Opalovací krém na obličej

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 18:46

Jo, infekce hosohltanu resim prolevanim nosu propolisem rozmichanym ve vode. Neni to zrovna prijemna zalezitost, ale pomaha rychle. Se mi mrchy obcas chyti uplne vzadu, kam se neda jinak, nez prolitim, dostat.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » pon črc 27, 2020 9:47

By me zajimalo, jestli se zmenilo slunce nebo Daylong...

Manzelka se synem letos uz podruhe nadavali, ze po natreti Daylongem a celem dni na slunicku byli spaleni. Prvnikrat to bylo na skale u Rajeckych Teplic a Daylong 25.
Druhykrat (vlastne to bylo fakticky nekolikrat) na dovolene v Jiznim Tyrolsku ve vyskach az do nejakych 3600m a Daylong 30. Tam se na nekolika vyletech musely odpoledne znovu natrit (ted uz si to hlidali a jakmile zacaliy naznaky spaleni, hned se znovu natreli). Nezavisle, jestli byli na ledovci nebo jenom na skale.

Predchozi leta jsme Daylong pouzil uplne v pohode vzdy a vsude a stacilo natrit rano, i na celodennich ledovcovych turach nad 3000m, vzdy se spalila kuze jen tam, kde to nekdo zapomel natrit. Ted ale cele ruce a pulka nohou.

Rekl bych, ze to bude spise sluncem, nejak se mi taky zda, ze casto sviti jako dive, znatelne silneji nez obvykle. Kdyz si nevezmu cepici, za par minut me z toho boli hlava - predtim to trvalo skoro hodinu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » pon črc 27, 2020 15:24

Nestras. To by mne dost nastvalo, kdyby Daylong prestal fungovat :?

apuka píše:Rekl bych, ze to bude spise sluncem, nejak se mi taky zda, ze casto sviti jako dive, znatelne silneji nez obvykle. Kdyz si nevezmu cepici, za par minut me z toho boli hlava - predtim to trvalo skoro hodinu.

To bude spis vekem ;-) Nic takoveho nepozoruju, spis naopak. Jak je letos vlhko, tak je ve vzduchu trochu opar a slunce pali min. U nas opalovaci kremy nepouzivam vubec a ani po celem dni na slunci nejsem nijak zvlast spaleny.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » úte črc 28, 2020 8:13

S tou moji hlavou to nejspis bude i tim, ze ted je clovek vice zalezeny, jak pracuje doma a nejezdi do prace. Takze neni tak zvykly.

Ale to spaleni kuze u manzelky i syna me docela prekvapilo. Tak ono v tom Jiznim Tyrolsku v 3500m bez vegetace prece jen neni takovy opar a slunce pali asi hodne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví