Jak je to se clem a DPH?

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hans99 » pon led 11, 2021 17:13

Tak jen malý UPDATE ohledně sportpursuit.com.

Poté, co mě bunda nedorazila ani po dvou měsících, jsem je žádal, vzhledem k tomu,
že nejsou schopni poskytnout tracking number, o plný refund.
Dneska se mi peníze připsaly na účet, takže v tomhle ohledu palec nahoru !!!
Jen by mě zajímalo, co dělat, když bunda dorazí ?
Hans99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 15, 2020 13:01

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 17:28

V tom pripade bych jim normalne napsal a domluvil se, jak to resit. Zaplatit prece muzes znovu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hafi » pát led 15, 2021 8:53

hádám, že ohledně pltaby DPH je rozhodující datum, kdy se to celníkům dostane do ruky, ne datum objednávky, či odeslání, že? ...blíží se mi jeden zpožděný vánoční dárek z US, který jsem doufal, že přijde ještě loni jako podlimitní...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod pavproch » pát led 15, 2021 13:37

Já byl neska mou účetní cvičen "čehý a hot" ohledně DPH a zaúčtování záloh na přelomu roků - uffff, no nakonec sem to pochopil (správně) a opravil co sem předtím udělal blbě.... to je tak když faktury a doklady dělá strojař a ne člověk s ekonomickým vzděláním..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod castielo » úte led 26, 2021 19:44

V Amazone su srandisti, nakupene v DE mutacii, balik odoslany z UK :D a uz to meska 3 dni. Amazon radi pockat este 4 dni, ak nic tak ma refunduju. Teraz neviem, ci to ma na svedomi zase Royal mail, alebo tentokrat mam poslat "dakovny list" colnikom. Tovar v cennikovej cene 2x100€ kupeny za 50 ... :smt071

EDIT 1: takze den pred refundom sa ozvali colnici. Som zvedavy ako to vyriesia, ci este vyrubia dalsiu dan a posta si necha zaplatit za zastupovanie v colnom konani, alebo to pustia bez okolkov dalej. Uff ale mi odlahlo, aspon je to na Slovensku, o tieto veci by som nerad prisiel.

EDIT 2: A je spravne: 9€ za zastupovanie v colnom konani a 12,5 € dan. Co na to Amazon? 16:00 som im poslal mail s popisom problemu a 18:00 uz refundacia. Nechceli vidiet ziadne dokumenty a velmi sa ospravedlnuju za neprijemnosti. V podstate by mi zaplatili takmer cokolvek by som im napisal, dokonca sa dalo stlacit tlacitko "get full refund" a tovar si nechat za cenu dane a colneho konania, ale tak nebudem za klasickeho slovaka :D :partyman:
castielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob led 26, 2019 19:16

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod castielo » čtv úno 11, 2021 18:58

Pustil som sa do dalsieho Amazon experimentu :D Odlo Dual Dry Jacket za 28 GBP uz je na ceste, ale hlava mi nebere ten ich system. Vetrovka putuje do Anglicka (uz prebehlo aj colne konanie) z nemeckeho! skladu (kde cena bola 87 €), a odtial zrejme mne. Mala zapletka oproti predoslemu komentaru - Österreichische Post = vecsinou mi ich baliky dorucuje slovensky In-Time (zastupca UPS), tam je colne konanie oproti Slovenskej poste nie za 9€, ale 24 ... no hadam to este v Anglicku posunu Royal Mailu ( na Slovensko dorucuje Slovenska posta), lebo inac sa mi ten nakup riadne predrazi :D

Edit: Ok, mohol som si lepsie precitat podmienky. Takze tovar na Amazon UK predava Amazon EU, ak sa to kupuje na adresu mimo UK = dvojite colne konanie. V mojom pripade DE - UK (import fee si uz stiahli 6 GBP), nasledne UK - SK. Uff tak z 28 libier to bude nakoniec asi 3x tolko :D resp. budem atakovat cenu nemeckeho skladu

Edit 2: zvrat v pripade :D Ono to skutocne ide na dvojite colne konanie, ale na moje prekvapevnie ho robi za mna Amazon. Balik je momentalne na colnom konani naspet v DE. Podla vsetkeho by mi ho mali dorucit precleny a bez dalsich poplatkov.
castielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob led 26, 2019 19:16

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod castielo » stř úno 17, 2021 11:47

Balik je "doma" bez dodatocnych poplatkov. Ale sa teda napendloval :)
Přílohy
pendler.jpg
castielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob led 26, 2019 19:16

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » čtv čer 24, 2021 20:31

Celníci nebudou od července vybírat DPH u zásilek nízké hodnoty.

https://www.lupa.cz/aktuality/celnici-n ... e-hodnoty/
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte črc 13, 2021 17:00

Čínští obchodníci vyřešili problémy se zdaněním levných zásilek z Číny

To podstatne je az v druhe polovine clanku:

A to právě Aliexpress a i další obchodníci nyní umí. Pokud si vyberete zboží do hodnoty 150 euro, tak vám automaticky při placení připočte DPH, v případě tuzemského zákazníka ve výši 21 procent.
...
Jde o to, že zahraniční obchodník je zaregistrován v jedné ze zemí Evropské unie a zde odvádí vybrané DPH. Režim se jmenuje IOSS (Import One Stop Shop, tedy jedno správní místo pro dovoz). V praxi tak zákazník zaplatí DPH obchodníkovi, ten ho za něj odvede a zásilka přijde domů jako dřív. V případě zboží v ceně nad 22 euro a do 150 eur se tak situace vlastně zjednodušuje a zlevňuje o poplatky za celní zastoupení.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Lipon » stř srp 4, 2021 9:32

Celní správa spustila aplikaci pro podávání celních prohlášení, pokud se nechcete nechat zastupovat Českou poštou
platí zatím pouze pokud je dopravcem Česká pošta
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » čtv srp 26, 2021 22:29

Nevite, jaky je aktualni stav? Chapu spravne ze minimalne do 30.9. plati vyjimka a zbozi do 22 Euro prochazi jako driv?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod pavproch » pát srp 27, 2021 7:55

Asi jo, nedávno o tom, že je odklad začátku platnosti toho nařízení mluvili v čété ale datum do kdy tam buď nezaznělo nebo sem ho neslyšel.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pon zář 27, 2021 19:40

Objednavali jste nekdo v poslednim roce neco z UK? Jde mi o to, jestli mi zasilka do 22 Euro jeste projde nebo bude opruz. Zembie uz zakon podepsala, ale platit zacne asi az od rijna, co jsem nasel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hafi » pon zář 27, 2021 21:15

cca před měsícem knihu z bookdepository. Úplně jsem zapomněl, že by to mohl být problém. A nebyl.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 3:41

Diky. Objednal jsem, jsem zvedav, jestli se to stihne.

Jinak prvni zahranicni platba, kde to po mne chtelo 3D Secure. Docela opruz, samozrejme kod mimo aplikaci :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » stř říj 6, 2021 19:58

Nestihlo, ac to poslali hned ten den, predpokladam, ze se to zaseklo u nas :evil: Dneska mi prisel mail s poplatkovym listkem od Ceske posty:
zlodeji.jpg

Platil jsem 18.53 Euro, coz je dneska asi 470 Kc, z toho je 21 % DPH asi 99 Kc, maji tam 154. Kde to vzali nevim, tipuju, ze si vymysleli postovne, ktere bylo zdarma. Delalo by to 262 Kc, coz by mohlo odpovidat. Kurvy zlodejske. ZroutService se holt potrebuje nazrat.

K tomu si CP pripocte vlastnich 150 Kc a mame 304 Kc poplatku na 470 Kc, coz je krasnych 65 % navic. Tedy asi trojnasobek puvodni DPH. Dekuji EU za fantasticke vylepseni a Kingdom of Condom za skvely napad s Brexitem. No, ti uz ted vidi sami, jak si nasrali do bot.

(sorry for my French, dve stovky navic jsou pro mne pakatel, ale stve mne to tak nejak z principu...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » stř říj 6, 2021 21:41

A proc se tak stves? Lipon Ti par prispevku predtim dal link na prave takove pripady, kdyz je dopravcem CP a je to do 150 EUR. Podas celni prohlaseni elektronicky, jen "zaplatis DPH a muzes zasilku vyzvednout". Bez poplatku CP.

Jediny zadrhel je, ze musis mit "identifikaci", napr. pres el. bankovnictvi nebo cip na OP. No a eshop TI musi poskytnout nektere udaje, ktere potrebujes vyplnit.

Jinak, pokud si dobre pamatuji, tak ano, nekdy rikali, ze u zasilek s postovnim zdarma (nevim jestli jen male hodnoty obsahu nebo u vsech) se pripocte "bezne postovne" a az z celkove castky se pocita DPH.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 0:08

Nikdo se mne na nic neptal. Proste jsem si neco objednal, prisel mail, ze to poslali a ted tohle. V mailu bylo:

Dobrý den,
v příloze zasíláme poplatkový lístek k Vaší zásilce, která byla deklarovaná u celního úřadu ve zvláštním režimu.
Poplatky uhradíte při převzetí zásilky v hotovosti.
S pozdravem Česká pošta


Vidis tam nekde moznost, ze bych si mohl podat celni prohlaseni sam? Na poste jsem jeste nebyl, protoze oznameni ve schrance jeste nemam. Predpokladam, ze az tam budu, tak mi u prepazky reknou, ze bud zaplatim nebo mi zasilku nedaji.

apuka píše:Jinak, pokud si dobre pamatuji, tak ano, nekdy rikali, ze u zasilek s postovnim zdarma (nevim jestli jen male hodnoty obsahu nebo u vsech) se pripocte "bezne postovne" a az z celkove castky se pocita DPH.

Proto predpokladam, ze je to ono, ale zadnou dalsi informaci navic nemam. Vychazi to priblizne na 10 Euro. Pripada ti to adekvatni? Kdo by si objednal vec za 18 Euro s 10 Euro postovnym? Navic to postovne je samozrejme v cene, britsky e-shop neni charita a nedotuje jim to stat jako v Cine. Takze jsem ho uz zaplatil a ty kurvy zlodejske mi k tomu pripoctou dalsi a jeste takovou nesmyslnou cenu? :evil: Prijde mi to jak silena sprostarna platit DPH z nejake castky, kterou si nekdo na celnici vycuca z prstu. A to myslim vseobecne vcetne te Ciny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » čtv říj 7, 2021 10:22

Nechci tady delat na to odbornika, bo jsem to absolvoval pouze jednou v zivote a to pred par lety. To jsem tehdy dokonce dostal postou (hodne tlusta A5 obalka) lejstra, ktera chtela CP vyplnit :twisted:.

Ale uz tehdy to tak bylo a mam dojem (klidne me opravte, pokud to nekdo znate lip), ze k tomu, aby CP "oficialne" celne odbavila Tvoji zasilku, potrebuje Tvuj souhlas k Tvemu zastoupeni pred Celnim uradem. Alespon mailem. Nebo az to pujdes zaplatit, tak tim vyjadris souhlas dodatecne.
Jedine me napadava, ze se ten Liponuv link mozna muze pouzit jen predtim, nez zasilka na celni odbaveni do CR prijde, tj. celnici oz ji budou mit "odbavenou".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hafi » čtv říj 7, 2021 11:29

a nepsal tu někdo (zrovna mike?), že jde ten souhlas se zastoupením podepsat ČP dlouhodobě?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » čtv říj 7, 2021 11:46

Tak jsem se schvalne kouknul na stranky CP a je to, jak jsem si myslel - mike musi udelit plnou moc CP pro rizeni. A vzor plne moci od CP je pro jednu konkretni zasilku. O nejakem trvalem zastoupeni jsem si tam niceho nevsiml.
Da se to najit tady.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod obda » čtv říj 7, 2021 14:37

mike píše:Nikdo se mne na nic neptal. Proste jsem si neco objednal, prisel mail, ze to poslali a ted tohle.


Neodchytila ti ČP nějakou zásilku už v minulosti (klidně x let zpátky)? Mám dojem, že se dalo odsouhlasit zastupování Poštou i u dalších zásilek. Což do doby, kdy neexistovala celnicka.cz, byla stejně jediná možnost (když nepočítám osobní návštěvu celního úřadu).
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 16:05

@Hafi, obda: jo, podepsal jsem jim to uz pred mnoha lety. Driv to ale fungovalo tak, ze kdyz prisla zasilka, nejdriv mi poslali mail, kde chteli doklady o cene apod. a teprve na zaklade toho to vyridili s celnikama. Ted to udelali sami od sebe.

Mozna to budu muset zrusit, driv nebylo moc co resit, protoze jinak by clovek musel zajit osobne na celni postu a vyridit si to tam sam. Byl jsem tam jednou v zivote, kdyz jeste ani tohle nefungovalo, a bylo to jako navsteva v predpekli. Navic i za to se platilo, takze bych usetril stovku a stravil tam pul dne.

Mne na tom ale nestve poplatek poste, ktery mimochodem zlevnili, driv byl 180 Kc + DPH tj. 218 Kc. Stve mne nesmyslnost cele te veci. Hranice 22 Euro byla proto, aby vybrana DPH vubec zaplatila celou tu masinerii okolo vyberu. Coz si myslim, ze nezaplatila ani tak, puvodne byla ta hranice myslim tech 150 Euro, co je ted clo. Ted uz se nezaplati vubec, ceny prace sly nahoru. Z jedne takove zasilky dostate stat maximalne 120 Kc, pricemz se tim bude zabyvat nekolik lidi, ktere museli prijmout navic, zasilka se zpozdi a zakaznik zaplati trojnasobek vybrane castky. Proste total loss, asi jako kdyz nekdo ukradne kus medeneho kabelu, za ktery ve sberne dostane par korun, ale zpusobi tim skody za statisice. Rozumne by bylo naopak tu hranici zvednout, nejlip na tech 150 Euro. Vydelaji na tom akorat prekupnici, co u nas treba prodavaji zensen, ktery stoji 5 USD, za 4 stovky. Je to neco jako EET, ktere se pres veskere estebacke kecy taky nakonec ani nezaplatilo, ale opruz s tim byl sileny.

Dalsi vec je ta DPH z neexistujiciho postovneho, to je fakt hnusna sprostarna, normalni kradez :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hafi » čtv říj 7, 2021 16:17

tak pointa není v tom, jestli DPH zaplatí šimla, ale že se rozhodneš nakoupit v EU, neb tě to mimo EU nevyjde levněji. A z tohoto pohledu dává smysl i ta čuňárna s poštovným - mimochodem, to je česká specialita, nebo obecnější? Pokud to platí všude, tak se divím, že obchodníci nezareagovali účtováním poštovného v nějaké symbolické výši - neb dopočítávání poštovného je afaik jen u poštovného zdarma.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » čtv říj 7, 2021 16:41

@mike: pokud si myslis, ze Celni sprava ma s beznymi a normalnimi zasilkama nejakou extra praci, tak to jsi na omylu. Max. pokud namatkove neco otevrou a zkontroluji. Ty platis poste za praci celniho deklaranta, ktery vyplni celni deklarci - a k tomu dostane udaje z eshopu, resp. si vyzada od Tebe. To je vice mene park kliku a Ctrl-C. Ctrl-V, pripadne neco muze byt automatizovane. Navic v tomto pripade asi bude nejaka zjednodusena verze zarazeni do celni "kategorie" (jmenuje se to jinak, ale uz si nepamatuji nazev) podle ciselniku. A celnici to dostanou nejspise elektronicky, tj. zpracuji automatizovane. Takze stat to zaplacene dostane prakticky vzdy.

Co si pamatuji z davne prace, tak nejvetsi problem meli celni deklaranti prave se spravnym zarazenim zbozi - nakonec to byl problem i pro firmu, protoze od toho zavisela vyse cla, nektere zbozi vypadalo, ze jde zaradit do vice kategorii, ale pokud se dalo nekam jinam a nebylo to (podle celniku) spravne, hrozily i pokuty.

Jenze tady to vypada na hodne zjednodusene, tj. tech par moznosti dat do formulare je fyzicka prace na minutku-dve (pru znaleho postovniho urednika, ne pro mne nebo Tebe, kdyz to delame jednou za cas). Za to je tech penez docela dost.

S tim postovnym se mi zda, ze se zavedlo kvuli Cine a na omezeni statni podpory, tj. vlastne nekale konkurence. A myslim, ze je to stejne celoEU vec jako to DPH, vymysleli to v Bruselu.
NTB, pri cene te zasilky, cos psal, se postovne zdarma muselo docela z neceho dotovat - bo z GB do Cech neposlel za 10 Eur krome maleho dopisu prakticky nikym nic, ani kdyz jsi nejvetsi firemni zakaznik. (Dokonce jednou jsem se potesil, ze jsem tam nasel - jeste v casech bez DPH - neco za slusny peniz. Jenze postovne do CR uctovali nehoraznou sumu, neco mezi 60 a 70 liber :roll: #-o. Tak jsem to rychle zabalil.) A stat to bere tak, ze i takto je to okradani, stejne jako u Ciny, z jeho heldiska je uplne jedno, kdo to dotuje.
Mas pravdu, ze uz se objevuje postovne v hodnote napr. euro nebo i niz a napr. dostanes k tomu sledovani (napr z Ciny, coz vubec nebyvalo). To uz je z hlediska DPH v poradku, platis jen za zaplacene postovne. Teda pokud si dobre pamatuji.

Ale mozna Te potesi, ze je moznost aby se eshop prihlasil k nejakemu systemu (je to spomenute na tom linku, co jsem daval kousek vys) a potom si mohou sami vybavit to "celni" odbaveni DPH primo, potom zasilka jde v CR z celni posty do bezneho obehu bez cehokoliv. A pry se docela hodne eshopu, ktere ve velkem obchodovali s EU lidma se na to dalo nebo se chysta. Cinskych i z ostatniho sveta.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 17:15

Hafi píše:tak pointa není v tom, jestli DPH zaplatí šimla, ale že se rozhodneš nakoupit v EU, neb tě to mimo EU nevyjde levněji. A z tohoto pohledu dává smysl i ta čuňárna s poštovným

Ja vim, proste odradit lidi, aby nekupovali mimo EU. Ti pokrytci to ovsem prezentuji jinak. Osobne si myslim, ze je to celkove kontraproduktivni jako EET.

Hafi píše:neb dopočítávání poštovného je afaik jen u poštovného zdarma.

Nechce se mi to hledat, ale mam pocit, ze muzou dopocitat i nizsi postovne do "ceny obvykle" :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 17:25

apuka píše:Jenze tady to vypada na hodne zjednodusene, tj. tech par moznosti dat do formulare je fyzicka prace na minutku-dve (pru znaleho postovniho urednika, ne pro mne nebo Tebe, kdyz to delame jednou za cas). Za to je tech penez docela dost.

Jasne, proto psali, ze kvuli tomuhle museli najmout spoustu dalsich uredniku a ocekavaji, ze nebudou stihat. Ona je s tim spousta rezie okolo (budovy, kancelare...) a budou radi, jeslti si na sebe vydelaji. Co jsem psal je totiz maximum, prumer je smesnych 60 Kc na zasilku.

apuka píše:NTB, pri cene te zasilky, cos psal, se postovne zdarma muselo docela z neceho dotovat - bo z GB do Cech neposlel za 10 Eur krome maleho dopisu prakticky nikym nic

Samozrejme, z marze, kterou jsi zaplatil. Jak jsem psal, e-shop neni charita. Je to jejich rozhodnuti, ja jsem zaplatil dohodnutou cenu, na ktere jiste neprodelaji. Stat si rekne o svych 21 %, coz je OK, ale cokoliv navic je proste prasarna. Uplne stejne totiz funguji i e-shopy v EU, 10 Euro za obycejnou zasilku tenhle hodnoty nikde nezaplatis. Z GB jsem toho driv objednaval hodne a myslim, ze jsem se vzdycky vlezl do poloviny tj. prehanis jako obvykle.

apuka píše:Ale mozna Te potesi, ze je moznost aby se eshop prihlasil k nejakemu systemu (je to spomenute na tom linku, co jsem daval kousek vys) a potom si mohou sami vybavit to "celni" odbaveni DPH primo, potom zasilka jde v CR z celni posty do bezneho obehu bez cehokoliv. A pry se docela hodne eshopu, ktere ve velkem obchodovali s EU lidma se na to dalo nebo se chysta. Cinskych i z ostatniho sveta.

Ano, ale zrovna tady to jeste nefunguje. Budou na tom bite mensi e-shopy, kterym se to nevyplati zarizovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » čtv říj 7, 2021 18:36

mike píše:10 Euro za obycejnou zasilku tenhle hodnoty nikde nezaplatis. Z GB jsem toho driv objednaval hodne a myslim, ze jsem se vzdycky vlezl do poloviny tj. prehanis jako obvykle.
áAle zaplatis a ani to neni nijak ojedinele - do CR. Myslim si, ze objednavam dost (a hledam a koukam jeste nasobne vic) na to, abych o tom neco vedel. Z A a D je takove "normalni" postovne 9,95 Eur, co mas pravdu, vejde se do10. Ale i docela vyuzivane shopy maji i 13+ Eur. Z Francie chteli nekde i skoro 20.

Aco si myslis, ze prehanim, byl fakt, navic se to objevilo az kdyz se vyplnila adresa doruceni a hoodne (az nekolikanasobne) se to menilo podle krajiny doruceni, pocitam jen EU. Vzdyt pisu, ze mi to nestalo za objednani (myslim, ze to byl batoh Ortovox Peak 45), i kdyz to tam bylo za nejakych 100+ Eur, coz byla asi pulka nejlšvnejsi ceny u nas. Ale s tim postovnym uz to bylo o nejakych 20+ Eur vic nez i s postovnym z D.

S tou rezii navic u CP to nebude tak horke. Ty zasilky byse prevazely a skladovaly i bez toho a maloktera zasilka se dostane do rukou nekoho fyzicky - navic oproti beznym. Lidi museli nabrat kvuli enormnimu narustu techmzasilek, kterym se museli nanovo venovat. Ve smyslu zpracovani udaju, prepsani do celnich dekkaracich. Ono to i par minut, kdyz vynasobis miliony, tak dava docela dost smen...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 19:34

apuka píše:Z A a D je takove "normalni" postovne 9,95 Eur, co mas pravdu, vejde se do10. Ale i docela vyuzivane shopy maji i 13+ Eur. Z Francie chteli nekde i skoro 20.

18 Euro je expresni DHL po cele Evrope, uz jsem to parkrat pouzil. Pisu o obycejnych zasilkach. Z UK do 5 Euro bezne. Jiste, ze najdes e-shopy, kde si reknou vic, holt koupim jinde.

apuka píše:Aco si myslis, ze prehanim, byl fakt, navic se to objevilo az kdyz se vyplnila adresa doruceni a hoodne (az nekolikanasobne) se to menilo podle krajiny doruceni, pocitam jen EU.

Ne, tohle se obcas stane, myslel jsem tech 10 Euro.

apuka píše:S tou rezii navic u CP to nebude tak horke.

Nepisu o CP, ale o celnicich.

apuka píše:Lidi museli nabrat kvuli enormnimu narustu techmzasilek, kterym se museli nanovo venovat. Ve smyslu zpracovani udaju, prepsani do celnich dekkaracich. Ono to i par minut, kdyz vynasobis miliony, tak dava docela dost smen...

Bingo. Presne o to mi jde. Enormni narust zasilek s malou hodnotou a tudiz i DPH, ktere musi resit. Mala zasilka da stejne prace jako velka, tudiz efektivita klesa. Podle mne si na sebe ani nevydelaji, ale u parazitu se to tak nebere...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » čtv říj 7, 2021 20:54

mike píše:Nepisu o CP, ale o celnicich.
Jenze, jak jsem psal, celnici s tema zasilkama prijdou do styku jen, kdyz si nektere vytipuji na otevreni. Jinak nemusi nic nikam zapisovat, vsechno jim prijde elektronicky a mohou to mit zautomatizovane. Teda pokud se nenajde dost hnidopichu, kteri budou s nima vybavovat celni prohlaseni osobne/postou v papirove podobe (pokud to jeste nemaji zakazane).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny