Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř črc 8, 2020 18:46

:shock: to si jako lidi v karantene maji jezdit sami do nemocnice na testy? Mozna by mel nekdo odpovednym jedincum vysvetlit vyznam slova karantena #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř črc 8, 2020 18:59

Vsak oni moc dobre vedi, co znamena slovo karantena. A taky slovne spojeni "povinnost dostavit se na test". Jen si nedokazou dat dokopy tyto dve veci... ](*,)

Mimochodem, myslim, ze stale plati, ze "karantena" ǂ "izolace". Si pamatuji, jak to nekdy nekdo "polooficialne" vysvetloval. Ze v karantene muzes jit i ven, jen se nesmis setkat s nikym krome tech se kteryma jsi v karantene spolecne. A ze v izolaci nesmis vubec ven.

Ten chlapek asi vzal doslovne takovou definici - sedl si na kolo a s nikym se nesetkal, vsichni byli od nej oddeleny karoserii auta :-).

Vsak si spomen, jak se delali ty hromadne testovani na testovacich mistech, ze lidi stali ve frontach a cekali... :roll:

To kdyz tady v OV zavedly "drive-thru" odberove misto, tak na otevreni rano cekalo par aut. Policajti je pousteli po jednom, v okne zkontroloval jeden clovek OP a priradil k datum, co mel v PC (registrovalo se na to online a zadavali se kontaktni veci), potom se jelo dal, tam se otevrelo okenko a huba a dvakrat do Tebe strcila pani tu palicku, okenko nahoru a mohls jet.
Az na to, ze kam jet bylo zadano jen pomoci GPS souradnic, tak to nikdo nevedel a auta tam krouzila pred otevrenim dokola, protoze tam nic nebylo, zadna cedule, nic. Jen udrela osma hodina, otevreli se dvere garazi byvale poz. zbrojnice, mestaci postavili drahu pro auta z kuzelu a pres jedny dvere se vjelo do garaze a druhyma se vyjelo.
Asi nechteli, aby se verejne moc vedelo, kde se dela odber - i kdyz tam par set metru daleko neni nic, co tehdy by bylo otevreno.

Ale poikud bys tam prijel pesky, nevim, jak by se tvarili...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř črc 8, 2020 19:18

apuka píše:Si pamatuji, jak to nekdy nekdo "polooficialne" vysvetloval. Ze v karantene muzes jit i ven, jen se nesmis setkat s nikym krome tech se kteryma jsi v karantene spolecne.

Coz se da zaridit pomerne tezko, kdyz nebydlis ve vlastnim dome. Leda skakat z balkonu ;-)

apuka píše:Vsak si spomen, jak se delali ty hromadne testovani na testovacich mistech, ze lidi stali ve frontach a cekali...

Jenze to byl test na protilatky a vyslovne tam psali, ze tam nemaji chodit lidi, co se citi nemocni. Plus rozestupy, rousky... Riziko nemuselo byt o moc vyssi, nez treba pri cestovani MHD. Uplne jina situace, clovek je v karantene proto, ze je potencialne nakazlivy.

apuka píše:Ale poikud bys tam prijel pesky, nevim, jak by se tvarili...

Asi jako na Chytrou horakyni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv črc 9, 2020 10:26

mike píše:enze to byl test na protilatky a vyslovne tam psali, ze tam nemaji chodit lidi, co se citi nemocni. Plus rozestupy, rousky...
Jenze velice podobne (jen s mensim poctem lidi) byvalo i na mnoha odberovych mistech pro bezny, narizeny odber. Hlavne na zacatku. Protoze byla mala kapacita, odber trval pro jednoho tak pul hodiny (kvuli nasledne dezinfekci) a nebylo moc kde cekat. Klidne tam cekalo 10 lidi i vice, kym se na ne dostane rada. Pokud to slo, tak se snazili dodrzet vzdalenosti, ale nekdy to moc dobre neslo. A kdyz stojis za nekym, kdo je "pred Tebou" a kasle a prska, bo je nemocny a Ty za nim sice vzdy 2 m daleko, ale postupujes dal v jeho smeru, mirny vetricek pofukuje od nej smerem k Tobe....

Pozdeji se to trochu uklidnilo, nekde se dokonce naucili i organizovat. Ale na zacatku to byl teda mazec. No a tady na Severu to zacina byt zase, protoze organizace je zadna.
Navic vem pripady - hornici vysli ze sachty ze smeny, hned je tam odchytili a zacali testovat. Potom sli domu, normalne zili. A nektery ani po 8-mi dnech (!!!) nedostali zadnou zpravu, jestli je vysledek pozitivni nebo negativni. A do prace chodili dal, jejich rodinni prislusnici do prace/skol taky... Zivot se nezastavil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv črc 9, 2020 15:38

apuka píše:Jenze velice podobne (jen s mensim poctem lidi) byvalo i na mnoha odberovych mistech pro bezny, narizeny odber.

Ano, ale to je uplne jiny pripad. Tam nemocni lidi byli a udelat to takhle je uplne na hlavu. A co se u vas deje ted, taky. Neskutecni diletanti #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv črc 9, 2020 15:56

mike píše:am nemocni lidi byli a udelat to takhle je uplne na hlavu.
Houbelec, nekteri nemocni byli, ty tam vetsinou poslali doktori - a ten zbytek mel narizene odbery hygienou kvuli delsim/blizsim stykum s nemocnymi, aby se zjistilo jestli nemocni jsou nebo ne (a stejne poto museli do karanteny). Obcas nastal situace podobna nynejsi, ze z nejakeho podniku tam poslali cele oddeleni.
Proste i tehdy byly tri situace:
1) priznaky - narizeny odber
2) blizky styk s potvrzene nemocnym - narizeny odber a pote karantena
3) mene blizky styk s nemocnym - jen karantena.

No a ty skupiny 1) a 2) se kolem odberoveho mista setkavali, kym cekali na odber.

Tj. situace uplne stejna jako ted.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv črc 9, 2020 16:01

No vsak, presne tak jsem to myslel. Nepsal jsem, ze nemocni tam byli vsichni. Proto to bylo naprosto na hlavu a idealni zpusob, jak infekci sirit dal. Jedine rozumne reseni by bylo objizdet lidi specialni sanitkou, coz se myslim delalo v Praze. Ale nevim, jestli u vsech odberu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát črc 10, 2020 10:12

Poturčenec horší turka (nebo sem blbý já a nechápu význam v televizi řečeného): žiju v přesvědčení, že (mimo Kurwinou a okolí + metro v Pze) je už v Kocourkově život bez roušek s vyjímkou návštěv v lůžkových nemocnicích.... taxem neska ráno vyrazil k nám na nelůžkovou 1/2kliniku si nechat sosnout krev.... a byl sem vyhozen, že bez roušky ani ťuk.... naštěstí ji měli v 1/2klinice v lékárně (jen za 22 káčé kus, no nekup to)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Koronavirus

Příspěvekod zonn » pát črc 10, 2020 11:06

Ve zdravotnickem zarizeni mit musis, jedno jestli ambulance nebo luzka.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát črc 10, 2020 11:14

Dík, takže bé) bylo správně = sem blbý a nerozumím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát črc 10, 2020 12:27

Neboj, nejsi sam - a da se cekat, ze je takovych vetsina. Vsak tezko nekde najdes aktualni pozadavky.

BTW, manzelka vcera byla na odberu o doktora - v cekarne a ordinaci meli vsichni rousky. Az na pana doktora a sestricku... :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát črc 10, 2020 12:32

...takze se i u nas dalo na postupne promorovani...

Smutne je, kdyz si nejdrive precte velke upozorneni vedcu, ze nejhorsi jous superprenaseci, kteri nemaji zadne priznaky a ze to je nejhorsi a nejnebezpecnejsi scenar a potom hned, ze i pozitivni bez priznaku maji po karantene... ](*,). Az to plati i na Karvinou (a pod.) tak se s dovolenou muzeme rozloucit, za chvili nas nikam nepusti - i kdyz staci "jen" netestovat lidi bez tezsich priznaku jako ve Svedsku.

Edit (upresneni):
Ja vim, ze jak to je mysleno. Jen se obavam jednak toho, ze uplna pravda neni, ze jen 8-10 dnu vydrzi byt virus nakazlivy a jednak toho, ze lidi toto pochopi uplne jinak, pri tom zmatku bych se nedivilani kdyby nekteri hygienici. A hlavne jsem presvedceny, ze kdyz bude chtit, cesky clovicek si najde zpusob, jak obejit to "opakovane" testovani a vybodnout se na karantenu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát črc 10, 2020 17:26

zonn píše:Ve zdravotnickem zarizeni mit musis, jedno jestli ambulance nebo luzka.

Tak jsem se podival na stranky minzdr. a vypada to tak, ze PP to vedel dobre - rousky jsou povinne pouze pro zdr. zarizeni s luzkovou peci... Alespon mimo okresy Karvina a FM.
Je tam i odkaz na narizeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát črc 10, 2020 17:34

Kuju, nejsem "blb". Ufffff.... :twisted:

PS: Gdo mi fčíl vrátí těch 22 káčé? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát črc 10, 2020 23:53

@apuka: tady mas vysvetleni, mne prijde logicke a prekvapive rozumne: Karanténu jsme zmírnili kvůli falešně pozitivním testům, říká Maďar

Muzes byt paranoidni a prohlasit, ze nic neni jiste a kdo ma pozitivni PCR test, mel by zustat v karantene, ale pak bys to tem lidem mel kompenzovat a ne, nemocenska dostatecna kompenzace neni. Uz jen proto, ze je zastropovana, takze uz jen trochu slusne vydelavajici clovek na tom hodne trati. K tomu omezeni svobody.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Koronavirus

Příspěvekod zonn » ned črc 12, 2020 12:09

No je pravda, ze jsem vyhlasku nestudoval, vychazel jsem ze zkusenosti, kdy u nas ji vyzadujou i v ambulancich. A evidentne nejen u nas :-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » úte črc 14, 2020 10:22

mike píše:Jj, cekali, az jim prijde slibena rouska postou. A jestli neumreli, cekaji dodnes.

Jelikož jedu zítra do Toskánska, byl jsem kamarádem co je ital upozorněn, že musím uvnitř nosit roušku. Načež dodal, ať za ně ale neutrácím, že mi prej nějáký dá, fasujou s manželkou od státu dohromady 60 roušek na měsíc. To jen tak pro obrázek :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod malejjarda » úte črc 14, 2020 10:29

Přesně, kdybys čekal od státu, tak se nedočkáš. My dostali hned na začátku dvě roušky v práci. Asi dva dny před tím, že to bylo povinné. Pak v dalším průběhu ještě několik a láhev dezinfekce na ruce. :)
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » úte črc 14, 2020 12:17

Dyž to "zuřilo" nejvíc (konec březence/začátek dubence) taxem podlehl nátlaku od chlapů a draze koupil do firmy 4 litrový kanistr anti-covid dezinfekce s pětima malýma (ca deci) rozstřikovačema. Všech pět od té doby v práci na různých místech firmy leží jak mrchy, ani v jednom neubylo ani centimetr dezinfekce, natož aby se některý musel dolívat z teho kanistru .... tožtak o dezinfekci rukou, no....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát črc 17, 2020 12:59

Tak se uz naKHS vzbudili... Rekl bych, s krizkem hodne po funuse.

Toto meli udelat tak pred 3-mi tydny, dnes by situace byla znatelne lepsi. Ale i tak je fajn, ze konecne zjistili, ze virus nezustane vylucne mezi zamestnanci OKD, kdyz bydleji v celem kraji, Polsku i na Slovensku, jejich rodinny prislusnici chodi do skol, do prace, na tabory, setkavahji se s dalsimi. Kazdmeu myslicimu tady bylo jasne min. pred dvema tydny, ze se to za chvili zacne rozsirovat mezi lidi - hlavne kdyz se, jak jsem psal, "zapominalo" posilat upozorneni pozitivne testovanym, ze nemaji jit do prace a chodit do spolecnosti, "chytra" karantena mela nejak velke zpozdeni a odbery se zacaly delat nekdy az po tydnu od okamihu, jak se hygienici o potrebe odberu dozvedeli, samozrejme bez upozorneni dotycneho a narizeni docasne karanteny.
A vyrazne k tomu musel prispet i hodne laxny pristup k dojizdejicim polskym hornikum z vysoce nejvic zasazene oblasti Polska, samozrejme taky hlavne haviru.

Edit: koukal jsem se na tiskovou konferenci KHS OV, vydrzel jsem to necelych 10 minut. Pokud doted jsem si o tech lidech (vedeni KHS) nemyslel nic moc, tak po teto tiskovce uz je mi mnoho veci jeste jasnejsich ](*,) ](*,) ](*,).
Nejlepsi bylo jak reditelka KHS predala slovo Vondrakovi, hejtmanovi a ten rekl cca "Ja vlastne ani nevim, proc tady jsem a co bych mel o tom rict. Ja jsem to narizeni nevydal, je jsem jej jen dostal pred par desitkami minut na stul" :mrgreen: (Jako taky jsem nerozumel tomu, proc ho tam postavili, toto jde naprosto mimo kraj, ten prakticky nema zadnou realnou pravomoc.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 14:29

Zlatá naše parodie na karanténu...

Za porušení karantény smrt. V Kolumbii drží občany doma gangy vystrašené z nákazy
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/za-poruseni-karanteny-smrt-v-kolumbii-drzi-obcany-doma-gangy-vystrasene-z-nakazy-40330815
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob črc 18, 2020 21:00

Tak dnes, jak jsem cestoval autobusy (celkem 4 busy) pod Lysou a zpet, bylo pekne videt, jak se lidi stavi k rouskam (v doprave a uzavrenych mistnostech).

Odhadem cca 40% lidi v buse ma rousky jen na ustech, nos ma venku, tak 20-25 procent (obcas i vic) si mysli, ze rouska je povinna pouze od nasupovani pres placeni po usazeni se a potom je da dolu. A par se s nima vubec neobtezuje (a ridic nic...).
Nejlepsi byl nejaky chlapek (ktery podle vseho byl z manzelkou nakoupit v OV, potom si asi jeste dal par piv a vystupoval na prvni zastavce po Ostrave, tj. max doba, kterou travil cestovanim mohlo byt tak 10 min) pri vystoupeni ze sebe rousku doslova strhl a na plne kolo zakricel "Konecne svoboda" :-D.

Na chate na Lyse pri objednavani ve fronte malo rousky jen par lidi, u stolu cekajic na jidlo a piti nebo uz davno po jidle a piti jen kecajic nikdo. Pritom z jejich reci (co jsem i nechtic musel poslouchat) bylo jasne, ze je tam par lidi i z fabriky (asi z Vratimova), kde prvni testy odhalily par pozitivnich pendleru a cela smena musela do karanteny, ten se ceka na testovani dalsich lidi (podle reci i tech, co tam byli). Obsluha rousky mela.

Na vlakovem nadrazi ve FM cekarnu vevnitr budovy asi kazdy povazuje za otevreny prostor, pricemz zrovna ve FM zustala povinnost v tech prostorech nosit rousky i po 1.7. ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob črc 18, 2020 23:10

Zkus jim rozdavat tenhle obrazek (ale nevim, jak dlouho tam u vas prezijes ;-)):

Obrázek
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » ned črc 19, 2020 17:04

Ze bych to zacal ve velkem lepit na kazdy dopravni porstredek a vchod do verejnych budov :-k. Jen se obavam, ze by se ozvaly z jednoho jineho nez muzskeho pohlavi, ze jsem genderove nevyvazeny...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » ned črc 19, 2020 17:22

V noci najednou byla na stenach nejaka cerveno-modra barevna hudba, tak jsem vstal a koukam, kousek od nas nejakych 10 policejnych aut blika. Nic se jinak moc nedelo, az na vykrikovani par ozralu v hospode...
Dnes koukam, ze to byl koronavirovy protest pivaru :-) - a aut tam bylo az kolem tricitky.

Jako v tom Assenu jso dve hospody, na obou koncich po jedne, sedi se i venku - samozrejme, tam nikdo nedodrzoval vzdalenosti ani v jedne (to ani predtim). Na tech hospodach bylo videt, co nejvice vadilo lidem na opatrenich pri nouzovem stavu - jakmile se uvolnily, obe hospody byly totalne precpane a odtehdy minimalne odpoledne jsou narvane fest stale...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned črc 19, 2020 19:33

apuka píše:Jen se obavam, ze by se ozvaly z jednoho jineho nez muzskeho pohlavi, ze jsem genderove nevyvazeny...

Vsak si muzou udelat vlastnich 40 (nebo kolik jich zrovna je) variant ;-)

Resil jsem ted neco s Kosikem a ze zakaznicke podpory mi psal clovek, co se podepisoval Vojtech Adam. Tak nevim, jestli mi unikla tiskovka nebo teprve bude :twisted: (ale zas Kosik je soukroma firma a na tak odpovedne misto by ho snad nedali...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » úte črc 21, 2020 17:49

pavproch píše:Tak. Už je to tady. Naši zákazníci (z automotive) oddalují/pozastavují quli koroně platby našich faktur, z dubence klidně až na červenec (a to ještě možná). Chjo, no. To zas bude finančně "veselý" zbytek jara a léto.... #-o


Tak ty platby zpožděné do července všechny přišly.... ufffff... kuju (našim) zákazníkům..... teda jen trošku "kuju", páč to má pokračování, už fčíl (ještě ty stroje ani nemáme dokončené, natož fakturované) chtějí oddálit platby za stroje dodané letos ve druhém pololetí (+fakturované) až na 2021..... chjo no. Čili jak bylo finančně "veselé" jaro a začátek léta 2020, o to veselejší bude druhé pololetí a začátek 2021.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod malejjarda » úte črc 21, 2020 18:33

Od pátku zase zavádí roušky v Rakousku. https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... _campaign=

Dnes jsem koupil jízdenka na vlak do Vídně, zítra jedeme. Ale vzhledem k tomu, že mají jen 1400 nakažených (třetina našeho počtu), tak je pravděpodobnost nakažení dost malá.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Koronavirus

Příspěvekod Bruca » úte črc 21, 2020 18:49

A kam valite? My se chystáme v září na Maltu, ale začíná to vypadat čím dál zajimaveji.
Pozdravuj Peťu
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví