E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod brhel » sob lis 27, 2010 19:28

Pokud chcete objednávat něco ze zemí mimo EU, pospěšte si, brzy se asi bude platit DPH už od 22 EUR místo současných 150 EUR (ale clo se bude nadále platit až od současných 150 EUR)
:vom: Nákupy v zahraničí podraží kvůli DPH
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Lipon » ned lis 28, 2010 12:15

to je hnus velebnosti ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2010 20:12

Jeste to neni schvalene... jinak dost otrava. Penize bezduvodne vyhozene z okna a navic zdrzeni kvuli parazitum na celnici :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Lipon » úte lis 30, 2010 20:25

kouzelne slovicko v zahlavi duvodove zpravy ("implementace predpisu EU ...") spolu s pozitivnim prinosem pro rozpocet mu zajisti bezproblemovou cestu obema komorami :axe:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod jonza » stř pro 1, 2010 8:58

mike píše:Penize bezduvodne vyhozene z okna a navic zdrzeni kvuli parazitum na celnici :evil:


Jak muzou celnici za to, ze i tebou zvoleni politici vymysli nejakou kravinu?

Docela nechapu trend, kdy se nadava na uredniky za to, ze dodrzuji zakony, ktere oni nevymysleli ani neschvalili.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod zbuddy » stř pro 1, 2010 10:22

Také na zeleného nácka se tady dlouho nenadávalo :twisted: :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » stř pro 1, 2010 18:43

jonza píše:Jak muzou celnici za to, ze i tebou zvoleni politici vymysli nejakou kravinu?

Celnici muzou za to, ze jsou celnici. Kdyby chteli, mohli by delat neco jineho, uzitecneho. Takovahle povolani pritahuji jiste typy lidi, kdo mel co do cineni s celnici tak asi vi, o cem mluvim. Na parazitech trvam, navic linych. Ve tri odpoledne se tam obvykle uz neda dovolat. Hardware poslany urgentne z US je na letisti druhy den, ale jim trva klidne tyden, nez se uraci ho odbavit (zapujcka, takze bez cla).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod pavproch » stř pro 1, 2010 18:49

naši paraziti (souhlas na 150%) sou ešče OK, sem nedávno posílal zboží do TR déháelkou, tady vycleno a přepraveno tam během 24hodin a na turecké celnici to leželo měsíc...

a brazilci sou ešče horší, vyclení dodávky stroje trvalo nekecám skoro 5měsíců....

ref thema: dobře vám tak, nemáte se snažit šulit stát na DPH...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » stř pro 1, 2010 19:03

O jakem suleni to mluvis? Jednak je DPH dan z uz jednou zdanenych penez a jednak nechapu proc bych ji mel platit u zbozi privezeneho ze zahranici. Vlastne jo, protoze mi ji muzou pod pohruzkou nasili sebrat :evil: Ale to uz se dostavane nebezpecne blizko zakazanym tematum...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod pavproch » stř pro 1, 2010 19:13

já si myslím, že je to kladivo na ty vychcánky, co venku nakupujou bez DPH (či jiných daní, které se u exportu neuplatňují) a tady to k DPH nepřihlásí.

ale nechme toho nebo nás zabanánujou
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » stř pro 1, 2010 19:23

No dobre, ale to je neco jineho. Tady resime normalni zasilky koncovym spotrebitelum. Oni by si nejradej tu "pridanou hodnotu" nauctovali uplne vsude, ale to by brzdilo veskere zasilky a parazitum by hrozila defenestrace. Proto taky pred casem zvedli hranici na 150 Euro.

Zabananuj se sam :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod pavproch » stř pro 1, 2010 20:28

čáry máry chiquita!

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod brhel » sob pro 18, 2010 10:04

účinnost se posouvá na 1.dubna, pokud to nepřekazí Senát či Vašek:

http://aktualne.centrum.cz/finance/naku ... ?id=685725
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod teoretic » stř led 5, 2011 23:10

Jestli to projde, tak jsme zase o krok blíž reganovskému bonmotu:
"Co se hýbe, je třeba zdanit. Když se to ještě hýbe, je třeba to zregulovat. Když se to přestane hýbat, začneme to dotovat."

Je mi z toho šoufl. Jestli se dožiju toho, že Evropa (resp. alespoň její podstatná část) bude někdy ekonomicky liberální, tak vám všem z radosti zaplatím rundu :drinkers:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2011 19:43

Tak jsem dostal prvni zasilku nad 22 Euro ze zeme mimo EU. Odeslana 5.4., podle papiru z celnice dorazila k nim 20.4. a listek do schranky mi pristal 17.5. Takze mi ji zdrzeli minimalne 28 dni :evil: Tim ovsem sranda teprve zacala.

Zasilka prisla z celnice doporucene se slozenkou, jak byvavalo zvykem. Vymerene DPH priblizne odpovida 20% z castky vcetne postovneho. 235 Kc plus platba za slozenku dalsich 22 Kc. Pak se mi ovsem snazili podstrcit jakysi mizerne oxeroxovany papir, ze pry ho mam podepsat. Co jsem z letmeho pohledu pochopil, tak to mela byt plna moc kterou Ceskou postu zmocnuji k tomu, aby za mne vyridila komunikaci s celniky. A k tomu navic doplatit 180 Kc za tuto sluzbu :shock:

Oboji jsem odmitl. Zadnou plnou moc jim zpetne podepisovat nehodlam a taky nehodlam platit za sluzbu, kterou jsem si neobjednal. Chudak devce za prepazkou moc nechapalo o co jde, jen neustale opakovalo, ze ona za to nemuze, ze pry je to kvuli EU. Vedouci byla rozumna, uznala, ze mam pravdu, a ze mi zasilku nemuzou zadrzovat. Takze jsem zaplatil jen DPH a slozenku a balicek dostal.

Kouknul jsem se do ceniku CP a nasel toto:

Ceska posta píše:5.8 Služby celní deklarace
Ceny služeb celní deklarace a souvisejících doplňkových služeb a příplatků jsou uvedeny bez DPH
a s připočítanou platnou DPH.
...
5.8.2 Fyzické osoby – neobchodní zboží
5.8.2.1 Celní odbavení poštovních zásilek pro režim volného oběhu
cena bez DPH cena s DPH
- celní odbavení jedné zásilky - SD 80,00 Kč 96,00 Kč
- celní odbavení jedné zásilky - JSD 150,00 Kč 180,00 Kč


Co je to SD a JSD netusim, nikde jsem to tam nenasel. Kazdopadne mi nauctovali drazsi JSD. Na informacni lince jsou na rozdil od slusnych instituci jen v pracovni dobe, takze to ted nezjistim.

Zaroven jsem nasel Časté otázky k celnímu řízení. Na mou otazku, tj. proc bych mel platit nevyzadanou sluzbu, neodpovida. Docela by mne zajimal nazor pravnika, zvlaste k te plne moci, kterou chteli podepsat zpetne.

Perlicka z tech jejich odpovedi:
Ceska posta píše:Změna bezdaňového limitu a zavedení služby celního deklarantství České pošty spolu nesouvisejí, společná účinnost od 1. 4. 2011 je náhodná.


Kdyz to vsechno spocitam:
- zasilka i s postovnym mne stala 1153 Kc
- vymerena DPH 235 Kc
- platba za slozenku 22 Kc
- posta si navic chtela nauctovat 180 Kc

Takze ve vysledku jsem zaplatil 1410 Kc a chteli 1590 Kc. Coz je 257 Kc/22% nebo 437 Kc/38% navic. DPH ac nerad skousnu, postovni poplatek ve vysi 16% ceny zasilky mi prijde jako nehoraznost. Pricemz cena zasilky je i s postovnym, takze ve skutecnosti jsou procenta jeste horsi. Osobne si myslim, ze za mesicni zadrzovani zasilky by mi meli jeste zaplatit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod jonza » čtv kvě 19, 2011 19:55

uvazuju o objednani chranicu z thajska. Stoji u nas asi 2tis, tam asi 1200,-

takze, kdyz na to tak koukam, tak se to vlastne nevyplati :(
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod oodoow » čtv kvě 19, 2011 19:59

No, to je docela Sodoma Gomora. Sice jsem přesně tyhle potíže čekal, ale když to člověk vidí v praxi, tak je mu z toho stejně zle. :vom:
Objednat z US jsem se od 1.4. neodvážil, právě kvůli tomuhle si už kupuju věci jenom z EU, tedy UK.

Takže jestli to dobře chápu, tak Ti to přišlo až dom na poštu? A pak tam chtěli něco podepsat?
Tleskám za to, žes jim nic nedal. =D>

Co si pamatuju, tak to dřív bylo tak, že když celníci nevěděli, kolik zásilka stojí, tak se s nima nějak komunikovalo a pak až se to vyřešilo, tak vypočítali dph+clo a poslali mi to na dobírku, takže žádnejch 22kč za složenku, ale časy se asi změnily.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2011 20:00

@jonza: zalezi na postovnem, ale nejspis ne a nebo jen o malo, coz ti za vic nez mesicni cekani a diskusi na poste (ktera by nemusela dopadnout tak dobre, jako u mne) asi nestoji. Podekuj EU, za snizeni limitu mohou oni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2011 20:06

oodoow píše:Takže jestli to dobře chápu, tak Ti to přišlo až dom na poštu? A pak tam chtěli něco podepsat?
Tleskám za to, žes jim nic nedal. =D>

Presne tak. Sranda byla, ze ani na te poste moc nechapali, o co vlastne jde.

oodoow píše:Co si pamatuju, tak to dřív bylo tak, že když celníci nevěděli, kolik zásilka stojí, tak se s nima nějak komunikovalo a pak až se to vyřešilo, tak vypočítali dph+clo a poslali mi to na dobírku, takže žádnejch 22kč za složenku, ale časy se asi změnily.

Jo, bud to rovnou vypocitali a poslali nebo poslali dopis s nafocenou zasilkou a chteli dolozit cenu. Jednou jsem jim posilal screenshot obrazovky s platbou u me banky a stacilo. Jak to presne prislo uz si nepamatuju, ale mam pocit, ze to bylo stejne, doporucene s doplatkem. Ona i ta dobirka neco stoji, jen to plati odesilatel. Mozna je to jak pises a celnici si to rovnou nauctovali, mne ty jejich vypocty nejak nevychazely, bylo to o neco drazsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » pát zář 2, 2011 17:19

Druhy pokus. Posta se tentokrat poucila a dostal jsem pouze doporuceny dopis s nafocenou zasilkou, zadosti o doplneni informaci a plnou moci, kterou jsem posledne nepodepsal. Takze jsem mel na vybranou. Bud podepsat plnou moc, nechat CP vyridit vsechno za mne a zaplatit 180 Kc poplatek nebo si to vyridit sam a zaplatit 96 Kc. Pulden straveny na celni poste mi za 84 Kc opravdu nestoji, a tak jsem podepsal...

Casy:
26.7. odchazi balicek z Noveho Zelandu
?.8. prichazi do Prahy (nevim presne, obvykle to byvalo okolo tydne)
17.8. dostavam doporuceny dopis
17.8. posilam mail s pozadovanymi udaji (doklad o platbe, objednavka, plna moc) na zadanou adresu. Prichazi automaticka odpoved potvrzujici prijeti.
22.8. dostavam mail od zamestnance CP (plny chyb...) se zadosti o udaje, ktere uz jsem jim posilal. Muj predchozi mail zjevne necetl.
26.8. se vracim z dovolene, ctu mail a z mobilu odpovidam, ze uz jsem udaje posilal
29.8. preposilam puvodni mail i s prilohami na adresu toho cloveka
29.8. je podle dokladu zasilka zpracovana
1.9. dostavam oznameni o doporucene zasilce
2.9. platim DPH a 180 Kc za sluzby celniho deklaranta popsane vyse. A konecne dostanu balicek.

Od minula tedy mirne zlepseni. Uz to nezdrzeli mesic, ale jen neco pres 3 tydny, z toho 12 dni protoze tam maji bordel. Neuctovali si 22 Kc za slozenku, takze se plati "jen" 180 Kc navic. No nekupte to za tu cenu :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod gepard75 » pát zář 16, 2011 7:02

Něco jsem hledal na webu ČP a narazil jsem na zajímavé informace, které jsem nevěděl.
Tak to třeba někomu pomůže se v tom zorientovat jako mě :

Od 1. 4. 2011 se dle zákona o DPH snížil bezdaňový limit na zásilky dovezené ze zemí mimo ES. Do 31. 3. 2011 nepodléhalo zboží do 150 EUR clu a DPH. Nyní je pro vyměření DPH hranice 22 EUR, u cla zůstává 150 EUR.

V případě dovozu "dárku" – jedná se pouze o zásilky mezi soukromými osobami, na které se vztahuje osvobození od cla/DPH do částky 45 EUR. Do této hodnoty se clo/DPH v rámci osvobození nevyměřuje. Pokud je částka vyšší nežli 45 EUR, tato se odečítá od celkové hodnoty zásilky, při splnění podmínek dle platné legislativy. Tudíž je clo/DPH vyměřováno pouze z uvedeného rozdílu a částky za dopravu.

Další FAQ : web ČP
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod TooMooX » stř bře 14, 2012 11:44

Tak celnicí nebudou až tak ostří...
Právě mi došel balíček z Číny. Obsahoval dvě baterky v hodnotě 70 dolaru. Do očí bijící celní prohlášení o dárku v hodnotě 3,5 dolaru :D :D :D http://tatry61.xf.cz/W1.jpg

PS: baterky FandyFire C8 CREE XM-LT6 3-Mode 750-Lumen http://tatry61.xf.cz/W2.jpg a 3 diodová obluda FandyFire STL-V2 CREE XM-LT6 5-Mode 3000-Lumen http://tatry61.xf.cz/W3.jpg
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod oodoow » stř bře 14, 2012 11:46

@TooMooX: No to gratuluju, jsi měl šťastný den. Anebo je to už možná unavuje a začli na to kašlat. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » stř bře 14, 2012 16:49

Jj, ber to jako vyhru v loterii ;-) Holt se celnikovi nechtelo nebo uz mel splneny denni buzeracni limit. Mne takhle proslo par veci z US jeste pred snizenim limitu pro DPH a to tam cena byla spravne a pres limit.

Usetril jsi asi tri stovky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod oodoow » stř bře 14, 2012 16:53

Tři stovky a hlavně svoje nervy :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » stř bře 14, 2012 16:59

A spoustu casu :)

Je s tim tak neskutecna otrava, ze vzdycky hodne zvazuju, jestli se na nakup radej nevykaslu. Ale jak jsem psal vyse (nebo jinde), byl jsem prijemne prekvapen vyrizenim EMS zasilky, priste si za ni priplatim, kdyz bude moznost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » pon dub 1, 2019 1:10

Hledal jsem spravne tema a vypadlo na mne tohle. Aneb nikdy neni tak spatne, aby nemohlo byt jeste hur: Od roku od roku 2021 bude zrušeno stávající osvobození od DPH při dovozu malých zásilek

V podstate to znamena zruseni vetsiny objednavek z AliExpresu a podobnych. Protoze nepochybuju o tom, ze si ty svine za vyrizeni a podstatne zdrzeni nauctuji sve dve stovky jako ted u zasilek pres limit. 21 % navic by nikoho nezabilo, ale tohle bezne zasilky zdrazi na nekolikanasobek :evil: Fakt jak u Blbejch na dvorku. Rozumne by bylo limit zvysit, tohle bude ciste minus pro vsechny zucastnene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod oodoow » pon dub 1, 2019 3:33

Jo, to už se ví nějaký ten týden. Podle mě to hlavně celníci nemají šanci stíhat celý ten objem z Ali a spol. Takže v praxi to dopadne tak, že se jim to bude hromadit a všichni se po dlouhé době čekání a opruzu na další objednávání vybodnou, což je asi cíl tohoto opatření.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Kjuba » pon dub 1, 2019 16:16

No myslím, že se to dalo čekat. Smyslem opatření je jednak vyrazit z lidí nějaké další peníze a část lidí od nákupu odradit. To bych chápal. Co ale nechápu je nesmyslnost tohodle postupného utahování oprátky. V reálu se totiž nestane nic jiného, než že se Číňan přizpůsobí a začne vše dodávat že skladu v EU. Už teď to takhle nabízí většina větších a významnějších prodejců, takže ostatní se přidají. Ve velkém to do celního prostoru EU dostat umějí buď úplně zadarmo (načerno) a nebo za směšné všimné (našedo).

Takže ve výsledku se tahle hra na kočku a myš posune do další fáze. A za rok, dva nebo nevím jak dlouho přijde uvalení DPH a cla na všechny zásilky bez rozlišení. A nebo uvalí nějaký paušální manipulační poplatek za zboží že zahraničí. Tak to to mohli udělat rovnou.

Za mě klidně, ať to zavedou komplet na vše, paušálně bez vyjímky. Mě ani nesere, že z toho platím DPH, clo a poplatky za celní řízení. Mě sere, že to tak dlouho trvá.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » pon dub 1, 2019 20:51

To bud rad, mne to stve vsechno, hlavne ta nesmyslnost. Kdyz vyber dane stoji o rad vic, nez ta dan, tak je jedine rozumne reseni tu dan zrusit nebo zvednout jeji limit tak, aby byl pomer naopak. Coz byl ten puvodni limit 150 Euro, ktery snizili na 22 a ted ho finalne chteji zrusit uplne. To samozrejme plati za naivniho predpokladu, ze stat slouzi nam a ne naopak :?

Kjuba píše:A za rok, dva nebo nevím jak dlouho přijde uvalení DPH a cla na všechny zásilky bez rozlišení. A nebo uvalí nějaký paušální manipulační poplatek za zboží že zahraničí. Tak to to mohli udělat rovnou.

Nerozumim, vzdyt v podstate prave to delaji uz ted. Vyjimka jsou jen zasilky z EU, kde platis DPH uz u prodejce a tam by to tezko obhajili.

oodoow píše: Takže v praxi to dopadne tak, že se jim to bude hromadit a všichni se po dlouhé době čekání a opruzu na další objednávání vybodnou, což je asi cíl tohoto opatření.

Jo, normalne nemam rad konspiracni teorie, ale tady fakt dava smysl jen tohle. Zakazat to primo nemuzou, ale muzou to zneprijemnit tak, ze se na to lidi vykaslou. Jenze ono to dopadne tak, jak pise Kjuba a odneseme to hlavne my, co jednou za cas objednavame mensi zasilku z USA, protoze u nas se to koupit neda a sklad prodejce stavet nebude. Misto par dni to bude trvat mesic nebo dva a bude to stat dvojnasobek. Tohle mne stve nejvic, platit parazitum za to, ze zdrzuji a obtezuji :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Další

Zpět na Prodejny