Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod dudy » pát lis 20, 2020 22:02

apuka píše:
dudy píše:To mi ale nikdo neuvěří...
Jsi si tim jisty???

Jsem, neb po uzření mého oduševnělého zevnějšku, poslouchaje mou skvostnokrásnou mluvu musí každý naznat, že Dudy jest géniem, zneuznaným, ni géniem...
:mrgreen:
dudy
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » pát lis 20, 2020 22:10

Jj, ja jsem to treba poznal :mrgreen:
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » sob lis 21, 2020 0:02

Od pondělí se budou moci konat koncerty a další hudební, divadelní, filmová a jiná umělecká představení, ovšem výhradně bez přítomnosti diváků.

:lol: (ono to teda vysvetleni pry ma, ale nanapsali ho tam)

https://twitter.com/strakovka/status/13 ... 3473969153
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » sob lis 21, 2020 21:14

Byl jsem v Bille. Okolo osme vecer, skoro prazdno. Vchod napul zabarikadovany, napis, ze vstup pouze s kosikem a stal tam zamestnanec, co to kontroloval. Voziky porozpojovane, takze mince nebyla potreba. Fajn, tohle jde, chvalim. Sice bych radej maly kosik, ale tohle se da prezit.

A pak prisel Nejsempravnikale a zpusobil incident. Postarsi tlustoch, jasna rizikova skupina, vzal vozik a vjel dovnitr bez rousky. Zamestnanec ho slusne pozadal, at si ji nasadi. Tlustoch prohlasil: "Ustavni soud povinnost noseni rousek k dnesnimu dni zrusil" a pak to prohlasil jeste minimalne 150x. Asi si nekde precetl neco o asertivite, protoze skoro nic jineho nerikal. Tohle zato rikal cim dal hlasiteji, bylo to slyset na cely kram a ten neni maly. Kdyz jsem odchazel, stali okolo nej 3 zamestnanci a debata byla cim dal hlasitejsi. Obehl jsem jeste par kramu a kdyz jsem nakupni centrum opoustel, jeste tam na sebe rvali. Trvalo to minimalne 20 minut a celkem by mne zajimalo, jestli mu nakonec dali pres hubu nebo zavolali policajty. Pripadne oboji.

Debil podle mne nemel pravdu snad v nicem:
- nebyl to Ustavni soud, ale mestsky soud
- nezrusil povinnost noseni rousek vevnitr, ale jen venku
- zrusil sice povinnost platnou do 20.11, ale od 21.11 ji vyhlasili znovu (a mozna lepe, takze ji soud znovu nezrusi, uvidime)

Kazdopadne i kdyby snad pravdu mel, tak takove chovani nechapu, mozna chytil nejakeho mentalniho vira od stareho Kikiny. Celkem by mne ale zajimalo, jak by to bylo, kdyby to narizeni bylo opravdu zruseno nebo neplatilo vubec. Muze obchod vyhlasit vlastni pravidla nad ramec narizeni a jsou zakaznici povinni je dodrzovat? Mne prijde, ze je to jako s temi kosiky. Zadna obecna povinnost brat si kosik neni, ale obchodnici ji vyhlasuji, aby mohli snadno realizovat pravidlo o maximalnim poctu lidi na plochu. Je na ceduli pred kramem stejne jako vstup jen s rouskou. Rozumny clovek chape a dodrzi to, ale co kdyz prijde takovy kreten? Maji narok to vymahat?
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » pon lis 23, 2020 10:18

Neco se ve verejnosti asi fakt meni. Vcera jsem se vybrali do jeseniku, z Karlova po zlute pod Praded (pripadne, ak by bylo hodne lidi, tak nekam jinam nebo nejak jinak) a pres Velkou kotlinu zpet.

Vyrazili jsme z Karlova cca v 9:30, tj. v nejvetsi spicce. Celou dobu nahoru jsme se setkali s jednou dvojici se psem, co nas predbehla nekde u Koprivne (bo jsme si vyslapli i na vrchol v pres les) a potom jeste dalsi asi 4 lidi az po rozbocku s modrou nad Ovcarnou. Protoze i na hrebenovce bylo naproste minimum lidi (jednotky, zadne desitky), tak jsme se vybrali jeste na Vysokou holi a zpet (trhli jsme mesicni vyskovy rekord :evil:). A modrou dolu, pricemz jsme se celkem casto zastavovali precist cedule NS. Tady uz bylo vice lidi, jsme se poruzne predbihali s asi trema skupinama, dokopy 7 lidi, navic mozna celkem 10-15 jsme jich stretli po te ceste na a z Vysoke holi, tj. celkem kolem max 25 lidi.
Co bylo videt na cestu u Pradeda, tak tam sem- tam se mihl nejaky ten clovicek, v jeden okamih jsem tam videl triclennou skupinu smerem dolu a jednoho dalsiho jdouciho nahore.

Na nedeli, jasneho pocasi (dokonce jsem zahledli nejenom Fatry ale i Vysoke Tatry!), beze srazek a jeste covidovou dobu neskutcne malo lidi. Ze by je odradil ten vetricek (hlaseno az 30 m/s v narazech)? Nakonec to na hrebeni bylo jen o vychrici, ani to ne uplne nejsilnejsi, akurat nen v narazech ale stale. Ale byl poradny severak, ktery krute ochlazoval tvar a nos a zalezal vsude i pod obleceni.

Mimochodem na parkovisti v Karlove nase bylo jedine auto - krome dvou obytnych, co v nich rano jeste spali, vecer uz jsem meli parkoviste pro sebe. A na dalsich nebyl nekdo, krome jednoho plneho ratraku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pon lis 23, 2020 11:03

Ve středu musím služebně do SK (až ke Košicům) + dyžužtam budu, tak chcu jet zkuntrolovat ten svůj bejvák pod ta3 (sem tam dost dlouho nebyl nato, aby zase byl kokotel v nouzáku, bo nízký tlak vody) taxem neska byl se nechat pošťourat v nose (odběrové místo nemocnice ValMez) a.... doufám, že sem si to odtama nepřitáh - na to odběrové místo se člověk dostane jenom skrz dveře s koulí a zvonkem - zazvonit loktem semi podařilo, ale tu kouli na dveřích sem následně musel chytit do ruky.... a to musí každý, kdo se de nechat vyšetřit = parádní místo na přenos. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2020 18:13

Zas nebud tak paranoidni. Holt se pak nesmis vrtat v nose a nejlip si vubec nesahat na ksicht. Kdyz si doma ruce umyjes mydlem, tak je to v pohode. Mydlo vira dezintegruje.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod scinkk » pon lis 23, 2020 19:26

Tak hlavne to u sebe chce mit tu desinfekci, a tak trochu hadam ze za temi dvermi nejaka byla, pac spolehat na to, ze si clovek nesahne treba do oka, je fakt nebezpecny.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
scinkk
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod karaya1 » pon lis 23, 2020 19:40

Případně obětovat trochu peněz za balíček papírových kapesníků a na kliky si vytahovat čistý a po otevření vyhodit. Doporučeno na školení v jedné fakultní nemocnici.
karaya1
účastník
účastník

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2020 19:47

Jj, podobne poslouzi treba mikrotenovy sacek apod. No, ja si teda vystacim s tim mydlem, kdyz prijdu z venku, na sahani na ksicht a do oci si proste davam pozor, zas tak tezke to neni ;-)

Jinak ma nejspis pravdu scinkk, ze tam nekde desinfence byla.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » pon lis 23, 2020 22:13

Laďa právě vyrazil ke studánce pro vodu s příslibem ilegálnosti a zklamaly ho hned dvě věci - nejprve, že dneska je už pondělí a tudíž večerka až po jedenácté. No a podruhé, že na "jeho" hodinách je sice už 23:11, ale oficiální čas, který se měnil skoro před měsícem, říká, že má ještě 49 minut povoleno se pohybovat :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2020 22:23

Chce se snad stat disidentem? :twisted: Zrovna jsem vratil, venku je prijemne mrazivo a liduprazdno.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » pon lis 23, 2020 22:33

To nevím, ale výhružně tu pobuchoval prázdnou PETkou se slovy "jdeme na ně" :twisted:
A to jsme si ještě před pár dny té ilegality krásně užili, bude mi to snad chybět :smt022 :finga:
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2020 22:38

Vsak co ti brani jit az po 23? ;-) Akorat to uz policajti budou davno nekde zasiti chrapat v aute :twisted:
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » pon lis 23, 2020 22:42

Mi pozdně večerní lenost a Laďa tou dobou většinou už mizí do pelechu :wink: A sama bych se navíc určitě bála :twisted:
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2020 22:51

Ceho? ;-) Mate tam taky divocaky? Dneska mne z nich zase malem kleplo, mrcha je schovana v krovi u cesty a vybehne az kdyz jsem skoro u ni #-o :D A vcera zase cele stado pres cestu, to musim pockat, divocaci maji prednost.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » pon lis 23, 2020 23:09

Tmy přece! :twisted:
Divočáky tu máme asi celkem slušně vychované, ale je fakt, že po nocích v lesích nechodím :)

A ať se vrátím k tématu - ve středu si už jdem raděj vyzvednout nové řidičáky (usoudili jsme, že je nejvhodnější doba a bude už jen hůř) a spojíme to rovnou s "vánočním nákupem" v superhyper. Tak jsem zvědavá na případné fronty a fungování těch patnácti metrů životního prostoru, budem si s Laďou šermovat vozíkama :mrgreen:
sobb
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví