pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát čer 21, 2024 11:35

Neska změna /doplněk repertoiru - nejenom že to svrbí k zbláznění, ale neska mě i celá ruka/rameno až po lopatku bolí jak šlak (nervy) a ani ten silnější Novalgin NATO nezabral. Kura, (zítra má scát čuli asi nic, ale) v neděli má být ráno bajkovatelno, pude to ? Zase bubák v hlavě.

Btw, Novalgin = geront, tupec, sklerotik, já si pamatoval, že to má v názvu N a G a že to není návykové, už mi pomalu dochází taxem koukal (a málem objednal) Nalgesin. Naštěstí semi ve škebli na poslední chvíli rozsfítila červená. Ten Novalgin je na předpis, budu muset zase znásilnit svou obvoďačku, až po tem Zirvinu k ní pudu na krev (chce zkoumat co/proč/jak oslabilo tak moc mou imunitu, že se ten herpes vysypal).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » sob čer 22, 2024 8:32

Tak už vím proč (ta ruka/rameno) tak strašně bolí:
Samotné vyhojení puchýřků trvá obvykle 2–4 týdny, ale bolesti (postherpetické neuralgie) mohou přetrvávat v řádu měsíců.

Chjo no, to je teda perspektiva.

EDIT:
How long does postherpetic neuralgia (PHN) last? Postherpetic neuralgia (PHN) can last for weeks, months, or in some people, years after the shingles rash goes away. In most people, shingles pain goes away in one to three months. However, in one in five people, pain lasts more than one year.

Takže tipuju, že budu ten jeden z pěti.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » ned čer 23, 2024 13:19

pavproch píše:neska mě i celá ruka/rameno až po lopatku bolí jak šlak (nervy), v neděli má být ráno bajkovatelno, pude to ? Zase bubák v hlavě.

Nešlo. Grrrr! Aspoň, že vycházka šla, sic taky s bolestí. A fčíl je to zase v ruce/rameně hrozné, v hubě PEKLOPEKLO + je mi blbě, bo kousek buchty po obědě. To je teda zase "výživný" den. Já už nemůžu.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pon čer 24, 2024 9:20

Zase byla vycházka, kuleno (skoro úplně) dobrý, hurá. Zato ruka a rameno bolí jak šlak.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » úte čer 25, 2024 9:52

Kuleno zase dobrý, snad už ten hyaluron zabral a bude zase několik měsíců klid(něji). Vycházka byla, překrásná, sic hic (slibovali "fresh" ráno 11, dyž sem stal po šesté už to ale ukazovalo ke 20). Dožral sem ten ZirVin, esli mito obvodačka odsouhlasí, tak jí zítra ráno pudu odevzdat krev na zkoumání. Něco mě ale napadlo (v tom mojem NEzdravém těle je fšecko možné) - jaxem tu spal, asi před měsíícem mě při bajku lehce hryzla hyena - že by to byl spouštěč toho oslabení imunity = herpesu? Esli to pude, tak to zítra při krvi s obvoďačou proberu a dyžtak nechám rozborovat krev (radši) i na zteklinu.

EDIT: Tak krev budu odevzdávat až ve čtvrtek, zítra už nemá volný termín.
Naposledy upravil pavproch dne úte čer 25, 2024 13:57, celkově upraveno 1
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » úte čer 25, 2024 11:09

Ešče k temu herpesu/shingles: Ta kombinace 5 dní Herpesin+6 dní ZirVin asi zafungovala, už se to nešíří, puchýře už splaskly, fčíl sou už strupy (a strašně to bodá, svědí, pálí + bolí celá ruka od zápěstí až po lopatku). Hurá, čuli poukaz na vyšetření na infekčním odd. nem ve VS asi potřebovat nebudu. Študiem kolem toho sem přišel na dvě svoje chyby (z neznalosti = kuju, že mě tady někdo, sic pozdě, navedl směrem k herpesu, mně to vůbec nenapadlo, nejsem dochtor) - měl sem se nechat očkovat (abych to nechytil resp. aby následky byly minimalizovány) a ten Herpesin sem začal brát pozdě (až byly puchýře) = fčíl budu ?rok? trpět post-herpetickýma bolestma. Nojono, po boji je každý lojtnant generálem. Grrr!
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » stř čer 26, 2024 8:55

Jo, zase byla vycházka bez bolesti (v kuleně) a s bolestí (v ruce). Pěkná, těplá, zpocená. HUrá... :prayer:
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » stř čer 26, 2024 13:58

pavproch píše:neska mě i celá ruka/rameno až po lopatku bolí jak šlak (nervy) a ani ten silnější Novalgin NATO nezabral.

Bingo! Bolest lze přerazit větší bolestí. Neska mi ta ruka snad upadne (kroutí mě to teda fest) = na pálení v hubě nemám čas. :twisted:
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » čtv čer 27, 2024 9:37

Tak jo, krev odevzdaná, Novalgin na dalších pár týdnů taky mám. Zítra podle výsledků krve se dochtorka rozhodne esli/kdy mi dá tetanovku (už mi končí/skončila ref ten kousanec od hyeny).

EDIT: Vycházka neska byla, sic později, bylo teda "jen" 20-23st, ale strašně dusno/prádelna - zpocený až tam. Kuleno ok.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pát čer 28, 2024 8:09

Krev je OK, příští týden si du pro tetanové žihadlo. To sem zvjedaff, esli bude mít nějaké (nechtěné) následky, což by u/ve mně bylo naprosto normální.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pát čer 28, 2024 13:14

A zase bubák v hlavě, teda dva: Napřed ten míň problematický - esli zítra ráno něco bude, tak vycházka, s tou rukou se na bajka nedá ani pomyslet = má být hic, že bych se pic. A druhý, problematisch: Fčera ta ruka (virem poškozené nervy bolí strašně) bolela dost, ale zvládnul sem to bez polední dávky analgetik. Neska ale ne, v poledne sem musel (jinak by mi ta ruka snad upadla) tomu hodit na hlavu Novalgin a.... ten (už zase) vůbec nezabral. Čuli další děs - zabere aspoň večer/v noci (jako prozatím dycky zabral) abych měl aspoň v noci trošku úlevy?
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pát čer 28, 2024 15:24

Výkřik do tmy: Neska je to teda zase den (restday = obvyklý průběh) - to moje pálivé jazyčisko a bolavá ruka se rozhodly soutěžit, kerý/á mi víc otráví náladu. To je (oboje) zase STRAŠNÉ.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » sob čer 29, 2024 12:36

Bubáci (prozatím) poraženi: Vycházka byla, hic byl neuvěřitelný. Bolestivý bubák taky OK - fčera přes den mi ta ruka mohla upadnout, v noci pod práškama ale klid, od rána zase bolí jak čert. Tak snad doufám že v noci zase bude klid(ěji).
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » ned čer 30, 2024 14:59

Neska ráno NEzdraví dovolovalo - byla vycházka (samozřejmě s bolestí v ruce, ale co už), dlouhá, křasná a narozdíl od fčera slunko nepeklo (mrky) a fest fučelo = byl hic, ale mnohem snesitelnější než fčera. Už se na nás řítí bóřky (prý mají být až 5 cm krópy) - nechám radši brambora2 fprci pod (betonovou) střechou a budu vymýšlet, co a jak budu dělat zítra (máme CZD = do prce nemusím ale stejnně pudu, junioři sou oba doma a tm pádem pro mě tam není místo (s ext. 27" monitorem, geront už na ty blechy na 11,6" displeji noťas pořádně nevidí). Jo, a neska je to zase PEKLO tam i tam (v hubě i v ruce), to je opravdu na zvencnutí se.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pon črc 1, 2024 14:05

Ta ruka, to je fuckt děsné, jak to (přes den) bolí, začne to vždycky už ráno při čištění zubů (kartáček v té pravé ruce) a trvá celý den bez ohledu NATO, esli ji zatěžuju nebo ne. Kupodivu ale večer NATO zabere ten Novalgin, v noci tomu hodím na hlavu druhý a hurá, celou noc je (skoro) klid od bolesti (ale ne od lechtání/svědění/pálení/bodání tam, kde to bylo vysypané - už po tom zůstal enem jeden velký strup, ostatní sa už slouplo).

Neska ráno NEzdraví by i zase dovolilo vycházku ale scalo jaxfiň, čuli nic nebylo.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » úte črc 2, 2024 13:12

Neska ráno zase NEzdraví dovolilo = byla vycházka, ale.... celých 2,5+hod poscávalo (chvílema víc, chvílema míň), já jen třiko (bez membrány) - byl sem dost mokrý, ale co už, hlavně že vycházka byla.

Žeby se to už konečně zlomilo nebo je to jen dočasný/přechodný výkyv? Neska od rána ta post-herpetická ruka bolí trochu míň, při vycházce sem aji chvílema na ni zapomjééél. Fčíl ale už zase prudí/kazí mi náladu fest.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » stř črc 3, 2024 16:49

Neska ráno pičasí (narozdíl od fčera) i NEzdraví (jako fčera) dovolily, byla zase vacházka, líbila se. Měla být kosa, nebyla. Zítra ráno napřed tetanovka a až potem vycházka, kéžby. A ruka mi neska od rána může zase upadnout, fčera to byl jen nějaký výkyv, no.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » čtv črc 4, 2024 9:37

pavproch píše:Zítra ráno napřed tetanovka a až potem vycházka, kéžby.

Tak prd. Tetanovka jo, vycházka ne (bo mám po tom žihadle restovat).

EDIT: Při lepení nálepky s nešním datem tetanu na průkazku VZP mě sestra upozornila, že mi brzo končí její platnost (srpenec), až budu mít novou (průkazku), mám se prý zastavit pro další nálepku.

Co dělat v případě blížícího se konce platnosti průkazu pojištěnce VZP? V případě, že se blíží konec platnosti průkazu, pojištěnec nemusí dělat nic. Zdravotní pojišťovna automaticky pojištěnci vystaví nový průkaz a před skončením platnosti ho pošle poštou na kontaktní adresu pojištěnce.4. 12. 2023

No to sem zvjedaff....
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pát črc 5, 2024 14:24

Tak fčera a neska nakázaný rest ref tetanoffka, už se těším, že zítra.... :t:t (Doufám, že to pude, levé rameno, do kerého šla ta tetanoffka je fklidu, zato i dyž rest, kulena - obě - mě stařecky/artroticky prudí. Žeby bolest kloubů po tetanoffce?) Bude hic, ale co už....
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » sob črc 6, 2024 13:11

Neska ráno NEzdraví+pičasí dovolilo, hic byl snesitelný (fučelo/fučí a není slibovaných 32 ale jen 29), vycházka byla. Aji na bolící ruku sem ne chvíli při ní zapoměl, jaxe líbilo.
Sem zvjedaff na zítra ráno:
Počasí přes den (07-24):
Oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo občasný déšť. Nejvyšší odpolední teploty 23 až 26 °C, na severu kraje místy kolem 21 °C.

- nechce se mi membránovat. Žebych zítra ráno, dyž bude scát, nahodil jr. bajka do trenažeru a .... otestoval "tu" bolící ruku, esli to už nebude snesitelné?
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » ned črc 7, 2024 12:58

Jo, nescalo/neščije, NEzdraví mi to taky nezkazilo - byla vycházka a zase sem při ní chvílema i zapomjééél na tu bolavou ruku - fčíl už zase bolí (ale ne tak moc jak ešče před pár dny), ale (přes den) analgetika už žrát nemusím, jen na noc.
Tak snad to s tou bolavou rukou je na dobré cestě, kéžby to byly jen týdny, ne měsíce až roky.
Blbé je, že to moje pálení v hubě plíživě furt progresuje, už je to tak, že (většinou) mám klid v hubě jen pár hodin v noci (a to ešče ne vždy). A ešče blbější je, že ani dochtoři ani já neví co s tím....
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pon črc 8, 2024 13:49

Posun, herpes (teda ten největší strup po něm) se sloupnul, díra do ruky po něm ale zůstala (pro změnu růžová). A svrbí/pálí/bodají dál.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » úte črc 9, 2024 9:05

Kura, čím sem starší, tím víc sem (ze styku s úřadem) nervóznější a v hlavě se mi honí "černé" scénaře - kontrola z hygieny už zvoní za dveřma a já sem nervózní jak pes. Držte mi palec.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » úte črc 9, 2024 9:18

Dej si tricko s kratkym a zacni se pred hygieniky ve velkem drbat po tech strupech. Mozna je to odradi od toho byt ve Tve blizkosti :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » úte črc 9, 2024 9:44

Tak, kuntrola je (rychle a úspěšně) za mnou.... skoro bez černých scénařů, sem mu na hned úvod řekl, že od 2017 - poslední kuntrola - nejsou žádné změny, tak byl spokojen, prohlídnul si to celé, vyptal se a sepsal protokol. A tady to zhavarovalo, dyž mi podal flešku k vytištění a já ji strčil do USB, tak mi natvrdo lehnul noťas a nedal se normálně restartovat. Pomohl až "tvrdý" reset. Napodruhé už sem ten protokol vystisknul, podepsal a .... snad zas bude pár let klid. A já du radši pustit antivir.

EDIT: NOD32 nic nezahlásil, tak snad dobrý
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » úte črc 9, 2024 13:17

Ešče, že ten svůj blbník mám a píšu si do něk kdy/co: Sem úplně zapomjééél, že zítra odpo du do ordinace "léčení bolesti" zkusit to moje pálení v hubě léčit jako bolest. To sem zvjedaff, co/esli sa z teho něco urodí.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » stř črc 10, 2024 12:25

Hmmm, tak zase prohra/havárie, kde sem to nečekal - dyž sem se tam objednával, bába mi do telefonu řkla 12:40. Byl sem tam 12:35 = Ale to jdete pozdě, byl jste objednán na 11:40 a pan dochtor už tu není a nebude. Náhradní termín za necelé tři týdny. Kurafiks.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » čtv črc 11, 2024 11:36

pavproch píše:(přes den) analgetika už žrát nemusím, jen na noc.
Tak snad to s tou bolavou rukou je na dobré cestě, kéžby to byly jen týdny, ne měsíce až roky.

Neska v noci jen jedna pilule (obvykle dvě á 4 hod) a dalo se... žeby první příznak pozitivních zítřků? Esli jo, tak zřejmě už brzo zkusím položit bolavou ruku na řídítka. (Fčíl ale zase už bolí.)
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » ned črc 14, 2024 10:00

Léčba (bolavé ruky) sklerotikem zafungovala - fčera večer sem si zapoměl vzít piluli od bolesti a..... zpoměl sem si až ráno. Fčíl už ale zase bolí.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pon črc 15, 2024 8:10

Tak jo, to co načal sklerotik zdá se funguje i jako záměr - fčera večur sem zase (už vědomě) nevzal a nějak noc přežil.

Neska ráno sem musel být brzo (na šest) fprci ale potom zase byla vycházka (NEzdraví se nešprajcovalo :prayer: ). Mělo péct slunko, ale byla (a je) vysoká oblačnost - proto i relativně příjemné těploty kolem dvaceti.

EDIT v jednu odpo: Od rána kmitám, nemám čas na nic, až fčíl sem se podíval na těploměr - venku už je zase 31, brrrrr.
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví