pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte čer 11, 2024 11:54

Btw, jeden (malý) nečekaný úspěch v gůglení okolo toho herpesu - prý na jeho hojení dobře funguje ActiMaris, taxem ho (zbytek) vyhrabal a namazal ty svrbící puchýře + objednál celou sadu na herpes.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte čer 11, 2024 12:28

Jen jedna poznamka pre Tebe - Actimaris funguje dobre na hojeni (tj. jako prvni pomoc), ale nevyleci samotnou pricinu, vira, takze by se TI mohl zase vratit. A taky by se nemelo prestat hned po odezneni priznaku ale jeste osetrovat trochu dyl.
Pises, zes nikdy nemel herpes - ale pri Tvem veku bych trochu predpokladal, zes plane nestovice jako decko jsi mel (za naseho mladi se toto "resilo" "prirozene ziskanou imunitou prekonanim" ve skolskych nebo uz skolkarskych kolektivech - neockovalo se).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte čer 11, 2024 12:58

pavproch píše:herpes a čím dál tím víc si myslím, že by to mohlo být. Bolestivost (ne moc) taky v té ruce je.

Mno, tak změna, bolest (pálení v hubě, jako že mě fest zase pálí) lze přerazit větší bolestí - celá ta ruka, rameno a okolo něho mi fčíl může upadnout, jak to bolí (Ibolex sem zežral naposled brzo ráno). Zase na noc zobnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Kjuba » úte čer 11, 2024 14:45

pavproch píše:Musím teda to svoje podezření na herpes, řešit nějak inak. Ale jak?


Neměl jsem bohužel čas podívat se sem dříve.

Takže ono Tě to teda začalo bolet. No pak je pásák opět ve hře. A to docela zjevně.

Nechci na Tebe být zlý, ale psal jsi, že jsi si herpes "študil"....

Tak já to napíšu asi takhle. Doporučuju vyhledat si slovní spojení postherpetická neuralgie. A trochu si o tom přečíst. Zrovna Tobě bych ho nepřál. Finta je v tom, že pokud nezačneš s léčbou včas, tak si podstatě zvýšíš šanci na jeho pořízení.

Dál už se zařiď, jak uznáš za vhodné. Nevěřím tomu, že Tvoje obvoďačka je off bez zástupu. Ale i kdyby. Dá se s tím v takové situaci klidně zajet na pohotovost.

A teď kam? No tak je to tak trochu chyták :-). Je to sice onemocnění nervů, ale má to kožní projevy. Takže k urologovi ne :-).

A jen pro pořádek, pro můj vlastní klid:

1. Ty puchýřky a hlavně ten obsah je infekční. Kdo prodělal plané neštovice, tomu to v zásadě nemůže moc ublížit. Kdo ne, tomu rozhodně ano.

2. Kontakt s těhotnými ženami verboten. Přísně.

3. Ty Tvoje aktivity s "rudo před očima" vynechat.

Ale jak jsem psal. Jsi dospělý.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 834
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte čer 11, 2024 16:04

Dík. Moc.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 12, 2024 13:20

Nakonec (malý) úspěch, byl to boj (moje obvoďačka neordinuje, firemní dochtorka má dovolenou) ale nakonec sem se vnutil k "cizímu" obvoďákovi a.... jo, je to herpes a mám Herpesin. Tak snad zafunguje. (A taky mě strašil těma post-herpesovýma bolestma.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mayya » stř čer 12, 2024 13:44

Tak sláva. Zrovna jsem chtěla napsat, že pásový opar není sranda a určitě je potřeba to řešit. Herpesin mám i na běžné opary (dřív jsem na ně dost trpěla) a fakt pomáhá, je to dost silné antivirotikum. Tak at se to brzo lepší, starouši :wink:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2795
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 12, 2024 14:12

Jj, starouš = geront sem, wo tom žádná. Dík.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 12, 2024 16:14

Každá pozitivní myšlenka bude po zásluze potrestána: V noci a celý den v kulenech klid (až tak, že sem si na fčerejší injekce vlastně ani nezpoměl), až sem si to před chvílí uvědomil. A reakce těla? Ano, přesně podle očekávání, fčíl začalo (bez důvodu) "to" kuleno bolet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » stř čer 12, 2024 16:19

Pokud mohu neco jeste "poradit", tak taky poradne sleduj, jak se ucinek leku projevi na Tvem paleni v hube. Jen jestli ten virus herpesu (ne nutne pasovy opar!) nema v tom taky nejake prsty. Bo u Tebe s oslabenou(a kvuli onko i jinak posahanou) imunitou (a kde vsechno funguje jinak) muze mit souvislost vsechno se vsim (a taky nemusi skoro nic s nicim :twisted:)...
V noci a celý den v kulenech klid (až tak, že sem si na fčerejší injekce vlastně ani nezpoměl), až sem si to před chvílí uvědomil. A reakce těla?
Tak vidis - mas lek. Staci podporovat sklerozu, aby sis na negativni veci nevzpomenul - a hned Te prestanou trapit :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 12, 2024 16:22

Jo, to mě neska v noci taky napadlo, souvislost: (nějaký, třeba herpes) virus=pálení v hubě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 13, 2024 9:23

pavproch píše: jo, je to herpes a mám Herpesin. Tak snad zafunguje.

Hmmm, dvojitou dávku Herpesinu tlačím a žádný rychlý pozitivní efekt se nekoná. Naopak neska v noci to tak strašně svědilo a bolelo, že žádné spaní ani pod práškama sa nekonalo. Žeby náběh na obvyklé "u/ve mně je vše naopak" ? A neska při ranní dávce sem měl ešče jednu, matematickou (černou) myšlenku - teho Herpesinu sem dostal enem jednu krabičku (25pilulí) = to mám na tři dny, stihne to zabrat/vyhnat teho vira?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv čer 13, 2024 9:59

No, za jeden den ze by to zabralo citelne na kozni problem, to bych teda necekal...
pavproch píše:to mám na tři dny, stihne to zabrat/vyhnat teho vira?
Nestihne. Vsak pisou i v pribalovem letaku:
Při léčbě pásového oparu se podává 800 mg přípravku HERPESIN pětkrát denně ve čtyřhodinových intervalech s vynecháním jedné noční dávky po dobu sedmi dní.
Takze bych hned zavolal "dochtorovi", ze mas jenom jedno baleni a uz je skoro pryc. Mel by Ti predepsat druhe - na to nemusis do ordinace, udela to na dalku na obcanku a Ty to hned muzes nekde vybrat.

Jen si davej pozor, kdyz to uzivas, nemel bys ty postizena mista vystavit slunci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 13, 2024 13:28

Dík, příbalový leták sem nečet. Už sem tam volal, nedovolal, písnuto a dyžtak tam zítra zajdu/zavolám.

pavproch píše: Žeby náběh na obvyklé "u/ve mně je vše naopak" ?

... a další příznak tím směrem: Herpesin tlačím druhý den a .... do neška byl jenom jeden flek/puchýře na ruce ca 3*5cm na tricepsu, neska v noci ale začaly naskakovat puchýře na celé ruce od zápěstí až po rameno + záda + hruď (okolo té postižené pravé ruky). Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv čer 13, 2024 13:43

Hm....
tady píše:...předepsat antivirotikum. Tato léčba se ostatně nasazuje v každém případě, a čím dříve se s ní začne, tím lépe. Má totiž smysl pouze v počátcích onemocnění, když je ještě tzv. virémie, tedy když je ještě v krvi hodně virů. V momentě, kdy se puchýřky objeví, tato forma léčby už nepomůže.
Neber to doslovne, je to myslene asi spise, ze stejne se musi puchyrky "dozrat" a mizet "prirozene", s virem se Herpesin bude snazit "zatocit"...

Mozna bys mel k tomu zvenci pouzit taky ten Actimaris (lepsi i trochu kolem, kde jeste nic nemas), nechat jej tam uschnout. Nezarucim, ze pomuze proti svedeni, ale snad ano. Jo, nezapomen na ty vytaminy (viz i v clanku) a na to, ze to nemas uvyvat vodou...

Snad se Ti to casem zlepsi...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 13, 2024 13:53

Nepomůže, už to matlám. Svědí to dál.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Kjuba » čtv čer 13, 2024 15:03

pavproch píše:...začaly naskakovat puchýře na celé ruce od zápěstí až po rameno + záda + hruď (okolo té postižené pravé ruky). Chjo no.


Pokud by se Ti to hodně rozjelo a měl jsi to komplet po celé ruce a hrudníku (šíří se to podél nervů), tak bych neváhal a mazal s tím do špitálu. Ono to nakonec může skončit hospitalizací a podáváním antivirotik infúzně. A i tak to může trvat třeba měsíc. Takže pozor na to.

Pokud by se Ti to táhlo směrem do obličeje a hlavně k oku, tak špitál ihned. Předpokládám, že Tě praktik poučil.

A až se to přežene, tak si myslím, že by Tě měl vidět imunolog. Tvůj imunitní systém na tom nejspíš nebude nejlépe.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 834
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 13, 2024 16:13

Jo, myšlenka na špitál a infuze už mě taky (neska v noci) napadla.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv čer 13, 2024 17:21

Ted uz jen aby sis uvedomil, ze Kjuba pod pojmem "spital" nejspise myslel klidne i pohotovost, hlavne od patku odpoledne do pondeli rana... Alespon si myslim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát čer 14, 2024 10:10

Tak, mírný posun: Bylsem u teho "cizího" dochtora znova, mám další Herpesin + něco silnějšího od bolesti než můj Ibolex. A hlavně mám poukaz na vyšetření na infekčním (= VS nebo FM, musím se rozmyslet), dyž sa to přes víkend zase zhorší, prý to ešče (fčíl) na hospitalizaci není - mám ale puchýře na mnohem větší oblasti než dříff, svrbí to jak šlak a bolí (už i záda a hruď - směrem k hlavě to ale prozatím neleze). Nezbývá mi než věřit, že....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned čer 16, 2024 13:47

Hmmm, to sem zvjedaff, co to je.... esli jen ve mně vítězí nechuť ke špitálu nebo opatrný optimismus: Ta pravá ruka (postižená tím herpesem) pořád bolí a svědí/pálí fest, ale mám (snad) pocit, že se už nové zarudliny/puchýře neobjevují. Žeby ten Herpesin zabral? Nebo jen je přání otcem myšlenky?

Zítra ráno má být křasně, to sem zvjedaff, esli bude vycházka (a pokud bude, co na ni bude říkat tělo zparchantělé vícedenním nicneděláním, hlavně "to" kuleno po hyaluronu).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon čer 17, 2024 8:33

Vycházka byla, kuleno ok. Hurá!
A dokonce to i v noci svrbělo krapet míň, žeby?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon čer 17, 2024 14:12

pavproch píše:to sem zvjedaff, esli bude vycházka (a pokud bude, co na ni bude říkat tělo zparchantělé vícedenním nicneděláním, hlavně "to" kuleno po hyaluronu)
Pozde ale prece - v tomto pripade (kdyz Te trapi ten pasovy opar, vcetne citelnych ucinku i mimo svedeni) bych se mnohem vice zameroval na to, jak reaguje muj organizmus nez na koleno... Ono totiz zatezit organizmus "normalne bezne zvladnutelnou zatezi" v case virove (nebo i bakterialni) infekce fakt neni moc dobry napad. On je totiz oslabeny a ta "bezna" zatez jej muze oslabit docela hodne, kdyz si nedas pozor. Vysledkem muze byt i to, ze nebude mit silu bojovat s nakazou...

V pripade Tveho i jinak oslabeneho organizmu je to jeste vetsi otazka, co to udela.

Ale snad uz se "Tvuj" virus zacina klidit...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon čer 17, 2024 15:27

Tak další (očekávaná) prohra: Neska sem byl na půlroční kuntrole u gastro-dochtora, zase sem mu bečel že se s tím pálením v hubě + každý večer "blbě" nedá žít - a opět sem slyšel: "Já už nemám, co Vám nabídnout.". Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte čer 18, 2024 9:18

Neska zase překrásná (sic až trochu moc těplo) vycházka do prce, "to" kuleno po tem hyaluronu už zase funguje (téměř) bez protestů, hurá.

Moje obvoďačka už zase ordinuje, neska po obědě ji du ukázat ten herpes a domluvit se, esli ešče pokračovat s tím 2x Herpesinem (doposud 6 dní a už mi zase došel), v návodu píšou 7 (až 10) dní, tak bych to chtěl ešče polykat. Nejstarší puchýře už splaskly a začínají se loupat, furt to ale ešče chvílema svrbí k zbláznění, snad se to už ale opravdu dál nešíří. Je to opavdu "zánět" (virový) nervů, chvílema mám pocit že mi celé rameno/ruka upadnou, jak to bolí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte čer 18, 2024 12:29

Tak jo, moje obvoďačka to zhlídla a vůbec se jí to nelíbilo = dostal sem jiná/silnější antivirotika (Zirvin) na dalších 7 dní (ale o hospitalizaci nemluvila). To sem zvjedaff na další vývoj, to bude ešče běh na dlouhou štreku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte čer 18, 2024 13:10

Jo, zdá se, že v záplavě proher a ztrát jedno (malinké a nečekané) vítězství: Ráno snídám (neochucené) kašičky, už se mi to neochucení zajídalo, taxem zkusil (hořké) kakao a dobrý. A neska sem (v očekávání "blbě") zkusil i sladké kakao (Granko) a .... taky dobrý, neudělalo se mi po (sladkém) blbě, což se mi doposud stávalo pravidelně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte čer 18, 2024 13:28

pavproch píše:Je to opavdu "zánět" (virový) nervů, chvílema mám pocit že mi celé rameno/ruka upadnou, jak to bolí.
pavproch píše:to bude ešče běh na dlouhou štreku.
Jo, pri trose "stesti" to muze byt dost neprijemne jeste docela dlouho po vymizeni puchyrku....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř čer 19, 2024 9:32

pavproch fčera píše:"to" kuleno po tem hyaluronu už zase funguje (téměř) bez protestů, hurá.

Ne, opravdu nemůžu ani pomyslet natož naspat = už zase bolí. Chjo no. I tak ale byla neska vycházka v hicu fest.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv čer 20, 2024 11:59

Herpes na ruce i na zádech/hrudi se vyvíjí, puchýřky už mizí a nahražujou je krvavé strupy (čekávatelný vývoj). Bohužel ale zase jedno "ale" - podle webu by spolu s puchýřkama mělo zmizet i svrbení/pálení, u mně ne. Kura, já sa z teho zyevim, jak to svrbí. Jo, a nové puchýřky už nenaskakujou, hurá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví