Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Klistata

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klistata

Příspěvekod deu » úte čer 5, 2018 10:50

Mike a další, vzdělávat se můžete třeba i tady http://www.sciencecafe.cz/zaznamy/video ... borelioze/. Každé klíště obsahuje jiné množství borelií, malé jich bude mít míň než dospělák. Čím dřív se odstraní tím lépe, neplatí úplně poučky že to musí být několik hodin, klidně to může být i za hodinu když bude klíště hodně infikované a povede se vám ho přimáčknout, záleží i na aktuálním stavu imunity(fyzické vyčerpání např.). V nouzi se dá i rychle seškrábnout ostřím, vydezinfikovat a kusadla se z rány časem sama uvolní.
Obrázek
deu
účastník
účastník

Re: Klistata

Příspěvekod mike » úte čer 5, 2018 17:06

apuka píše:Kdyz jsem mel kliste ja mirne vzadu v boku, taky jsem musel (nekdy kolem 1994) v patek vecer na pohotovost (manzelka vybirat neumi, ja jsem se k tomu poradne nedostal ... Tam se doktorka docela stvala ... a s vyndanim se nebabrala - vzala injekcni jehlu a vysprtala kliste spolu s rozrezavanim celeho okoli. Kdyz jsem odchazel, mel jsem tam hezkou diru, co mi ona udelala, hojila se hodne dlouho

:roll: :D nebylo jednodussi naucit manzelku kliste vyndat? Vzdyt na tom nic neni. Doktorka taky super, nejspis te chtela potrestat, jinak by to takhle blbe nedelala.

apuka píše:JInak jasne, ze jsou mista, kde sice clovek dosahne, ale kliste sam tezko vybere - napr. prakticky cela zada az po spodni cast kostrce, zadni cast hlavy, kdekoliv, kde to neni videt.

Zalezi na metode. Metoda mydlo a frote rucnik je velmi ucinna a rychla, kdyz na misto dokazes aspon trochu pritlacit. Na boku a spodku zad bez problemu (vyzkouseno...), problem by byl ve stredu zad. Kdyz uz by to jinak neslo, tak bych ho asi seriznul ostrym nozem nebo ziletkou, jak pise deu.

deu píše:Mike a další, vzdělávat se můžete třeba i tady http://www.sciencecafe.cz/zaznamy/video ... borelioze/

Co zas ja? Celou dobu tvrdim, ze klisteti je potreba zabranit, aby se prisalo, protoze po prisati uz je to jen loterie. A na video dlouhe pres hodinu fakt koukat nebudu. Prepis by nebyl?
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví