Jak je to se clem a DPH?

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 30, 2020 16:31

Pokud to zadrželi celníci a ty nemůžeš dodat vyžádané dokumenty, tak to můžeš nechat poslat zpět. Po prodejci můžeš žádat platbu zpět, ale je tu dost velká pravděpodobnost, že nic nedostaneš nebo ponížené o náklady na přepravu. Pokud tam bude uvedeno neposílat zpět, tak jde zboží do spalovny a ty máš smůlu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2020 18:02

Mne vzdycky stacilo poslat screenshot (vyrez) platby z banky a pripadne i potvrzovaci mail, co prisel po objednavce. Opet screenshot. Nikdy uz pak nic dalsiho nechteli.

@skutrjohny: kdo to platil? Jestli ty, tak proste vlez do banky, najdi platbu, udelej screenshot a mas vyreseno. Jestli ne, tak to bud dostan z platce nebo si domysli, jak to same ziskat, nechci psat vyrobit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod skutrjohny » pon lis 30, 2020 23:16

to, co pise Pierre111, je pravda. to uz mi baba potvrdila a nejaka osobni domluva ji nezajimala. pokud nevyjde muj zalozni a ted vecer vypoceny plan, tak muzu spolehat jen na to, ze odesilatel prijima baliky i zpet
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hans99 » úte pro 1, 2020 13:08

Jop, screenshot platby a popřípadě čestné prohlášení, jaký je to druh zboží, a že není určeno k dalšímu prodeji.
A Česká Pošta si za tuhle službu účtuje 200 Kč, plus samozřejmě clo, popřípadě DPH .
Hans99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 15, 2020 13:01

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » úte pro 1, 2020 14:06

Ja se taky primlouvam k tomu, abys jim zaslal, co dokazes sehnat. Ale kdyz to objednaval a platil nekdo jiny (v nejhorsim nekde v zahranici), tak je to blbe...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Lipon » stř pro 2, 2020 13:57

taky může být varianta, že skutečná platba byla vyšší, než cena na balíku
a ČP, pokud má pochybnosti o udané ceně zboží, zvlášť kolem limitu, tak si vyžádává nějaké potvrzení o platbě
obvykle jim stačí i printscreen z PayPalu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod skutrjohny » stř pro 2, 2020 14:59

platba byla nizsi nez to, co je na baliku. to jim ale zatim nevadilo.. no, ja pak dam vedet, jak to dopadlo. po posledni aktualizaci toho, co po mne chteli, je zatim klid a zadne vyhrady ze strany posty
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » stř pro 2, 2020 15:18

skutrjohny píše:platba byla nizsi nez to, co je na baliku. to jim ale zatim nevadilo
Na to bacha, toje obchazeni danovych povinnosti a oskubavani estebaka! Coz je sice za normalnich okolnosti chvalihodna cinnost, ale tady asi i pripadne trestni nebo (predpokladam, zadna ohromujici hodnota to neni) alespon na potrestani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2020 17:42

:roll: rec je o 28 USD, spocitej si z toho 21 %. Maximalne mu to domeri.

TVL, vis o tom, ze trestny cin je az od 5 kKc skody, pokud uz to nezvedli na 10? Fakt uz to s tim prehanenim prehanis :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » stř pro 2, 2020 18:10

Vsak se nejedna jen o udanou cenu ale hlavne o skutecnou. A nektere obchody si nelamou hlavu s tim, ze si koupis neco v hodnote 1000 USD a oni na zaklade domluvy s Tebou na balik napisou udanou hodnotu napr. 10 USD. Hlavne azijske, ale najdes i nemalo americkych. Vim o par lidech, kteri si takto posilali pomerne drahe veci do fotovybavy - vetsinou jim to proslo, ale nekterym tak uplne ne. Ty sikovnejsi si ale i nechali dat do balicku (a poslat mailem) i falesnou fakturu. Proto chteji celnici i vypis platby :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2020 18:23

Skvely napad. Celnici maji mj. rentgen a kdyz uvidi fotovybaveni za $1000 v zasilce s cenou $10, tak co myslis, ze asi udelaji? Proste ji "ztrati", to je IMO nejvetsi nebezpeci u nizsi uvedene ceny, jelikoz zasilka je pojistena maximalne na ni.

Staci jim screenshot platby z banky, opakovane vyzkouseno. Pripadne upravy jsou zcela v tvych rukach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Lipon » stř pro 2, 2020 20:54

apuka píše:
skutrjohny píše:platba byla nizsi nez to, co je na baliku. to jim ale zatim nevadilo
Na to bacha, toje obchazeni danovych povinnosti a oskubavani estebaka! Coz je sice za normalnich okolnosti chvalihodna cinnost, ale tady asi i pripadne trestni nebo (predpokladam, zadna ohromujici hodnota to neni) alespon na potrestani.


to je teda pekna kravina :rolleyes:
jak muze byt zaplaceni vyssi dane, nez jaka by mela byt vymerena, obchazenim danovych povinnosti?
zaplatim 18$, na baliku bude 25$, dan vymeri z 25$ (clo byva minimalni)
ja jsem naznacoval opacny pripad, prijde zbozi za 250$ a na baliku je 22$ - pozdeji o tom sam tak pises

btw. hranice skody pro TC uz je 10k
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod skutrjohny » pon pro 7, 2020 13:00

tak jo, uz mam balik doma. clo nakonec zadne nevymerili, i kdyz udana cena na baliku byla 37 USD. na objednavce, ktera se nakonec "nejak" nasla byla cena k uhrade 25 USD a k takove castce jsem mel i uhradu na ucte (tezko rict, z ceho nakonec vychazeli, protoze i na tech 25 USD se clo vztahuje). cely tenhle pribeh byl trochu pohadkovy, plny kouzel a malych trpasliku, tak bych to uz nechal byt a dal neresil. jinak posta si za sve sluzby vzala 103,-Kc
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hans99 » pon pro 7, 2020 15:52

Tak to je supr.
Já ale všechny trpaslíky, co po Evropě přepravují zboží narvu do krabice a proženu je Santovi komínem !!!
Moje bunda furt nikde, už jsem jim dvakrát psal, prej mám být trpělivý .
Tohle vědět, tak si ji tady objednám a mám klid, sice dráž, ale zato jsem v ní mohl celý listopad chodit !!!
Hans99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 15, 2020 13:01

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pon pro 7, 2020 17:26

skutrjohny píše:protoze i na tech 25 USD se clo vztahuje

Pro presnost, nevztahuje se clo, ale DPH. Clo je az tusim od 150 Euro a jsou to dalsi penize navic. Pricemz DPH je 21 %, zatimco clo jsou castky vyvestene z kavove sedliny.

skutrjohny píše:jinak posta si za sve sluzby vzala 103,-Kc

Hmm, divne cislo...

Pokud reálná cena zásilky nepřesahuje 22 Euro, je balík předán České poště a doručen adresátovi. Za uskladnění a ověření zásilek celním úřadem si česká pošta účtuje poplatek 96 Kč.

Pokud je reálná cena vyšší, vyměří celní úřad DPH a clo (u zásilek v hodnotě nad 150 Euro). Vyměřenou částku a poplatek za zastupování při proclení (180 Kč) uhradíte České poště před převzetím zásilky.


Na tebe se zrejme vztahuje tech 96 Kc, ale to je bez DPH. 103 / 96 dava asi 7 %, ze by na to byla jina sazba? :-k U tech 180 je to 21 %, takze 218 Kc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod skutrjohny » pon pro 7, 2020 20:28

na dokladu je napsane "sluzby celni deklarace" a je to od dph osvobozeno. budto mi teda nevymerili ani dph ke zbozi nebo je to v tech 103 korunach zahrnuto vc jejich sluzeb.

jinak s tou bundou neves hlavu. u me ta preprava trvala skoro 2 mesice
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » pon pro 7, 2020 22:25

A hele, oni asi podrazili:

2.1 Předložení jedné zásilky celnímu úřadu, vyhotovení souhrnné deklarace: 103,00

No vsak jo, prece se te nepokusi okrast zadarmo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hans99 » úte pro 8, 2020 11:50

skutrjohny píše:jinak s tou bundou neves hlavu. u me ta preprava trvala skoro 2 mesice


Jako ze SportPursuit?
NEEEEEE, to snad neeeee !!!
To jsem měl objednávat v červenci !!!
Hans99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 15, 2020 13:01

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod skutrjohny » úte pro 8, 2020 13:34

to jsem nemyslel konkretne na nejaky eshop
ja jen, ze je to ted asi bezne, ty delsi casy doruceni, naskladneni apod.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod castielo » úte pro 8, 2020 22:57

castielo píše: Ale tiez by ma zaujimalo ako to bude po brexite, najviac veci som dotiahol prave z UK mutacie, colne konanie by mi to riadne predrazilo ... hadam sa nejako s EU dohodnu :)


Zatial to nejde dobrym smerom ... dnesny email z Amazon UK.

"Hello,

As you have placed an order on Amazon.co.uk and selected an EU delivery address in the past, we wanted to let you know that from 1 January 2021, when the Brexit transition period ends, you’ll see some changes when you shop on Amazon.co.uk and select an EU delivery address. These changes could include:

- VAT (or the regional equivalent, if applicable, https://www.amazon.co.uk/vatrates) being due in the country of delivery, or your package may be subject to customs duties, taxes and fees (“Import Fees”)
- the collection of VAT, or an estimation of Import Fees (“Import Fee Deposit” https://www.amazon.co.uk/ifd), which may result in a price change at checkout. "
castielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob led 26, 2019 19:16

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » úte pro 8, 2020 23:40

Hmm, ze by se ti pitomci nakonec nedohodli? :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hans99 » pon pro 14, 2020 15:31

Trnky píše:
Hans99 píše:Tak ne vždy vyšší cena znamená vyšší hmotnost nebo objem, ne?
Kdy jsi objednával, že poskytli tracking?


objednaval som 15.10., chceli mi to dorucit vcera, prevezmem to zajtra

Kdo byl dopravce u vás na Slovensku, který ti doručil balík ze SportPursuit?
Popřípadě neví někdo, který dopravce na našem území doručuje balíky ze SportPursuit?
Napsali mi, že nemůžou poskytnout tracking number a ani dopravce u nich nemůže sdělit, kde se balík momentálně nachází.
Fakt divné !!!
Hans99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 15, 2020 13:01

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Trnky » pon pro 14, 2020 19:36

pri tejto objednavke to bolo DPD
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hans99 » pon pro 14, 2020 20:42

A to bylo teda doručení na Slovensko, jo?
Protože oni to posílaj Royal Mailem a ten má na stránkách uvedeno jako partnera pro ČR Českou Poštu.
Hans99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 15, 2020 13:01

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Trnky » pon pro 14, 2020 21:02

ano, bolo to na slovensku adresu
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod apuka » úte pro 15, 2020 16:51

mike píše:Hmm, ze by se ti pitomci nakonec nedohodli? :?
Vcera a dnes me urgentne zadali o importovani nejkych nastaveni do systemu kvuli brexitu :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod pavproch » úte pro 22, 2020 12:52

Takže se zdá, že bude "tvrdý" Brexit bez dohody. Přesně podle zákona schválnosti hned v pondělí 4.ledence budeme expedovat balík se zbožím do UK.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod castielo » stř pro 23, 2020 18:20

Ja som este stihol objednat tovar kt. je aktualne temporarily out of stock, som zvedavy s akymi poplatkami budu po novom roku otravovat (ale zaplatim, kedze tovar je v cene bez jednej nuly).

Inak Royal mail nakoniec 100% uspesnost :shock: a Asendia (FR-SWISS post) tiez maju zmluvu so Slovenskou postou rovnako 100%.

EDIT: Podla najnovsich sprav dojde coskoro k obchodnej dohode medzi EU a UK
castielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob led 26, 2019 19:16

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod pavproch » ned pro 27, 2020 17:58

Takle sa to dělá s Alim.... (nalezeno náhodně na pokecu o autech)

Nedalo mi to,k tomu Aliexpressu: Objednávám tam dost často a bez problémů,clo nebo nějakou jinou zlodějinu jsem nikdy neplatil,...ono stačí napsat zcela otevřeně prodejci (eng),že žijeme v totalitním,zlodějském pseudostátě a nepřeješ si být i nadále okrádán nějakým "clem" a jinými nesmysly,...a číňané jsou opravdu velice vstřícní v těchto věcech a vůbec obchodu,-a věc zašlou způsobem,že podacím číslem a odesílatelem je odeslána ze země EU,a žádné "clo" a jiné zlodějiny se neplatí.To je totiž výsostná specialita tohodle pseudostátu,jsme totiž kolonie.


EDIT: Já nato ale nemám koule abych takovouhle prašivinu praktikoval....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod mike » ned pro 27, 2020 20:29

Jakou prasivinu? Normalne to poslou ze skladu v EU a na tom neni nic spatneho. Akorat ten, co to psal, by asi potreboval nejake prasky na hlavu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny