Whitelist

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Whitelist

Příspěvekod scinkk » pát srp 24, 2018 19:12

Aha, ja prave myslel, ze pri nejakym outdoor vyletu, tak me prave nenapadalo moc moznosti, snad jedine ve vlaku, kdyz clovek usne :)
S tou obcankou mas asi pravdu, jen si clovek a to nesmi zvyknout, aby ji nezapomnel, kdyz jede pres hranice :) Na druhou stranu, ja s sebou musim mit vetsinou beztak ridicak, takze by mi moc nepomohlo, ale je fakt, ze bych tim padem kor obcanku asi mit nemusel :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Whitelist

Příspěvekod apuka » pát srp 24, 2018 19:23

mike píše:Povinna neni, ale mozna ti policajt bude tvrdit opak. Povinne je prokazat totoznost, coz je obcankou samozrejme nejjednodussi, ale neni to jediny zpusob. V nejhorsim by to byl prestupek
Ani pokutu za to bys ted uz nemel dostat
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » pát srp 24, 2018 19:30

Vsak to byl outdoor vylet ;-) 5 km plavani je aspon jako 25 km chuze.

Ano, ve vlaku muzes usnout, pujdes si odskocit (nosis batoh na zachod?), nekde si ho odlozis kvuli foceni... moznosti je spousta a nenechave svine vyuzijou prilezitost, ktera by te ani nenapadla. U toho plavani je ale riziko vetsi, taky jsem s tim trochu pocital a mel s sebou jen nezbytne minimum veci, ale jak videt, jeste se to dalo zredukovat. Dalsi batoh na odpis uz nemam, a tak to priste asi bude taska z Lidlu 8)

Ridicak by ti mel na prokazani totoznosti stacit, ale bude ti stacit i pri silnicni kontrole? ;-)

@apuka: jj, to je ono, nicmene Jinými slovy: za to, že u sebe nemáte doklady, nemůžete dostat pokutu, můžete ale strávit čas na policejní stanici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » pát srp 24, 2018 19:40

Jeste dodam, hned pod tim je link na clanek Pelikán: Policie má pocit, že u sebe musíte mít občanský průkaz. Není to pravda a problem je prave tohle: V policii přetrvává pocit, že každý u sebe musí nosit občanský průkaz, což dávno není pravda. Takze si muzou myslet, ze jsou v pravu a podle toho budou jednat. Proto jsem ji doted s sebou nosil i na vychazky, jelikoz mne nekolikrat v noci obtezovali a obcanku chteli (kdyz se zasivali v aute za hrbitovem a ja jsem sel okolo). Ted to ale prehodnocuju a holt se z toho budu muset vykecat. Zrovna ti dva, co se mnou resili batoh, byli naprosto v pohode, slusni a vstricni, byl jsem prijemne prekvapen. Verim, ze s nima bych se domluvil bez problemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod apuka » pát srp 24, 2018 20:16

mike píše:Ridicak by ti mel na prokazani totoznosti stacit, ale bude ti stacit i pri silnicni kontrole?
Při namátkové dopravní kontrole nejsou policisté bez dalšího oprávněni vyžadovat po řidiči občanský průkaz. Občanský průkaz je možné po řidiči vyžadovat pouze v určitých situacích, tedy např. při podezření ze spáchání přestupku či trestného činu.
Takze nemusi - kym pri konktrole policajti nezjisti napr., ze mu nesviti osvetleni SPZ nebo ma proslou lekarnicku, potom uz jej vytahnout musi :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Whitelist

Příspěvekod remy77 » sob srp 25, 2018 0:09

Ohladom OP ako dokladu o preukazovani totoznosti ide o dve roviny.
1. Opravnenie policajta pozadovat preukazanie totoznosti - na ktore musi mat jednoznacne zakonny dovod - u vas to je v par. 63 zakona o PCR
2. Ak ho obcan u seba nema, moze ho preukazat inym doveryhodnym sposobom, pricom doveryhodnost policajt posudzuje podla konkretnej situacie - treba si pozriet vyklady k zakonu o PCR
Preto ak by obcan nemal u seba OP pri cestnej kontrole, by mal byt VP dostatocny na preukazanie totoznosti, ktore by mal policajt uznat ako hodnoverne a nepredviedol by osobu bez OP na stanicu.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » sob srp 25, 2018 1:38

Problem je, ze 1 je aspon v CR spis teorie. V praxi je ten zakon tak gumovy, ze si policajt duvod vzdycky najde. Viz treba tady. Typicky e) odpovídající popisu hledané nebo pohřešované osoby a zkus mu dokazat, ze si to vymyslel.

Jak jsem psal, kontrolovali mne v noci na vychazce, dvakrat. Kdyz jsem po nich chtel duvod tj. ktery z tech bodu plati, tak jeden vubec nechapal, co po nem chci a trvalo mi celkem dlouho, nez jsem mu to vysvetlil. V druhem slo jasne o to, ze se tam zasivali, ja jsem sel okolo s baterkou, a tak se snazili predstirat cinnost a policajt se to ani moc nesnazil zastirat. V podstate se snazil "nenapadne" vyzvedet, co tam delam a jestli hrozi, ze to na ne prasknu. Ovsem obcanku chtel a rozumny duvod nesdelil. No a zkus si neco, kdyz jsi tam sam, oni dva a cokoliv si navzajem dosvedci.

Sranda byla, ze pak se jezdili zasivat jinam, jelikoz zjistil, ze tam chodim pravidelne. Kdyz jsem prestal a zacal chodit pres den, tak se tam zas vratili. Kdyz jsem tam sel po delsi dobe v noci, tak tam byli zas :D (a ne jednou)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod remy77 » sob srp 25, 2018 8:44

Ano, je gumovy. Ale na druhej strane, ani zakonodarca nemoze a ani nevie mysliet na vsetky situacie a uzakonit ich. V SR ako dovod staci plnenie uloh podla zakona o PZ, cize zaber je ovela sirsi ako u vas. Ale zase nejako som nepostrehol, zeby s tym ludia mali nejako problem.
Niekedy si ale ludia neuvedomuju, ze ak viem, ze pojdem niekde v noci po ulici (ci pesi, alebo autom) je vacsia pravdepodobnost, ze ma zastavia a skontroluju ako cez den. A je uz na kazdom, ci si OP vezme, alebo nie.
Vsetko je len uhol pohladu.

Ja doklady nosim vzdy, len ked idem behat, tak nie. A to sa presuvam asi 4-5 km autom a ked ma akurat vtedy zastavia, tak mam smolu #-o
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Whitelist

Příspěvekod sobb » sob srp 25, 2018 9:54

mike píše:Ono totiz, vis, co je nejvetsi problem? Maji klice a k tomu tvou adresu na obcance. Takze v minulem pripade pry byl jeste vykradeny byt.
Chtěla jsem si při výměně občanky změnit adresu trvalého pobytu, ale asi to neudělám ... :-k Protože teď by měli v mém případě adresu a zcela nekompatabilní klíče :mrgreen:

mike píše:Par km odtud, ke mne to nastesti bylo daleko, ale i tak jsme to resili jako prvni.
Jak to řešili, poslali tam pražskou hlídku dokud jsi nepřijel? Tak by je vlastně mohli i chytit, kdyby byli dostatečně nenápadní.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » sob srp 25, 2018 16:28

To je od tebe naprosto nezodpovedne. Si predstav, ze chudaci pojedou az do Brna a tam zjisti, ze klice nefungujou [-X A co teprve exekutori ;-)

Vidis, poslat tam hlidku nikoho nenapadlo. Ptal se na to jako prvni jeste po telefonu, jestli muzu nejak byt zabezpecit. Pak jsem u nich nasel cislo na kamosku, co ma klice a ta tam sla a pockala na mne. S klicema zevnitr v zamku.

S hlidkou to asi neni moc realne. Museli by tam statovat pred bytem nekolik hodin... Ona zas nebyla tak velka sance, ze tam 100 km pojedou a jeste by meli problem najit, ktery byt je ten spravny. Jmenovku na dverich nemam, lenost se nekdy vyplaci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » sob srp 25, 2018 16:42

remy77 píše:Ale zase nejako som nepostrehol, zeby s tym ludia mali nejako problem.

Protoze jsme bohuzel narod(y) ovci. Tohle je relikt totality, spousta lidi si mysli, ze policajt muze chtit obcanku kdykoliv a oni ji musi ukazat. Jako tenkrat. Staci se kouknout na diskuse k te pravnicce, co ve vlaku obcanku ukazat odmitla, protoze ten zakonny duvod nevidela (IMO nebyl). Vetsina lidi nadava ji a schvaluje naslednou buzeraci (vylozene naschvaly, protoze to si fakt dovolila moc) a dalsi cast nechape, proc jim tu obcanku proste neukazala.

Pak to vede k tomu, ze si nekteri policajti mysli, ze jsou nadlidi a konci to treba takhle (jak by asi dopadnul, kdyby nemel kameru?).

remy77 píše:Niekedy si ale ludia neuvedomuju, ze ak viem, ze pojdem niekde v noci po ulici (ci pesi, alebo autom) je vacsia pravdepodobnost, ze ma zastavia a skontroluju ako cez den.

Ano, ale to, ze jdes v noci po ulici prece neni duvod, aby po tobe chteli obcanku. A kdyz uz ji chteji, tam maji dodrzovat zakon a na pozadani ti ten duvod rict.

remy77 píše:Vsetko je len uhol pohladu.

