Záda

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod tulak » úte dub 17, 2007 15:04

jeden kamarád se kterým jsem lezl a kterému nesahám svými výkony ani po kotníky, měl tréninkovou stěnu doma ve sklepě a "přepavoučit" ji, dalo hodně dřiny .... jinak nic proti tréninku na papundeklu a boulderu. jen opravdové horolezectví (den, nebo několik dní ve "ščáně") je o něčem jiném. jak bylo řečeno, jiná disciplína. např. proti překližce v tělocvičně, na 20cm římse v noci není zatopeno :-) a tou klasikou navázání jsem myslel opravdu jen dračák, uzel k srdci, cancour protáhnout přez levé rameno, vzadu provlíknout a přez pravé rameno zpátky a jednoduchý uzel ........ :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod zbuddy » úte dub 17, 2007 15:12

tulak píše:jeden kamarád se kterým jsem lezl a kterému nesahám svými výkony ani po kotníky, měl tréninkovou stěnu doma ve sklepě a "přepavoučit" ji, dalo hodně dřiny .... jinak nic proti tréninku na papundeklu a boulderu. jen opravdové horolezectví (den, nebo několik dní ve "ščáně") je o něčem jiném. jak bylo řečeno, jiná disciplína. např. proti překližce v tělocvičně, na 20cm římse v noci není zatopeno :-) a tou klasikou navázání jsem myslel opravdu jen dračák, uzel k srdci, cancour protáhnout přez levé rameno, vzadu provlíknout a přez pravé rameno zpátky a jednoduchý uzel ........ :-)


Takže souhlasíš :D Jasně, trénovat se musí, Sáblíková kdysi (nebo i teď) trénovala jízdu v obýváku na umakartu :roll: :roll: :mrgreen: A dračák jsem uhodl :smt023, akorát mi není jasné, to (cancour protáhnout přez levé rameno, vzadu provlíknout a přez pravé rameno zpátky a jednoduchý uzel ........ :-) ) popisuješ, jak se váže? Modří to snad umí...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » úte dub 17, 2007 15:58

Jo, popisuje jak se to váže.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » úte dub 17, 2007 17:22

Chasi píše:
djx1 píše:hlavne rikal, ze nikdy nedelat kruty trupu...treba se to dela v posilovne, kde stojis, na ramenou cinku a otacis se v trupu doleva a doprava. To rikal, ze je neprirozene a nebezpecne i pro zdravou pater.


je to otáčení trupu vážně tak nebezpečné?

Né že bych to dělal s činkou, ale když se rozcvičuju nebo později cvičím břicho, tak tenhle cvik dělám... :((

Me tohle vyslovene zakazal. Tenkrat jsem chodil obcas do posilovny a kdy jsem mu to rek, zda muzu, tak rikal ze bez problemu...jen zduraznil, ze tenhle cvik opravdu ne. Pak zadne ohyby a zvedani neceho tezkeho. Ale to vim sam...staci neco nekde prekladat (skladat treba drevo na chate) a vim, ze druhej den bude bolavej:-) Ale to je asi bezne i u zdraveho cloveka, protoze je to blbej pohyb.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » úte dub 17, 2007 17:52

A hlavně blbá práce :wink: :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Chasi » stř dub 18, 2007 7:06

Ohledně toho dřeva. Já měl třeba včera krátkou rozcvičku s kalačem a čerstvými špalky :mrgreen: Není špatné se sem tam pořádně vybít...
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod pripluv » stř dub 18, 2007 7:35

Jen to nesmí trvat deset hodin v kuse ... v životě na to nezapomenu :roll: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Chasi » stř dub 18, 2007 7:38

Přípluv píše:Jen to nesmí trvat deset hodin v kuse ... v životě na to nezapomenu :roll: .


Taky je rozdíl sekat "normální" sekyrou suché dřevo a pak "kalačem" čerstvé masivní špalky... :wink:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod pripluv » stř dub 18, 2007 7:40

Špalky cca 1-1,5m dlouhý, pod sněhem uložený, asi týden po pokácení...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Chasi » stř dub 18, 2007 7:41

Přípluv píše:Špalky cca 1-1,5m dlouhý, pod sněhem uložený, asi týden po pokácení...


Tak to už je práce pro chlapy! :P
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Chasi » stř dub 18, 2007 7:45

Já včera do jednoho špalku zarval dva klíny a ten sukatý "šmejd" se nechtěl dát... :mrgreen: (a to ani nebyl tak velký)...

každopádně tady je to se zády docela dobré, i když se seká třeba celý den (pokud je síla)... jak už jsem říkal, horší by bylo stát a dívat se :-)
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Chasi » stř dub 18, 2007 7:49

Když si ještě vzpomenu na práci, která mým zádům nesvědčila.

Jednou jsem byl na brigádě ve velkoskladu. Fásnul jsem paleťák na 2 palety, jezdilo se po skladě a vychystávalo zboží dle požadavků (většinou pro maloobchodníky). No a když člověk jezdil mezi regály, musel se co chvíli shýbat a nakládat. Nejvíce mě sr*ly malé balíčky, které byly úplně dole. Nebyl problém sehnout se pro něco těžšího, ale když to bylo jen tak pro něco malého, tak mě paradoxně záda bolely více. Tož tak.
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví