Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Lékárnička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » ned srp 19, 2018 22:41

A ja dodam: tohle uz se tady resilo, zkus pohledat. Jako ostatne vzdy, nez napises dotaz nebo dokonce zalozis nove vlakno.

Ten zjevny duvod je prave cesta do Nepalu. Akorat si je nejspis budes muset kompletne zaplatit.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pát srp 24, 2018 3:14

Mate nekdo tip na UL lekarnicku? Prazdny obal, naplnim si ji sam. Vodeodolnost by byla plus.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod fps » sob srp 25, 2018 13:20

to ti na to nestačí ZIP sáčky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » sob srp 25, 2018 16:18

Nestaci. Viz zacatek vlakna, lekarnicka je vyjimka. Muzes ji potrebovat v situaci, kdy jde o cas a je potreba ji hned najit (starou jsem byl schopen najit po hmatu). Jeste dulezitejsi ale je, ze ji muze hledat nekdo jiny, protoze ty toho nebudes schopen. Ono se to hodi i normalne, chci lekarnicku a nemusim prehrabovat hromadu ziplocu, sahnu a mam ji.

Dalsi vec je prakticnost, lekarnicka ma prihradky, coz se hodi (organizace). Navic v ni nosim male nuzky, ktere by ziploc mohly proriznout.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 18:41

Jak velkou potrebujes?
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 20:21

Normalni malou. Mel jsem nejakou starou od Ferrina, uz se rozpadala. Rozmery by mi asi stacila tahle, ale nejak se mi nelibi (mel jsem ji v ruce). Moje byla myslim o trochu vetsi.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod booze » stř srp 29, 2018 14:14

A co Deuter?
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » stř srp 29, 2018 17:53

Chtel jsem UL, ne UH ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod booze » stř srp 29, 2018 18:01

Je mi to jasne. 8)
Jsem mel jednu usitou byla to cca A4 rolovaci skladaci s prihradkama. Nekde ji mozna mam.
Btw diky za pripomenuti delsi dobu ji chci usit a kdyz sedim u stroje premyslim, co jsem chtel.
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod budo » čtv srp 30, 2018 17:50

IMHO hlavní podíl na hmotnosti lékárničky má její obsah. Obal pak může dělat na celkové hmotnosti víc nebo míň, ale pořád vzhledem k obsahu to nebude ta hlavní část.
Máme doma lékárničku, co jsme kdysi dostali na vodě, coby reklamní, od Horalky.
I s přidanou malou plastovou lahvičkou Betadyny, klíšťo-kleštičkama, tužkou, cedulkou s osobníma info a malou zubní pastou váží 238g.
Samotný obal pak má 46g.
Velikostně nevím, ale typově je podobná téhle.

Chceš lékárničku jako pouzdro s přihrádkama kvůli přehlednosti. Takže bych to viděl na minimálně 46g a maximálně 100g - kdyby to bylo nějaký super dělo mezi osobníma lékárničkama, co se pouzdra týče.
Vnitřní vybavení pak teda počítej kolem 150g s tím, že ho můžeš zredukovat, pokud se tak rozhodneš.

Lékárnička teda bude pořád vážit kolem 250-300g max a 200g minimálně.
Co na tom dál po stránce hmotnosti vymýšlet?
budo
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » čtv srp 30, 2018 18:20

To je prece jedno, co je hlavni cast, pisu, ze chci UL obal. Vybaveni je jina vec, mam, vaha je dana. Takze se da usetrit jen na obalu.

Mel jsem dneska v ruce tuhle od Deutera a asi by sla. Vaha 160 g je blbost, i s velkym tuhym papirem vazila neco malo pres 100. Bez nej tak 60, nechteli jsme to strihat. Vevnitr vypadala jako ta Ferrino a kvalita bohuzel taky. Libi se mi ale vic, nez ten Signing Rock. U Deuteru jsou paka, kdyz nenapisou spravnou vahu.

Ma nekdo neco lepsiho? Velikost je OK, trochu mensi vaha by byla fajn, vodeodolnost plus, tahle neni.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod budo » čtv srp 30, 2018 18:29

Tak ten náš se zdá bejt UL dost.
budo
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod GreyMouse » čtv srp 30, 2018 22:33

mike píše:U Deuteru jsou paka, kdyz nenapisou spravnou vahu.

U téhle a téhle mají uvedené stejné rozměry i stejnou váhu a jedna je vybavená a jedna ne. Možná se jim ty čísla trochu popletly a všem dali váhu těch vybavených.

Ta, co na ni dával odkaz budo se ti nelíbí? Píšou, že má nepromokavý zip, tak aspoň něco. Je sice plná, ale není o moc dražší než ten prázdný Deuter a třeba bys něco z obsahu i využil. A tady ji mají i levnější a taky si ji tam můžeš nezávazně objednat a prohlídnout.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » pát srp 31, 2018 0:00

Jo, to by tak mohlo odpovidat.

Ta od Deuteru je mensi a myslim, ze by mi uplne stacila. Taky se mi moc nechce kupovat hromadu bordelu, ktery stejne vyhodim. To neni jen vec ceny, vadi mi to. K cemu jsou tam treba examination gloves? To je tak pro policajty nebo celniky, ne? ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » pát srp 31, 2018 7:10

To jsou obycejne gumove/silikonove rukavice. K cemu to je zjistis, az zacnes sam mirne sedreny na rukou pomahat nekomu s mohem zavaznejsim zranenim a zacnes se mu "hrabat" v krvacejici tepne. Resp. az o neco pozdeji, pokud dotycny mel nejaky krvi prenosnou infekci. Tak nejak je to myslene. Taky funguje tak, abys Ty nezanesl vlastni infekci, ale to neni duvodem pridani.
Ne ze bych je sam pouzival. Jsem jeste ze stare skoly, co nas ucili, ze duvodem prvni pomoci je v prvni rade zachranit zivot jinemu a ne co nejvice ochranit vlastni zdravi pred moznymi dusledky zasahu. Tj. bych osetroval bez rukavic, i kdyz budu cely od cizi krve, daval dychani z ust do ust bez "ochrany", atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod GreyMouse » pát srp 31, 2018 14:18

@mike: Co bych nechtěla sebou bych nechala v domácí lékárničce (rukavice třeba na "špinavou" práci jako chemické postřiky na zahradě), do přebytečného místa v cestovní lékárničce bych nacpala něco, co sebou stejně tahám jako rezervu (papírové kapesníky, toaletní papír, baterku do čelovky...) ;-) (Ale chápu, že takové řešení není nic pro tebe, protože je to moc rychlé a jednoduché :mrgreen:)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » pát srp 31, 2018 17:36

:roll: jak jednodussi? Veci maji sve misto. Treba nahradni baterky do celovky maji sve pevne misto v batohu, protoze pro ne musim byt schopen sahnout poslepu (celovka znicehonic zhasne). Toaletni papir ma svuj vlastni ziploc, ktery popadnu, kdyz ho potrebuju. V lekarnicce ma byt jen to, co tam patri [-(

GreyMouse píše:Co bych nechtěla sebou bych nechala v domácí lékárničce

Kdyz ja si myslim, ze bych vetsinu z toho vyhodil, protoze je to sunt, co se nehodi ani do domaci lekarnicky.

@apuka: k cemu jsou rukavice je mi jasne. Zaujalo mne examination, ty jsou urcene na prohlidku telesnych dutin ;-) Krome toho maji rukavice sve velikosti, i ty natahovaci. Jake asi budou tady?

Podle mne je lekarnicka s naplni blbost, pripadne ulitba predpisum, aby meli policajti co kontrolovat. Prakticky je lepsi si lekarnicku naplnit sam.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod GreyMouse » sob zář 1, 2018 21:37

mike píše:Zaujalo mne examination, ty jsou urcene na prohlidku telesnych dutin ;-)

Kde's to hledal? Na stránkách výrobce mají 2 Pairs Vinyl Gloves ;-)

Tak si to hledání užij. Při svojí vybíravosti máš spolu s nákupem mobilu o zábavu postaráno na několik měsíců :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » sob zář 1, 2018 23:15

Koukni na fotku obsahu, je to na nich primo napsane.

Zlomyslnost neni pekna vlastnost [-X
mike
Moderátor
Moderátor

Re: lékárnička

Příspěvekod FrantaKrajta » pon zář 3, 2018 8:17

jfv píše:očkovací centra, cetrum cestovní medicíny? Máte s tím někdo zkušenosti?
J.

Expedicni lekarnicky - doporuceni LK CHS a pod.:

http://www.horska-medicina.cz/leky/
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod mike » pon zář 10, 2018 0:30

Koupil jsem toho Deutera. Prazdna vazi 49 g, po ostrizeni velkeho prekazejiciho stitku s SOS informacemi 47 g. To je na Deuter opravdu UL :) Po naplneni ma 199 g.

Zjistil jsem, ze datum expirace na platech s leky je v nejlepsim pripade velmi tezko citelne, na nekterych je zrejme zasifrovane. Kdyby se EU misto zakazu zarovek zabyvala treba timhle, tak udela lip.
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví