pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte lis 28, 2023 14:52

Jasně, může to být (časově) posunuté, proto měřím a budu měřit dál. Selen (se zinkem = ten mi v krvi neměřili) objednán.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř lis 29, 2023 14:29

Měřím a nenacházím žádnou závislost pálení vs. pH.

Co sem ale vypozoroval, že (skoro vždy) po jídle je to pH blíž neutrálnu než když sem delší dobu bez jídla.

S tím pálením v hubě je to STRAŠNÉ, s tím se žít nedá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř lis 29, 2023 14:56

pavproch píše:S tím pálením v hubě je to STRAŠNÉ, s tím se žít nedá.

Už jsem ti to psal. Zaleť si třeba do USA na nějakou spešl kliniku. Dovolit si to můžeš a když je tvoje utrpení tak strašný, tak tam val. Tut ti nikdo nepomůže
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8378
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř lis 29, 2023 15:52

Burning mouth syndrome is the medical term for ongoing or recurring burning in the mouth without an obvious cause.
Often the specific cause can'tbe found.
There's no known way to prevent burning mouth syndrome.


Mayo Clinic = myslíš, že by mi pomohli? Nepomohli.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř lis 29, 2023 17:10

pavproch píše:Neska tři a půl hodiny ve sněhu (2-5cm), u nás kolem nuly, na hřebenu tak -2 a ty prsty na nohách (Blizzardy + 2 fusekle) nebyly horší, těplo mi nebylo, ale nemrzly.

pavproch píše:Neska bylo o stupeň/dva chladněji než fčera, byly Cresty bez pws a .... byla mi zase na ruku zima, neska klasicky jen pravá ruka ale do bíla tuha. Chjo no.


Afterthought k nešní ranní vycházce do prce (1,5hod v mínus 6):
Nohy (Blizzady, 2 fusekle) i ruce (Cresta + pws) to daly tak akoráth, dyž sem přicházel do prce už mi začínala být zima tam i tam. Klasicky pravá ruka víc a zajímavé je že i pravá noha (prsty) trpěla víc.

Podle předpopičasí by zítra neměla být větší kosa, doufám. Zato příští týden má být až -15 - to už asi na vycházku (pro mě, zmrzlinu) nebude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř lis 29, 2023 17:11

Tak vítej do klubu. Též jsem hledal pomoc po celém světě a nenašel. Ty ale třeba budeš mít více štěstí, nemáš to tak od narození
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8378
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv lis 30, 2023 12:54

Třetí den po sobě není žádná závislost mezi pH v hubě a pálením v hubě. Měřit budu dál (měrek mám pořád ešče asi 80), ale závislost TAM asi už žádnou nenajdu.

A zase výkřik do tmy:

Fčera ráno kašička (kukuřica), pak vycházka 1,5hod v mrazu do prce, pak Flexain, po něm logr kafe a pak sem se mohl zbláznit, jak to pálelo, oběd (vodovodní poblívka + karbenátek) a byl skoro hodinu (skoro) úplně klid.

Neska ráno kašička (kukuřica), pak vycházka 1,5hod v mrazu do prce, pak Flexain, po něm logr kafe a do oběda sem o tý hubě vlastně nevěděl, oběd (vodovodní poblívka + řízek) a fčíl sa z teho můžu zbláznit.

KURA PROČ SE TO CHOVÁ KAŽDÝ DEN ZA STEJNÝCH PODMÍNEK JINAK?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv lis 30, 2023 14:25

Tak, a už zase fšecko u/ve mně naopak:
apuka píše:Hm, ve Tvem pripade jsi mel okamzote nabehnout na Actimaris. Uz jsem Ti to nekdy psL.

pavproch píše:A já Ti odpovídal, že zbytek ActiMarisu mám fprci a sedím doma, což byl i tenhle případ.

pavproch píše:ta rána na dlani se mi sloupl strup a už to zase bolí jak čert.

Ten Actimaris mi loni dobře pomohl po jednom zranění. Ruka/dlaň zas bolí jak čert (ale nehnije, je to suché), sem si neska fprci zpoměl na ten ActiMaris a kydnul ho na tu díru do ruky = a můžu se pokakat jak to (už asi tři hodiny) pálí a to ten ActiMaris už zaschnul aji sem ho už po zaschnutí umyl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » čtv lis 30, 2023 14:29

Hm, tak to je zajimave... V Actimarisu neni zadna latka, ktera by mela zpusobit paleni v rane.
Jedine, ze by nejake bakterie se na Tebe nasraly, ze je chces zabit, vzit jim zivotni prostor, tak se domluvili, ze budou kolektivne kousat Tve nervove ukonceni :-).

(Na druhe strane lidova moudrost pravi, ze kdyz rana po necem pali, to znamena, ze se hoji :wink:.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv lis 30, 2023 15:07

Taxem vymyslel co vyzkouším (postupně - nemíchat) na to svoje pálení v hubě: Prozkoumal sem nabídku bio bylinkových čajíčků a vybral jich několik, u kterých bylo naspáno "zklidňující" a koupil je. Vezmu dycky jeden druh, uvařím silný odvar, vychladím a budu kloktat (ne polykat). Pokus omyl. Třeba se něco ujme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv lis 30, 2023 18:30

pavproch píše:Tak, a už zase fšecko u/ve mně naopak:
apuka píše:Hm, ve Tvem pripade jsi mel okamzote nabehnout na Actimaris. Uz jsem Ti to nekdy psL.

pavproch píše:A já Ti odpovídal, že zbytek ActiMarisu mám fprci a sedím doma, což byl i tenhle případ.

pavproch píše:ta rána na dlani se mi sloupl strup a už to zase bolí jak čert.

Ten Actimaris mi loni dobře pomohl po jednom zranění. Ruka/dlaň zas bolí jak čert (ale nehnije, je to suché), sem si neska fprci zpoměl na ten ActiMaris a kydnul ho na tu díru do ruky = a můžu se pokakat jak to (už asi tři hodiny) pálí a to ten ActiMaris už zaschnul aji sem ho už po zaschnutí umyl.

Pokračování: Zítra, až budu fprci ten zbytek ActiMarisu vyhodím, fčíl mi f té ráně na dlani tak šíleně cuká a bolí jak ešče nikdy. Indoor bajk o víkendu je v silném ohrožení + to zas bude noc. Ibolex nezabral.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát pro 1, 2023 15:27

V dlani furt cuká a bolí, za chvíli doma vyzkouším ruce na řídítkách, ale bojím se, že eeee = zítra (spíš) bude vycházka v hlubokém sněhu (slibujou, to sem zvjedaff).

Neska mi měření pH udělalo čáru přes rozpočet (doposud sem vždy naměřil ráno 5,5, po jídle 6,4 , někdy i skoro 7, odpoledne zase 5,5) neska od rána až do fčíl (kafe, oběda atak) pořád 6,2 beze změny. A v hubě jak v polepšovně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát pro 1, 2023 16:19

Jo, je to na pikaču, ta dlaň na řídítkách bolí jak šlak. Grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob pro 2, 2023 17:39

Tak rána na dlani vs. řídítka bajku má další vývoj (nežebychtonečekal): Sem neska vlez na bajka a první půlhodinu bolela/prudila, paxe to nějak uklidnilo (sem to přestal vnímat, asi). Po bajku relativně fklidu, ale fčíl nejen ta rána ale celé zápěstí bolí jak šlak (už asi odezněl účinek té kortikoidní injekce do něj před ca 6 nedělama). Grrr. Starý opotřebený člověk je opravdu trest.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned pro 3, 2023 15:32

A tentokráte neočekávaný vývoj: Neska sem si na tu ránu na dlani zpoměl až po bajku = dala skoro úplně pokoj, nebolela a nebolí (moc) ani fčíl. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon pro 4, 2023 14:26

pavproch píše:Třetí den po sobě není žádná závislost mezi pH v hubě a pálením v hubě. Měřit budu dál (měrek mám pořád ešče asi 80), ale závislost TAM asi už žádnou nenajdu.

Nenašel, v měření pH v hbě (prozatím) pokračovat nebudu = měrky pošetřím, až se něco někam pohne.
První selen polknut, uvidím, esli to bude mít nějaký vliv.

Rána na dlani se sloupla (trošku sem ji pomoh, no) a už skoro neprudí, hurá!

"To" kuleno (se jako vždycky, dyž to klouže) zase ozvalo, chjo no, bolí dost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon pro 4, 2023 15:22

pavproch píše:A tentokráte neočekávaný vývoj: Neska sem si na tu ránu na dlani zpoměl až po bajku = dala skoro úplně pokoj, nebolela a nebolí (moc) ani fčíl. Hezky!
Zeby Ti ten Actimaris nastartoval hojivy proces :wink:? (a chudaka jsi za to odmenou vyhodil :-))
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon pro 4, 2023 16:55

pavproch píše: příjemná zimní procházka do prce (trasa po proplužených cestách)

Geront. A má to progresivní průběh. Neska sem celý den přemýšlel, kudma/jak pudu po těch proplužených cestách z5 z prce dom, až sem to vymyslel (a byl NATO pyšný, že sem to vymyslel). Trasu sem prošel a až přitom mi došlo, že sem tak chodil už loni v zimě, dyž bylo víc sněhu. Geront SKLEROTIK.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon pro 4, 2023 17:07

A ešče jedna věc: Už sem tu spal, že mi kdosyk poradil, že to pálení v hubě může být aftermath po (nevědomě) prodělaném Covidu, zítra du za svou obvoďačkou a mám na ni nachystanou otázku (sem to neska študoval), esli naše místní laboratoř na půlklinice umí udělat KOMPLETNÍ test na protilátky po Covidu (IgA, IgB, IgG) nebo budu muset jet do Ovy (kde to za peníze = to není podstatné) umějí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 13:05

pavproch píše:S tím pálením v hubě je to STRAŠNÉ, s tím se žít nedá.

pavproch píše:První selen polknut, uvidím, esli to bude mít nějaký vliv.

Tak zřejmě (chybějící) selen to taky nebude, polykám ho, ale v hubě mě pálí furt stejně STRAŠNĚ. Ale budu ho ještě pár dní/týdnů žrát, co kdyby....
Neska mi příšly ty bylinkové čajíčky, du vyluhovat první z nich a budu s tím výluhem vyplachovat hubu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte pro 5, 2023 14:51

Kurna, s Tebou je to fakt zabavne... :twisted: Neco vymyslis, ze by snad mohlo pomoci, uzijes to 2-3-krat (nekdy jen jednou) a hned vyhlasis, ze to nepomaha a prestanes pouzivat.... Nebo po prvnim pouziti je Ti hur (kdovi kvuli cemu), tak uz si to nevezmes.

Uz Ti nekdo rikal, ze nektere veci se musi uzivat dlouhodobe aby se zacaly projevovat a aby se dal udelat nejaky usudek? (Ted to nepisu konkretne o nicem, hlavne ne o selenu.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 15:18

Když nic nepomůže a je to, fakt strašný, dá se něco dělat s chuťovými buňkami. Všechno pro tebe bude mdlý, stejný chuti, ale to pálení by, mělo zmizet taky.

apuka píše: Uz Ti nekdo rikal, ze nektere veci se musi uzivat dlouhodobe aby se zacaly projevovat a aby se dal udelat nejaky usudek?

Já. A že to vyžaduje i měsíce, než se v těle projeví změna...
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8378
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 16:27

pavproch píše:...selen ..... Ale budu ho ještě pár dní/týdnů žrát, co kdyby....

@apuka: tohle si přehlédnul, jinak bys nenaspal cos naspal.

@eth: Můžeš prosím, se rozepsat, co a jak udělat s těma chuťovýma buňkama?

U obvoďačky sem (zase, už potřetí) nepochodil. Chjo no.

Neska ale aspoň jedno pozitivum: Poklud semi podaří NATO přijít proč ta huba tak pálí a odstranit to, tak už vím co udělám pak (= čím se odměním).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 16:35

@pp: SZ. Z důvodu obsahu.
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8378
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 16:41

Kuju, SZ přečtena, du to študovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 16:57

No i vzhledem k tomu obsahu o tom zjistíš z veřejných zdrojů víceméně prd. Ale je to možnost. Krajní, když už to fakt jinak nejde, nicméně možnost to je. Taková poslední varianta před tím, než si vystřelíš mozek..
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8378
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 16:58

Etheric píše: Taková poslední varianta před tím, než si vystřelíš mozek..

Nejsem od takového krajního řešení daleko, je to opravdu STRAŠNÉ.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 17:02

pavproch píše:A ešče jedna věc: Už sem tu spal, že mi kdosyk poradil, že to pálení v hubě může být aftermath po (nevědomě) prodělaném Covidu, zítra du za svou obvoďačkou a mám na ni nachystanou otázku (sem to neska študoval), esli naše místní laboratoř na půlklinice umí udělat KOMPLETNÍ test na protilátky po Covidu (IgA, IgB, IgG) nebo budu muset jet do Ovy (kde to za peníze = to není podstatné) umějí.

tak a sem (myšlenkově) zase tam kde sem byl.... podle obvoďačky naše laboratoř NĚJAKÉ testy na protilátky Covidu dělá, ale nevěděla jaké (dyž už sem byl na půlklinice, taxem tam zašel - zavřeno, zhašeno, dozvěděl sem se prd).

Otázka: Esli sa rozhodnu to "naslepo" některé ráno zkusit tam zajít odevzdat krev (za peníze, ten rozbor sa platí, nevadí), neví někdo, esli na lačno nebo sa můžu nasnídat?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 17:11

Taxem to (kupodivu) našel - na půlklinice dělají rozbor jen na IgG, o IgA resp IgB ani slovo. IgG je ale (zřejmě) rozhodující v odpovědi na otázku (nevědomě) prodělal/neprodělal. Asi to risknu a zajdu tam odevzdat krev (nechce semi yezdit až do Ovy).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 17:15

pavproch píše:Neska mi příšly ty bylinkové čajíčky, du vyluhovat první z nich a budu s tím výluhem vyplachovat hubu.

Smíšené pocity z výplachu šalvějí: Bezprostředně potom, co sem to asi 10minut převaloval v hubě mě ta držka začala pálet ešče víc, ale fčíl s odstupem 2 hodin a jednoho jídla je to krapet lepčí. To stojí ešče i za další pokusy (maňána).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví