Jak je to se clem a DPH?

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 18:21

pavproch píše:První možnost: ČPošta (relativně) levnější poštovné (asi tři stovky / kus), hrozný opruz s vypsáním podacích a celních papírů
Druhá možnost: TNT (hodně drahé poštovné - asi 2 litry kus), bezproblémové podání + celní papíry

Treti moznost: poslat jim kalendare mailem jako PDFko
Ctvrta moznost: vykaslat se na to, koho v roce 2021 zajimaji kalendare

:twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod pavproch » pon lis 22, 2021 18:28

ad čtvrtá: Přesně to sem od Tebe čekal, nezklamals. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » pon lis 22, 2021 20:03

mike píše:koho v roce 2021 zajimaji kalendare
Miku, to by ses hodne divil, jak ve firmach pouzivaji reklamne kalendare partneru. Jen ti, co s nima "nemaji styk" pouzivaji kalendare vlastni firmy (kdyz dostanou alespon to).

Opravdu hodne lidi jeste ty papirove kalendare vyuziva, jak stolni, tak nastenni - a hodne taky ty velke rocni planovaci na jednom listu. Hlavne na Zapade. Vis jak pekne se vyjima na takovem planovacim barevne oznacene useky kopii systemu/release/...? :-D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 21:17

No, ja vylozene nesnasim, kdyz mi takovy kalendar prijde postou. Protoze dopredu nevim, co to je, musim na postu a tam dostanu neskladny balik, ktery pak doma nekam zalozim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod ret255 » pát pro 3, 2021 22:20

Ako je to s balikmi z ciny a dph? Kupovane to bolo cez ebay, platil som postovne a spolu to za 2 baterie vyslo cca 90€. Dostal som aj tracking a pise sa tam ze to vyslo 5.11 a 15.11 to uz bolo preclene, potom som 23.11 dostal sms ze mam nejaky neznamy balik bez odosielatela na vybratie v zasielkovni. Baterie som prevzal a nic som neplatil, na balicku je uvedene value 22.56, spolu 45.12 USD. To s tym dph je ok?

Plus ak to naozaj posielali z ciny, tak tych 10 dni je normalna doba povedzme ak to islo v nejakom kontajneri vo vlaku, pripadne to posielaju aj letecky?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » pát pro 3, 2021 23:42

Kdyz mas tracking, tak se tam koukni, odkud balik prisel. To by tam melo byt - odkud vyrazil bude nejspise hned prvni zapis, mozna az druhy kdyz prvni bude oznameni o prijeti objednavky prepravy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod ret255 » sob pro 4, 2021 0:46

Pise sa tam Guangzhou.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod pavproch » úte pro 7, 2021 14:22

pavproch píše: Mám svoje firemní kalendáře (= z celního hlediska reklamní předmět s minimální hodnotou), mám vícero zákazníků v UK (kterým chcu ty kalendáře poslat). UK už je po Brexitu = zásilky se musí clít.
První možnost: ČPošta (relativně) levnější poštovné (asi tři stovky / kus), hrozný opruz s vypsáním podacích a celních papírů
Druhá možnost: TNT (hodně drahé poštovné - asi 2 litry kus), bezproblémové podání + celní papíry

Tak posláno (2x kalendář do UK) - nakonec via ČPošta, s bábou sme sice ke každé zásilce chvilku (5min) vyplňovali údaje o zásilce + můj jeden podpis, ale jinak se žádné další papírování nekonalo. Uffff. A nebylo to dražší než poslání tady v EU (Francie = 321,- Kč, UK = 324,- Kč). Hurá, splněno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod gerlach » úte úno 22, 2022 15:22

Ahoj,
rád bych si tu prosím ujasnil aktuální pravidla při přepravě z UK k nám.
Jak je to prosím s výpočtem DPH a CLA v případě, že si nenechám zásilku z UK eshopu poslat rovnou k sobě, ale šlo by to přeš rodinného příslušníka (prostě by mu to přišlo z eshopu, on to přebalil a přeposlal na moji adresu). Předpokládám, že v takovém případě musí daný rodinný příslušník asi uvést přibližnou cenu zboží (resp. dárku asi dle této stránky https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody ... -zahranici) - nicméně jak celníci tu hodnotu ověřují? :D Jde mi jen o to zvážit (na základě zkušeností jiných), jestli je možnost využít rodinného příslušníka žijícího v Anglii výhodou a nebo to nebude k užitku. Samozřejmě od ceny uvedené při odeslání se odvozuje asi i pojištění, takže bych asi riskoval při ztrátě balíku . . . hypoteticky bych chtěl takto koupit 2x zboží v hodnotě +-200 EUR (batoh a stan, pokud bude v dohledné době zajímavá akce), tak bych tu jen rád poprosil o radu, jak co nejvíce stáhnout DPH a CLO. Jediné co jsem vysledoval, tak asi uvést cenu zboží při přeposílání do 150 EUR ( a tím se vyhnout i clu), tzn. asi rozdělit zásílku na 2 balíčky . . . budu rád za jakékoliv praktické rady a zkušeností - DÍKY!
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » úte úno 22, 2022 15:32

Ja bych Te jen upozornil na jednu polozku, o ktere nepises - postovne. Aby se Ti nestalo, ze bys mohl usetrit na postovnem vice, nez na pripadnem clu a DPH. Hlavne pokud rozdeli na dva baliky - ono to posilani z GB do CR neni uplne levna zalezitost.

Jak se DP resi, to uz posledni dobou parkrat tady psali, pokud najdes eshop, co to dokaze primo "zdanit", neplatis nic. S clem mas osvobozeni do jiste hodnoty (co pises, 150 EUR). Pokud ale uvede nizsi hodnotu nez je skutecna, muze se stat, ze celnici zjisti, co je vevnitr a ze to je nove zbozi, ktere ma vyssi hodnotu a vymeri clo z "bezne" ceny, tj. bez nejakych slev, teda pokud nepredlozis doklady...

Potom je na zvazeni se pokoukat trochu i po Evrope, jestli nakonec nesezenes za cca podobnou cenu to same. Pokud teda nejsou to veci, ktere ven z UK nikdo nevyvazi.
Ale to je pouze muj soukromy nazor.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod gerlach » úte úno 22, 2022 16:00

apuka: s tím poštovným je to dobrý point, to bych si musel ověřit (asi se počítá dle váhy zboží a rozměrů), jak by to ještě vycházelo. Nechci si ale posílat levné položky (cca 2x200eur určitě), tak by se to snad vyplatilo i tak.
Ohledně obchodů, které DPH přímo řeší a které ne, tak tam jsem si toho vyjimecne vědom (aktuálně jsem měl na mysli ultralighoutdoorgear.com, ale ne vyhradně, těch eshopů s UL věcmi může být více). Tohle mám tedy podchyceno . ..
Ohledně toho "celnici mohou zjistit", to je to na co trochu narážím - určitě projedou scannerem třeba zásilku, ale reálně nemají šanci zjistit bez otevření balíku, zda je v balíku batoh a stan dohromady do 150 euro, který mi třeba rodinny prislusnik muze poslat jako pouzivany (tohle se ale asi nikde neuvadi, to uz vymyslim pribeh, ktery nikoho nebude zajimat):D VS. nový batoh a stan od premiové UL znacek v celkové hodnote 400euro. No a je otazka jak casto tohle delaji - mozna k tomu nekdo cetl neco atd. . ..
Ohledně EU eshopů - ano, tam pravidelně koukám, ale bez UK trhu (resp. bez obchodů NEřešící to dph atd.) přicházím o další možnosti, takže si chci dopředu ujasnit, jestli s těmito eshopy vůbec počítat. . . .

.... je to pro mne prostě takové myšlenkové cvičení a chci znát všechny proměnné. Neuvědomil jsem si při psaní prvního příspěvku hodnotu poštovného (i když tajně doufám, že to opravdu nebude moc), které bych měl rovně započítat - za to díky. Pokud by někoho ještě něco napadlo (fakta, zkušenosti, atd.), co by mi mohlo pomoci, budu moc rád!
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 16:49

Bojim se, ze to vidis spatne. Dokladovani ceny neni na celnikach, ale na tobe. Jak to udelas uz je tvoje vec, pri nakupech z e-shopu je to jednoduche, protoze je tam rovnou faktura, driv si jeste rikali o vypis z uctu. Kdyz nedodas, tak to zrejme ohodnoti nejakou cenou obvyklou, ktera se ti nebude libit.

gerlach píše:Ohledně toho "celnici mohou zjistit", to je to na co trochu narážím - určitě projedou scannerem třeba zásilku, ale reálně nemají šanci zjistit bez otevření balíku

Jenze oni maji pravo balik otevrit a taky to obcas delaji. Driv mi par otevrenych prislo i presto, ze jsem jim veskere doklady dodal.

Druha strana mince je, ze ted totalne nestihaji, takze to odbyvaji a treba ti projde i to, co by jinak neproslo.

A jeste jedna vec, jestli to chces v rozumne dobe, tak je lepsi nejaka zasilkova sluzba typu DHL, nez posta. Mne uz tri tydny visi na celni poste zasilka z UK, kde obchod DPH zaplatil, takze by to melo byt uplne jednoduche, ale asi se to nekde zaseklo ve fronte. Pricemz slo o prioritni zasilku za extra drahe postovne (nebylo na vyber) ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod oodoow » úte úno 22, 2022 17:07

mike píše:A jeste jedna vec, jestli to chces v rozumne dobe, tak je lepsi nejaka zasilkova sluzba typu DHL, nez posta.

Kolik si účtuje DHL za celní řízení? To jsou docela pálky, ne?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 17:16

Prijde mi, ze kdyz DPH zaplati uz e-shop, tak nic, ale jiste to nevim (pripadne to muze byt uz v cene). Prisel mi nedavno balik FeDexem, o udaje si rekli predem, pak mi to kuryr privezl a neplatil jsem nic. Ani DPH, ktere jsem evidentne platit mel 8-[

Jestli te to zajima, tak si tam zavolej. K DHL nebyl problem se dovolat a byla tam prijemna operatorka. U FeDexu naopak. Mne ted pres DHL chodily akorat firemni zasilky a tam jde uctovani mimo mne. Ale vsechno to na rozdil od posty prislo bez jakehokoliv zdrzeni parazitama.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod oodoow » úte úno 22, 2022 17:20

No jasně, pokud zaplatí DPH eshop, tak pak by to neměli celníci vůbec řešit. Ale tady jsem myslel, že jde o případ, že se možná bude konat celní řízení.
A co si pamatuju, tak jsem to právě kdysi zkoumal a tihle přepravci dávaj docela velký pálky za zastupování v celním řízení, Česká Pošta je oproti tomu ještě levná.
Tím pádem si nejsem jistej, že se vyplatí vyměnit poštu za DHL nebo jinýho kurýra.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 17:22

OK, to mas asi pravdu. Rozhodne by si to chtelo zjistit predem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » úte úno 22, 2022 20:48

S DHL a pod. zasilkovymi sluzbami by jeste bylo dobre se dozvedet, jak to je, kdyz se posila ne obchodni zbozi ale darek. To je totiz jiny celni rezim a je otazne, jestli to taky delaji. (Netusim, proto pisu, ze by bylo dobre se poptat.)
Kazdopadne asi budou potrebovat taky dokladovat cenu a zarazeni zbozi do celniho sazebniku a to pravdepodobne uz u odesilatele.

Ja si jen pamatuji, ze jsem asi dvakrat musel neco poslat do Madarska, kdy jsme my ani H jeste nebyli v EU a to jsem se teda hodne zapotil, kym jsem nasel prislusne polozky a uvedl to na celnim formulari pro postu (nebylo to kvuli CP, prakticky stejne pouzivali i prepravni spolecnosti, jen tehdy soukromym osobam nic neprevezly). A to jsem tehdy zrovna pracoval ve firme, kde byli lidi, co se castecne celnim deklaracim venovali - jenze v jinych oblastech, takze pomoc byla jen, ze jsem vedel, co je to za formular... To jsem si rikal, kdybych si sednul na vlak a zavezl to tam, usetrim opravdu mnoho hodin casu.
Takze aby nedopadli podobne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 21:39

No a co si myslis, ze delas ted? Poslou ti mail (jak CP, tak DHL apod.) a musis se proklikat celnim sazebnikem a vybrat spravne polozky. Jediny rozdil je v tom, ze je to interaktivne pres web, ale otresne je to furt stejne.

Ja jsem ted kupoval set X veci patricich k sobe a prodavanych jako jedna polozka. No a ti dementi z CP to rozepsali po polozkach a jako cenu kazde z nich uvedli cenu / X :roll: Pricemz na fakture meli polozku jednu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod gerlach » stř úno 23, 2022 11:20

mike píše:...Dokladovani ceny neni na celnikach, ale na tobe. Jak to udelas uz je tvoje vec, pri nakupech z e-shopu je to jednoduche, protoze je tam rovnou faktura, driv si jeste rikali o vypis z uctu. Kdyz nedodas, tak to zrejme ohodnoti nejakou cenou obvyklou, ktera se ti nebude libit.

Ano, je mi jasné, že doložení bude na mne. Jen jsem hold trochu vychcaně (není to úplně levná záležitost no :)), uvažoval nad možností prohlásit to za výrazně levnější a používaný stan&batoh, ke kterému už nejsou doklady. Přeci když se posílá něco nenového a bez dokladů, tak není úplně jasný způsob jak prokázat cenu. Možná odkázat se nějaké stránky prodejce a to bych asi odkázal i na jiný levnější zboží rovnou a doufal, že se v tom nebudou více šťourat.
mike píše:Jenze oni maji pravo balik otevrit a taky to obcas delaji. Driv mi par otevrenych prislo i presto, ze jsem jim veskere doklady dodal.

Ano, to věřím, že mi ho mohou otevřít.
mike píše:Druha strana mince je, ze ted totalne nestihaji, takze to odbyvaji a treba ti projde i to, co by jinak neproslo.

Na to jsem trochu spoléhal no. Ale je asi pravda, že jestli dodám jen nějaký doklad s odůvodněním, že je to již starší a používané zboží, ke kterému doklad chybí a odhaduji cenu na xxx, tak se možná o to více budou chtít podívat dovnitř . . .

Neřešil bych to kdyby to nějak extra spěchalo (nejdříve za 3-4měsíce to budu potřebovat), takže DHL není aktuálně na pořadu dne. Ale tak asi vím, vše co je třeba a bude to prostě o zvážení rizika plynoucího z fabulace a možného odhalení :D, výhodnosti slevy, hodnoty dph, poštovném . . . více to rozpytvávat asi už nemá smysl, děkuji všem za postřehy.
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » stř úno 23, 2022 17:07

Vychcanost nemam rad, to je snad nejhorsi ceska vlastnost. Ovsem pri interakci s parazitickou formou zivota na celnici se da omluvit asi cokoliv :twisted:

Muzes to proste zkusit. At to pribuzny vybali, sunda z toho visacky, trochu pomuchla a prebali, aby to vypadalo pouzivane. Kdyz se pak s cenou vejdes do 150 Euro, tak mas sanci, ze to projde.

Jinak ja teda vubec nevim, jak tohle funguje. Clovek si v zahranici neco koupi, zaplati mistni DPH a pak zjisti, ze se mu to nehodi a rozhodne se to darovat chudemu pribuznemu v CR. Mel by snad obdarovany platit DPH podruhe? To mi prijde jako blbost, ktera je primo proti principu DPH. Leda to clo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Lipon » stř úno 23, 2022 21:17

Proc by ti pribuzny nemohl poslat batoh, ktery jsi u nej tuhle zapomnel? :D
Zvlast, kdyz ten batoh byl zanovni a tak dost stojis o to, aby ti ho co nejdriv poslal.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » stř úno 23, 2022 22:25

Jiste. A proc by ti celnik nemohl nauctovat DPH a clo z castky, kterou vycte z kavove sedliny? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Lipon » čtv úno 24, 2022 10:05

jsi v lepší pozici, už proto, že on bude mít jen tu sedlinu, ty budeš mít oporu v předpisu (osvobození od DPH při přepravě mezi soukromými osobami, zboží neobchodní povahy)
samozřejmě, že je nanejvýš vhodné, aby to jako nové nevypadalo, s průvodním dopisem od příbuzného atd.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod ntz » čtv úno 24, 2022 10:37

Kupoval jsem si tedka nedavno sklo z UK a poplatky a clo defakto udelalo skoro 1/3 ceny .. fakt hnus .. a snazili se me sucknout vsechny strany (britove, cesi a DHL) .. uplne nejstrasnejsi varianta je zaplatit DHL pausal at to vyridi ... to je fakt cistej banditismus .. Sklo stalo 415 liber a poplatky me vysly na 129 liber a to jsem se jeste musel hodne branit a bojovat, kdybych byl ovce, tak platim snad doted
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » čtv úno 24, 2022 11:43

Lipon píše:jsi v lepší pozici, už proto, že on bude mít jen tu sedlinu, ty budeš mít oporu v předpisu (osvobození od DPH při přepravě mezi soukromými osobami, zboží neobchodní povahy)
:(( Takto je to s darky z USA. Nejsem si jisty, ze z GB to bude vyrazne jine. Navic se nerozlisuje, jestli se posila darek nebo neco jineho - proste posila soukroma osoba soukrome osobe, pricemz ta druha nesmi nic platit.

No a celnik nebude "mit jen tu sedlinu", jak se pocita celni hodnota, je urcene docela slozitymi pravnimi predpisy, narizenimy EU a judikaturou soudu ES. Ty pravidla jsou fakt dost slozita (vsak hlavne proto je delat celniho deklaranta otazkou absolvovani sahodlouhych skoleni), muzes si byt jisty jenom jednou veci, ze cena se malokdy urci "ve Tvuj prospech"...
Jo a jeste jedna vec - vetsina bezneho zbozi, co se muze tykat nas se da zaradit do nekolika kolonek celniho sazebniku. Samozrejme, casto s ruznymi sazbami cla. Jen DPH je stale stejne.

Edit: opravil jsem jenom chybejici tecku na konci vety a chybejici pismeno.
Naposledy upravil apuka dne čtv úno 24, 2022 12:39, celkově upraveno 3
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod ntz » čtv úno 24, 2022 11:50

presne jak rika apuka ... zkus si nekdy koupit neco pouzityho (i kdyby to bylo prosoupany a pokaleny) na ebay a musis to proclit taky ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Lipon » čtv úno 24, 2022 12:44

apuko, jasneze celni sprava nebude na svy stranky davat text, ktery by si nekdo mohl nedejboze vylozit tak, ze by se chtel vyhnout danove povinnosti, to je snad zrejme i za poutiti apukovykladu

a jen tak mimochodem, linkovany clanek se tyka daru, nikoliv vraceni majetku jeho majiteli

staci se z ourednika nepriposrat, je to jen o zvazeni kolik casu a usili chci vynalozit; bud mi to za to nestoji, nebo si to chci s ourednikem zahrat a vim, cim mam nabito

ntz - kolik veci uz jsi proclival? U velke casti pouzitych (i novych) veci je clo nulove, resi se tak jen DPH. Par nakupu ze zemi mimo Celni unie jsem absolvoval, tak US, tak Asii, a clo jsem nikdy neplatil. At uz to byly objektivy, hodinky, PC komponenty nebo treba sluchatka.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2022 17:38

Lipon píše:jsi v lepší pozici, už proto, že on bude mít jen tu sedlinu, ty budeš mít oporu v předpisu

Teoreticky. Prakticky ma parazit tvou zasilku a nekonecne mnoho casu. Zatimco ty nemas nic a chces po nem svou zasilku. Pricemz on te muze bud naprosto ignorovat nebo po tobe pozadovat dalsi a dalsi nesmyslne doklady.

Lipon píše:staci se z ourednika nepriposrat, je to jen o zvazeni kolik casu a usili chci vynalozit; bud mi to za to nestoji, nebo si to chci s ourednikem zahrat a vim, cim mam nabito

Presne tak. Nakonec dojdes k tomu, ze za cas vynalozeny na tohle si vydelas nasobne vic penez a navic bez nervu.

Kdyz uz jsme u toho, tak mi porad, co mam delat. Trasovani me zasilky z UK vypada takhle:

Kód: Vybrat vše
7.2.2022    Zahájení celního řízení.       
1.2.2022    Příprava zásilky k celnímu řízení.    22000    specializovaný útvar vyměňovací pošta Praha 120
29.1.2022    Převzetí zásilky vyměňovací poštou.    22000    specializovaný útvar vyměňovací pošta Praha 120
27.1.2022    Odeslání zásilky do České republiky.       
26.1.2022    E-mail adresátovi - výzva k upřesnění celních a adresních údajů.       
26.1.2022    Zásilka převzata do přepravy.

Formular jsem jim vypnil a poslal 29.1. DPH zaplatil prodejce, cena je do 150 Euro, takze teoreticky by nemelo byt nic jednodussiho. Presto uz na ni cekam skoro mesic. Nedovolas se tam a na maily neodpovidaji ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Lipon » čtv úno 24, 2022 21:03

I kdyby ses dovolal, tak ti řeknou max. že toho maj moc, kvůli covidu nejsou lidi v práci a až na tebe přijde řada, tak to bude.

Já bych zkusil zjistit, jestli někdo z okolí nezná někoho na celnici, a dá aspoň nějaké jiné číslo, kde se dá dovolat nebo kdo je schopen zjistit víc.

Ad boj s úředníkem - pokud se rozhodneš pro to, tak musíš počítat, že zboží chvíli neuvidíš, ale zase se něco naučíš; a pak ten pocit výhry nad úředníkem... K nezaplacení
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod oodoow » čtv úno 24, 2022 21:21

mike píše:Formular jsem jim vypnil a poslal 29.1. DPH zaplatil prodejce, cena je do 150 Euro, takze teoreticky by nemelo byt nic jednodussiho. Presto uz na ni cekam skoro mesic. Nedovolas se tam a na maily neodpovidaji ](*,)

Dej na ně trestní oznámení pro krádež, podvod nebo tak něco a další den to máš doma. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny

cron