ja si myslim, ze to bude nebe a dudy.
Ja jsem mel to "stesti" roky sledovat zblizka ucinky ruznych homeopatik tak, ze jsem netusil ani ja ani ten, kdo je uzival, ze by to mohly zpusobovat ty homeopatika, o tom jsem se dozvedel roky pozdeji, kdyz jsem se dostal k popisum nekterych homeopatik a ty ucinky naprosto presne odpovidali popisu konstituce. A nebyly to zadne zazracne lecive ucinky, ani zadny placebo efekt, ale ucinky v uplne jinych oblastech, nez se mely lecit (dalo by se rict, vedlejsi ucinky). Ale taky jsem nektere ty zakladni homeopatika uzival sam i moji blizci (na moji , resp. vlastni "naordinovani") a videl jsem, ze nekdy ucinkuji opravdu zazracne a nekdy prakticky vubec - ale me to neinspirovalo, abych prohlasil, ze nefungujou, ale k tomu, abych zjistoval rozdily v podminkach. A pozdeji jsem si v popisech konstituci potvrdil, ze ano, v nekterych podminkach mely dobre zafungovat - a zafungovaly, v nekterych jsou neucinne - a neucinkovaly. To byly moje osobni zkusenosti - a mnou zazita realita.
Ty bys mel opravdu zjistit neco o homeopatii, abys mohl kritizovat - kdyz neznas fyzikalni princip, jak muze neco fungovat, to ihned znamena, ze to fungovat nemuze za zadnych okolnosti??? S takovym pristupem by lidstvo velice rychle vyhynulo... A nekdy bys mel taky neco vyzkouset, klidne tomu nemusis verit, ale vyzkousej je na to, na co jsou urcene
Posledni poznamka: doporucovala se tady na konkretni problem Arnika. V homeopaticke konstituci je vyuziti tohoto leku na lecbu problemu s mekkymi tkanemi pouze okrajova zalezitost, jenom "vedlejsi ucinek", ktery je zalozeny na funcknosti v teto oblasti i za "normalniho" vyuziti jako lecive rostliny. A vestina "univerzalnich" homeopatckych "leku" (napr. ten Traumel) ma potenci "ucinnych latek" tak nizkou, ze tam ty latky bez problemu naleznes... A lidi je doporucuji, protoze maji z vetsi casti pozitivni zkusenosti, kdyz jej pouziji na to, na co je vyrobce doporucuje (jinou veci je, z evyrobce toto doporuceni ani zpusob pouziti na vetsinu techto "leku" ze zakona napsat nesmi). Tj. je to statisticky velice vyznamni podil uspesnosti a je tak predpoklad, ze za stejnych okolnosti muze nekomu jinemu S VELKOU PRAVDEPODOBNOSTI (ale ne s urcitosti) pomoci taky. A navic, kdyz nepomuzou, tak alespon neskodi, na rozdil od nekterych medicinskych prostredku.

Omlouvam se za tak dlouhy prispevek a jenom pripominam, ze nejsem homeopat, u homeopata jsem osobne nikdy nebyl, homeopatika vyuzivam spise vyjimecne, chodim k normalnim doktorum. Jen jsem otevreny a neco jsem si o tom nastudoval - a ne vychvalne stranky/knihy ani stranky odpurcu, ale takove, kde se s danou problematikou zabyvaji odborne, snazi se naucit. A hlavne se nesnazim odsuzovat neco, o necem nic nevim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16744
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod tuso » pát dub 18, 2014 16:27

apuka píše:Vis o tom, ze abys mohl delat studovaneho homeopata, ktery dokaze ZODPOVEDNE a ODBORNE resit nejaky problem musis studovat mnohem vice jak na to aby ses stal doktorem??? Vis o tom, ze homeopaticke leceni neni 10-ti minutove vysetreni v ordinaci a rychle vyhozeni s receptem, aby se stihli dalsi pacienti ale velice dlouhodoby proces mnoho navazujicich sezeni, kde se musi homeopat v rozmluve s Tebou se snazit dostat k co nejvice (z hlediska mediciny absolutne nerelevantnim) informacim, aby mohl lecit CLOVEKA a ne konkretni nemoc (ktera je jenom odrazem nejake odchylky od VLASTNIHO normalu daneho cloveka) a vyber vhodneho homeopatika neni zdaleka jednoznacny proces a jenom zkusenostmi se muze optimalizovat nutnost zkouseni ruznych pripravku, ze neexistuje na to zadny jednoznacny kodex?


Tak toto je doooooost velký blábol.Víš ty o tom, že abych mohl zodpovědně a odborně léčit lidi jsem musel studovat víc jak 25 let a pořád to neskončilo?


A toto další. Pleteš hrušky z jabkama. Poctivého a seriozního homeopata porovnáváš s nezodpovědným doktorem. Proč? Víš ty o tom, že léčit lidi znamená sednout si s nimi a probrat s jejich nemoc, vysvětlit jim podstatu léčby, rizika, komplikace, pravděpodobnost úspěchu nebo neúspěchu? Komunikovat s rodinou a adekvátně je informovat o průběhu léčby? A že to někteří lékaři tak nedělají, neznamená, že jsou všichni naprd. Znám , resp. znal jsem homeopaty, které bych nechal pověsit. Proč, to není předmětem tohoto fóra.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 17:19

tuso píše:Víš ty o tom, že léčit lidi znamená sednout si s nimi a probrat s jejich nemoc, vysvětlit jim podstatu léčby, rizika, komplikace, pravděpodobnost úspěchu nebo neúspěchu? Komunikovat s rodinou a adekvátně je informovat o průběhu léčby?

Super. Mohl bys to prosim vysvetlit svym kolegum? ;-) Kdyby to takhle opravdu fungovalo, tak by nejspis znacna cast lidi, co navstevuje homeopaty nebo lecitele, tu potrebu nemela. Nerikam, ze jsem se s takovym pristupem nesetkal, ale byl ve vyrazne mensine. Zkusenosti pribuznych a znamych jsou podobne.

Neber to prosim osobne, verim, ze ty takhle fungujes, ale bohuzel to opravdu neni u nas standard. S vyjimkou soukromych zarizeni, kde si clovek priplaci nebo plati uplne vsechno (zubar).

tuso píše:A že to někteří lékaři tak nedělají, neznamená, že jsou všichni naprd.

Ale apuka prece nic takoveho nepsal. On dokonce ani nepsal, ze jsou nekteri naprd ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod grco » pát dub 18, 2014 17:22

Zaujimave ale je, ze vacsina ludi si nie je ochotna priplatit u doktora (ani 30 korun), ale u homeopata a podobnych im platenie nevadi :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 17:29

Mozna to nejak souvisi s povinnou platbou zdravotniho pojisteni ;-) Ja si po zkusenostech radej priplatim, ale kdyz vidim tu silenou castku, co jsem platil na zdravotni dani, tak mne to celkem stve.

30 korun bych tady radej nerozebiral, to uz je jednou nohou v politice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 17:33

Vachon píše:Myslíš ušák vzor Fakír?

Neco takoveho, ale nenapadnejsiho, aby se nevytratil moment prekvapeni ;-) V tomhle pripade to ale spis vypada na fakirske luzko :D

ita píše:mike: Ale tak ať se klidně kouká. Nicméně co mě fakt vytáčí, je TV v ložnici ](*,) :axe:

To verim, takova konkurence v loznici je nebezpecna :twisted: Pocitam, ze na reseni bud ja nebo ona uz je pozde, jelikoz si nejsi jista vysledkem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 18:04

mike: Je to stále v jednání, ale popravdě - moc šancí si nedávám :( :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 18:09

:lol: pocitej s tim, ze tve sance s postupem casu klesaji ;-) Na druhou stranu, po letech mozna budes rada, ze se v loznici venuje TV a ne tobe 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 18:11

hele, dyž něco neznáš, tak do teho nekecej, jo, laskavě....

(ne)výhodou dlouhodobého vztahu a/nebo manželství je že si vrzneš i dyž sa ti nechce.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 18:15

Tak já na ni nežárlím, ale TV do ložnice prostě nepatří. Ložnice je na spaní, pak taky na čtení a pak ještě na jiné příjemné věci. TV spolehlivě všechno přehluší. Nemůžu u ní spát, nemůžu u ní číst a o tom posledním ani nemluvím... #-o :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 18:18

dyž v ložnici není topení, čili v zimě i okolo nuly, tak je technicky vyloučeno si tam číst nebo pouštět telku nebo to.... zato s atam dobře v tý zimě spí..... (a mám klid... :wink: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 18:20

pavproch: Měkoto, naši mají taky takovej studenej odchov, celej den ještě otevřený okno. A večer jdou zalehnout a číst. Na další věci se neptám... :mrgreen:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 18:21

@pp: sice jsem se nikdy nedostal k dvojciferne delce vztahu, ale jista tendence se da vypozorovat uz rekneme od peti let ;-) No a taky znam nejake lidi, kteri jsou na tom casove jako ty, akorat nejsou ta slabsi strana :P

@ita: proc ne? Zalezi na tom, co si tam pustite :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 18:22

ita píše:pavproch: Měkoto, naši mají taky takovej studenej odchov, celej den ještě otevřený okno. A večer jdou zalehnout a číst. Na další věci se neptám... :mrgreen:


miláčku, klidně si čti dál, jen se trochu natoč.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 18:33

ita píše:Tak já na ni nežárlím, ale TV do ložnice prostě nepatří.

Ja jsem teda jeste radikalnejsi a tvrdim, ze TV je prezitek z minuleho stoleti a nepatri ani do bytu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 18:46

mike: Jo proč ne, já ji teda snesu, ale nesmí se pouštět moc často, a klidně by nemusela být vůbec :-) Ale neznám moc lidí, co by mělo takovéhle smýšlení :wink:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník


Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 18:49

taktak
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 18:50

Já znám jen dva lidi, co TV nemají :wink:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 18:51

@wawrik: taky si myslim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 18:52

my sice telku doma máme, ale ne quli mně... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 18:57

pavproch: Chápu... :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 18:58

Reseni se primo nabizi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49646
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví