Lékárnička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » stř kvě 31, 2023 12:50

Jih Bulharska nemusi byt velky problem. Na to uklidneni si davej, jak jsem psal, olivy. Ale znovu zopakuji - neni to proti prujmu, opravdu jen na uklidneni. Taky to neni zazracny vselek, jen pomucka, ktera by v tech oblastech mela byt k dispozici. No a taky si myslim, ze tam budes mit k dispozici nejaky vnitrni vysoceprocentni dezinfekcni prostredek, alespon Rakiju - coz taky pomaha. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » stř kvě 31, 2023 15:53

ret255 píše:Ten endiaron som moc nenasiel, naslo mi nieco ako enditril, to moze byt to iste? Plus nie je to v podstate to iste ako smecta?

Ne a ne. Precti si pribalove letaky, mechanismus ucinku je pokazde jiny. Endiaron je strevni desinfekce, Enditril zrejme jen potlacuje priznaky a Smecta na sebe umi navazat skodlive latky vcetne toxinu produkovanych bakteriema.

ret255 píše:Myslel som ak by boli nejaké nevolnosti po konzumacii jedál, mozno nejaky crevny kolotc.

Nebylo by lepsi jist tak, aby ti blbe nebylo? Na zaludek muze trochu pomoct jen Smecta, ale nespolehal bych na to. Jinak furt zalezi na pricine a podle toho se leci. Obvykle dietou tj. suche rohliky a caj. Jestli mas zaludek precitlively a byva ti blbe, tak zajdi k doktorovi. Jestli jenom blbe jis, tak jez lip ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lékárnička

Příspěvekod ret255 » stř kvě 31, 2023 20:44

Doktor by mi este nieco nasiel a potom co?

Alkohol mi posledne tiez nerobi dobre, ale prilezitostna sklenicka ma hadam nezabije.
Tak zatial zostavam pri tej smekte.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv čer 1, 2023 0:28

Potom by se to treba dalo vylecit. Kdyz to nechas byt, tak se to postupne muze zhorsovat a nakonec dopadnes jako pp :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lékárnička

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 1, 2023 16:34

Občas používám na vnitřní dezinfekci na čundrech jablečný ocet, který není tak kyselý a má být zdravější. Mám malou lahvičku, podle oka a chuti to ráno nakapu do vody (od malé lžičky až po velkou) a na lačno vypiju.

Někde jsem četl, že pomáhá proti pocitu žízně a zároveň dodává nějaké ionty tělu. Tak jsem si jej nakapal i do flašky s vodou, ale moc mi to nefungovalo proti žízni. Jiskra naděje, že nebudu muset tahat tolik vody v batohu, zhasla.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví