Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Opalovací krém na obličej

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod scinkk » pát čer 16, 2017 19:05

Bojim se, ze jde hlavne o propagandu vyrobcu opalovacich kremu.

Tak castecne urcite, dneska se obecne veci prehani, medializuji a tak. Ostane uz ty predchozi generace by na neco museli trpet, ale zas situace se meni, lidi jsou vic zhyckany, vlivem moderniho chemicko-technologickym prostredi mozna i vic zdegenerovany nez drive a pak staci malo :) Nevim jak je to s tim ozonem, ale vubec bych se nedivil, kdyby ten vliv ubytku byl silne kumulativni a situace bude treba jeste na mnoho let spatna, ac se tento problem pred x lety zacal jakoze resit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
scinkk
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » pát čer 16, 2017 19:22

scinkk píše:Proste kdyz uz mam na sebe neco patlat tak at to funguje jaksi na 100%

Tohle si prave myslim, ze neni spravne, aspon u nas. Slunce je v rozumne davce prospesne.

scinkk píše:ja si nemyslim, ze kdyz budu an horach cely den na slunku, i u nas, ze 15 staci, lepsi nez nic, ale nestaci. Jak jsem psal, ted jsem byl v tech krkonosich maznoutej tricitku a stejnak jsme si ten krk lehce chytil.

To je ale IMO tim, ze se krem smyje potem. Kdyby opravdu fungoval, tak se to nestane. Daylong 15 jsem pouzival na horach aspon 10 let a stacil. Na 25 jsem presel az pote, co jsem zacal jezdit do Grand Paradisa, ktere je prece jen jizneji a vys a travil jsem podstatne vic casu na snehu a ledu. Tam jsem se s 15 pakrat pripalil, hlavne nos (asi odraz od bryli).

scinkk píše:O vitamin D se fakt nebojim, ja se zas nemazu vzdy kdyz jdu ven, jen kdyz vim, ze na tom slunku budu nekolik hodin, turistika, kolo, prace na zahrade. Ale kdyz si du na zahradu cist, jdu se jen projit, ostatne i cestovani do prace, tak i tak jsem na slunku nekolik hodin, ale ne v kuse.

Pred par lety byla akce, kdy si clovek mohl nechat otestovat hladinu vapniku v krvi a vypadnul z toho i vitamin D. Zajimal mne vapnik (mel jsem duvod) a ten vysel v poradku, ale prekvapive jsem mel nizsi hladinu vitaminu D. Nijak kriticky, ale bylo to na podzim po lete v horach a na slunci, kdy jsem byl jeste slusne opaleny, na jare by to asi bylo horsi. Trochu jsem se pak o to zajimal a narazil na nejake prace, kde to zkoumali plosne a podle nich byla ma nizsi hladina v CR spis lehce nadprumerna tj. mame plosny nedostatek. Taky mi z toho vypadlo, ze vitamin D je celkem dulezity (mozna mnohem vic, nez bys cekal) a slunce je ten spravny zpusob, jak ho ziskat. A ze je dobre si v lete udelat zasoby na zimu, protoze jak je slunce nizko, tak si ho telo nevyrabi.
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Příspěvekod lojzmen » pát čer 16, 2017 22:57

mike píše:...
@lojzmen: kde jsi sledoval tu osobu? Snad ne doma ;-)

Nee, na nějaké akci pubertální dcera distributorky značky Mary Kay.

Ta "správná" hodnota D může být stanovena podobně, jako "správná" hodnota cholesterolu - podle Japonců, co se furt cpou rybama.
Někde jsem četl, že na dostatečné množství D stačí pár minut na slunci.
lojzmen
účastník
účastník

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 1:12

Vcera jsem nachytal hodne vitaminu D ;-) Od 12 do zapadu na slunci, odkryte casti tela lehce hnedocervene, ale citil jsem jen hreben v hlave pri cesani. Holt s vekem vlasy nehoustnou. Do zitrka se to myslim srovna. Mame skoro nejdelsi den, pocasi z hlediska spaleni moc horsi byt nemohlo, a tak si fakt myslim, ze u nas je opalovaci krem skoro zbytecny. V normalnich vyskach (byl jsem do 700 m), do Krkonos bych se asi trochu maznul. Nejsem ani tmavy ani moc svetly typ, zlata stredni cesta. Aspon budu mit nejaky zaklad na hory.
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví