Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Koronavirus

Příspěvekod pavproch » úte úno 11, 2020 7:55

tu za dýfensovi

Přiznávám, že mám docela lufty. Kdesyk sem zahlíd, že nás čeká circa rok boje a celosvětově miliony ex. A nedivil bych se, kdyby na těch konspiračních teoriích něc bylo, čankajšci už mockrát lhali.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » úte úno 11, 2020 15:34

záleží z čeho máš strach...jestli máš byznys nějak navázáný na Čínu, např. dodáváš svůj výrobek A firmě, která nakupuje B v Číně a vyrábí z toho A+B, tak ano, boj se, že tohle tě ovlivnit může velmi.
Ale ze zdravotního hlediska bych to neviděl tak černě (uvědom si, že celosvětově "miliony ex" znamená cca jedno promile, navíc furt jich většina bude v Číně a dále v místech s omezenou dostupností zdravotní péče, tj. Afrika, jižní Asie). Nemluvě o tom, že drobná redukce by nebyla na škodu a to i výrazně větší než miliony.
A ohledně Čankajška si doplň znalosti, ten byl v jiné Číně.
Hafi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pavproch » úte úno 11, 2020 16:54

Proto sem psal čankajška s malý č.

V tuhle chvíli s čankajškama neobchodujeme (před 6-ti rokama sme jim jeden stroj dodali, počítám, že tam už neska mají desítky klonů...), takže tahle obava nenisu. Ale obecně z teho mám strach, o to větší, že junior si postavil hlavu a i přes moje důrazné nedoporučení ca za měsíc letí na Ceylon. A pak se mnou pojede do Francie na lyže....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Koronavirus

Příspěvekod Lipon » úte úno 11, 2020 20:02

Ono stačí jeden obchodní cestující, který byl ve styku s nachcípaným Asiatem.
Viz aktuálně Anglán, co se cestou ze Singáče stavil v Alpách si zalyžovat. Zatím má na triku asi 11 potvrzených nakažených.

zdroj tu

Podobně třeba v německém Webastu. Taky nikam necestovali.
Je to jenom otázkou času, kdy se rozšíří i u nás.
Trochu černý humor s tou redukcí lidstva - až se to dotkne někoho z rodiny, sranda přestává
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » úte úno 11, 2020 21:23

Predbehls mne s obojim ;-) To s tim Britem, ktery to chytil v Singapuru, mne moc nepotesilo. Kolegyne, ktera odtamtud pochazi, se odtamtud pred tydnem vratila. Zatim moc nekasle 8-[

pavproch píše:A nedivil bych se, kdyby na těch konspiračních teoriích něc bylo, čankajšci už mockrát lhali.

Na to, ze lzou o rozsahu, poctech nakazenych a mrtvych bych vsadil boty, klidne vsechny, co mam. Zajimavejsi je ta o umelem puvodu tj. ze si hrali v laboratori a ono jim to uteklo. Normalne se takovym vecem smeju, ale v tomhle pripade bych si proti ty boty nevsadil, ani jedny. Ne ze by to melo pro dalsi vyvoj nejaky vyznam.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » úte úno 11, 2020 22:06

Upřímně řečeno by se mi teď letět nikam moc nechtělo a vůbec nezávidím sousedům jejich cestu za exotikou do tropů ... Jsem docela ráda, že opět míříme na studený Sever.
Jen jsme si zrovna dneska říkali, co bychom podnikli, kdyby se to během těch několika měsíců vyvinulo nepříznivě a dostalo k nám a víc rozšířilo. Shodli jsme se, že zůstat někde za polárním kruhem by asi bylo rozumnější. Jen máme nabaleno málo slivovice a vína :?
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod booze » úte úno 11, 2020 22:12

@mike konspiraci boreliozy si cetl?
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » úte úno 11, 2020 22:14

Jo. IMO naprosta blbost.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » stř úno 12, 2020 10:27

pavproch píše: obecně z teho mám strach, o to větší, že junior si postavil hlavu a i přes moje důrazné nedoporučení ca za měsíc letí na Ceylon. A pak se mnou pojede do Francie na lyže....
Hele a nemas nejvetsi strach z toho, ze je asi stejny jako jsi byl Ty v jeho veku? A proto tusis, co vsechno od nej muzes cekat, hlavne ze ne rozumne chovani?

Jeste mozna bude(s) mit stesti a mezitim zakazou lety i tam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Hafi » stř úno 12, 2020 11:28

Pavproch na Srí Lanku nepochybně remcal ještě před nějakou epidemií. Teď mu to jen nahrává.
Hafi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » stř úno 12, 2020 21:40

Jestli mi něco neuniklo, tak Srí Lanka hlásila donedávna jeden případ. To už je horší v té Francii :twisted:
Rizikovější IMO je cesta letadlem a vůbec pobyt na letištích. No a pokud mladej letí přes Čínu, tak to opravdu není vůbec dobrý nápad :mrgreen:
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » stř úno 12, 2020 21:48

Jj, vzhledem k inkubacni dobe a bezpriznakove nakazlivosti se vyvoj neda moc predpovidat. pp se nejspis nakazi ve fronte na vlek ve Francii ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Zpět na Outdoor a zdraví