Jo. Policejni stat versus svoboda, jsme nekde mezi, ale bojim se, ze se posouvame k tomu prvnimu. Treba takove preventivni kontroly ridicu. V USA nemyslitelne, u nas standard. Taky si myslim, ze je to zvracenost a ke kontrole by mel byt vzdycky nejaky konkretni duvod (a ted prijde apuka...).

Samozrejme chapu, ze policie je represivni slozka a musi mit k tomu pravomoce. Mela by ale dodrzovat zakony jako prvni a pravomoce nezneuzivat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Whitelist

Příspěvekod Kjuba » sob srp 25, 2018 17:48

Nepřijde apuka, ale já. No nehodlám nijak komentovat tuhle debatu, je to ztráta času, ale jedná věc mi nedá. Několik let jsem v USA pobýval, takže mám osobní zkušenost. A divím se, že zrovna člověk s Tvými názory zmiňuje v tomhle kontextu USA. Pokud jsi tam náhodou nebyl, tak věř, že zrovna Tobě bych teda kontakt s jejich "svobodným a demokratickým" státem vůbec nepřál. A kontakt s policií už teda vůbec ne.

Kdo zažil, asi ví o čem mluvím. A jako že jsem si tam pár dní v base užil....:-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Whitelist

Příspěvekod apuka » sob srp 25, 2018 18:59

Ani by nemusel jit tak daleko, stacilo by se spravat podobne (myslim napr. mikuv pripad, ze ho kontrolovali v noci na neosvetlenem miste, kde v noci nikdo nechodi a on s baterkou nebo celovkou; na 90% by jej tam taky legitimovali, pokud by tam byli a to bych chtel videt, kdyby se zacal ptat, proc jim ma dokald ukazovat :-)) v nekterych krajinach zapadni nebo severni Evropy. S prominutim, ale pouze v CR je velka moda furt kecat o omezovani osobni svobody, o gumovitosti moznosti lgitimace, atd. a na druhe strane nadavat na Policii, ze malo zachytava kriminalniky, atd. A kdyz se nekdo zepta na napad, jak to teda naformulovat, aby se pravo mohlo vubec uplatnit tehdy, kdyz je to skutecne treba, tak jedina odpoved je: "to neni moje starost". To je totiz ta druha stranka mince. At navrhnou paragraf tak, ze tam bude 7983 vyjmenovanych konkretnich bodu, kdy ma policajt opravneni pozadovat prokazani totoznosti.
Aby nedoslo k omylu - tim vubec neospravedlnuji zneuzivani oznosti nekterimi policajty.
mike píše:Vidis, poslat tam hlidku nikoho nenapadlo. Ptal se na to jako prvni jeste po telefonu, jestli muzu nejak byt zabezpecit.
Ja si myslim, ze je to napadlo. Kdyz nam vyjradli byt pred 12-15-ti lety, kdyz ja jsem byl nekde na vikend v haji, mobily jsme jeste nemeli, manzelka byla se synem u tchyne na Slovensku, tak policajti nejak nasli kontakt svagra o par obci dal (on tam sice byl hlasen na trvaly pobyt, ale mel jeste slovenske obcanstvi, museli to najit pres evidenci obyvatel, u manzelky najit tchana, u nej jejiho sourozence, toho v telefonnim seznamu), od nej ziskali cislo na tchyni na Slovensko (svagr nevedel, ze jsem tam, jen ze by to mohli tam zkusit) a zavolali tam. manzelka se synem se vratili az dalsi den (byli vlakem a ten den uz nic neslo). Byt mel vybite sklo na balkonovych dverich, dalsi okno na druhe strane domu otevrene dokoran (na to upozornil policii nektery soused) a celou dobu od nahlaseni az do prichodu manzelky tam stala hlidka - jeden na jedne strane domu, druhy na druhe. Tj. dvakrat pul dne a celou noc. No a az po prijezdu manzelky si nechali otevrit dvere a zdokumentovali pripad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » sob srp 25, 2018 23:09

@Kjuba: nesrovnaval jsem policajty u nas a v USA a uz vubec ne CR a USA. Jen tu jedinou vec, preventivni kontroly ridicu. Oprav mne, jestli se pletu, ale ziju v domeni, ze neco takoveho je v USA nemyslitelne a ze by si to Amici nenechali libit.

V USA jsem byl nekolikrat pracovne, nejdyl necely mesic v kuse. Zit bych tam nechtel (moznost byla), nektere veci se mi tam dost nelibi. S policajtama jsem neprisel do styku vubec, se statem akorat na letisti pri imigracni kontrole. Pokud vim, tak problemy nemel ani nikdo z byvalych kolegu, ani kamos, ktery tam zije asi 20 let. Cos provedl? ;-)

@apuka: jenze mne jde prave o zneuzivani. Jednou mame zakon, ze policajt ti na zadost musi sdelit duvod perlustrace, a tak nevidim duvod se nezeptat, zvlast kdyz je jasne, ze zadny zakonny neni. Policajti by meli byt prvni, kdo zakony znaji (zvlast ty, co se jich primo tykaji) a dodrzuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » sob srp 25, 2018 23:17

apuka píše:Ja si myslim, ze je to napadlo.

V tom pripade si to nechali pro sebe a cist myslenky neumim ;-) Napadla je ta moznost (mne hned ne). Ono je asi rozdil mezi vykradenym bytem, ktery jasne hlidat potrebuje a teoretickou moznosti, ze byt bude vykraden a to navic s malou pravdepodobnosti. Jiste to ale nevim, ptali se, jestli mne napada nejaky zpusob, jak to vyresit a kdyz jo, tak mi s nim pomohli. Kamoska si sehnala doprovod, ale kdyby se to nepovedlo, tak doporucovali zavolat 158, ze by tam s ni sla hlidka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod remy77 » sob srp 25, 2018 23:31

mike
Aj u nas v SR vela vodicov mudruje, ze toto by sa v AT alebo Svajciarsku nestalo. Pritom staci ist za vodicom z SK do AT. Tu ide ako dobytok, prejde hranice (na hranici si predtym da dolu tazne, ktore tam nemal mat uz na SK) a dalej ide poslusne podla prespisov. Dalsi mudrci vidia sikanu v 130 na dialnici, lebo je to prezitok. Vo Svajci je 120 dialnica, 80 mimo obec a tam sekaju dobrotu. Mna tam namerali v obci 56 na 50. Dostal som 40 frankov pokutu. Mal som len €, nemali s tym problem a z 50 mi vydal 10 frankov. Podla kurzu mi mal vydat 14 €, dostal som 9 € vo frankoch a doklad na franky, ktore som mu ani nedal. Toto by si legalne u nas alebo u vas asi policajt nedovolil.
A k tym mudrym pseudopravnikom, ktori akoze robia osvetu s dementnymi videami ako sa dotahuju s policajtom na slovickareni ci na nieco ma alebo nema opravnenie.
Existuje u vas v CR rozsudok najvyssieho sudu, ktory v skratke je o tom, ze obcan povinny posluchut pokyn policajta bez toho aby polemizoval o jeho zakonnom opravneni a ako institu napravy ma pouzit staznost voci postupu policajta.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » sob srp 25, 2018 23:43

Vzdyt ja vim, ze mu obcanku ukazat musim (resp. nejak prokazat totoznost), ale on mi zas musi rict ten duvod a ten musi byt podle zakona. Vadi mi to, ze perlustraci zneuzivaji, aby ukazali svou prevahu.

remy77 píše:Pritom staci ist za vodicom z SK do AT. Tu ide ako dobytok, prejde hranice (na hranici si predtym da dolu tazne, ktore tam nemal mat uz na SK) a dalej ide poslusne podla prespisov.

Bingo. Cim to asi bude? Neni to treba tim, ze za hranicema hlidaji skutecne dodrzovani predpisu a u nas (i u vas) se zameruji na blbosti jako prosla lekarnicka? Normalne nejsou videt, a tak lidi jezdi jako prasata, a pak udelaji monstr akci, kdy zbytecne zdrzuji a buzeruji tisice lid a kontroluji co? Blbosti a formality.

A tohle je presne to, co mi vadi. Nemam nic proti pravidlum, ale rozumne je, aby jich nebylo moc, aby davaly smysl a ty je pak potreba dusledne vymahat. U nas je pravy opak, miliony zakonu, ve kterych uz se nikdo nevyzna, ale nepouzivaji se dusledne. Spis nahodne nebo podle potreby. Ve vysledku nikdo nevi, jestli zrovna neco neporusuje a to je jeden ze znaku totality.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod apuka » ned srp 26, 2018 0:22

mike píše:ja vim, ze mu obcanku ukazat musim (resp. nejak prokazat totoznost), ale on mi zas musi rict ten duvod a ten musi byt podle zakona.
Miku, podle ktereho zakona, jakeho paragrafu a odstavce je toto policista povinny rict v pripade pouheho overeni totoznosti bez dalsich ukonu??? Pokud dobre vim, v zakone o policii nic takoveho neni.
mike píše:Neni to treba tim, ze za hranicema hlidaji skutecne dodrzovani predpisu a u nas (i u vas) se zameruji na blbosti jako prosla lekarnicka?
Zajimave je, ze jsem parkrat v Rakousku videl, jak policiste zastavuji nahodne vybrana auta "jen tak na kontrolu". A v nemeckem pohranici jsou dobre zname hloubkove kontroly nemeckych policistu (zamerene nejvice na ceska auta), vcetne vypakovani celeho obsahu kufru. Toto nejsou vyslovene buzerace, jen u nas? Venku jezdi predpisove proto, ze se tam nevykecaji, ze blabla... a pokuty jsou jednak citelnejsi a jednak klidne vezmou ridicak nebo technicak, kdyz je treba a taky zabavi neco z veci nebo samotne auto, kdyz nemas na zaplaceni (nebo nechces platit a maji podezreni, ze bys ani pozdeji nezaplatil).
A nejak si nevzpominam za poslednich 10 let, ze by se pri silnicni kontrole u mne policajti zajimali o lekarnicku nebo nahradni pojistky. Jednoduse pozdravilim vyzadali doklady moje a auta, prolustrovali to, zkontrolovali, ze sedi SPZ (jo, k tomu obesli auto, tak se mozna podivali), jestli sviti zarovka, za chvili se mi prisli podekovat, vratili doklady a zaprali stastnou cestu. Pripadne (ale ne vzdy!) me pozadali, abych si vlastnorucne otvoril sacek s trubickou a fouknul do testeru Tomu ja nerikam buzerace a vzhledem k mnozstvi kradenych aut a lidi, co jezdi bez dokladu, ozrali a zdrogovani, atd. se tem akcim vubec nedivim a mne ani v nejmensim nevadi (s vyjimkou, kdyz me zastavi, kdyz jdu pro nekoho na posledni chvili na vlak).
Ale podle mych vedomosti mas pravdu s kontrolami auta v USA (nebo alespon ve vetsine statu, to si nejsem jisty) - pokud Te chteji zastavit, jezdi za Tebou do te doby, kym predpisy nejak neporusis :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » ned srp 26, 2018 0:48

Nechce se mi to hledat, ale jsem presvedcen, ze to tak je. Leda ze by to zrusili a to se mi nechce verit.

Chjo, ja jsem prece nepsal, ze jsou buzerace jen u nas. Psal jsem, ze u nas jsou (prevazne) jen buzerace. Policajti nejsou videt v provozu a neresi vylozene nebezpecnou jizdu. Proto to vypada tak, jak psal Remy a tyka se to i Nemcu a Rakusaku. U nich jezdi slusne, u nas prasi.

apuka píše:Tomu ja nerikam buzerace...

Ja jo. Pripravi te o cas a zachazeji s tebou jako s potencialnim zlocincem. Jak by se ti libilo, kdybys v obchode u pokladny musel ukazovat tasku, zes nic neukradnul? To taky kdysi u nas nekteri zkouseli, ted uz si to nedovoli. V cem je v principu rozdil proti preventivnimu dychani do testeru?

Jinak jsem samozrejme od tebe presne tohle cekal :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod remy77 » ned srp 26, 2018 0:55

Mike
Bordel v zakonoch nie je priznak totality, ale neschopnosti vlady. Jednak nasich a jednak eurokokotov v Bruseli.
V SK este robia problem aj sudcovia, ktori sa hraju na bohov a zakonodarcov a castokrat sa stava, ze si vymyslaju vlastne vyklady zakonov a ze sa niekto o pozemok sudi 25 rokov ich netrapi.

A k tym vodicom.
Arogancia a agresivita na cestach neskutocne vzrasta. Ak budu u nas take sankcie ako vo Svajciarsku, tak som si isty, ze napr. nik v meste nepojde 150 miesto 50 a dostane max. 850 € (u nas to dokonca nie je ani zavazne porusenie). Cize ak mas love, mozes jazdit ako prasa.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » ned srp 26, 2018 1:08

Priznakem totality jsem myslel stav, kdy jsou zakony vymahany nahodne nebo ucelove. Takze nevis, kdy to na tebe dopadne. Plus to, ze nikdy nevis, jestli nejaky zakon zrovna neporusujes, coz je jednak dusledkem mnozstvi (zakony na kazdou blbost), ale taky tim, ze nektere nedavaji smysl a proste te to nenapadne.

remy77 píše:Ak budu u nas take sankcie ako vo Svajciarsku, tak som si isty, ze napr. nik...

Ja ne. Drasticke sankce nefunguji, kdyz nejsou dusledne vymahany. A to si myslim, ze je ten zasadni problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » ned srp 26, 2018 1:35

@apuka: nedalo mi to a trochu jsem se kouknul. Co tohle?
Poučování

Policista je povinen před provedením úkonu poučit osobu dotčenou úkonem o právních důvodech provedení úkonu...

a tady od advokata:
K obecné poučovací povinnosti policisty i strážníka patří odpověď na vaši otázku po důvodu perlustrace.

Mam to v hlave totiz uz tak dlouho, ze si nepamatuju, odkud.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod apuka » ned srp 26, 2018 17:30

Otazkou je, jestli pozadovani prokazani totoznosti patri mezi ukony policisty - samotny ukon ("prokazani totoznosti") totiz delas Ty, proklazani totoznosti je jenom predpoklad k vykonu "ukonu" :wink:. Toto je ale otazka na zodpovezeni pro nekoho jineho.
mike píše:Drasticke sankce nefunguji, kdyz nejsou dusledne vymahany.
Docela dobre zafunguje uz jen hrozba, ze k tomu muze dojit. Uz jsem na OF, myslim, psal, ako muj nemecky kolega od nizozemskych hranic popisoval, jak vsichni Nemci jezdi jako prasata (no jo, jeste nebyl autem v Cechach nebo v Polsku :-)) a rychle, v okamihu jak prejdou do Nizozemi, jedou ukazkove predpisove. A to jedine z toho duvodu, ze tamejsi pokuty jsou nemilosrdne vymahane na miste (kartou) a kdyz to nejde, tak zabavenim auta. Navic jsou pokuty i pro Nemce nesmirne vysoke. (Jo, a taky Holandane, jakmile prekroci hranice jezdi v Nemecku stejne prasacky jako Nemci ](*,).)
mike píše:Policajti nejsou videt v provozu a neresi vylozene nebezpecnou jizdu.
Teda ja poslednou dobou vidim cim dal castejsi zastavovani prasaku policejtama v civilnim aute (a ne kvuli prekroceni rychlosti o 10 km). Ale kdyby prisel ministr s pozadavkem dalsich penez na nova civilni policejna auta a na benzin, si myslim, ze bys taky nadaval... (Mimochodem, policajt z okrsku v OV mi jednou pred par lety rikal, ze jim furt skrtaji penize na benzin, ze maji "pridel" benzinu/nafty na provoz 10 (deset)km/vyjezdove nebo hlidkove auto/den. Za to ani nedojdou jednou z budovy na kraj okrsku a zpet... Myslim, ze jine to nebude ani jinde - a zabezpec vetsi hlidani prasaku na silnici nebo bezpecnost s podobnym rozpoctem.)

Jinak ve vseobecnosti k diskuzi: Ja jsem pochopil, ze Tobe se nelibi, ze policiste casto nedodrzuji "vlastni" zakony a delaji veci mimo sve pravomoci (nebo naopak nedelaji, co maji povinnost). Jinak receno, neni tak problem v zakonech ale v jejich vykonani konkretnimi osobami (policisty). S timto nazorem ja souhlasim.
Ale pokud to tak myslis, tak se Te primo zeptam: co jsi kdy udelal proto, aby tomu tak nebylo? Kdyz se Ti - podle Tebe - udelala krivda, branil jsi se tomu, podal jsi nejakou formu stiznosti??? Podle Tvych starsich prispevkou soudim, ze nikoliv. Jenze v tom pripade Ti mohu rict jenom to, ze se stezovat mas - ale ne na OF, ne v zadne jine lamparne, ale stezuj si tam, kde se ma, oficialne. A kdyz Tvoji stiznost odmitnou a stale si myslis, ze jsi v pravu, tak to ved dal a vys. Promin, ale pokud chces, aby se situace zlepsila, tak toto je jedina ucinna cesta k tomu. Jak by mohly nadrizene organy vedet, ze neco neni v poradku, ze nekdo dela, co nema, kdyz jim to nikdo primo neda vedet? Maji si cist anonymni fora? Myslim, ze i Tobe je jasnem ze je to naprosta blbost.
Ty mas moznosti se branit (samozrejme, dodatecne). Taky mas moznost si zasah (presneji "ukon") policistu nahravat a nahravku pouzit pri rizeni jako dukaz, at uz zvuk nebo video, zakazat Ti to nesmi, jak podle vyjadreni samotneho Ministerstva vnitra, tak i podle rozsudku Nejvyssiho spravniho soudu. Domluvi se na Tebe, kdyz Ti jsi sam a oni dva a poskytnou falesne svedectvi - klidne na ne podej trestni oznameni. Zakazuji Ti je nahravat nebo dokonce To nakazou znicit nebo sami znici zaznam? Podej na ne taky trestni oznameni.
Ja vim, cesky clovicek radeji rekne, ze mu to nestoji za to, sedi dal na prdeli a nadava na vsechno mozne, jak je spatne, boji se, ze by mohl mit neprijemnosti, kdyby neco resil - ale az bude na 1000 takovych neopravnenych zasahu alespon 100 oficialnich stiznosti, tak ver tomu, ze se to resit bude a casem "bude lip". Jinak moznost u nas jednoduse neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » ned srp 26, 2018 23:33

apuka píše:A to jedine z toho duvodu, ze tamejsi pokuty jsou nemilosrdne vymahane na miste (kartou) a kdyz to nejde, tak zabavenim auta.

Ano, jsou vymahane a hned. O to jde. Plus pravdepodobnost, ze je chyti a vsadim boty, ze je vyrazne vetsi, nez u nas.

apuka píše:(Mimochodem, policajt z okrsku v OV mi jednou pred par lety rikal, ze jim furt skrtaji penize na benzin, ze maji "pridel" benzinu/nafty na provoz 10 (deset)km/vyjezdove nebo hlidkove auto/den. Za to ani nedojdou jednou z budovy na kraj okrsku a zpet... Myslim, ze jine to nebude ani jinde - a zabezpec vetsi hlidani prasaku na silnici nebo bezpecnost s podobnym rozpoctem.)

Cimz potvrzujes to, co jsem psal. Chyba je v nastaveni systemu.

apuka píše:Promin, ale pokud chces, aby se situace zlepsila, tak toto je jedina ucinna cesta k tomu.

V principu souhlasim a normalne se tim ridim. Druha podminka ale je, ze vidim rozumnou sanci, ze ma snaha k necemu povede. A to tady neplati. Protoze ...
apuka píše:Jak by mohly nadrizene organy vedet, ze neco neni v poradku, ze nekdo dela, co nema, kdyz jim to nikdo primo neda vedet?

... to dobre vedi minimalne z medializovanych pripadu. A nic s tim nedelaji, naopak, snazi se policajty za kazdou cenu hajit a to vcetne GIBSu. Evidentne se jim zakonna omezeni nelibi a snazi se posouvat hranice a jestli v tom policajty primo nepodporuji, tak nad tim aspon zaviraji oci.

Jinymi slovy, tenhle postup ma smysl, kdyz jde o chybu. Ne kdyz jde o vlastnost, pak je to ztrata casu, pripadne neceho horsiho. Dalsi vec je, ze ujma, ktera se mi stala, je pomerne minimalni a proti tem medializovanym pripadum smesna. Kdybych pocitoval velkou, tak se samozrejme branit budu.

BTW, ti dva panove, co se mnou ted resili kradez batohu a jeji nasledky, svym pristupem a snahou pomoct mnohokrat prekonali drobne ujmy zpusobene jejich kolegy :) (aby bylo aspon neco k tematu vlakna)

apuka píše:Taky mas moznost si zasah (presneji "ukon") policistu nahravat a nahravku pouzit pri rizeni jako dukaz, at uz zvuk nebo video, zakazat Ti to nesmi, jak podle vyjadreni samotneho Ministerstva vnitra, tak i podle rozsudku Nejvyssiho spravniho soudu.

To je hezka teorie, ale praxe vypada jinak: https://www.lidovky.cz/bartose-lustrova ... _domov_jho. Neni to jediny znamy pripad, pry jim to dokonce radi policejni odbory. Kdyby s tim vedeni opravdu chtelo neco delat, tak by uz davno udelalo.

No a jinak s sebou na nocni vychazky zadne zaznamove zarizeni nenosim. Ani ten mobil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » ned srp 26, 2018 23:39

Jeste citat z toho clanku, bohuzel taky nepisou, ktery konkretne:
Šoférka, shodou okolností právnička, poukázala na to, že policie její dceři nesdělila důvod, proč by měla občanku předložit. Policii takovou povinnost ukládá zákon.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod apuka » pon srp 27, 2018 11:29

Miku, ale Ty jsi zase uplne mimo. Vzdy se jedna o provineni konkretni jedince v konkretnich pripadech. I kdyby je podporoval(i) jejich nadrizeny(-i) (tehdy i jeho/jejichjich), neni to zadna vlastnost.
mike píše:to dobre vedi minimalne z medializovanych pripadu. A nic s tim nedelaji
Je pekne, ze se pripad medializuje, ale z hlediska potrestani viniku k necemu to je pouze v pripade, ze se jde i oficialni cestou. Zase opakuji, jak muze z medializovaneho pripadu, kde nepadne nic konkretniho o danych policajtech (identifikacni cislo) neco resit nejaky kontrolni organ? Pouze z konkretnich udaju v konkretni "oficialni" stiznosti. Jak bys Ti chtel napriklad resit pripad Bartose, kdybys Ti byl na miste toho, kdo to resit ma, kdyby nepodal stiznost (trestni oznameni, atd.) s cisly konkretnich policistu? Jen na zaklade vyjadreni typu "v okoli Vaclavaku mne dne xx kolem yy hodin kontrolovali dva policiste". Ze by sis zjistil vsechny prislusniky, co slouzili v tom case v sirokem okoli a cekal, ze se k tomu priznaji? Kdyz chrani jeden z hlidky druheho, priznani asi nebude. A co potom? Asi jedine pripad odlozit, konfrontace Bartose se vsemi tehdy slouzicimi by asi uplne neproslo (a ani by to nemuselo vest k vysledku).
Jinak by me zajimalo, v jake souvislosti jsi dal prave Bartosuv pripad jako fungujici praxi oproti me "hezke teorie" :((. Cos linkoval, jsem znal, ale netusim, jak to ve skutecnosti pokracovalo dal a jaky byl vysledek - a Ty to sem taky nedavas. Pricemz linkovany clanek je stale jeste jen v rovine te medializace ale ne podane stiznosti.

Kdyz se stezuje vyjimecne jeden nebo dva, tak je mozne, ze se neco zahraje do autu. Ale kdyz se bude stezovat alespon kazdy desaty a nezastavi se pri prvnim (evidentne ne nestrannym a pravne spravnym) rozhodnutim ale da to resit dal, tak se teda veci resit budou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » pon srp 27, 2018 19:51

:roll: ty ses fakt neskutecnej. Misto abys po pul minute googleni zjistil, jak to pokracovalo, napises pulstrankovou litanii zalozenou na spatnem predpokladu. Bartos to trestni oznameni podal.

apuka píše:Jinak by me zajimalo, v jake souvislosti jsi dal prave Bartosuv pripad jako fungujici praxi oproti me "hezke teorie"

Jako priklad toho, co se realne deje. Neni jediny. Dalsi si muzes najit sam. Zajimal jsem se o to, cetl diskuse k tem zverejnenym a vypada to, ze je to celkem bezna praxe. Nekdo (mozna dokonce policajt) tam psal, ze jim to radi policejni odbory. Coz mi prijde realne, protoze bezny policajt by na takovou prasarnu sam neprisel a navic se pouziva po cele republice (pro ostatni: citi se ohrozeni mobilem v ruce nahravajiciho a vyhrozuji pouzitim donucovacich prostredku, pokud ho clovek neodlozi).

Kdyby s tim vedeni chtelo neco delat, tak reseni je jednoduche. Policajti by meli kazdy zakrok nahravat sami a kdyby se "nahodou" v pripade stiznosti nahravka "ztratila" nebo kamera "nefungovala", tak by to slo k jejich tizi. Jednoduche a ucinne. Nez zacnes psat petistrankove zduvodneni, proc to nejde, tak si vzpomen, jak jsem pred casem psal o tom, jak mne v Luzickych horach kontrolovali celnici. Ti kameru meli a na zacatku kontroly mne upozornili, ze se nahrava. Tak to ma byt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Whitelist

Příspěvekod pavproch » úte zář 4, 2018 17:49

A opět jedna pochvala bratom - už kdysik sem tu chválil:

pavproch píše:dám to semdle, i dyž to nenisu úplně k themě... na nový rok i neska sem po SK dálnici ešče valil s nálepkou 2015 na skle... fčíl sem na eznamka.sk zadal údaje, zaplatit a dostal potvrzení na 2016.... ty woe, je to možné, že to v Róbertostánu de a u nás v kocourkově ne... že nějaká státně řízená webaplikace funguje hned od začátku?


eznamka.sk nejenomže je už několik let opravdu funkční web (na pár kliknutí člověk vyřídí vše) ale fčíl přidali i jednu "dobrou" fičuru - minulý týden sem objednával pro skautíka 10-denní e-známku a před chvílí mi přišlo do mailu upozornění, že popozítří ta e-známka bude expirovat.... :smt023
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Whitelist

Příspěvekod pavproch » stř zář 12, 2018 11:10

White pro CZC.cz

Fčera mi shořela klávesnice a neska už píšu na nové. Obé Dell bezdrát.

\:D/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Whitelist

Příspěvekod mike » sob zář 15, 2018 3:49

mike píše:Navic jsem zjistil, ze kupon snad bude mozne v dohledne dobe nahrat i na CD IN kartu, takze na cestovani bude stacit jedna a kdyz o ni clovek prijde, tak bude mit o starost min (prevede kupon jinam).

Tak jsem to udelal. Zaregistroval jsem si novou IN kartu a priradil k ni kupon. Neco mi rika, ze dalsi setkani s revizorem bude zajimave 8-[

Pripadam si jak pokusny kralik. Nejde totiz priradit kazda IN karta, ale jen nova, ktera ma 18 mistne cislo. Takze ji asi moc lidi jeste nema a kolik z nich tohle udelalo krome mne? :-k

K webu PID litacky bych mel jiste vyhrady. Napoprve neni uplne jasne, jak tohle udelat, zobrazeni by se dalo vylepsit a cela akce by mohla byt intuitivnejsi. Asi jim napisu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny