Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv led 13, 2022 20:39

oodoow píše:Vyjde no, jestli teda ti děda neprodává maso co koupil vedle v Lidlu. :D

Proto kupuju živý přímo v chovu, máš jistotu, vidíš kde a jak to žije.. Maso z obchodu bych do huby nedal
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pát led 14, 2022 0:00

mike píše:
oodoow píše:V minulosti si to dovedu klidně představit.

Mne Kjubuv argument se simpanzi prijde velmi dobry. Protoze tohle jsou jen spekulace, kde muzes neco zasadniho prehlednout, zatimco simpanzi jsou realita. Nevymreli a nevypadaji na to.
O tom, že lidstvo mělo štěstí, že se AIDS objevil až relativně nedávno, a že nás klidně mohl vyhubit hovoří ale i Flégr - parazitolog a evoluční biolog asi ví, o čem mluví.
Ani se šimpanzi to není tak zřejmé. Četla jsem nějakou starší práci, kde studovali u divokých šimpanzů šimpanzí virus, který vyvolal AIDS u lidí. Původně se totiž předpokládalo, že pro šimpanzy už není patogenní. Ale ukázalo se, že virus je pro šimpanzy podobně nebezpečný, jako pro lidi. Spekulovalo se i tom, že může být původcem snižování početnosti šimpanzí populace.

Co se týče vyhynutí druhů, jež způsobily viry, tak to podle biologů asi nebude nic moc neobvyklého. Naopak jsem četla tvrzení, že to je snad nejčastější příčina vyhynutí druhu, v případě, že v tom nemá prsty člověk.

Jinak existuje i něco jako profil "dokonalého" parazita, který má potenciál vyhubit druhy - efektivní přenos, vytváření odolných klidových stádií, využívání rezervoárových hostitelů i více hostitelských druhů, pohlavní přenos.
Jsem zvědavá, jestli něco takového dřív vyplivne, teda spíš vytaje permafrost, anebo se to objeví z nějaké laboratoře.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pát led 14, 2022 1:07

oodoow píše:Virulence Omikronu je sice menší než u Delty, ovšem virulence Delty proti původní variantě je asi 2x větší. Čím bys potom vysvětlil tu Deltu, že byla najednou virulentnější? Podle tvojí teorie to mělo mutovat naopak.
Protože ono to s těmi evolučními teoriemi není až tak jednoduchý. K tématu je poměrně zajímavý tenhle článek, i když už staršího data Proč paraziti (ne)šetří své hostitele
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát led 14, 2022 1:46

sobb píše:Jsem zvědavá, jestli něco takového dřív vyplivne, teda spíš vytaje permafrost, anebo se to objeví z nějaké laboratoře.

Koukam, ze jsi jeste vetsi optimistka, nez ja :twisted:

sobb píše:K tématu je poměrně zajímavý tenhle článek

:smt023 tak nejak jsem si to intuitivne myslel, kdyz jsem psal, ze nejsou zadna dana pravidla, jen obvykly vysledek, ktery ale neni dany. Ono to navic muze byt tak, ze obvykly vysledek porozujeme proto, ze ty neobvykle znamenaly vyhynuti napadaneho druhu a tudiz uz neni co pozorovat. Neco jako survivor bias ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 20:02

Koho zajima, jak funguje imunita, tak si prectete clanek od Flegra: Proč nebude vakcína na omikron a proč je to vlastně fuk (koho to nezajima a pri zmince o nem jim stoupa tlak a vypina se mozek, tak ani neklikejte :twisted:).

Podstatny je hlavne ctvrty odstavec, ktery popisuje, jak funguje imunita, kdyz uz telo nema protilatky. V principu to same, co jsem tu laicky psal driv a myslim apukovi se to nelibilo ;-) Ono se to totiz tyka jak vakcin, tak imunity po prodelani.

TL;DR bez protilatek sice muzete onemocnet, ale bude to bezna viroza na par dni a ne cytokinova boure na ventilator.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » stř led 26, 2022 9:09

Až tu zase bude "někdo" mít plno řečí, jaký je to tady bordel a jak ti hrozní Češi všechno ojebávají a nic nedodržují ...

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » čtv led 27, 2022 10:59

Tady je odpoved na covid... takto se to dela :D
Proto bylo tak super vse zavrit a nebo poradne vomezit... kdepak jen nejakej covid ten jen za tim nebyl ;)
Ted aby je neumlatili za ziva hlavne Babise tak museli to udelat ze jen ocko muzou...
Jasna ukazka
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... onu-186759

proste zkouska na lidi co vlada muze a zda lidi uveri v ramci bezpeci a nebo se postavi proti :)
Kdyby 80% lidi reklo ne, to radeji chcipnu tak by vlady nemohli tohle vymejslet... ale kdyz lidi reknou no jooo bezpecnost, zdravi tak vlada jim jeste nalozi :lol:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » čtv led 27, 2022 12:52

Fčera sem kdesyk na webu zregistroval nadpis: "Díky nakažlivosti omikronu to dříve či později chytneme fšici". Sem to ale radši ani nečetl....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv led 27, 2022 17:52

@pp: klid, to je dobra zprava. Dohromady s tim, ze omikron je podstatne min drsny, nez predchozi varianty. Vypada to, ze mame obrovske stesti, krivka umrti ani obsazenosti nemocnic uz nekoreluje s krivkou nakazenych. Dneska byl rekord, ktery by jeste pred par mesici byl katastrofa a ted je to spis plus.

Promorit se musime a cim driv to bude, tim lip. Protoze tim driv to skonci. Zas to jako obvykle tahne Praha, ale vlna uz tady zrejme kulminuje, ted se musi pridat venkov. Jdi prikladem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » pát led 28, 2022 14:23

jj ale to nam nepomuze kdyz v tichosti se chysta pandemicky zakon aneb fasismus :evil:
Krasne tady o tom mluvi Myspule...
https://odysee.com/@Myspule%28novy%29sv ... y:f?t=1012

a rikam dobre mele neco, ale neco podobne jsem uvidel v mediich, dal vyhledat a hned vzpomel na clanek kdyz to bylo bokem zmineno... tabory :lol:
https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... r-40374749

Podle opozičních poslanců má systém sledovat a izolovat neočkované obyvatele. „Ve spolupráci se slovenskou armádou a ve vojenských prostorech se připravuje elektronické vězení pro lidi, kteří se odmítnou podřídit covid opatřením,“ řekl Kotleba ve videu zveřejněném na sociální síti.

Opoziční poslanci označili projekt za „elektrické vězení pro skupinu lidí, která se odmítne podřídit covidovým opatřením“.


Jenze znalci porad budou rikat jak je zobak dulezitej a ockovani nova verze. Misto aby radeji to riskli. Dnes jsem se setkal s osobou pozitivni s Omikronem. Rikala ze by mela byt jako osoba v karantene, ale kdyz se neco musi vyridit... rikam super tak treba se nakazim a promorim :) Misto aby zobak sundala, poklepala si na hlavu :( Tady bojujeme proti fasismu a lidem se to jeste libi. Svoboda neco stoji, takze chapu ze nas neockovany to muze stat treba zivot, zdravi nebo pobyt na policii. Presto to neni duvod abysme tu hru hrali.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát led 28, 2022 18:43

:roll: hotovy bojovnik sesteho odboje, partyzansky oddil Snehove vlocky. V cestine mi chybi slovo, ktere by zaroven vystihlo ubohost, smesnost, hloupost a trapny patos, ma ho anglictina: pathetic.

Kdyz nekdo v souvislosti s respirarory placa neco o fasismu, tak ho automaticky radim mezi mentalne retardovane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pát led 28, 2022 22:54

Koukám, že sis ještě furt nezvykl a nad takovejma kydama jen nemávneš rukou :wink: :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát led 28, 2022 22:58

Njn, oni jsou bojovnici za svobodu, ja zas proti blbosti :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » pon led 31, 2022 9:25

Neni treba bojovat, Praha 29.01.2022 misto kde covid neni :)
bez nahubku 8)

https://fb.watch/aTkuLVGGxK/

8)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon led 31, 2022 10:31

Ja bych tem ripperum a pod. bych doporucil si jako povzbuzeni na "odchyt" covidoveho viru precist si blog s priznacnym nazvem "Prezil som...".

Nejenom odkazovany clanek, ale hodne poucne jsou ty postupne stripky v odkazech na konci. Sice nekdy se zdaji naprosto malicherne a napsane nicotne, ale pan takto priblizuje trochu i svuj stav, zmeny svych zajmu a hodnot v prubehu nemoci a lecby. Prave tim jsou cenne.

Specialne to doporucuji pro milarepu, protoze ten clovek je, resp. byl podobne zalozeny bezec a sportovec, trenovany a s dobrou imunitou, pravdepodobne v cca podobnem veku. Jeho nazory se ale ponekud zmenily...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » pon led 31, 2022 15:50

Vyzerá, že sú len dve možnosti a je to len otázka času. Buď sa človek dá zaočkovať alebo dostane Covid. Priebeh je veľmi individuálny a to, čím som prešiel ja, neprajem nikomu. Choďte sa radšej zaočkovať, kto ešte váhate. Nie je na čo čakať.
https://blog.sme.sk/bilak/nezaradene/prezil-som

Ano, pravda, kamaradka (27 let) rikala ze mela covid, bylo to jako kdyz smrtka busi na dvere a rve tak uz otevri!
Jen teda nechodi bezne ven (respirator radne je to prej super ze te min nekdo pozna), tak ji foukl jednou vitr a bylo to hned :(

a ted jinak... fuj uz bych tam nejel, tolik rizik :cry:
Vypadá to, jako by to nikdy nemělo přestat. Pozvracím si boty, které jsem tak pracně čistila od soli, pozvracím stůl, celou podlahu a pozvracím tygra. Když to konečně přestane, podívám se na tu spoušť a zastydím se. Nejradši bych to celé uklidila sama, aby to nikdo neviděl, ale nemám na to sílu. Je mi pořád zle a necítím žádnou zvláštní úlevu, jen únavu. Když se znovu zadívám na kousky té rýže a vzápětí si uvědomím ten smrad z toho nově poblitého pokoje, nezbývá než zmáčknout tlačítko k přivolání pomoci. Můj pokoj se v intervalech rozpípá a já se cítím jak provinilé štěně, co se zrovna počůralo. Do pokoje přispěchá sestra s doktorem a chtějí se zeptat, co se stalo, ale hned jak uvidí poblitého tygra s celým okolím...
https://www.knihcentrum.cz/dominika-gaw ... -kus-sveta
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » pon led 31, 2022 16:14

Kdo se chce nechat naočkovat, ať se nechá. Já budu ten poslední, kdo mu to bude rozmlouvat.
A kdo ne, tak ať se na to vyprdne.

Jak se nám rozjel omikron, tak v posledních cca 3 týdnech to z kolegů či známých a příbuzných to dostalo přes 10 lidí. Všichni max do 60 a bez nějakých větších zdravotních problémů. Všichni to dali úplně v pohodě. Že se to může u někoho zvrtnout a podělat je samozřejmé. Ale to může kde co. To by člověk nesměl vylézt z baráku. Úplné bezpečí má smysl hledat na jediném místě, na hřbitově ... ale o to překvapivě skoro nikdo nestojí. :twisted:
Jo, a znám podstatně víc lidí, kterým bylo fest blbě po té slavné třetí dávce než těch, kterým by stejně, nebo dokonce hůř bylo s omikronem, a vlastně i deltou.

A celkem hezký článek o tom, kam jsme to jako společnost dopracovali ... https://blog.echo24.cz/a/SwJK9/my-za-va ... akove-zemi

BTW ... a pokud jde o ten omikron, tak proti přenosu to očkování fakt nefunguje ani smykem. A ten průběh je taky v podstatě stejný, tečka netečka. Kolega 50+ neočkovaný, dostal to. Kolegyně cca stejně stará ... i když tedy na přesný věk jsem se nikdy neodvážil zeptat:-) ... 3 dávky, a měla to taky. A když se vrátili z izolačky, tak jetá byla spíš ona než on.
Myslím, že je načase přestat s tím blbnout ... jeden Kubek stačí:-))).
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » pon led 31, 2022 16:26

Medek: nemoci se nikdo nesmeje, zde se jedna o tu svobodu.
Musi se presvedcit a stocit vetsina spolecnosti i za cenu zivotu nebo prenosu nemoci aby prestali hltat ty vladni narizeni, kdyz to udela vetsina budou mit klid :)

Rizik je spousta, ale proto treba taky pri ceste do zahranici nezeru krabicku antimalarik a pritom staci jeden komar a jsem v haji.... :cry:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon led 31, 2022 18:42

Medak píše:A celkem hezký článek o tom, kam jsme to jako společnost dopracovali ... https://blog.echo24.cz/a/SwJK9/my-za-va ... akove-zemi

Tohle bych tady popsal slovem pathetic. A navic mi to prijde jako dobyvani se do otvirajicich se dveri. Kubek za chvili zustane sam jako Bures v plote, jestli se tak uz nestalo. Ale celkem chapu, ze uvolnit vsechno pri aktualnich cislech se jeste boji, taky bych pockal, az to zacne padat. Coz je zrejme otazka par tydnu.

A ano, ockovani proti puvodni variante mi v tomhle okamziku uz taky nedava zadny smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod milarepa » úte úno 1, 2022 12:28

sranda pozorovat, jak ti, kteří když byli v opozici, neustále okopávali Babišovi kotníky, pořádali žranice na Karlově mostě, rušili mu nouzový stav v době, kdy tady lidé hromadně kapali, teď, když jsou u vesla a nemocnice jsou prázdné, všude okolo se rozvolňuje, tak ve stavu legislativní nouze mají jediný zájem - zavést tady permanentní nouzový stav......do toho ta totální prasárna s korespondenčním hlasováním...........kdo tyhle kašpary volil, by měl jít ke zpovědi....... a je fakt zajímavé zjsitit, že jediná strana, které tady jde o demokracii, je japoncova SPD....divná doba

také je zajímavé pozorovat dění kolem nás - v Polsku a Maďarsku, kde vláda má širokou podporu obyvatel, tak také něco pro ně dělá - nenechá je padnout na hubu a navzdory bruselskému šílenství změkčuje dopady inflace na běžné lidi........ta naše slavná pětikolka má naproosto jiné priorty, což bylo sice jasné už hodně dávno, teď se jen odkopali....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Koronavirus

Příspěvekod oodoow » úte úno 1, 2022 17:31

@milarepa: Díky že tu takhle prezentuješ tyhle svoje myšlenky, mě vždycky zajímalo uvažovaní těchto lidí. Máš k tomu, co píšeš i nějaké podklady nebo tak? :-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus

Příspěvekod GreyMouse » úte úno 1, 2022 18:06

oodoow píše:...mě vždycky zajímalo uvažovaní těchto lidí. .

Nějaká forma masochismu? :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » úte úno 1, 2022 18:51

Je potřeba naslouchat odborníkům a podle jejich rad a doporučení se řídit ...

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/resp ... omaci_pukk

... njn, ale kua kterejm :((

Já chápu, zcela a bez výhradně, že to není žádná sranda a že matka příroda si prostě beztak dělá co chce a my na to jen civíme a divíme se a až se zpožděním nám to secvakne. Trochu a vobčas. Prostě naše poznání je a vždy bude limitované, to už je holt život.
Ale v takovém případě někoho do něčeho nutit a nařizovat mu a nedej přírodo jej trestat je bez pardonu prasárna. Vyslovit názor a/nebo doporučení je samozřejmě ok, ale jak se nakonec lidé zařídí by mělo být čistě na nich.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » úte úno 1, 2022 19:05

@milarepa:

"... Maďarsku, kde vláda má širokou podporu obyvatel, tak také něco pro ně dělá ..."

Myslíš jako třeba tohle, jo:-)?

Pro zdravotníky pak bude povinná třetí, posilovací dávka vakcíny. Očkování proti této nemoci je pro maďarské zdravotníky povinné od poloviny srpna. Zdravotníkům, ale i policistům a vojákům Orbán v rádiu poděkoval za jejich práci. Maďarští zdravotníci přitom nyní ani nemohou dát výpověď, vláda to zakázala.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha

nebo

" ... povinné nošení roušek v interiéru, povinné očkování třetí dávkou pracovníků ve zdravotnictví, povinné očkování pracovníků státních institucí, městských úřadů a vládních úředníků). Povinné očkování se vztahuje i na záchranné složky a pedagogy a pracovníci ve zdravotnictví mají nařízené i povinné třetí očkování."
https://www.businessinfo.cz/clanky/mada ... ronavirus/

Nemáš v těch názorech tak trochu hokej:-)))?
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte úno 1, 2022 19:09

Trochu? :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod milarepa » úte úno 1, 2022 19:29

medak
hokej je fajn sport, co se ti nezdá? Psal jsem o tom, jak vlády PL a HU změkčkují dopady inflace na lidi, očkování pro mně není téma, nezajímá mně to, zajímá mně jak se reálně žije lidem, stačí si dohledat jaké konkrétní kroky jejich vlády v tomto směru udělaly (DPH, ceny energií, atd....).....a pak to srovnat s těmi našimi kašpary

oondow - podklady pro co? mám rozebírat pandemický zákon a korespondenční volby? To tady fakt ne, celé to je těžké šméčko....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » úte úno 1, 2022 19:32

milarepa píše:zavést tady permanentní nouzový stav......do toho ta totální prasárna s korespondenčním hlasováním...........kdo tyhle kašpary volil, by měl jít ke zpovědi....... a je fakt zajímavé zjsitit, že jediná strana, které tady jde o demokracii, je japoncova SPD....divná doba.

Ahoj,
na OF je historické pravidlo, že zde nediskutujeme o politice. Jasně tohle vlákno k tomu z principu vždy muselo sklouzávat, ale snažili jsme se to (více či méně úspěšně) držet v rámci rozumných mantinelů. Tento příspěvek je ovšem z pohledu nás, moderátorů, již za hranou, resp. otevřeně porušuje to, co jsem psal zde:
Hafi píše:Na outdoorforum tedy nepatří vyjádření sympatií k jedné či jiné straně, nepatří odkazy na články rozebírající politickou situaci v ČR a SR, nepatří ani neutrální debaty s politickými tématy.

Prosím tedy o debatu více k tématu, méně o politice. Příspěvek nemažu, neb na něj již bylo několik reakcí a pokud nebude tato debata pokračovat, nepřijde mi zásadně závadný.
Děkuji,
Hafi
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod oodoow » úte úno 1, 2022 19:43

@GreyMouse: Jenom zvědavost.
@milarepa: No, zajímá mě jak jsi k těm svým názorům došel. Pokud nechceš rozebírat nějaké složitější věci, tak mi stačí, když mi řekneš, jak jsi přišel na to, že jsou nemocnice prázdné?
Přitom se stačí podívat třeba semka https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/kap ... zkove-pece
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte úno 1, 2022 19:46

Medak píše:Ale v takovém případě někoho do něčeho nutit a nařizovat mu a nedej přírodo jej trestat je bez pardonu prasárna. Vyslovit názor a/nebo doporučení je samozřejmě ok, ale jak se nakonec lidé zařídí by mělo být čistě na nich.

To plati jen v pripade, ze se to tyka jen tech lidi. Treba u ockovani proti klistove encefalitide. U respiracnich chorob to neplati a respiratory funguji vic ve smeru ven, nez dovnitr. Jo, vzdycky je potreba zvazit vsechna pro a proti, ale je to dost tezke, kdyz nejsou znama. Rozhodovat v takove situaci neni nic moc, zvlast kdyz nejsi psychopat a za sva rozhodnuti citis odpovednost. Predstav si same sebe na jejich miste, ja naprosto chapu, ze se ridi heslem "better safe than sorry". Konkretni implementace je dalsi vec.

Co bys delal zrovna ted? Ja bych pockal, az vlna omikronu kulminuje a zacne padat. Jestli v te dobe budou nemocnice bez vetsich problemu zvladat, tak hura, muzeme se vracet k normalu. Zatim to vypada dobre, ale napor na nemocnice byva zpozdeny.

Nejvetsi problem tohodle rozhodovani je, ze kdyz neco udelas spatne, projevi se to se zpozdenim a na napravu je pozde. A naopak, kdyz to udelas spravne a zafunguje to, tak ti prudce inteligentni obcane budou nadavat, ze to bylo zbytecne :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » stř úno 2, 2022 13:39

Dobrej podvod s tim covidem, ale jako i zde vovce uverili....

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... u-40385284

Kolik lidí u z tohoto počtu se ale do nemocnice dostalo například kvůli zlomené noze, není z této statistiky dohledatelné. Kvůli tomu se může zdát koronavirová situace na klinikách dramatičtější, než ve skutečnosti je.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví