Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon zář 21, 2020 11:56

Jak ráno superstar oznámil, že to vzdává, taxem chtěl naspat že mám pocit že bude Prymula, ale paq mě něco vyrušilo.... a mezitím to už vyhlásili. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon zář 21, 2020 15:57

Myslel jsem, ze obet Kena je nachystana az na nejaky pruser, aby estebak mohl vystoupit jako zachrance naroda. Neco mi uniklo? Nebo se v nem snad probudil posledni zbytek sebeucty?

Napada mne akorat vyssi level. Prymula jako sekernik, ktery nastavi tvrda opatreni, lidi se zacnou bourit, estebak to tesne pred volbama vyresi jeho odvolanim a lidi mu to tam nadsene nahazou. Njn, konspirace, konspirace a pritom uz mozna ani Prchal nevi, jak z toho vybruslit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon zář 21, 2020 16:41

Vsak ono to bylo tak:
Ve V se vcera probudilo svedomi,nemohl celou noc spat, tak rano necekane oznamil B a potom narodu, ze sam vyhradne ze sve vule odchazi. No a B, jak z toho byl v soku uz pres vikend se domlouval se Z o jmenovani P.... :finga:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon zář 21, 2020 19:29

On spis B rano oznamil V, ze se v patek rozhodl, ze dobrovolne skonci :twisted: Mne jde ale spis o nacasovani. Proc ted? I kdyby Prymula vyhlasil celostatni karantenu, tak se to do voleb nestihne projevit. Naopak, pred volbama zacnou stoupat hospitalizovani z minulych tydnu a mozna uz i mrtvi.

BTW, volala mi mama, ze jim na koronavirus umrela znama. Na Valassku, kde je nakazenych malo. Chytla to pry cela rodina. Pani sice pres 80, ale velmi vitalni, jeste vloni cestovala po celem svete a zadne nemoci. Silne horecky, nemocnice a konec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon zář 21, 2020 19:38

mike píše:Mne jde ale spis o nacasovani. Proc ted?
Bo prave ze pred volbami se nic nestihne, resp. neprojevi a uz je mu jasne, ze cisla stoupat budou. No a vsiml si, ze mu klesaji preference... Tak ted se ukazal jako rozhodny a razny vudce a jmenoval toho, o kom si (predtim) lidi mysleli, jaky to neni odbornik...
Jak cisla budou stoupat ted, muze rict, ze to jeste kvuli neschopnosti Vm ale ze P s nima zatoci.

Nebo Ti u nej vidis jiny zpusob, jak by ted mohl par percent vzit zpet?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon zář 21, 2020 19:47

apuka píše:Jak cisla budou stoupat ted, muze rict, ze to jeste kvuli neschopnosti Vm ale ze P s nima zatoci.

Hmm, to jedine. Na druhou stranu ale lidi Prymulu radi nemaji a nadavaji na nej ze vsech nejvic. Logictejsi by ale udelat tuhle vymenu par dni pred volbama. Cisla nam silene rostou, Ken to nedava, potrebujeme nekoho rozhodneho.

apuka píše:Nebo Ti u nej vidis jiny zpusob, jak by ted mohl par percent vzit zpet?

Prave, ze ne, ale je mozna, ze ho vydesily posledni volebni pruzkumy a vyhled aktualniho pruseru a uz nevi, co udelat. Nebo chytnul koronavirus Prchal a estebak to zacal ridit sam :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte zář 22, 2020 1:09

Neco pro apuku. Vzpominas si na nasi debatu na tohle tema nekdy uplne na zacatku (tohodle vlakna)? Mrtve kote. Priste si vzpomen, kdo mel lepsi odhad ;-)

Od psa covid-19 nechytnete, od kočky ano. Prasata jsou imunní, říká virolog

(ten clanek je ovsem zajimavy sam o sobe)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte zář 22, 2020 14:11

Zajimave, ze by to zavedli jako nejrychlejsi test na soucasnych odberovych mistech?

Letiste v Helsinkach pouzije na odhaleni nakazenych Covidem psy
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát zář 25, 2020 18:08

Dnesni prihoda z tramvaje. Na zastavce nabehla dovnitr hlucna mladez:

"Ty vole, tady musime mit ty posrane rousky!"
"Jestli ji mas posranou, tak si ji nedavej!"

:D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon zář 28, 2020 18:45

Pekny popis toho, co se u nas od jara stalo a proc se to stalo. Tleskam za zaverecny odstavec, to je presne to, co spousta lidi nedokaze nebo odmita pochopit: Po volbách se nevyhneme lockdownu. Loď se potápí a na palubě se pořád tančí

A zkusenost doktora z ARO na DF: Covid z první ruky
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv říj 1, 2020 20:33

TVL, nez jsem sel na vychazku, tak byla na titulce iBures jako hlavni zprava Lidé se budou v restauracích zapisovat, řekl Prymula. Kdyz jsem se vratil, tak tam je Je to nesmysl, odmítl premiér Babiš návrh registrovat hosty v hospodách :D #-o

Klauni se prekonavaj, polocas rozpadu jejich kecu uz je jen 10 km :twisted: Tipuju, ze to bude, ale az po volbach, proto estebak tak vyskakuje.

Obrázek
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv říj 1, 2020 22:02

Az dal budou prirustky kolem 3000, tak to urcite bude. I kdyz jsem zvedav, jak to budou resit v ruznych pivnich nalevarnach...

Ono to totiz ma 'opravdovy) vyznam pouze tehdy, kdyz se kazdy "zaregistruje" na presne misto, kde musi celou dobu sedet (mysleno nepresouvat se za zadne jine misto, samozrejme nejaky zachod se do toho nepocita :-)). Taky to tak na nekterych mistech/v nekterych statech fungovalo/-je - a jeste s povinnymi rozestupy mezi mistami.

Tak kdyby to nekdo dnes nebo zitra primo vyhlasil, tak by asi velka cast andrejovolicu byla dost nastvana...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv říj 1, 2020 22:05

Krizový expert: Návod leží 100 km od nás, ale škody už nelze zhojit

Standardní je, že přesvědčíte lidi o tom, co je potřeba udělat. Žádná krize se nedá - zdůrazňuji žádná - zvládnout bez toho, aniž by ti hlavní aktéři, což jsou občané, uvěřili, že to, co stát po nich žádá, má logiku. A to, co nás postihlo, není jen krize zdravotního rázu, ale je to teď i velká krize důvěry ve stát.
...
Víte, já pamatuji velké povodně z let 1997 nebo 2002. I v té době měli politici nutkání se předvádět. Vzpomínám dodnes na někdejšího ministra vnitra Standu Grosse, který při těch druhých povodních běhal v maskáčích a kanadách v povodňových oblastech. Dělal, jako že něco řeší. Bylo to stejně trapné, jako je to dnes. Nicméně byl tam jeden rozdíl: On alespoň nechal ty lidi - odborníky z řad hasičů, civilní obrany i z armády - pracovat.
...
Víte, důvěru nezískáte penězi. A na ten virus nelze ani zakleknout, ani ho nelze uplatit. Žádné živly nelze přeprat, můžete jim jen více či méně účinně čelit, když se budete chovat rozumně, standardně, když uplatníte své zkušenosti, které máte z minula. Když budete chytřejší, než je ten virus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv říj 1, 2020 22:17

apuka píše:Az dal budou prirustky kolem 3000, tak to urcite bude.

Dneska by zase mohl byt rekord, ale jinak to brzdi kapacita testovani. Vcera uz bylo skoro 15 % nakazenych z testovanych a to pred korekci na opakovane pripady, takze realne pres 20 %. Coz je fakt hodne a testovani by se melo navysit aspon 3x (a pak bychom meli aspon 5k denne, ale taky mozna 10k...)

apuka píše:Tak kdyby to nekdo dnes nebo zitra primo vyhlasil, tak by asi velka cast andrejovolicu byla dost nastvana...

No vsak. Proto to musi pockat po volbach. S takovouhle Prymulator dlouho neprezije, protoze mu to politicky nemysli :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát říj 2, 2020 0:39

Je tam: 3493 :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát říj 2, 2020 6:34

Tak jsem zvedav, jak to ted dopadne v USA, kdyz jej úred volbama ma uz i jeho nejvetsi pritel (D. T.)...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát říj 2, 2020 13:30

A já navážu na apuku: to sem zvjedaff, esli (jeho) osobní zkušenost bude mít následně nějaký (poz nebo neg) dopad na to celosvětové "usilovné" hledání a schvalování očkovací meducíny... :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát říj 2, 2020 15:03

To asi nejvice zavazi, jestli to nim projde jako pres Lucii Bilou nebo jako jeho kolegou Johnsonem pres JIPku...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát říj 2, 2020 17:28

Prymuli neska "grilovali" na twitru a prý se neubránil snad minutového záchvatu nezvladatelného řehotu, dyž padla otázka, jestli prý zákaz zpěvu není pomsta (tomu) Suprstár. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát říj 2, 2020 18:30

Ty ses taky Radio Jerevan :twisted: Nebylo to dneska, ale vcera a bylo to takhle: https://twitter.com/jietienming/status/ ... 3592638464

Perlicka: Jeden z příznaků covidu využívají mladí pro pobavení. To mi pripomnelo jaro, kdyz jsem zjistil, ze jsem prisel o cich a chut. Hned jsem to otestoval. Nejdriv jsem si na jazyk namlel trochu cerstveho pepre z mlynku. Nic. Pak jsem zkusil na spicku noze chilli a citil jsem slabe paleni. Normalne by mne po tom palila huba nekolik hodin. Zadna vyhoda to ale neni, ona je ta chut hlavne rozbita, takze nektere veci nechutnaji nijak a jine extremne hnusne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát říj 2, 2020 18:37

apuka píše:Tak jsem zvedav, jak to ted dopadne v USA, kdyz jej úred volbama ma uz i jeho nejvetsi pritel (D. T.)...

Tohle je pekny zvrat pred volbama. Urcite je to nejak ovlivni, ale nemam nejmensi tuseni, jakym smerem. On to klidne muze dostat i Biden, jelikoz na sebe v utery prskali (doslova) pres hodinu. A rizikova skupina jsou oba.

To nam to cinsti soudruzi letos pekne zavarili...

Dneska mame odpoledne 1759 pozitivnich, vcera bylo asi 1400. Kdyby nebyl patek, tak by to bylo na 4k, ale v patek vecer se moc nepracuje... uvidime. Vcera byl ale taky rekord v pomeru pozitivnich na pocet testu, uz pres 15 % a to bez ocisteni od opakovanych testu. Promorujeme naplno (v mem rodnem mestecku na Valassku to taky jede, mam pozitivni pribuzne...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob říj 3, 2020 1:15

3793, to uz je skoro Grossglockner (snad za par dni nebude Mont Blanc nebo Everest...). A DT je v nemocnici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » sob říj 3, 2020 11:30

Twitr je hned druhý (mnou) zakázaný na seznamu AdsFiltru (hned za xichtoknihou), tak proto sem psal aniž bych viděl .... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon říj 5, 2020 9:11

Pro ty, co se (teoreticky) pripravovali alespon do italskych Alp, ze tam jeste nemame uzavreny pristup (tranzit pres A je mozny):
Italská vláda zvažuje, zda zavést povinné nošení roušek venku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon říj 5, 2020 15:25

Slapat v rousce do kopce natezko by bylo... zajimave :twisted:

Predpokladam, ze tam nejsou debilove jako u nas a platilo by to akorat mezi lidma tj. hlavne ve mestech. Coz neni problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod Zdéňa » pon říj 5, 2020 16:20

Copak roušky, ale to počasí nějak nevypadá.. jedna taková níže za druhou. A Rakousko pořád zakazuje jen Prahu co vím :-)
Byl jsem v Dolomitech před měsícem. Jen jsem projížděl a zastavil se na jednu noc. A už tenkrát byly povinné roušky v centru Toblachu a při procházce kolem Pragser Wildsee. Dodržovalo to tak 3/4 lidí. Ale tam v tom množství lidí to chápu.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon říj 5, 2020 16:23

Myslim, ze to bude platit, ze kdyz se neda dodrzet dany odstup. A jak jsem videl Italy v lete na lepe pristupnych kopcich a mistech v horach, tak si myslim, ze to bude mit opodstatneni klidne i na vrcholu nebo u chat a pod. To se tam shromazdovali, jak zaby pri rozmnozovani... A to bylo kratce po rozvolneni. Jeste tri-ctyri tydny predtim manzelku se synem zdaleka velkym obloukem obchazeli a koukali se na ne hrozne podezrive, jak slapali nahoru a lidi zase dolu (z lanovky). A odstupy peclive dodrzovali.
Pravda, jeste kdyz jsem tam prijel, se stalo, ze ridic autobusu nechal na zastavce pulku lidi, protoze se mu zdalo, ze v autobusu tech cca á-10 stojicich liidi misto padesati je uz dost... Za tyden se to totalne prevratilo, uz venku nikdo (z Italu) nedodrzoval vubec nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon říj 5, 2020 17:00

@Zdéňa: do konce rijna se jiste tyden krasneho pocasi objevi (jako vzdycky), ale bojim se, ze do te doby nas Prymulator zavre uplne.

@apuka: po zavreni chat v Dolomitech zadne shromazdovani nehrozi, byva tam minimum lidi. Az na oblast trech vezi, ale te se kazdy rozumny turista zdaleka vyhne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon říj 5, 2020 18:03

Tyyjo, ted jsem se kouknul na aktualni cisla a exponencialu zacina chytat pomer nove nakazenych k poctu testu. V nedeli 24.35 % a to pred ocistenim od opakovanych testu :shock: (takze realne to muze byt i 40...)

To znamena ze se testuje naprosto nedostatecne a pocet realne nakazenych bude postatne vyssi nez zjistenych. Doufam, ze to neskonci zakazem vychazeni :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví