Klistata

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klistata

Příspěvekod oodoow » úte kvě 28, 2024 9:19

Proto jsem psal že 2 týdny ATB je fakt málo. Ideální jsou 4 týdny a pravděpodobně stačí tři.
Zapouzdření prý probíhá v nějakých časových cyklech a dva týdny je moc krátká, abys vychytal všechny v té nezapouzdřené (vulnerable) fázi. Aspoň tak jsem to od doktorky pochopil a dává mi to smysl.
Pokud ti tam něco zůstane delší dobu, tak se toho potom zbavuje už velmi obtížně.

Jinak ty moje gatě nejsou elasťáky na tělo. Jediný místo, kde mi přijdou užší je kolem lýtek, asi mám moc široká lýtka. Zbytek je v pohodě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » úte kvě 28, 2024 15:10

Etheric píše:Předávám info z Leroy:
Impregnaci Alfa vyrábět nepřestali a nepřestanou (pokud se nezmění legislativa, což se jim prý už dříve stalo). Akorát ho teď nemaj na eshopu, ale na jejich prodejně jo.

Super, dobra zprava. Ja uz mam teda taky objednano 10 ks po 231 Kc, to je dobra cena, lepsi asi moc nebude.

Etheric píše:Ještě jsem jim zdůraznil a vysvětlil, jak je důležitý, aby v přípravku byl permethrin alespoň jedno procento a poprosil je, aby to tak nechali, že máme vyzkoušený, že to opravdu funguje a neradi bysme museli hledat náhradu u jinýho výrobce

:smt023 to jsem jim pred lety taky psal, kdyz snizili v tom originalnim z 1 % na 0.5.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » úte kvě 28, 2024 15:18

karaya1 píše:Jestli to je placebo nebo to doopravdy funguje, to nevím, ale žena po dobrání ATB taky nebyla úplně v pohodě a zlepšilo se to až když začala brát tu štětku. Korelace, kauzalita? Netuším. Ale pro sichr a klid doma to do sebe taky nakapu :wink:

Aha, tohle jsem neznal. Proc ne, jestli to nema nejake skodlive ucinky, tak tim nic nezkazis a muze to pomoct s nasledky. Tyhle mrchy je muzou mit delsi dobu i kdyz je vsechny vyvrazdis. Proto tu leta pisu, ze jedina spolehliva cesta je kliste nemit. Takze permethrin.

BTW, uz ti ten flek zacina mizet?

oodoow píše:Zapouzdření prý probíhá v nějakých časových cyklech a dva týdny je moc krátká, abys vychytal všechny v té nezapouzdřené (vulnerable) fázi. Aspoň tak jsem to od doktorky pochopil a dává mi to smysl.

Jo, delaji spory a maji pomaly cyklus. Zalezi ale na fazi, kdy infekci podchytis. Kdyz mas "stesti" a mas flek a jeste ho mas brzo, tak je slusna sance na uplne vyleceni. Nazory na delku uzivani ATB se lisi i mezi doktory, co se tim primo zabyvaji. Clovek by rekl, ze radej vic, ale ono to taky neni nic zdraveho, takze spis vyhodnotit pripad od pripadu (nejspis podle casu od zakousnuti do zacatku lecby).
mike
Moderátor
Moderátor

Klistata

Příspěvekod Kjuba » úte kvě 28, 2024 16:52

mike píše:Na boreliozu? :shock:

Ano, bohužel v podstatě na borelku. Je to skoro 20 let zpátky.

Ona měla nějaké jiné problémy, které neřešila s tím, že to je dobrý. Pak se začala horšit. Obvoďačka se nějak upnula na řešení toho původního problému a nebyla schopná se toho pustit.... Rozjelo se jí to a nechali to bohužel zajít hodně daleko.... Když se dostala ke správným lidem, už bylo pozdě. Tělo to už nezvládlo a selhaly jí vnitřní orgány... Hodně smutný příběh. A samozřejmě zcela zbytečná smrt.

Samozřejmě nechci nijak strašit. Byl to zcela netypický a ojedinělý případ. Tohle se rozhodně běžně neděje.

Prostě souběh několika nešťastných náhod. Pochybení na obou stranách a takhle blbě to dopadlo...

Já bych to prostě nepodceňoval. Co se týká těch testů, tak je možné si objednat IgM i IgG separátně. Takže je možné klidně nejdříve otestovat jen IgM a pak s časovým odstupem IgG. Tak mi to dává největší smysl. Jen tam člověk musí nadvakrát. Ale to se asi dá přežít.
Kjuba
účastník
účastník

Příspěvekod mike » úte kvě 28, 2024 20:51

Kjuba píše:Prostě souběh několika nešťastných náhod. Pochybení na obou stranách a takhle blbě to dopadlo...

To je smutne...

Kjuba píše: Co se týká těch testů, tak je možné si objednat IgM i IgG separátně. Takže je možné klidně nejdříve otestovat jen IgM a pak s časovým odstupem IgG. Tak mi to dává největší smysl.

Urcite. U boreliozy asi neni takovy casovy rozdil, ale u bartonell jsem mel IgG az pul roku po IgM.

Akorat si matne vybavuju, ze ATB lecba tyhle vysledky ovlivni. Nekde experimentovali s jednorazovou davkou ATB hned po prisati klistete jako profylaxi. Fungovalo to celkem dobre, ale objevily se jim nejake pripady boreliozy bez protilatek, tedy pruser. Ale i tak to neni od veci. Kdyz vyjdou protilatky pozitivni, tak je jasne, ze je nutne dal lecit a jinak holt neni jasne nic, ale to v zasade nikdy :)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod karaya1 » stř kvě 29, 2024 7:44

oodoow píše:Zapouzdření prý probíhá v nějakých časových cyklech a dva týdny je moc krátká, abys vychytal všechny v té nezapouzdřené (vulnerable) fázi.

Jo, tohle zní celkem logicky.

mike píše:BTW, uz ti ten flek zacina mizet?

Jo, už po víkendu byl o dost bledší, teď už bych tu zvětšenou část (oproti první návštěvě u obvoďačky) ani nepoznal. Ale mám trochu porušený barvocit :wink: Nicméně doktor na pohotovosti mi říkal, že pokud flek za dva týdny nezmizí, tak si nechat napsat atb i na třetí týden. Což mi v kombinaci s oodoowem říká, že tři týdny bych to měl beztak brát, flek neflek? Atb jsem začal brát cca dva týdny po klíštěti.

Čili ideálně IgM tak za dva týdny, aby to bylo 4 týdny od infekce a byly protilátky vidět?
karaya1
účastník
účastník

User is Online!

Příspěvekod apuka » stř kvě 29, 2024 8:20

mike píše:Aha, tohle jsem neznal. Proc ne, jestli to nema nejake skodlive ucinky, tak tim nic nezkazis a muze to pomoct s nasledky. Tyhle mrchy je muzou mit delsi dobu i kdyz je vsechny vyvrazdis.
Nejenom Stetka. Pani Podhorna ma celou kuru delanou prave na borelie, viz tady. Upozornuji, neni to jako prvotni volba lecby infekce, ale jako podpora k a po ATB! (Stetka tam neni, protoze tu zacali vyrabet az po vytvoreni teto kury, navic je to spise na "doleceni"). Pripadne mit to (resp. alespon neco z toho) jako "prvni pomoc", muze se hned po odstraneni nasatejsiho klistete, jeste pred objevenim fleku nebo v pripade, ze flek se neukaze, ale clovek se zacina citit "divne".
Taky je mozne jim primo napsat, popsat aktualni stav a problem a podle toho dostanes doporucenou bylinkovou kuru.
(Nechci te firme delat rekalmu, ale me zkusenosti jsou takove, ze v CR delaji nejlepsi tinktury, navic delaji svuj "vyzkum", bylinky si dobre vybiraji, nejenom si nekde nactou, ze "bylinka X zabira na Y", tak udelame vyluh...)

Ty bylinky maji par vyhod - zdaleka nezatezuji organizmus jako ATB, maji sirsi ucinek a jejich ucinek casto dokaze zasahnout i tam, kde ATB ne (toto castecne plati i pro uz chronickou formu borelii). A daji se pouzvat i delsi dobu, napr. prave na pripadne "zapouzdreni" nebo na dlouhodobe docasne inaktivni loziska, "schovane" v mistech, kam ucinek ATB nedosahne a cekajici na svoji prilezitost :twisted:.
Naposledy upravil mike dne stř kvě 29, 2024 13:56, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » stř kvě 29, 2024 14:03

karaya1 píše:Jo, už po víkendu byl o dost bledší, teď už bych tu zvětšenou část (oproti první návštěvě u obvoďačky) ani nepoznal.

To je dobre znameni, ze ATB zabiraji.

karaya1 píše:Což mi v kombinaci s oodoowem říká, že tři týdny bych to měl beztak brát, flek neflek? Atb jsem začal brát cca dva týdny po klíštěti.

Jestli ti ATB nebudou nic nepekneho delat a jestli bys z toho jinak mel spatne pocity, tak pro klid duse... U Zinnatu pisou: Při onemocnění lymeskou boreliózou se doporučuje dávka 500 mg dvakrát denně podávaná po dobu 20 dnů, takze asi jo.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pavproch » čtv čer 6, 2024 14:34

Dám to sem i dyž to není o klíšťatech, teda je, ale enem okrajově: Každá moje vycházka (křatasy) je větší či menší kus skrz vzrostlou/neposekanou louku (= fčíl v červnu metrová trowa), občas poté z nohou sundám (nebo druhý den vyndám už zažrané) nějaké to klíště. Ale.... každý rok touhle dobou mě "postihne" to samé - ihned po vycházce a až do večerní sprchy mám na nohou neustále pocit, že po mně něco leze, ale nic tam nevidno, podrbat se nestačí. Můžou to být nějaké mikrospokpické (doslova, dyž nevidno) hmyzy z té vzrostlé trowy? Fčíl byla odpolední vycházka (i v trowě) a jo, už mě to zase lechtá/svrbí. Ví někdo?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod apuka » čtv čer 6, 2024 15:26

Jsou ruzne druhy tech "lezivych" hmyzaku, nekteri jsou i barvy "telove", nektere se zdaji byt pruhledne - proste nejsou moc videt. Taky mam nekdy na nekterych mistech podobne pocity - i kdyz ja spise na rukou nebo tvari/krku, protoze chodim v dlouhych kalhotech a na turistice i v dlouhem tricku.
Ale taky to mohou byt larvy klistat, ty jsou dost male, 0,5-0,8mm a jsou i svetlejsi. Ty se hledaji taky blbe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod oodoow » čtv čer 6, 2024 16:04

To bude spíš nějaká forma alergie po tom projití se vysokou travou. Nohy pak trochu zčervenají a trvá to do omytí pylu z nohou. Většinou teda nečekám na večerní sprchu ale omyju si nohy v nejbližším potoce. Případně pokud není a mám vodu s sebou, tak si namočím ručník a utřu se s ním.
V první řadě se ale snažím procházení vysokou travou vyhnout.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod pavproch » čtv čer 6, 2024 16:18

Já se té trowě nevyhnu, není kudy jinudy. A dík za tip, pyl by to mohl být, alergie ne (nečervenají mi nohy).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod apuka » pát čer 7, 2024 10:03

@PP: pri lepsi "viditelnosti" zkus obcas koukat tesne nad tu travu. Mne se nekdy stava, dokonce i kdyz jen prejdu kolem a napr. stoupnu na vetvicku, ktera pohne "vevnitr mirne vlhkou" travou (bo nerad pres vyssi travu chodim), tak se z ni "zvedne" takovy jemnejsi (rozumej na tak "husty") mracek malinkatych letajicich potvor, ktere jsou ale videt jen kdyz jde svetlo "ze spravne strany" a i to jen trochu. Jinak vubec ne.
Nekdy na takovy "mracek" narazim kolem kriku nebo kdyz nechaji vyrust travu kolem chodniku a kousek prede mnou pres to prejde pes. Kdyz je vyvyseny kraj chodniku, tak se to objevi i ve vysi tvare a tehdy se mi dostava ta havet do oci, pri nadechu do nosa nebo i do ust. Pricemz, kvuli jejich malickosti je ani neni moc citit, jen takove simrani v nose nebo v krku. No a chvili pozdeji citim na tvari mirne svedeni.
Znovu ale zopakuji - videt jejich "mracek" jenom kdyz dopada svetlo (sviti slunce) ze spravne strany, jinak vubec.

S tim pylem nevim - normalni "nealergicky" clovek by nemel mit z nich problem na pokozce (jo, mechanicke drazdeni sliznic muze vyvolat kasel a kychani, i v ocich to neni prijemne). Jenze Ty mas i zvoji pokozku fungujici ponekud "nenormalne", takze bych se nedivil ani tomu, kdyby na to jemne mechanicke drazdeni reagovala. Ale spise bych ocekaval prave nejake zarudnuti nebo svedeni nez ten pocit, ze po Tobe neco leze.
Kazdopadne to omyti na skodu nebude... (nebo si vezmi sebou par vlhcenych obrousku a muzes si ocisti nohy hned jak vyjdes z (posledni) vysoke travy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mila6032 » ned čer 16, 2024 13:59

mike píše::smt023 to jsem jim pred lety taky psal, kdyz snizili v tom originalnim z 1 % na 0.5.

To mě právě nedávno nas..štvalo. Nicméně všechno zlé je k něčemu dobré a já na základě toho objevil něco, čemu tady nějaká parta nadšenců s eshopem říká US Army repelent, což je repelent, který má normálně svoje NATO číslo a označení NATO insect shield. Sám úplně nejsem moc nadšencem všech těch army věcí, ale tady je zajímavá právě hodnota permetrinu, která je v té ultimátní variantě 2,1 %. K tomu tam je ještě tuším tetrametrin, což vůbec nemám tušení co je, nicméně výsledkem je poměrně slušná hmyzí genocida. Nechci sem dávat přímo odkaz, ale jelikož to nikde moc nemají, tak beztak většina zájemců skončí na tom stejném e-shopu.
mila6032
účastník
účastník

Příspěvekod Etheric » ned čer 16, 2024 14:30

Díky, kouknu na přesný složení, až bude čas
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 17, 2024 4:50

mila6032
ten permetrhtlrinovej od nich mam taky, ale jde to strikat jen mimo telo, je to toxicky pro vodni organismy a kocky, takze je potreba pripadne byt trochu obezretnej treba v tom kdyz by treba kalhoty nekdo chtel preprat v potoce nebo mu doma kocka chodila olizovat boty.

takze treba na komary na nohy na kratasy nebo ruce a krk to pouzit stejne nejde, odvazlivci muzou.
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Etheric » pon čer 17, 2024 5:30

Predator též nejde na kůži. Permethrin není odpuzovač, prostě se na tělo nedává. Já bych na sebe teda na kůži nedal vůbec nic, natož tohle... Praní v potoce bych se nebál. Ona pračka to vypere mnohem líp a čistička to neodfiltruje stejně... Ale ty kočky doma, to bych si dával pozor. Nemám a nebudu mít, smrdí, dělaj bordel, lezou všude, shazují květináče.... Taky stojí peníze a je to další starost navíc.. Ne.
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » pon čer 17, 2024 10:13

Etheric píše:Praní v potoce bych se nebál.
Nejde o to, jestli by ses Ty toho bal ale o to, co to udela v te vode s organizmy, co tam ziji. Mnoho z nich nepotrebuje k problemum velkou koncentraci...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » pon čer 17, 2024 14:12

mila6032 píše:US Army repelent, což je repelent, který má normálně svoje NATO číslo a označení NATO insect shield. Sám úplně nejsem moc nadšencem všech těch army věcí, ale tady je zajímavá právě hodnota permetrinu, která je v té ultimátní variantě 2,1 %.

Diky, dobre vedet. Aktualne mam doma asi 12 baleni Predatoru Alpha po 400 ml, coz by melo vydrzet tak 2 roky, ale je fajn, ze existuje nahrada.

mila6032 píše:K tomu tam je ještě tuším tetrametrin, což vůbec nemám tušení co je, nicméně výsledkem je poměrně slušná hmyzí genocida.

Na Wiki pisou: Tetramethrin se v životním prostředí rychle rozkládá na méně toxické produkty. Tenká vrstva se při expozici slunečnímu světlu rozloží velmi rychle, takze pro nase ucely (kalhoty vystavena slunci) to asi moc vhodne neni, ale permethrin staci sam o sobe.

Etheric píše:Praní v potoce bych se nebál.

A to ja zas jo, zabijacke koncentrace pro vodni zivocichy jsou velmi nizke (nizke desitky mikrogramu na metr krychlovy). Permenthrin nas chrani proti klistatum, a tak je rozumne vzit v uvahu drobna omezeni. Neprat kalhoty v prirode (ne ze bych to nekdy delal) a nenechat o sebe otirat kocky. Mam je rad, ale prave proto je odhanim, nerad bych jim ublizil.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 17, 2024 14:16

netusila sem, ze to neznate ale kdyby nahodou nekdo chtel kupovat

armyrepelent:
Dobrý den,

chtěli bychom vás informovat o jarní slevě -19% která platí do 20.6.2024 u pokladny stačí zadat : sezona2024
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mila6032 » pon čer 17, 2024 14:40

Mike: hm, tak v tom případě to fakt má asi na svědomí všechno ten permethrin. Zajímavý ovšem je, že z mýho pozorování to minimálně na komáry působí i jako odpuzovač. Všude se píše, že permethrin neodpuzuje, ale zabíjí. Každopádně pokud mám hadry nastříkaný touhle věcí, tak na mě prostě komáři nejdou. Častokrát je vidět, že jdou na přistání, pak chvilku popleteně kroužej a následně řaděj zpátečku. Odvážnější jedinci i zkusej párkrát dosednout, ale fakt jen tak nesměle. Dělo se mi to i u původního červeného Predatoru, ale ten obsahoval tuším 25 % deetu, tak jsem to přisuzoval tomu. Tady by nic takového být nemělo a stejně se ta bzučící havěť jde radši přátelit s někým jiným.
Jinak klíšťata to zabíjí asi podobně spolehlivě jako Predator. Prostě nižší jednotky minut. Subjektivně mi přijde, že nastupuje dřív ta fáze, kde klíště přehodnotí svoje plány a začne řešit sebezáchovu před zákusem.
mila6032
účastník
účastník

Příspěvekod mike » pon čer 17, 2024 14:49

Neni v tom jeste neco dalsiho? Permethrin sam o sobe neodpuzuje, ten jen zabiji. U teramethrinu pisou jen insekticid. Kazdopadne je dobre, ze to funguje. Nevsiml sis nahodou, jestli to neodpuzuje i klose? Tech se ted vyrojilo mraky, jen vcera jsem ze sebe shazoval desitky a minimalne 10 vytahoval z vlasu ](*,)

Co jsem pozoroval, tak klistata zasazena permethrinem postupne zpomaluji, zacnou se motat v kruzich a pak chcipnou. Coz prisuzuju nervove paralytickemu pusobeni.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mila6032 » pon čer 17, 2024 15:10

Nic jinýho by tam být nemělo.... nebo jako...oni mají na webu technický list, ale ten je zjevně vztažen k tý základní verzi 0,52 % permetrinu. A to pak kopírujou ke všem ostatním verzím. K tomu je to zjevně překlad pomocí nějakého translatoru, takže bůh ví, co se tam v originále píše. Jinými slovy vlastně složení tý extrémní verze neznám. Ono to je celý takový nadšenecký. Od webu, přes e-shop, způsob platby až po právě tyhle dokumenty. Každopádně v praxi to vlastně funguje velmi dobře a neleze na mě nic. Jakože fakt nic. Ale vážně mi to nedává smysl, protože odpuzovat by to fakt nemělo. Čas od času se k tomu stříknu tím malým stříbrným Predatorem (tuším Maxx), kterej obsahuje Deet a Icaridin, ale popravdě vlastně nevidím rozdíl. A fakt stačí třeba jenom sundat bundu a už po mě jdou. Kloši nevím. Ty mě prostě nemají rádi obecně. Všichni na ně nadavají, ale já jim asi smrdím i normálně a nechávají mě bejt.

Jo jo, je to tak. Klíště se začne motat, pak přichází fáze akrobacie a pak finální skok do hlubin a pápá. A právě ta první fáze podle mě nastupuje rychleji. Ale zase, je to čistě pocitové, neměřil jsem to.
mila6032
účastník
účastník

Příspěvekod mike » pon čer 17, 2024 15:17

S klosema ses stastnej clovek, zavidim. Po mne teda sli nejvic, kdyz jsem mel v krvi bartonelly, to se do mne nekolik zakouslo skoro okamzite. Asi museli citit neco, co je pritahuje a rika, ze maji spravnou obet. Po vyleceni uz jen otravuji, kdyz se sundaji zavcas, tak se nezakousnou.

Mne dava smysl, ze vyssi koncentrace permethrinu zafunguje rychleji.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » pon čer 17, 2024 15:21

mike píše:zabijacke koncentrace pro vodni zivocichy jsou velmi nizke (nizke desitky mikrogramu na metr krychlovy). Permenthrin nas chrani proti klistatum, a tak je rozumne vzit v uvahu drobna omezeni. Neprat kalhoty v prirode (ne ze bych to nekdy delal)
Presne tak.

Ale nejde jenom o nejake prani v potoce. Ono staci nekdy i jen "prebrodit" nejakou mlaku v lese, co se neda obejit. Kdyz se tam pouze lihnou komari, to by problem nebyl, ale kdyz jsou v nem napr. pulce (a spousta dalsich, casto "neviditelnych" tvoru. Podobne i jen chozeni s nastrikanymi kalhotami v desti.
mike píše:S klosema ses stastnej clovek, zavidim. Po mne teda sli nejvic, kdyz jsem mel v krvi bartonelly,
Hele, nemels tehdy nejaky problem s nasazenyma parohama? Kdyz jsou to klosi jeleni.... :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 17, 2024 18:14

podle me pusobi obecne proti hmyzu, ale proti blecham nebo klistatum je efektivnejsi, prave proto, ze i zabiji, ale komari taky muzou z toho neco citit a muze je to odpuzovat, i kdyz ne prvoplanove.

na me klosi skoro nejdou, ale zase nepouzivam zadny sprchovy gely, kremum vonavym se vyhybam, vlasy si vetsinou venku nemeju, to muze pritahovat tenhle hmyz. ale na me nejdou ani klistata. pokud mam nekde klose, tak na rukou nebo v hlave a tam se rozhodne nestrikam permethrinem, mam to vetsinou jen na botach/navlecich na ponozky, na hrane sezony na dlouhych gatich, obcas tim striknu spodek batohu.
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » úte čer 18, 2024 3:25

apuka píše:Podobne i jen chozeni s nastrikanymi kalhotami v desti.

Zas bych to neprehanel. Nebudu vedome zpusobovat problem (prani), ale veci, co nemam pod kontrolou, neresim. Navic je fakt rozdil namocit kalhoty primo do vody, kde neco zije, a neco malo, co stece v desti nekam na louku.

apuka píše:Hele, nemels tehdy nejaky problem s nasazenyma parohama? Kdyz jsou to klosi jeleni.... :wink: :lol:

Nemel, bartonelly z cloveka udelaji v podstate zombii, takze jsou veci, ktere jdou zcela mimo tebe. Treba zensky ;-)

Zcela vazne, bartonelly v krvi ovlivnuji cele telo a tedy nejspis i to, jak je clovek citit. Myslim, ze klose maji "ochocene", aby se mohly sirit, takze napadeny tvor mu voni a okamzite se do nej zakousne a napije se nakazene krve, cimz zajisti dalsi sireni. Nikdy predtim ani potom se mi nestalo, ze by mne kousnul v podstate okamzite. Tady dvakrat a navic pokazde kousek od mista puvodni nakazy.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Etheric » úte čer 18, 2024 4:51

apuka píše:Ono staci nekdy i jen "prebrodit" nejakou mlaku v lese, co se neda obejit.

Impregnace Alfa obsahuje i další věci, který ten permethrin vážou k ošetřený tkanině, takže bych se opravdu nebál.
Kalhoty bych samozřejmě v přírodě nepral - proč taky? Nemusel jsem nikdy, ani když jsem jezdil na několika týdenní ci měsíční akce.
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » ned čer 23, 2024 19:21

Dotáhl jsem si domů kloše. Lítá mi v kuchyni. Podařilo se mi několik přesných úderů utěrkou. To nejde zabít? Lítá pořád, vždy se schová a pak najednou cítím, že po mně leze ale když ho chci chytit, tak uletí. To je snad moje první bližší setkání s klošem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mila6032 » ned čer 23, 2024 20:29

Utěrka je dost oldschool řešení. Doporučuji jít s dobou a pořídit nejlepší vynález od vynalezení spalovacího motoru, kapesního nože a internetu. Elektrická plácačka na hmyz je absolutně must have věc a na ochranu obydlí před létajícími vetřelci mimořádně efektivní. Ta havěť se dá sestřelovat i za letu a netřeba čekat na přistání a pak se k ní pokoutně plížit. Prostě beckhand forehand se stisknutou spouští a stále držet spoušť. Elektrika tam hmyzáka podrží, pak už stačí jen vystrčit celou tu věc z okna, povolit spoušť, mrtvola odpadne a mise je dokonána. Velmi pravděpodobně nejlíp utracených 99 korun v mém životě.
mila6032
účastník
účastník

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví