OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod mike » stř dub 17, 2024 17:52

Ale na to uz navyk ma :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Etheric » stř dub 17, 2024 17:57

Nemá návyk na kouření. Má návyk vyhledat nějakou látku v nějakém rozpoložení. Typický vzorec, znám velice dobře. Tou látkou může být cokoliv, co uleví. Když má nervy ale nechce kouřit, dá si Rivotril. Když to nebude denně či téměř denně, není to problém
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8114
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 17, 2024 18:37

akorat ze vodni dymka neni na predpis:D
a na doktora se ceka aktualne 7 mesicu... takze mam termin v srpnu... :D prvni volny termin na letosni rok.

mike
jj, sice ten navyk mam ale ne na koureni ale jako na prostredek prvni pomoci :D v podstate ji vubec nepotrebuju, kdyz mi je dobre, kdyz sem loni byla 6 mesicu na UP, tak sem byla mnohem vic v pohode, zabiji me nutnost nekolikahodinove denni interakce s lidma :D

ale beru si aspon jako zajimavej bod pridat na vitaminu C. A u toho zapit vecerni davku BCAA. Normalne to vubec nejim, ale premyslim, jestli i na ty vandry to neporidit.

Poslednich 6 tydnu sem fakt bastila poctive kazdej den a jestli to urychlilo regeneraci, tak jen dobre. O dovolene si chci zkusit dat 20km, ale skoda, ze v jiznich cechach samy rovinky, to bych si i troufla na trochu prevyseni :D akorat tam zas siroko daleko zadny neni :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9409
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 17, 2024 20:45

irem píše:@Dromedaro Asi sam vis a nema smysl Ti psat, ze pro svou kondici a zdravi bys toho dost udelal, kdybys prestal kourit ;)

Už o tom nějakou dobu přemýšlím, že s tím seknu. Cítím, že už kouřím moc a nedělá mi to dobře. Ale já jsem vášnivý kuřák, mě to baví. Já si balím kvalitní jihoamerický tabák bez příměsí do dutinek s dvojitým dlouhým filtrem. Ty kupované cigarety už mi moc nechutnají, ale mám vždy pár krabiček, kdybych zrovna neměl nabaleno. Ale teď není vhodný čas na řešení kouření, tak to zatím jen omezuju. Teda snažím se... Mně by hráblo, kdybych třeba zítra přestal kouřit. Ntz by pak proti mě byl flegmatik, kterého nic nerozhodí.

Ale já si nemyslím, že bych měl nějaký problém s fyzičkou. Naopak si myslím, že oproti jiným ji mám dobrou vzhledem k mé vášni k cigaretám. Do kopce dojíždím a předjíždím lidi v mém věku, kteří jedou na gravelech a elektokolech a jedu svým tempem, ne že bych se je snažil předjet a pak odpadl :-)


irem píše:Pokud se bezne pri jizde na kole dostavas do stavu slabosti a treses se, nijak si tim neprospivas. Ani nasledne regeneraci. Mohl by ses zkusit zamerit na udrzeni vyvazenejsi hladiny energie a neco drobneho snist / vypit driv, nez se zacnes trast.

No běžně se nedostávám. Už jsem si to vysledoval, takže cca v polovině (20-25km)si dám tu svačinu aby k tomu nedošlo .Akorát teď v neděli jsem jel odpoledne na kole na návštěvu 35km a měl jsem akorát malou snídani a cca ve 30km to na mě přišlo. Tak naštěstí tam byla benzínka, tak jsem si koupil tatranku a třetinku coly a už to bylo dobrý, že jsem v klidu dojel a nemusel hned po příjezdu bušit na dveře a žádat hned o jídlo a cukr :-)

Etheric píše:funguje i pořádně se s někým obejmout, ale neni s kým, tak holt ten Diazepam, no.

:lol: :D (Promiň, nemyslím to zle, ale zní to jak z nějaké tragikomedie, proto ten smajlík.)
To by mě musela obejmout gorila a rozdrtit, pak už bych diazepam/cigaretu taky nepotřeboval. Jinak si nedovedu představit, na jakým principu by to u mě fungovalo.

Etheric píše: Mám v záznamech závislosti z dřívější doby a i přesto tohle dostávám k dlouhodobýmu občasnýmu užívání.

Jestli už máš za sebou nějaké závislosti a psychiatr ti píše diazepam, tak to nebude moc rozumný psychiatr...
Nedávno jsem viděl rozhovor s Pergnerkou a ta si už nemůže do konce života vzít ani prášek proti bolesti. Ta taky dopadla...

Etheric píše:Nemá návyk na kouření. Má návyk vyhledat nějakou látku v nějakém rozpoložení. Typický vzorec, znám velice dobře. Tou látkou může být cokoliv, co uleví. Když má nervy ale nechce kouřit, dá si Rivotril. Když to nebude denně či téměř denně, není to problém

Pro mě cigareta není nějaká úleva od stresu. Mě to baví a chutná.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4397
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod mike » stř dub 17, 2024 23:48

Dromedaro píše:Pro mě cigareta není nějaká úleva od stresu. Mě to baví a chutná.

Znal jsem jednoho, co rikal, ze mu zachutnala uz prvni cigareta nekdy v (pre)puberte a od te doby kourit neprestal. Okolo 40 kouril dve krabicky denne. Umrel v 45 na infarkt a to byl jinak stihly a docela sportovni. Na kole jezdil hodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 18, 2024 3:44

Jo, no. To je právě to, proč to řeším, že bych měl přestat.

Mě před pár lety překvapil kamarád, který také od puberty dost kouřil a ze dne na den s tím sekl, protože už kouřil dvě až tři krabičky denně a už to na svém zdraví pozoroval.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4397
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod mike » čtv dub 18, 2024 3:50

Za mne je tohle jedine, co funguje. Proste se rozhodnout a udelat to. Ja jsem nastesti zadny takovy ohavny zlozvyk nemel, ale udelal jsem to opacne. Jednoho dne jsem se rozhodl, ze budu denne po probuzeni cvicit. Zacal jsem a neprestal uz skoro 20 let. To same s dennim chozenim, to je nejakych 7 let. To cviceni bylo zpocatky docela narocne, prvni mesic jsem z toho mel migreny s aurou a pak telo pochopilo, ze toho nenecham a vykaslalo se na to. S kourenim to mozna budes mit o neco delsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 4:43

Mawenzi píše:akorat ze vodni dymka neni na predpis:D
a na doktora se ceka aktualne 7 mesicu...

Tohle ti napíše OL, toho máš, ne? Běžně to píšou.

Dromedaro píše:Jestli už máš za sebou nějaké závislosti a psychiatr ti píše diazepam, tak to nebude moc rozumný psychiatr...

Ale prd... Takže podle tebe mě má nechat trpět, když jediný, co funguje, je Diazepam a podobný? Dostávám ho tolik, aby to vyšlo na jednu dávku týdně do další návštěvy. Právě proto, že mám v záznamech závislosti, ho dostávám takto omezeně. Mám ho v jiný formě, než tablety (ty jsou mi naprd, když fungují až za hodinu), to je balený každá dávka zvlášť, tak se to dobře dělí.

Ad nervy a kouření: není to tak horký. Je to naopak, po několika dnech bez tabáku pocítíš větší klid a menší výkyvy nálad. Taky jsem to doktorce nevěřil, ale měla pravdu.
Přestal jsem ze dne na den, bylo mi 27 a v tý době jsem už víc než půlku života kouřil. Akorát jsem se pár nocí nevyspal a dva týdny jsem nevysral ani bobek a to jsem normálně jedl.... Jinak v pohodě. Zjistil jsem, jak to byl naučenej reflex. Sedím u stolu a najednou sáhnu do prázdná na stůl, tam, kde dřív byly cigára :D anebo jsem se zvedl, pak a uvědomil si, že už nekouřím a na cigáro tak nejdu... Tohle bylo několik týdnů. Jinak v pohodě, neměl jsem potřebu to ničím nahrazovat.

Dromedaro píše:Jinak si nedovedu představit, na jakým principu by to u mě fungovalo.

Tohle ti slovy nedokážu popsat ikdyž vím, jak to funguje. Tedy u autistů. Zbytek populace to nejspíš bude mít jinak
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8114
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 18, 2024 5:03

Dromedaro
on bude rozdil v tom, ze kdyz cigareta/koureni pomaha resit nejaky problem, neni to idealni, ale vetsinou ten problem neni uplne kazdej den nebo nekolikrat denne. Kdyz ale kouris, protoze ti to chutna, je i mnohem horsi to omezit nebo resit.

Znama kourila a pak se rozhodla, ze toho necha... uz to taky dost pozorovaola na sobe a pak par tydnu po zacatku te abstinence napsala, ze to je husty, ze uisetri asi 8000 mesicne, kdyz nekouri... to si clovek spocita, ze kouri 40-50cigaret denne a to je teda mega masakr...

me se celkem podarilo omezit vodni dymku ze 3-4x tydne na cca 1x, hodne tomu asi pomohlo to, ze zacinam chapat ten stav, ve kterym ji vyhledam + 80% uvazek, kterej obecne hodne snizil ty predzachvatovy stavy ze 4-5x mensich tydne na 2-3x mensi tydne.

jinak sem kdysi byla na nejakym mereni spis vaha a zdravotni ukazatele a tam mi na zaklade vysledku doporucila lymfozomalni vitamin C, ze ma pry lepsi vstrebatelnost, je to tak 3 roky, jeste sem si ho nekoupila, ale ste mi to pripomeli:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9409
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 6:30

Btw, v Brně se na psychiatra čeká 7 měsíců? To je teda horší než naše díra. Tady jdeš do měsíce. Ale zas tu nejsou zubaři...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8114
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 18, 2024 11:32

mike píše:Za mne je tohle jedine, co funguje. Proste se rozhodnout a udelat to.

V mém okolí snad všichni přestali tímto způsobem. Vím jen o jednom kamarádovi, co to kdysi řešil návštěvou nějaké poradny a nikotinovými náplastmi. A nekouří dodnes. On už to ale začal řešit někdy v pětadvaceti a nebyl nějaký silný kuřák. A třeba strýc taky dostal infarkt někdy cca v 45letech, ale on to přežil, tak po návratu z nemocnice už se cigarety nedotkl.

Etheric píše: bylo mi 27 a v tý době jsem už víc než půlku života kouřil.

To máme podobný. Já jsem s kouřením začal někdy ve 13. Kupovali jsme si tenkrát většinou ty balené kusovky za 3,50Kč nebo se skládali na krabičku. Tehdy nám to normálně prodali a nebylo nic neobvyklého potkat někde za vesnicí nebo městem děcka v mém věku s cigaretou nebo i krabičákem vína. Samozřejmě asi záleželo v jaké sociální vrstvě se člověk pohyboval. Okolo gymnázii to asi běžně k vidění nebylo, nevím. To si dnes moc nedovedu představit. Stejně tak ty žvýkačky ve tvaru a barvách cigaret, které jsme si kupovali už třeba v deseti letech a hráli jsme si, že kouříme. To už by dnes v obchodě asi taky neprošlo. :)
Paradoxní je, že na prvním stupni ZŠ jsme kreslili v rámci soutěže obrázky proti kouření a můj se umístil na 3.místě :lol:

Etheric píše:Tohle ti napíše OL, toho máš, ne? Běžně to píšou.

Jako diazepamy? Jsem myslel, že to píše psychiatr. To jsem nevěděl, že to může předepsat OL.

Etheric píše:Takže podle tebe mě má nechat trpět

Utrpení tříbí charakter. :twisted:

Tak jestli to máte takhle podchycený tak asi jo no. Obecně se to ale nedoporučuje, protože plno lidí díky tomu spadne z jedné závislosti do jiné. A ti co žádnou neměli, si ji vytvoří, protože to doktoři píší bez rozmyslu a kontroly. Ty léky to je prý horší závislost než pervitin a tak. Jednoho jsem vzdáleně znal, co měl problém s alkoholem, tak se šel léčit a po návratu začal řešit úzkosti, které zapíjel alkoholem. Psychiatr mu psal nějaké diazepamy a pak skončil opět v léčebně jen s jinou závislostí a dnes má závislost na alkoholu i lécích.
Zrovna dnes článek -Neřešený problém. Přes milion Čechů je závislých na legálních lécích

Mawenzi píše:Kdyz ale kouris, protoze ti to chutna, je i mnohem horsi to omezit nebo resit.

Jo, ale nějak se mi mění uvažování. Už to kouření nevnímám jako rozumné a kolikrát si říkám, proč vlastně kouřím, když ani třeba nemám chuť. Já utratím tak cca 4000Kč/měsíc. Ale mě v tomto případě nemotivují peníze jako spíše zdraví a kam to povede, jestli dál budu kouřit cca 20- 30 cigaret denně jako teď. Ještě tak před dvěma roky to bylo "jen" cca 15 denně.

Etheric píše:Btw, v Brně se na psychiatra čeká 7 měsíců? To je teda horší než naše díra. Tady jdeš do měsíce. Ale zas tu nejsou zubaři...

To tak je. Pár dnů zpět o tom byla reportáž ve zprávách na Nově, že lidem čím dál více hrabe a na psychiatra jsou dlouhé čekací doby. Zkoušeli obvolávat doktory a ti jim nabízeli termíny cca v září, což pro lidi s depresemi a sebevražednými sklony může být fatální, protože potřebují okamžitou pomoc.
Naposledy upravil Dromedaro dne čtv dub 18, 2024 11:44, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4397
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 18, 2024 11:39

O tomto jsem ani nevěděl, že existuje. Mazec. To musí být docela psycho...
Vidí lidi jako démony. Vzácná choroba deformuje pohled na tváře ostatních
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4397
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 11:44

Dromedaro píše:Tak jestli to máte takhle podchycený tak asi jo no. Obecně se to ale nedoporučuje, protože plno lidí díky tomu spadne z jedné závislosti do jiné.

On je ten problém, že doktoři to píšou jak lentilky a nepřijde jim divný, když toho chce člověk furt víc a víc. Taky to lidi zneužívají, berou to kdykoliv se cítí jen trochu špatně...
Ono to tu máme s BZD podobně, jako v USA s analgetiky..

My to podchycený máme tak, že to dobře znám a dostávám tolik, aby nebyl rozvoj závislosti možnej. Takhle to budu mít nejspíš do konce života, jestli někdo nevymyslí nějakou léčbu. Zatím žádná není
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8114
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod apuka » čtv dub 18, 2024 14:07

Dromedaro píše:já jsem vášnivý kuřák, mě to baví
Promin, ale toto je typicka rec zavislaka. K tomu ze se Ti zvysuje "spotreba". Tak bych Ti docela silne doporucoval seknout s tim, kym Ti to pujde, resp. kym Te k tomu neprinuti nejaka hodne neprijemny zdravotni problem... A rozhodne ne pres nejake naplasi a pod. berlicky. Prestat a chvili to zkusit vydrzet - jak uz psali, kupodivu docela rychle zjistis, ze nervy budou vyrazne klidnejsi bez tabaku. Taky mohu potvrdit na nekolika byvalych spoluzacich, kteri pry kourili prave proto, ze se potrebovali uklidnit - a az pote zjistili, ze nervozni byli hlavne z toho, ze jeste nebyli kourit. (Ja jsem sice taky v 17,5 prestal kourit, ale na sebe nemohu tvrdit nic, protoze u mne byl duvod koureni nejdrive, ze to bylo mezi deckama "cool" /to se tehdy ale rikalo jinak/ a pozdeji, na gymplu, jak jsme si chodili sedat kazdy den do kavarny bylo lepsi - vlastne i zdravejsi - primo kourit nez nekourit a dychat ten kour kolem, kdyz kourili vsichni ostatni.)

I Mawenzi uz na to ma navyk, i kdyby to bylo, jak pise Etheric - navyk na neco pri "reseni" nejakem stavu. Jenze tam je to vice otazkou toho, co je v dusledku horsi, jestli ten navyk nebo ten stav. Kym se dokaze drzet opravdu jenom pri tom stavu, je to jeste dobre. Teda pokud se ten stav nezacne objevovat stale casteji - a to se muze pri navykove latce (tady cigareta) stat, ze psychika vytvori "umele" ten stav, aby telo dostalo svoji davku. Proto je treba dobre sledovat fungovani.
Dromedaro píše:nebylo nic neobvyklého potkat někde za vesnicí nebo městem děcka v mém věku s cigaretou nebo i krabičákem vína. ... Okolo gymnázii to asi běžně k vidění nebylo, nevím.
Ja zase vim :-). Za meho mladi jsme na gymplu (tehdy byly jenom ctyrlete, tj. decka od 14-15-ti let) sice nechodili kolem gymplu (nebylo si kam sednout) ale do prilehleho parku s cigaretami a ne s krabicakem, protoze to tehdy nebylo, ale s pivem nebo "čučem". To same vidim zde v OV v blizkosti gymplu, ted uz i decka ve veku 11-13 let.
Dromedaro píše:Mazec. To musí být docela psycho
Pro dotycneho nejspise ne.
Jsem sveho casu cetl hezkou povidku (asi ne popis skutecne udalosti, i kdyz z Tveho linkovaneho clanku se zda, ze kdovi...) o cloveku, ktery mel rozenou vadu oci, kvuli cemuz videl cely svet zdeformovany, neco jako kdyby ses koukal pres sklenenou kouli. Jemu to nijak nevadilo, on na to byl zvykly. Az jednou nejaky doktor zjistil, ze se ta vada oci da operacne odstranit, tak chlapka presvedcili, ze operace bude to nejlpesi, co muze v zivote udelat, ze konecne uvidi svet, jaky je. Tak se dal premluvit.
Operace probehla naprosto v poradku a chlap potom zacal videt vse tak, jako my ostatni. Ale nakonec z toho byl neskutecne nestastny, vystresovany, bal se vubec vyjit ven, malem ani doma se nechtel pohnout z postele. Ukazalo se, ze jednoduse si nemuze zvyknmout na ten "divny svet" kolem sebe, ze je vsechno naprosto odlisne od toho, co znal desitky let a v cem se umel bezproblemove a stastne zit.
Mam dojem, ze to skoncilo nakonec dokonce jeho sebevrazdou, jak to nedokazal snest.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16611
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod apuka » čtv dub 18, 2024 14:19

@Dromedaro: Jeste k tomu Tvemu obcasnemu stavu po ukonceni vyletu na kole.

Souhlasim s iren, jak naznacila, ze problemem bude u Tebe nejspise nedostatek energie. Mozna i mineralu.

Ja bych doporucoval si davat pozor na poradnou stravu a piti pred a po vykonu a v prubehu nezanedbavat piti a doplneni sacharidu a mineralu. Proste potrebujes v sobe mit dostatek energie uz pred vykonem a pokud mas vykon takovy, ze TI "sezere" vice nez sis dokazal do sebe dostat, tak musis energii doplnit. Stejne tak vypocene a jinak spotrebovane mineraly.

Ja jsem to na horach, kdyz jsem chodil kazdy den vice dnu (ale s ubytovanim "nekde dole") posledni dobou delal tak, ze jsem si do male flasky nalil cca 3 dc Coca Coly, z ktere jsem si odpil, kdyz jsem citil, ze mi zacina dochazet energie. Samozrejme mimo bezneho piti, ktere byla voda s trochou cise ovocnou stavy (ja jsem si do toho dal i spetku soli). K tomu moje bezna strava v horach - ale tu jsem vetsinou snedl, az jsem skoncil, pres den vetsinou jenom trochu. Na snidani i na veceri jsem se ale nijak neomezoval :-). Jinym, kdo nechce sul ve vode bych k tomu doporucil si nosit i trochu nejakych slanych orisku nebo slunecnicovych seminek - dobre na doplneni sodiku i "tukove" energie.
Jinou moznosti piti je pouzit mineralky misto ciste vody - samozrejme neperlive, "odbublinkovane". Tam jsou i jine mineraly nez sodik.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16611
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 16:06

Chlast a kouření bez pochyby škodí, ale dnešní člověk se zabíjí žrádlem...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8114
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 18, 2024 18:10

Etheric
na svyho cekas tak 7 mesicu a cizi te neveme ani na poradnik za rok... nebo jich musis obvolat kvanta, nebo ne na pojistovnu, pokud mas dost penez si platit litr za sezeni, tak soukromyho sezenej i na driv, ale na driv neznamena vetsinou stejnej mesic

Apuka
jak sem psala, u me je to navyk na reseni dane situace, a celkem si myslim,ze bez te situace na vodnici ani chut nemam. Kdyz jdeme ale do cajovny, tak uz si ji dam, to zas jo, ale myslim, ze se mi prave zlepsuje ta nutnost si jit zakourit, kdyz trochu lip rozumim tem spoustecum, dokazu si to rozumove odvodit a dojet domu.

rozdil je v tom, ze s vodnici to casto pak nevede k zachvatu, spis k tomu pred-stavu, kterej ji casto vyzenu, naopak kdyz to nejak zvladnu jit domu, tak cesta je peklo a zachvat schytam doma... a je fakt super mlatit hlavou do zdi do vycerpani tela i duse... nebo mit neustale rozrezany cely telo... ten nikotin a koureni proste pomaha, nekde sem i psala, ze by asi stacilo i dechovy cviceni, ale na to se nedokazu v tom pred-stavu koncentrovat.


A jinak vic k tematu, pekne sem nakynula, budu si muset zas pekne hlidat, ze dost jim. A samo si vubec nehlidam dostatecny prijem vlakniny. Achjo. 5 tydnu skoro nechozeni tomu moc nepomohlo. Sval uz zacnu rozumne zatezovat, ale potrebovala bych zas mesic nechodit do prace a byt mesic venku :D:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9409
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod lojzmen » čtv dub 18, 2024 18:24

Myslel jsem, že v článku na I Dnes se přehání.
Ale když vás tady čtu . . .
Přes milion Čechů je závislých na legálních lécích
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 19:49

Mawenzi píše:na svyho cekas tak 7 mesicu a cizi te neveme ani na poradnik za rok...

Nj, naši jezdí k vám se zubama, vy můžete sem na psychinu... Nebo v Brně za litr mimo pojišťovnu, což je ještě dost v pohodě.
Moje objednává dle potřeby, někdo chodí 1x za 3 týdny, jinej jednou za 3 měsíce. Když je něco opravdu akutního, můžu dojít klidně zítra. Ale pravda, co jsem se použitelný doktorky nahledal...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8114
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 18, 2024 19:53

no to uz vidim, jak stihnu skoncit v praci v 15h, kdyz dobre, jet 2h do zdaru, pak 3h dom a pak ve 4:30 vstavat do prace... zustanu radsi u tech drog, co nejsou na predpis :D 4 vodnice mesicne jak jedna navsteva psychiatra, ale mam u toho jeste socializaci s kamoskou, zatimco s doktorem se vetsinou socializovat nechci :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9409
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 20:28

Pro tento případ dojíždění k dr platí propustka z práce na celej den. Ale to už si můžeš jít v Brně za litr a máš to skoro nastejno.
S tvými problémy ti psychiatr stejně pomůže maximálně tak, že ti dá nějakej papír, kterej k něčemu potřebuješ. Ještě ti může (ale taky nemusí, dle známostí) zařídit potřebný terapie. Jinak můžeš dostat maximálně diazepam, ale ten ti může napsat i OL. Víc nic. Vlastně jsme tohle téma nedávno s někým řešili a nechápeme, že autismus spadá pod psychiatrii, spíše to technicky vzato patří pod neurologii..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8114
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 18, 2024 21:53

apuka píše: Tak bych Ti docela silne doporucoval seknout s tim, kym Ti to pujde,

Už jsem si dnes zkusil vyjít jen s jednou tabatěrkou (vejde se tam 15ks) na den. Jde to. Tak to zatím pojmu takto.

apuka píše:v prubehu nezanedbavat piti a doplneni sacharidu a mineralu

Já už si na pití beru na kolo tu magnesiu a pak ještě kus sýra (eidam 30), dva rohlíky a kus čokolády. Zkoušel jsem si vzít místo toho tak dvě hrsti vlašských ořechů a půlku čokolády, ale to moc nefunguje.
A taky jsem už zjistil, že bych si měl dát po jízdě na kole něco slaného, že mi to pomáhá.

Na těch horách se mi to stávalo častěji. To je blbý stav. To najednou nemám sílu jít dál (fyzickou ani psychickou), chvěju se a jsem strašně slabý a musím do sebe narvat jídlo.

K té coca cole. Teď na té benzince jsem si koupil klasickou, protože tam neměli tu zero colu, kterou piju. A ta klasická mi vůbec nechutnala, což dávám za vinu glukozovému sirupu namísto cukru, který tam prý dávají na západě a nám tam cpou tu glukozu.

apuka píše:Pro dotycneho nejspise ne.

No ale oni to nemají od narození. Oni se probudí a najednou takhle vidí. Alespoň tak to měl ten chlap v článku, že se mu to stalo až v dospělosti. Bych si myslel, že jsem se zbláznil.

Mawenzi píše:na svyho cekas tak 7 mesicu a cizi te neveme ani na poradnik za rok...

Jestli je to čekání psychiatra sedm měsíců, tak bych to udělal tak, že se objednám klidně k pěti různým psychiatrům, ke každému pak přišel a dál bych chodil k tomu, který by mi seděl nejvíce. Protože se taky může stát, že budeš čekat sedm měsíců, psychiatr bude blbec a pak budeš čekat dalších sedm měsíců na termín u jiného.

S tou vodní dýmkou nějak nerozumím tomu, jak to provádíš? Jako, že ty cítíš, že na tebe jde záchvat, tak když jsi v Brně, tak jdeš na vodní dýmku? To zabere dost času, než dojedeš do čajovny, než ti to připraví. Aspoň, co jsi pamatuji já, když jsem byl před lety v čajovně, že to trvalo než tu dýmku přinesli. A stejně jsem kouřil vodní dýmku a chodil ještě kouřit cigarety, protože to bylo tak slabý, že jsem ani necítil, že kouřím. Nebo to trvá nějak déle ten představ?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4397
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Etheric » pát dub 19, 2024 4:51

Dromedaro píše:Jestli je to čekání psychiatra sedm měsíců, tak bych to udělal tak, že se objednám klidně k pěti různým psychiatrům, ke každému pak přišel a dál bych chodil k tomu, který by mi seděl nejvíce.

Vždycky mě zajímalo, jak by se k tomuto postavila pojišťovna. Nechcete to někdo zkusit v praxi? :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8114
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 19, 2024 5:50

Dromedaro
loni sem obvolala a obepsala asi 15 ruznych psychologu/psychiatru, a 1 mi nabidl termin asi za 8 mesicu, druhy mi napsal, at se za cca 10 mesicu ozvu, ze ted maji uplne plno a 13 me poslalo do...

Ono je to vetsinou tak, ze se mi nakupi veci v praci, v doprave... a pres centrum stejne jezdim domu, takze kdyz vim, ze to na me jde, tak jdu do cajovny, to je technicky po ceste, pak teda ano, 20 minut cekam, ale uz su v prostredi, kde vetsinou neni hluk, je pritmi, je klid, nenastavaji tam necekany situace, jako ze by te nekdo vzal necim tezkym do zad, pres rameno, nemackas se mezi hromadou lidi, neprsi tam, muzes tam sedet, muzes si tam cist... me by casto stacilo si tam jit proste na 30 minut sednout, jenze v podniku nemuzes jen tak sedet bez objednani, a pak jit pryc... v lete se snazim si najit nejaky misto nekde v parku treba, kde nejsou lidi... jenze pak prijde trida ujecenejch deti... prisedne si k tobe nekdo a tak...

me by teda stacilo mit to misto, kde muzu jen byt, je tam relativne klid a ticho, predvidatelny prostredi... a je po ceste. teda tu vodnici bych k tomu asi uplne uz nepotrebovala, ale zas je to ten navyk spojenej s cajovnou. casto zvladnu i jet autobusem domu, ale musi byt takovej cas, ze vim, ze pojede relativne prazdnej a ze je vysoka sance, ze domu dojedu, pokud uz vim jiste, ze domu urcite nedojedu a asi nezvladnu v tom autobuse ani byt, je pro me snazsi hodinu a pul jit do te cajovny... a pak vetsinou su ve stavu, ze to zvladnu. kdyz ve stavu nejsu, volam muzi, a dyz pro me nemuze prijet, tak je to pak masakt a doma je to pak taky masakr.

No a pak taky chodivam do cajoven, kde maji pivo nebo tak kvuli nekterym mym znamym a zas pokud vim, ze tam sou dymky odporny, tak si je proste nedam... akorat teda tam kde maji ty hnusy dymky nemaji ani to pekny, mily a relativne tichy prostredi, ze bych tam sla jen na caj :D


Co znam byvaly kolegy, ze hodne kourili, tak jim dost pomohl prechod na elektronickou cigaretu, nevim jak to funguje, ale zacali pak kourit min a min, asi tim, ze nemusi vysosat celou, ale daji si treba jen 2x... casto lidi kvuli penezum chteji celou stahnout naraz a nemaji si moc jak druhou pulku schovat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9409
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 19, 2024 10:43

Já už do čajoven nechodím, protože buď tam chodí divní lidé běžně nebo na ně mám jen "štěstí", což je pravděpodobnější, protože já jsem něco jako magnet na různý figurky.

Naposledy v Dobré Čajovně se vedle mě po sobě plazili mladý kluk s holkou a v oblečení tam předváděli až různé sexuální pozice, jak do sebe byli zbláznění. Jsem čekal, že se tam vysvlečou a začnou spolu regulérně souložit na veřejnosti. Na druhé straně zase seděla morbidně obézní fúrie, která tam čuměla i se svým morbidně obézním potomkem do tabletu, rvala do sebe vše možné, pokud možno sladké a hádala se s obsluhou, která ale také byla hysterická. A mezitím tam nějaký cizinec, cca 50let, se zamilovaným pohledem puberťáka vnucoval jedné servírce svoje vizitky, aby mu pak zavolala.

V jiné čajovně u Špalíčku si ke mně beze slova zase přisedl nějaký podivný mladík, sedl si přímo naproti mně a upřeně mi hleděl do očí. Jsem jej nejdříve ignoroval a pak jsem se zeptal: "Co se děje a proč na mě tak zírá? " On trochu znejistěl a ptal se, jestli jsem také účastníkem akce " Z očí do očí". Řekl jsem, že ne. To zaslechla obsluha a přišla za ním, že akce Z očí do očí se koná v jiné místnosti. Tak se omluvil a odešel. Jsem se pak ptal obsluhy co to má být a prý nějaká spirituální akce, kde si zcela neznámí lidé navzájem během pití čaje koukají beze slov do očí a vnímají své duše, které se za těmi zornicemi skrývají... Zaplatil jsem a odešel a venku před čajovnou se ke mně přiřítila nějaká bosá ženská ve svatebních šatech, s lodičkama v ruce a jestli nemám stokorunu, kterou bych ji mohl dát, že je nevěsta a o něco se vsadila na té svatbě. Řekl jsem, že ne, tak si vykasala svatební šaty a utíkala prázdnou tichou noční ulicí dál. O kus dál mi zase vstoupil do cesty starší pán, vyvalil na mě oči a vyhrkl, že je psychicky nemocný a jestli bych mu mohl dát peníze. Říkám, že ne. Objel jsem jej na kole a o kus dál mě zastavili měšťáci a dali mi pokutu dvě stovky, protože jsem neměl na kole světlo.

No a v jiné čajovně na Maliňáku, tam když jsem vlezl, tak jsem si myslel, že jsem vlezl do nějakého klubu příznivců Hamásu, jak tam bylo tmavo a samý muslim. Tak jsem se otočil a šel pryč.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4397
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Etheric » pát dub 19, 2024 11:35

Dromedaro píše:prý nějaká spirituální akce, kde si zcela neznámí lidé navzájem během pití čaje koukají beze slov do očí a vnímají své duše, které se za těmi zornicemi skrývají... Zaplatil jsem a odešel a venku před čajovnou se ke mně přiřítila nějaká bosá ženská ve svatebních šatech, s lodičkama v ruce a jestli nemám stokorunu

Taky se tam k vám asi musim jet podívat, nuda v Brně určitě nebude :lol:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8114
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod pavproch » pát dub 19, 2024 11:42

pavproch píše:
Etheric píše:Xanax, Rivotril, Diazepam, Lexaurin

Návykové.

Ešče k temu Rivotrilu (clonazepam) - ten sem chtěl zkoušet (vyplachovat hubu, prý klonazepam pomáhá od pálení v hubě), ale nenašel sem v sobě odvahu - co sem si o tom přečetl, tak dyž už člověk ten Rivotril bere, tak není problém měnit dávky (zvyšovat/snižovat), ale jeho úplné (postupné) vysazování je doprovázeno (prý) nočními děsivými sny a halucinacemi. Takže (já) ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28330
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 19, 2024 12:08

@pp
ty nemas bezne nocni mury? ja je mam skoro furt, pokid si vybavim tak vetsina mejch snu sou nocni mury... ale halucinace bych taky nechtela.

dromedaro
chodim do cajoven 25 let a nemam ani tolik zazitku dohromady:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9409
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod pavproch » pát dub 19, 2024 12:44

Naštěstí ne, odhadem 90% spaní beze snů a těch 10% je většinou "akční", ale ne "přehnaně akční".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28330
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 19, 2024 19:55

pavproch píše:Ešče k temu Rivotrilu (clonazepam) -

Ale tak to asi platí pro nějaké dlouhodobé pravidelné a běžné užívání a ne pro výplach úst, když to pak vyplivneš. Asi nějaké stopové množství se do tebe dostane, ale ne aby jsi pak trpěl nočními děsy. Ale nevím.

Platíčka nebo krabičky rivotrilu vídávám o víkendech ráno na chodníku, když jdu do Kauflandu. Místní fetky a indočeši to tady zobou. Slyšel jsem o učitelovi, který je zobal a vypracoval si takovou toleranci, že jich snědl za den 60 tablet... z léčebny vylezl až někdy po roce, protože jen vysazování těch léků trvalo 3/4 roku, jak mu to museli snižovat pomalu aby neumřel nebo se nezbláznil. A ještě musel nosit plinky, protože z toho neudržel stolici...

Mawenzi píše:ty nemas bezne nocni mury?

Tak ono je normální nemít noční můry. Já měl sen, kdy jsem křičel ze spaní, že mě to samotného vzbudilo, naposledy někdy před třemi roky. Mívám je výjimečně. Naštěstí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4397
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví