kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 9, 2020 12:16

me prave prijde, ze z logiky veci to zafungovat nemuze, prece kdyz si jednou za rok lupnu davku chonder, taky to nepomuze ale musim.je brat par tydnu, a s masti ki to pripada podobne, byd mazat lokalne denne a pak by yo kohlo na chvili zlepsit anebo jen placebo v podstate..
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2020 12:20

Jo, taky si myslím, že je to tak - že je třeba to jíst týdny aby to zabralo a namazalo ty klouby. Imho je ta mastička placebo
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod ondrejkout » pát čer 26, 2020 19:20

Koho nebaví kvanta pojidel v tabletách, nebo prášek a vážení dávek, míchání a vůbec práce s tím v separovaných stavech (kdy to má za něco stát a neprovařit na tom barák) aby to za něco stálo, tak tohle mě vrátilo ke kloubce. Sice k dokonalosti chybí asi 8 gramů kolagenu denně navíc, ale jinak nic nechybí, a hlavně, jen se naleje, zředí a hurá hotovo. Dvě flašky to je jedna skoro tříměsíční kůra, za litr Kč super. Dva litry za kvalitní kloubku ročně s naprostým minimem práce, to se dá. Tož dávám tedy tip, třeba někoho zaujme jako mě.

Flexain
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=fl ... =&max=&o=3
ondrejkout
nováček
nováček

Příspěvekod pavproch » sob čer 27, 2020 14:05

Kuju za tip, já už (asi 10let) žeru tablety (2x Condrosulf 400 + 3x Profichondro Efect denně), podle toho, co tam píšou je tam těch kloubních preparátů fuckt dost, asi to prubnu, až mi dojdou zásoby tablet, co mám doma (poloplnou krabici od bot).

Na druhou stranu - už sem toho na klouby vyzkoušel dost a většina byly cimrmanovy slepé uličky, tak uvidíme, no...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mike » sob čer 27, 2020 19:09

Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky. Albert Einstein
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 27, 2020 19:20

PavProch: Já jsem letos vyzkoušel svůj první přípravek na klouby. Na základě zdejší diskuze jsem šáhnul po tom Condrosulf 400 plus k tomu zobnu tabletu celaskonu,prý kvůli lepšímu vstřebávání a přijde mi to dobrý. Respektive prozatím cítím zlepšení. Ale uvidím až jak půjdu delší trek s těžším batohem. Ale takhle na těch jednodenních a víkendových tůrách cítím, že je to lepší.
Dromedaro
účastník
účastník

Příspěvekod pavproch » ned čer 28, 2020 11:54

U teho Condrosulfu 400 (1 ráno, 1 večer) mám za ty roky odpozorované, že jeho účinek je v kloubech cítit až po nějakých 5-ti týdnech zobání a taky ale přetrvává řádově stejných 5 týdnů po skončení 3měsíční (doporučené) kůry - což u mně v návaznosti na to že mi nečiní zažívací trable (což se prý stává, prý quli tomu proto doporučujou 3měsíce "on" a 3měsíce "off") skončilo tím, že už ho žeru furt (nonstop).
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dromedaro » ned čer 28, 2020 22:18

Já jej doužíval asi tři týdny zpět. Nějaké problémy jsem nezaznamenal až poslední měsíc mě ale každý den lehce pálela žáha. Někdy celý den a moc příjemné to nebylo. Napadla mě souvislost s tím condrosulfem a tak jsem mrknul do letáku a tam jsem dohledal, že může způsobovat pálení žáhy, ale že to nemá vliv na přerušení léčby. Taky mi zase moc nesedělo, že by to začlo až po dvou měsících užívání. Jsem si říkal, že by se to projevilo asi už na začátku. No každopádně ještě pár dnů po užívání mě žáha lehce pálela a pak to ustalo, že mám klid. Tak to asi souvislost mělo. Tak nevím, protože jsem četl, že pálení žáhy po delší čas může způsobit nádor v jícnu nebo kde a že by se to pálení žáhy nemělo podceňovat.
Dromedaro
účastník
účastník

Příspěvekod ondrejkout » ned čer 28, 2020 23:17

Tak kloubka neléčí, "jiný" výsledky nepodává. Kloubka jen "konzervuje" dosaženej stav artrózy a aktuálně "maže" co ještě může, ale neléčí (nejlíp tedy s kloubkou začít ve třiceti).

Jinak tabletám moc neveřím. Když jsem žral doporučený dávky v raw sypkým stavu, denně/celkem 4 měsíce ročně (chondroitin 0,8g, kolagen 13g, glukosamin HCl 1,5g, MSM 1g, vitamín C min. 75 mg), tak to bylo pohledem dost materiálu a nějak se mi to do tablet opticky nevejde. A poněvadž se musí takhle syrový s mlíkem, tak k tomu granko, aby to nějak chutnalo, a prostě strašnej oser s přípravou. Ale fungovala. Prostě po dvou měsících to bylo hrozně znát (kdo nezažil, neuvěří). Proto jsem se nad tímhle koncentrátem zaradoval. A reference má po webu dobrý. Navíc česká firma.
ondrejkout
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví