pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 6, 2024 14:26

A ešče jeden pokus na sobě dělám: Jaxem tu už spal víckrát, mám trvale (měřeno mnoho desítek krát průběžně celý den) pH v hubě 5,8 (= kyselo, před chvílí těž), fčíl cucám zásadité šumáky = to sem zvjedaff na efekt.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 6, 2024 14:30

Tak jo, sem vycumlal a změřil = pH 6,6 (ale v hubě mě pálí úplně stejně = PEKLO).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 6, 2024 16:06

pavproch píše:Gerontův povzdech: Každý den mám odpo a večer v hubě PEKLO, neska ale to je/bude PEKLO↑2 - fčíl sem žral svůj obvyklý kyblík zemdleniny a fest (krvavo) sem se přitem kousnul do jazyka. Ledaže by zafungovala nejstarší léčebná metoda: Bolest lze přerazit větší bolestí = že by mě ten kousanec bolel tak, že na pálení v hubě nebudu mít čas. Uvidíme.

Tak. Zase něco spešl: Kousnutý jazyk dal večer, v noci a celý den neska pokoj, ani sem o něm nevěděl (zato o PEKLE v hubě jo). A fčíl začal bolet jaxfiň. Mně omejou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte úno 6, 2024 16:12

Na kousance v hube (vcetne jazyka) je nejrychlejsi leceni sul, nesetrit nim. Pali taky pekelne, ale pomaha. Taky je dobre kdyz mas hodne slin, za dva dny se to dokaze uz dostatecne zahojit, ze o tom ani nevis. No ale ted uz to asi pro Tebe nebude, to je treba pouzit hned.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 6, 2024 18:55

pavproch píše:A ešče jeden pokus na sobě dělám: Jaxem tu už spal víckrát, mám trvale (měřeno mnoho desítek krát průběžně celý den) pH v hubě 5,8 (= kyselo, před chvílí těž), fčíl cucám zásadité šumáky = to sem zvjedaff na efekt.

Tělo reaguje zběsile - takové PEKLOPEKLOPEKLOPEKLO sem v hubě ešče neměl. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 7, 2024 14:41

Uvidím, esli to fčerejší podvečerní PEKLOPEKLOPEKLO v hubě bylo těma zásaditýma šumákama - neska sem je cumlal 2x zas (a zase skokově pH 6,6).

Fčer veer poprvé melatonin (koňská dávka) a jako jo, v noci sem toho sice stejně moc nenaspal, ale aspoň sem byl (po několika letech zase) ospalý. A není mi druhý den blbě/nejsem gumenný = budu to žrát každý večer. Uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 7, 2024 16:20

pavproch píše:melatonin.... budu to žrát každý večer.

Tak mám dilema. Dyž sem zkoušel všelicos na to svoje trápení, bylo to vždy jen jeden "agent" a pozoroval sem co to udělá. Až potom zase jiný, nekombinoval sem to.
Fčíl zkouším udělat něco s tím NEspaním a to dilema je: Zkoušet "agenty" zase po jednom, nebo to kombinovat? Neska mi přišly ty "nejlepší" prášky na spaní Sweet Dreams, tak nevím esli s jejich užitím počkat nebo hned NATO vletět. Aby mě kombinace těch prášků a melatoninu "nezabila".... :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 7, 2024 16:51

Ty jo, sem hned znejistěl a čumnul do piksly: Ufff, nejsou to gumídci.
Sweet Dreams je unikátní směs extraktu z konopí a melatoninu ve formě lahodných gumídků.

Zmatení jazyků. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 7, 2024 17:10

Hmmmm. Budu muset být (pokud se k tomu vůbec odhodlám) s tou kombinací supr-opatrný:
You should never combine melatonin with sedative medications unless you are under the strict supervision of a health care provider.


EDIT:
Do not take any herbal remedies that make you feel sleepy while taking melatonin.


A sakra.... #-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 7, 2024 18:37

pavproch píše:Uvidím, esli to fčerejší podvečerní PEKLOPEKLOPEKLO v hubě bylo těma zásaditýma šumákama - neska sem je cumlal 2x zas (a zase skokově pH 6,6).

Zřejmě nebylo, neska je to zase PEKLOPEKLOPEKLO. Tímpádem mám další dilema: Cucat aby přes den to bylo krapet lepší a o to horší večer nebo necucat?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv úno 8, 2024 14:42

Prozatím cucám....

Fčera večer sem zase polknul melatonin a těšil se, že i dyž nebudu spát, budu aspoň ospalý a prd, celou noc "čilost", myslím, že sem toho moc/nic nenaspal. Žeby to bylo u mně tak návykové (první den zabralo, druhý už ne) = zase jinak než ve většinové populaci?:
Je možné užívat melatonin denně? Užívání doplňků stravy s melatoninem každou noc je bezpečné. Používání melatoninu, dokonce dlouhodobé, nevyvolává závislost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv úno 8, 2024 17:10

Do říma, mám ji či nemám?
Příznaky překyselení organismu (acidóza), vzniká zpravidla v souvislosti s naším nesprávným životním stylem:
Nadváha, obezita a přibírání na váze 3x NEMÁM
Deprese, psychické poruchy MÁM (z toho pálení v hubě), NEMÁM
Nespavost, bolesti hlavy MÁM A NEMÁM
Únava, nedostatek energie a snížená výkonnost 3x MÁM, ale přičítám to věku+15let díky chemii, co mi zachránila život + tomu mojemu NEspaní
Cukrovka, vysoký krevní tlak, revma 3x NEMÁM
Zažívací problémy MÁM
Plísňová a kožní onemocnění 2x NEMÁM
Obtíže pohybového aparátu NEMÁM
Časté pálení žáhy - NEMÁM NIKDY ani když se přežeru
Těžké končetiny a bolesti ve svalech 2x NEMÁM
Zadržování vody v organismu (otoky) NEMÁM
Poruchy prokrvování MÁM

Snížené pH v hubě = MÁM
Kyselé scanky = lékařsky potvrzeno: NEMÁM (a pH moči je všeobecně udáváno jako klíčový ukazatel překyselení organismu).

Prostě Hamlet: Ano či ne?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát úno 9, 2024 14:43

A kura, další pochybnost: Jak píšu v předchozím postu, mám lékařsky potvrzeno, že ranní moč (nalačno, hned po vylezení z postele) pH=7. Fčíl sem jen tak cvičně poscal ten pH papírek (= po ranní snídani, kafích, obědu atak) a pH 5,5. Grrrr!

Jinak zase další potvrzení toho, že to moje tělo se ZBĚSILE brání jakémukoli vykolejení v běžného schématu:
Tři dny sem cucal zásadité šumáky = na chvilku bylo v hubě pH skoro neutrálno, ale doprovázeno "bouřlivou" reakcí v žaludku (krkání), odpo a večer mě huba pálela snad i víc než indy.
Neska sem ráno i odpo cumlal zase "kyselé" šumáky, v hubě trvale pH5,8 a bouře v žaludku se nekoná/nala.
EDIT: Přes víkend tomu teda asi dám klid (= kyselé šumáky) a po neděli mi má přijít ta zásaditá stolní voda, uvidím, esli na ni taky bude "bouře".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát úno 9, 2024 14:47

Aha:
Setkat se můžeme také s testem pH z moči, tyto hodnoty ovšem po celý den kolísají, a tak příliš nevypovídají o našem organismu jako celku.

Takže nebudu dělat paniku. Moc.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pát úno 9, 2024 14:48

Buď v klidu....
Do smrti ti to tělo vydrží :)
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8262
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát úno 9, 2024 14:53

Fklidu sem (žeru antidepresiva). Ale žít se s tím (pálením v hubě) nedá.

Jo, melatonin= neska zase celou noc absolutně bez ospalosti + jen pár desítek minut spánku. Ale žrát to budu dál, co kdyby se to "ujalo".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát úno 9, 2024 15:14

Je ftom bovdel....
Web:
Namočením papírku v ranní moči jednoduše zjistíme hodnotu pH. Idelální jsou hodnoty kolem pH 7 ( pH krve se stále udržuje kolem hodnoty 7,36) Většina lidí však dnes trpí překyselením. Proto i hodnoty pH moči jsou v oblasti kyselé - pH mezi 5-6

Lékařská zpráva o vyšetření mé ranní moči:
Moč - chemicky
U_pH (naměřená hodnota) 7,0 (správné pro muže 50+ rozpětí) 5,0 - 6,0

To sem teda jelenec (jaká je teda správná hodnota pH ranní moči)?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát úno 9, 2024 16:07

Jo, a ešče jeden poznatek (pro mě novinka, nevěděl sem) okolo nešního pátrání okolo pH (= překyselení): Krev má pH 7,36 a sebemenší odchylka (o pár setinek stupně) může člověka zabít. Fíha.
Tj. pH krve si měřit nenechám, dyž sem tu a dejchám, tak to bude okolo toho 7,36.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob úno 10, 2024 13:37

Hmmm, tak to moje NEzdraví se stává/stalo určujícím, co ano/ne: Nad ránem zascalo, ráno bylo šedivo ale pak i slunko (bylo byto bývalo šlo), ale stejně sem točil nohama v garáži, bo mi bylo/je od rána blbě a bolí mě "to" kuleno (= vlízt na bajka byl potrat a celou dobu na bajku taky). Mno, aspoň že sem odtočil celé 2,5 hod. Chjo no, to sem teda dopad.

Zítra se aspoň budu moct vymluvit na pičasí = má scať.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob úno 10, 2024 14:07

pavproch píše:Jo, melatonin= neska zase celou noc absolutně bez ospalosti + jen pár desítek minut spánku. Ale žrát to budu dál, co kdyby se to "ujalo".

Zase bez vlivu na (dobu) nespánku či ospalost, ale je to už třetí den a pozoruju jeden zpožděný efekt, teda vlastně dva: Přes den zívám (což sem dosud nezíval) a mám kruhy pod wočima (což sem doposud taky neměl). Takže melatonin účinkuje (ale inak než bych chtěl a je u běžné populace normální). Grrr!
(Žrát to budu dál, btw, doporučená dávka je 1mg, já žeru dva).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob úno 10, 2024 15:20

pavproch píše:Do říma, mám ji či nemám?
Příznaky překyselení organismu (acidóza), vzniká zpravidla v souvislosti s naším nesprávným životním stylem:
Nadváha, obezita a přibírání na váze 3x NEMÁM
Deprese, psychické poruchy MÁM (z toho pálení v hubě), NEMÁM
Nespavost, bolesti hlavy MÁM A NEMÁM
Únava, nedostatek energie a snížená výkonnost 3x MÁM, ale přičítám to věku+15let díky chemii, co mi zachránila život + tomu mojemu NEspaní
Cukrovka, vysoký krevní tlak, revma 3x NEMÁM
Zažívací problémy MÁM
Plísňová a kožní onemocnění 2x NEMÁM
Obtíže pohybového aparátu NEMÁM
Časté pálení žáhy - NEMÁM NIKDY ani když se přežeru
Těžké končetiny a bolesti ve svalech 2x NEMÁM
Zadržování vody v organismu (otoky) NEMÁM
Poruchy prokrvování MÁM

Snížené pH v hubě = MÁM
Kyselé scanky = lékařsky potvrzeno: NEMÁM (a pH moči je všeobecně udáváno jako klíčový ukazatel překyselení organismu).
Prostě Hamlet: Ano či ne?

Mike zase bude řvát, že vnořené citace ale bez nich by nebylo jasné, o čem je řeč. Tečka.
Končím s úvahama o překyselení organismu. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob úno 10, 2024 15:34

Nějakým způsobem sem se progůglil k jedné diplomové práci o slinách:
sliny.jpg

Takže to moje (skoro trvalé) ph 5,8 nijak nevybočuje. Nojo, proč mě teda ale ten jazky tak strašně pálí?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » sob úno 10, 2024 15:40

Možná je to porucha vnímání. Tak, jako někteří lidi po kovidu cítí spáleninu, namísto vůně.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1135
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob úno 10, 2024 15:49

Porucha chuti je možná.

Neska ráno sem chtěl udělat ten slinový test na candidu a nešlo to - nebyly sliny. Taxem si objednal krevní test na totéž (píchnu se do prstu, nasbírám krev a pošlu ji kamsyk na vyšetření). Hlavně nebudu muset nikam jezdit. Ale výsledek prý až do 30 dní.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » ned úno 11, 2024 1:20

pavproch píše:Mike zase bude řvát, že vnořené citace ale bez nich by nebylo jasné, o čem je řeč.

Nehodlam to resit, svuj chlivek si uklizej sam ;-)

Kdyz uz jsem tady...
pavproch píše:Žrát to budu dál, btw, doporučená dávka je 1mg, já žeru dva

Kdysi jsem to zkousel, bral asi 3 mg a byla to doporucena davka. Mel jsem to z USA, u nas jsou okolo toho nejake prastene restrikce. Vysledek se mi ale vubec nelibil, spal jsem divne, neco jako polobdele bezvedomi, a dalsi den jsem byl jak prasteny pytlem do hlavy. Ucinky jsou ale pry velmi individualni.

pavproch píše:Porucha chuti je možná.

Poruchu chuti bys poznal. Veci proste chutnaji spatne (aspon po covidu).

pavproch píše:Neska ráno sem chtěl udělat ten slinový test na candidu a nešlo to - nebyly sliny.

No a neni tohle tvuj problem? Nedostatek slin muze v ustech udelat pekny bordel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned úno 11, 2024 13:19

Sliním dost, večer až moc (= proto se to v té hubě uklidní), celou noc taky, až nad ránem mám chvilkový (ca hodinu) nedostatek. Snídaně a pak zase sliním dost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned úno 11, 2024 15:14

pavproch píše:Jo, melatonin....btw, doporučená dávka je 1mg, já žeru dva.

Teď se závěru studii, všechny studie se shodují na tom, že melatonin není návykový, nebyla stanovena dávka, kterou by se šlo předávkovat (např. byly podávány dávky 300 až 5000 mg – tady dodám pro úplnost, že byly sledovány úplně jiné terapeutické cíle, konkrétně možný přínos v léčbě onkologických onemocnění a rovněž vliv melatoninu na regeneraci organizmu. Dodám, že výsledky byly pozitivní.). Nebyly pozorované žádné zásadní vedlejší účinky.

Neska zase nula nula nic vliv na spaní a ospalost, tohle sem fčíl našel, zkusím teda asi místo jedné pilule (2mg) sežrat dvě (4mg). Uvidím co v noci a co zítra.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 12, 2024 11:47

Dvě pilule melatoninu = nic.
Malý srk zásadité stolní vody (odhadem půldeci) = bouře v břuchu i hubě.

Chjo no. Odpoledne budu bečet (doslova) na gastro dochtora.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 12, 2024 13:10

Neska sem si zpoměl NATO, co mi tady bylo (IMHO blbě) raděno - skončit s pitím kafe (logr, 2x denně):
Odstraňuje únavu a zvyšuje pozornost, což je efekt vesměs příjemný a užitečný. Obsahuje také desítky pozitivně působících látek, především s antioxidačními a protizánětlivým vlastnostmi, které jsou zkoumány pro svůj příznivý účinek na kardiovaskulární a neurologické zdraví, snižují riziko vzniku cukrovky 2.

Studie také ukazují, že lidé, kteří pijí kávu, mají nižší riziko onemocnění Parkinsonovou chorobou, a to o 32 až 60 procent.

Může zvyšovat cholesterol. Pokud se káva nepřipravuje správně, vylučuje látku zvanou cafestol, jež má vliv na zvýšení hladiny cholesterolu v krvi. Jde hlavně o tzv. turka.

Wiki
Nepřestanu. pro mě benefity převažují.
Jo a kdesyk (už sem to zavřel) sem dokonce četl, že logr kafe je +, instatní kafe - (nepiju, dobře činím).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pon úno 12, 2024 14:41

Jenže tohle o logru bohužel neplatí, páč tou přípravou to zabiješ a kafe pak obsahuje i věci, který obsahovat nemá
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8262
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví