Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod honzaMA » úte pro 5, 2017 22:21

Ahoj, protože pomalu nastává čas začít řešit pojištění na další rok, dád bych znovu otevřel diskuzi a zeptal se na rady. Poprvé přemýšlím o ročním cestovním pojištění. Zatím jsem slyšel nejvíce o Alpenvereinu, ale dnes mi kolega doporučil zvážit právě ČHS Trio (tak trochu i na základě zkušeností jeho kamaráda - viz. https://www.facebook.com/permalink.php? ... 1200556985)

Dosud jsem primárně zařizoval cestovní pojištění vždy před cestou, ale když jsem si to tak za loňský rok spočítal, vyšlo mě to skoro jako členství v některém z těchto spolků. A vzhledem k tomu, že i příští rok chci cestovat do zahraničí a zejména do hor (primárně tedy Evropa), zvažuji jednu z těchto variant. Primárně mi jde o pojištění v druhé řadě též o možnost slev na horských chatách. Četl jsem spoustu článků o průběhu pojistného plnění s Alpenvereinem (ano anglicky se dorozumím, ale kdo ví co bych ze sebe dostal v nějakém stresu/krizové situaci), ale zatím jsem moc nečetl zkušeností právě s jinou alternativní pojišťovnou, třeba tou v rámci ČHS Trio - tedy máte někdo zkušenosti? Díval by se na mne někdo skrze prsty, pokud bych jim oznámil, že nejsem členem Alpenverein? Díky za názory, rady :)
honzaMA
nováček
nováček

Příspěvekod apuka » stř pro 6, 2017 8:45

Hele, ten link sice obsahuje par pravdivych veci (zajistovaci dopis a pod.), ale obcas je uplne mimo, coz je docela podivne vzhledem k tomu, ze to pise horsky pruvodce (predpokladam, ze vlastnik mezinarodni licence) a majitel CK. Asi by se mu hodilo si obcas precist pojistne podminky OEAV - jsou dostupne i v cestine.
V zivote by me v Alpach (nebo v tatrach) nenapadlo pro zachranu kontaktovat Tirol Air Ambulance, kdyz se dostanu do problemu... V takovem pripade kazdy normalni clovek vola zachrannou sluzbu nebo alespon 112 a nevymysli pitomosti se svoji pojistovnou. TAA se ma kontaktovat v pripade potreby prevozu z nemocnice (repatriace) nebo pristi rok - mimo A - ze soukrome nemocnice do verejne.

OEAV pojisteni je dobre na zachranu obzvlaste v Alpach a k tomu jeste jako pojisteni za odpovednost za skody (bacha - vcetne odpovednosti napr. za zraneni/smrt spolulezce, kterou jsem zapricinil ja!). Neni moc vhodna jako pojisteni lecebnych vyloh a jako asistencni sluzba. Pokud dobre vim, tak zkusenosti s resenim pojistnich udalosti mimo Alpy (resp. mimo Evropu) jsou ruzne, tam bych si poridil jine pojisteni.
Zase pojisteni s CHS ma taky svoje mouchy - nekdy tady najdes vlakno, kde se to porovnava.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

User is Online!

Příspěvekod honza83 » stř pro 6, 2017 13:54

apuka píše:Hele, ten link sice obsahuje par pravdivych veci (zajistovaci dopis a pod.), ale obcas je uplne mimo, coz je docela podivne vzhledem k tomu, ze to pise horsky pruvodce (predpokladam, ze vlastnik mezinarodni licence) a majitel CK. .

Kleslo je horský průvodce a majitel cestovky s hodně nevalnou pověstí, stačí chvíli googlit a člověk se až nestačí divit, co vše si může dneska cestovka dovolit. Navíc je to (byl) místopředseda jednoho horolezeckého oddílu v rámci ČJS, takže je pochopitelné, že bude špinit konkurenci. Neříkám, že v něčem možná nemá pravdu, ale je třeba ten jeho příspěvek brát s hodně velkou rezervou.
honza83
nováček
nováček

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 15:52

Nebyla uz tu jednou diskuse k tomu pamfletu nekde? :-k

apuka píše:V takovem pripade kazdy normalni clovek vola zachrannou sluzbu nebo alespon 112 a nevymysli pitomosti se svoji pojistovnou

Samozrejme, ale proc alespon 112? To je podle mne v horach prvni volba, uz jen proto, ze byva spatny signal a 112 muze jit pres libovolneho operatora, nejen toho, co mas. Sam jsem to tak mel, nic jineho nez 112 nefungovalo (a i 112 se rozpadalo spojeni).
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod honzaMA » stř pro 6, 2017 17:16

Jasně neříkám, že ten příspěvek beru jako něco co by mne odrazovalo od Alpenvereinu. Zmínku o proplácení pojištění s ČHS Trio jsem nalezl někde v diskuzi na Lezci. (on tenhle balíček je poměrně nový, nabízí ho od letoška nejspíš).
Ale vzhledem k tomu, že prozatím jsem si vždy zajišťoval pojištění jen na konkrétní cestu, tak čekám, že v podstatě podobný styl pojištění je možno očekávat od ČHS. Pojištění odpovědnosti si tam lze také zaplatit. Asistenční služba je pro mě příjemné plus. V Alpenverainu asi vidím hlavní plus v jeho "jménu" - každý jej zná, ví co očekávat. Co se týče služeb, budu doufat, že i při pojištění ČHS nebude ze strany záchranářů či doktorů též žádný problém.
honzaMA
nováček
nováček

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 17:20

Jo, uz jsem to tu psal. Vrtulnikem jsem letel dvakrat a v obou pripadech stacilo dat zachranarum karticku AV a dal jsem nemusel nic resit. Ani ex-post, ucet za vrtulnik jsem ani nevidel, vsechno si poresili sami. Ono to mozna nevypada, ale v takove situaci je to celkem zasadni plus.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pavproch » pon pro 11, 2017 19:59

Taxem fčera zase o rok prodloužil - celá familie OEAV a k temu já s juniorem čéháesku a konečně jim funguje ten online formulář (načtení dat podle čísla stávající průkazky) + platba kartou. Aspoň malý rozkrok v pomezí zákona.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví