pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 27, 2024 11:37

Nebudu to dávat do vlkna o dýchání (i dyž je to z knížky o něm): Prý jediná cesta jak správně žrát vitamíny a minerály je žrát je všechny najednou, ne třeba jen samostatné C apod. Nějak se mi to taky nezdá (ale žeru multikrávu Centrum pro seniory, nežene).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 27, 2024 13:01

Odpovím si sám: Průzkumem CZ webu sem přišel NATO, že výhodou multi je pohodlnost (= vše v jednom) + pravidelnost denní dávky + cenová efektivnost, žádné hodnověrné lékařské (biochemické) stanovisko (podporující to "brát všechno najednou") sem nenašel
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2024 15:35

Spis bych to cekal naopak, ze se nektere slozky muzou prat. Jinak jen to pohodli. To mas z toho, ze ctes prastene knizky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 27, 2024 15:41

Jo, NATO sem neska narazil, že některé vitamíny se navzájem nemají rády. Ta knížka: Už sem tu spal, nevěřím tomu, ale už to dočtu, třeba sem tam ešče něco přastěného dovím. (Stejně nemám fčíl co nového číst, čekám na dalšího Klensyho - 21. qětence.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 27, 2024 17:30

Opakovaně NATO narážím při studiu BMS a všeho okolo: BMS je často doprovázeno ztrátou chuti a nedostatkem slin. A řekl bych, že oboje se u mně (z toho STRAŠNÉHO pálení) u mně už začíná (trošklu, plíživě) objevovat taky. Grrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2024 17:33

Ztrata chuti je bezny dusledek zrani vyluhu z kopyt, tedy Maggi :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř bře 27, 2024 18:23

Se z toho Maggi nepotentuj.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2024 23:08

Potentovany jsi tady akorat ty a nejspis prave z Maggi :twisted: Vubec bych se nedivil, kdybys ty sve problemy mel z nej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod GreyMouse » čtv bře 28, 2024 16:04

pavproch píše:A dál už nevím, co - pls, poraďte mi.

Ne, že bych si myslela, že ti to pomůže... ale když chceš něco zkoušet, tak zkoušel jsi zázvor? Četla jsem teď knížku z Vietnamu a tam když se objevil zdravotní problém, ta šli dát vařit zázvor. Řekla bych, že mně na bolení v krku trochu zabírá (vývar s medem a citrónem nebo syrový rozmixovaný v džusu nebo ovoci, nebo aspoň pár koleček do čaje, když jsem líná). A měl by snad pomáhat i při zažívacích problémech. Ale má i nějaké kontraindikace, tak si to radši nastuduj, kdybys chtěl na sobě v tomto směru dělat nějaké pokusy.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 28, 2024 16:13

Kuju. Zázvor mi vyloženě nechutná, ale pokud nenarazím na nějaké zásadní NE, tak (se zlomím a) vyzkouším. Du to študit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 28, 2024 16:23

Hmm, tak hned první, co na mě vyjelo z gůglu:
Kdo nemůže zázvor?
Zázvor raději ne. Máte častější potíže se zažíváním, jste často nafouklí, nebo vás dokonce trápí zánět v trávicí soustavě? Pak na zázvor zapomeňte, je pro vaše zažívání zbytečně agresivní a jeho negativní účinky by rozhodně přebily pozitiva.25. 9. 2018

Obojí mám furt. Bojim bojim.

EDIT - a druhý gůgl:
Nežádoucí účinky
Nežádoucí účinky se mohou projevit již při běžném dávkování, pokud zázvor užívají citlivější jedinci.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod GreyMouse » čtv bře 28, 2024 16:35

Já jsem si při prvním ochutnání taky řekla, že to není nic pro mě - opičila jsem se po kolegyni, která ho cucala při bolesti v krku. Ale ten vývar se dá udělat libovolně silný a časem jsem si zvykla.

Ale tvoji opatrnost chápu, ono stačí to peklo co máš.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 28, 2024 16:44

Ale i tak kuju za snahu mi pomoct.

Z5 k těm mým trablím: Gabapentin poctivě žeru 3+3+3 pilule a v hubě čímdáltímvětší PEKLO = obávám se, že to fungovat nebude, dám tomu čas ešče přes ty 4 dny doma a pak to postupně stopnu.

To samé D3 - zobu dvojnásobek doporučené dávky a nějak furt nic, chce to ale dát tomu nějaký čas (mám celou pixlu 90 pilulí).

Po neděli bych měl mít ten kapsaicin v pilulích, bojím se ale toho, co NATO řekne moje trápení (očekávám bouři nevole v břuchu).

A dál už nemám v plánu nic, musím něco dalšího vymyslet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv bře 28, 2024 16:55

pavproch píše:To samé D3 - zobu dvojnásobek doporučené dávky a nějak furt nic, chce to ale dát tomu nějaký čas (mám celou pixlu 90 pilulí).

To je kolik? Standardni DDD je zastarala a velmi podcenena. Pri nedostatku se ma brat aspon 1000 - 2000 IU. Sam beru 2000 celou zimu a jak jsem psal, stejne mam nizsi hladinu, nez bych mel mit.

Co od toho cekas? Ze te prestane palit v hube? To nejspis cekas marne. Mela by se pomalu a postupne zvedat hladina v krvi, coz ale trva mesice az roky. A mozna se celkove budes citit o neco lip a nebudes tolik nemocny, ale zmeny budou tak pomale, ze se jich ani nevsimnes. Jinak je samozrejme dobre, ze to beres, asi bys mel furt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv bře 28, 2024 16:58

2x 2500UI
Can vitamin D deficiency cause burning mouth syndrome?
In certain instances, your body can also tell you are deficient in vitamin D through various tell-tale signs. Several studies have pointed out that Vitamin D can lead to burning mouth syndrome.13. 4. 2023
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv bře 28, 2024 17:05

Fajn, to by melo stacit, ale je to fakt na dlouho. Muj znamy ma nejakou poruchu metabolismu a mel hladiny velmi nizke, prislo se na to az po par divnych zlomeninach. Bere myslim 10000 IU nebo vic a hladina stoupa velmi pomalu, trvalo nekolik let, nez se priblizil normalu.

Vyznam slova "can" jiste znas ;-) Dohledej si k tomu jeste cetnost. Kazdopadne tim ale nic nezkazis, naopak. Jen proste necekej jakekoliv vysledky v dohledne dobe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát bře 29, 2024 18:24

Kura, celé odpoledne gůglím (babské rady na zažívání atd.) a nic mi nepadlo do woka (co bych moh ešče vyzkoušet). Už nemůžu, pro nešek to balím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob bře 30, 2024 14:38

pavproch píše:Mám dalšího bubáka v hlavě. To moje NEzdraví mě chce připravit i o tu (poslední) zábavu, co mi zbyla - bajka.

Takže neska byl další test na bajku proti kopci až skoro do padnutí (pak pěšky), moc semito líbilo ale sem zvjedaff, jak tělo bude (zpožděně) reagovat v noci, esli aspoň na chvíli usnu. Kéžby.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob bře 30, 2024 15:09

(Částečně k pousmání, ale myslím to částečně vážně) Narážím NATO opakovaně, jak gůglím okolo BMS:
Syndrom pálení v ústech (BMS) je chronické onemocnění dutiny ústní charakterizované symptomy pálení, které postihuje ženyv perimenopauze a po menopauze.

.... prý quli snížené produkci estrogenu. Jak je ve/u mně (chlap) skoro všechno naopak, tak.... že by to byl ten estrogen? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob bře 30, 2024 15:26

A sakra: Na mnoha místech sem vygůglil, že na pálení v hubě celkem funguje Clonazepam (nejlépe v hubě rozpustných tabletách, ale ty už se nedají koupit), v CZ se klonazepam prodává (na předpis) jako Rivotril (pilule nebo kapky).
Na tohle sem ale fčíl nagůglil:
je to fakt katastrofa.Rivotrl je dobrý sluha,ale zlý pán.Brala jsem 3rivotrily denně a podařilo se mi dostat na dávku pulla ze čtvrtky,během 4měsícu.V noci mám děsivé sny,záškuby,jsem celá spocená.Ve spaní cítím,jak se mé tělo chvěje.přes den mám pocity na zvracení,třepu se,příjde i zimnice,tlak v hlavě tlak v uších,bušení srdce,zvýšený tlak,panika,strach,knedlík v krku,neskutečný třes celého těla a pálení rukou, nic nejde zastavit,musím jet do nemocnice na kapačky a pak se uleví.

... futerý du k obvoďačce žebrat, aby mi ty kapky předepsala, ale nějak semi přestalo chtít to s tím třeba jen vyzkoušet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob bře 30, 2024 17:27

Do říma, naska gůglím samá negativa (na moje záměry, co vyzkoušet) - právě sem našel jednu English vědeckou práci na téma kapsaicin (ten mám objednaný v pilulích) vs. BMS a tam jednoznačně píšou, že kapsaicin (= čert vyhánějící ďábla) musí být aplikován lokálně = v hubě ve formě kapsaicinového gelu/výplachu. Takže tudma (pilule) taky cesta nevede.
Naposledy upravil pavproch dne úte dub 2, 2024 15:36, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » ned bře 31, 2024 4:55

Zkusíš ten gel? Musí to být senzoricky naprosto šílený.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon dub 1, 2024 13:28

Nezkusím, ešče sem nenašel poživatelný gel, všechno to jsou masážní (= zevní) gely.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon dub 1, 2024 13:33

Jo, už je to tady.... sem tu mockrát spal, že to moje STRAŠNÉ pálení v hubě dycky v noci nějak odezní a pak od rána do večera narůstá. Už (poprvé v noci) neodeznělo, neska celou noc PEKLO v hubě (a sucho) = nula spánku, ráno při snídani a na bajku taky. Fčíl jakbysmet. To je STRAŠNÉ.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 2, 2024 10:54

Hurá, ač sem to nečekal, kupodivu to STRAŠNÉ pálení v hubě včera v noci zase (skoro) odeznělo, hurá!
Obvoďačku/Rivotril sem zrušil, nebudu to silně návykové sfinstvo ani zkoušet.

EDIT: A ten gabapentin nezabral, vysazuju ho. A mikemu navzdory sem přesvědčen o tom, že to pálení NENÍ neuropatického původu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 2, 2024 13:25

Tak budu na sobě (svojem pálicím jazyku) zase pokusovat: gůgl mi (už dříve) na pálení v hubě nabídnul supr-extra-speciál tibetské kapky Roni Epam (mj. i ženšen), neska sem si NATO zpoměl a du je objednat. Ženšen sem ešče nezkoušel a prý je to všelék.
Tosem zvjedaf, esli to to moje jazyčisko dá:
Složení: líh jemný (14 %).... Dávkování 3x denně 10 kapek podržet pod jazykem
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 2, 2024 15:38

pavproch píše:Do říma, neska gůglím samá negativa (na moje záměry, co vyzkoušet) - právě sem našel jednu English vědeckou práci na téma kapsaicin (ten mám objednaný v pilulích) vs. BMS a tam jednoznačně píšou, že kapsaicin (= čert vyhánějící ďábla) musí být aplikován lokálně = v hubě ve formě kapsaicinového gelu/výplachu. Takže tudma (pilule) taky cesta nevede.

Tak a vlastně dobře, že sem s tím kapsaicinem to ani nezkoušel:
Capsaicin rinses are suggested to temporarily numb pain
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod irem » úte dub 2, 2024 15:46

pavproch píše: supr-extra-speciál tibetské kapky Roni Epam (mj. i ženšen)


Cetl jsi slozeni? Nevim, kterou verzi tech kapek chces objednat, ale nejbeznejsi univerzalni obsahuji kozlik. Pokud si dobre pamatuju, kvuli obsahu kozliku jsi pred nedavnem neco vyhazoval nebo odprodaval :-k
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte dub 2, 2024 15:49

Ha! Opět sem se na něco dogůgil - kdesyk sem našel, že (v některých případech) na BMS pomohl Turmeric (kurkumin). To musím zkusit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte dub 2, 2024 16:12

:roll: rekni sve drahe, at ti uvari tohle: https://www.amazon.co.uk/Dopiaza-Stew-C ... B003JK464E. Mas tam chilli i kurkumu a garantuju ti, ze pak nebudes vedet, po cem te pali huba i prdel :twisted:

U nas se to da koupit v indickych a pakistanskych kramech a stoji to tak 30 - 35 Kc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví