Decathlon přichází do Čech

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod remy77 » čtv čer 7, 2018 20:15

Nerad, ale s poslednymi dvomi vetami apuku suhlasim #-o :)
U nas sa sudcovia coraz castejsie hraju na zakonodarcov..
Nedavno sa tu riesil postup pri pokracovacom trestnom cine kradeze. Najvyssi sud rozhodol v dvoch pripadoch takychto skutkov presne odlisne. Pritom sa sudy a prokuratura maju v takom pripade riadit ich rozsudkami ](*,)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » čtv čer 7, 2018 20:39

@apuka: kdyz ti to pise i pravnik, tak by ses mozna mohl zamyslet, jestli treba na tvych aplikacich prava neni neco spatne ;-) V realu se s tebou nikdo o slovicka a nepravdepodobne moznosti coby kdyby hadat nebude. Budes proti sobe mit ochranku s prumernym IQ mensim, nez dnesni teplota a pak policajty, co na tom nebudou o moc lip.

Jinak ti to pekne sepsal Remy tady, zkus to aplikovat na situaci popsanou Kiszounem a uvidis, ze to bylo celkem v poradku. Jak to dopadne u soudu je samozrejme jina vec, ale tys rozporoval chovani ochranky a policajtu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » pát čer 8, 2018 5:03

No nevim ... 90-110 mi nepřijde jako zrovna nějaký chladno.
Tos psal ze sauny, ne? :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » pon čer 11, 2018 14:17

mike píše:kdyz ti to pise i pravnik, tak by ses mozna mohl zamyslet, jestli treba na tvych aplikacich prava neni neco spatne
Vis, kdyz napises cca, ze "kdyby nemeli zadne zaznamy, nesledovali je uz v prodejne, tak potom by mohli mit problem kdyby ti zadrzani meli schopne pravniky" a reaguje se na to jako bys napsal jednoduse jen bez podminek "budou mit problemy", tak je neco zhnileho - a ne v puvodnim prispevku, ale v chapani reagujiciho. Obzvlast, kdyz to takovym zpusobem jednym smahem smete pravnik.
Nic vic - ale i nic min. A za tim puvodne recenym si plne stojim a zatim mi nikdo ani nenaznacil, proc bych nemel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 16:13

:roll: kdyby, kdyby, kdyby... a pak napises Nelibi se mi to, ale obavam se, ze to tak je. Proste nase zakonya presumpce neviny. Coz je blbost. Remy ti celkem jasne vysvetlil, ze podle nasich zakonu bylo zadrzeni v podstate OK. U soudu by to vzdycky projit nemuselo, ale rec byla o tom zadrzeni a problemech pro ochranku i policajty, co sis vymyslel. Kdyz uz pomineme, ze ty tvoje kdyby neplatily.

Co rikas tomuhle: http://www.acsystems.cz/detekce-alobalu/? Si predstav, ze prijdes do obchodu s taskou vylozenou alobalem, pri odchodu zacne ram pipat a vrhne se na tebe ochranka. Prestoze jsi nic neukradl a zadny zakon ti nezakazuje nosit tasku vylozenou alobalem. Jak to vyresis? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 16:20

Jeste pro jistotu. Rec byla o konkretni situaci. Podle tebe a tveho kdyby-retezce se k nim meli chovat jako by prave spadli z Marsu. Jenze oni nespadli z Marsu, oni prave vylezli z jejich obchodu a kousek od nej si zacali rozdelovat kradene zbozi. To je ten kontext, ktery naprosto ignorujes, jak uz je tvym spatnym zvykem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » stř čer 13, 2018 17:49

Hele miku, zase si vytahujes, co se Ti hodi a prehlizis, co je dulezite ale Tobe se nehodi...
Ja jsem psal svuj prispevek o konkretni situaci podle toho, co o ni bylo zname a proto tam bylo uvedeno to "kdyby". Tehdy jeste Kiszoun nic nepsal o tom, jestli je maji na zaznamech nebo si je vsimli uz v obchode, atd. To upresnil az pozdeji asi prave kvuli tomu, ze jsem napsal, ze kdyby nemeli ..., tak.... Ty se neustale, jako slepy a hluchy odvolavas jen na tu pulku meho prispevku, ktera ale byla podminena prave tim "kdyby". A to zpusobem, jako by tam zadna podminka uvedena nebyla a ja jsem skalopevne tvrdil jen to, co v te pulce bylo napsano (holt, to same si musim myslet i o Liponovi, obzvlast po doplneni jeho prispevku, obzvlast kdyz je vzdelanim pravnik :(( ). Neni to tak nahodou smes ignorace a demagogie??? Co tak reagovat na cele prispevky nebo jejich sled a nevytahovat casti vet?

Jeste k remyho prispevku: ano pekne to vysvetlil, bohuzel - podle mne a na zaklade te podminky v mem prispevku - trochu povrchne. Co jsem psal, ze jistou dobu se tomu tady dost venovali, vis co z toho vyslo za doporuceni (samozrejme v pripade neopravneneho obtezovani, tj. fakt jsem nic neukradl)? Cca toto:

Kdyz Vas ochranka nenecha odejit a chce Vas zadrzet nebo jen udelat prohlidku (to je i ukazani obsahu tasky), tak se nebrante, ale v prvni rade zkuste pozadat par lidi kolem o ochotu svedcit (idealne, kdyz je Vas tam vice nez ochranky). Ochrance reknete, ze klidne se podrobite prohlidce nebo prokazete totoznost, atd. - ale pouze privolane policii. Nenechte se nikam odvadet pryc od lidi/pokladny. Navic upozornete ochranku, ze si stopujete cas, jaky tady travite a at pocitaji s tim, ze v pripade, ze prohlidka nic kradeneho neukaze (nebo podezreni se ukaze jako liche), tak od nich budete pozadovat nahradu za ztratu casu, vcetne pripadnych problemu se zmeskanou schuzi, problemy v praci, atd. i za ujmy zpusobene zadrzenim pred lidmi. Kdyz trvaji dal na prohlidce a nechteji privolat policii, zavolejte ji sami, ze Vam ochranka omezuje osobni svobodu. A samozrejme, od policie pozadovat protokol o provedeni prohlidky, atd. a po ukonceni ukonu/propusteni jim ihned podat podnet za neopravnene zadrzeni/omezeni osobni svobody a pozdeji zalobu na uhrazeni tech nahrad za ztratu casu, atd.
Pro Tebe mozna prekvapive, toto vyslo od pravnicky vzdelaneho cloveka, uz si nepamatuji, jestli to byl zalobce nebo soudce a plne s nim souhlasil i advokat, co se te debaty zucastnil.

No a co se tyce toho omezeni osobni svobody, tak tam v pripade ochranky vubec nejde o dokazani "umyslneho zavineni". 1. obmedzit os. svobodu uz mozno (i podle zakonu) i pri prestupcich, 2. ochranka by mela dobre vedet, co kona (vubec netvrdim, ze vzdy to tak je), tj. ze chce omezit osobni svobodu nekoho (do prichodu policie). A kdyz vis, ze svobodu omezis a presto konas, tak neni zadna otazka jestli to bylo umyslne zavineni nebo ne. Ale taky jakmile je to omezeni nad unosnou miru, rekneme ze vetsi a na delsi dobu nez je nutne, tak je to uz lehce napadnutelne - napr. i kdyz zustavam na miste u pokladny, nejevim zadne znamky uteku a presto me ochranka pouzitim nasili (nebo i jen vyhrozovani nim) odvede nekam jinam a/nebo musim cekat hodinu-dve do prichodu policie, je to nepripustne prekroceni zakonnych moznosti.

Jestli neveris mne, mozna alespon uveris pravnikovi(-um) napr. zde, kde prakticky rikaji to same, vcetne odkazu na paragrafy. A taky na mnoha dalsich mistech.
mike píše:Si predstav, ze prijdes do obchodu s taskou vylozenou alobalem, pri odchodu zacne ram pipat a vrhne se na tebe ochranka. Prestoze jsi nic neukradl a zadny zakon ti nezakazuje nosit tasku vylozenou alobalem. Jak to vyresis?
NS sice rozhodl (da se to na netu najit a oplati se precist), ze pipani ramu v obchode se uznava jako duvod k podezreni z kradeze, ale pokud by "se na mne ochranka vrhla", tak rozhodne by to skoncilo trestnim oznamenim za napadeni nebo neco podobneho. Kdyby byla slusna, tak bych jim ukazal svoji alobalem vylozenou prazdnou tasku (kterou normalne nenosim :twisted:, kdybych nosil, tak v nem budu mit ucet od toho alobalu), a problem by byl vyreseny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » stř čer 13, 2018 18:13

:D potvrzuje se me pozorovani, ze cim kratsi reakce na tebe, tim delsi tvoje odpoved :twisted:

apuka píše:Ja jsem psal svuj prispevek o konkretni situaci podle toho, co o ni bylo zname a proto tam bylo uvedeno to "kdyby". Tehdy jeste Kiszoun nic nepsal o tom, jestli je maji na zaznamech nebo si je vsimli uz v obchode, atd.

Jenze to, co jsem psal, plati i za puvodni situace. Podle mne mela ochranka dobry duvod k tomu, aby je zadrzela a zavolala policii. Kdyz ti parecek fetaku kousek od obchodu vytahuje z tasky zbozi, ktere prodavas a rozdeluje si ho, tak to na duvodne podezreni staci.

apuka píše:Pro Tebe mozna prekvapive, toto vyslo od pravnicky vzdelaneho cloveka, uz si nepamatuji, jestli to byl zalobce nebo soudce a plne s nim souhlasil i advokat, co se te debaty zucastnil.

Proc by to melo byt prekvapive? Naopak, je to logicke a rozumne a nijak se to nevylucuje s tim, co jsem psal driv.

apuka píše:Jestli neveris mne, mozna alespon uveris pravnikovi(-um) napr. zde, kde prakticky rikaji to same, vcetne odkazu na paragrafy. A taky na mnoha dalsich mistech.

No vidis, konecne neco uzitecneho :twisted: Taky rozumne, zvlast si vsimni, ze se snazi situaci vyvazit z obou stran. Neni to cerna a bila a z extemu do extremu.

apuka píše:Kdyby byla slusna, tak bych jim ukazal svoji alobalem vylozenou prazdnou tasku (kterou normalne nenosim :twisted:, kdybych nosil, tak v nem budu mit ucet od toho alobalu), a problem by byl vyreseny.

:D k cemu by ti byl ucet od toho alobalu? To jako kdyz si koupis legalne pistoli a nehoho s ni zastrelis, tak ukazes policii ucet od pistole a vyreseno? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » čtv čer 14, 2018 9:13

mike píše:k cemu by ti byl ucet od toho alobalu
Aby bylo mozne jednoduse vyloucit, ze jsem ten alobal na vycpani ukradl v jejich obchode :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod GreyMouse » čtv čer 14, 2018 11:34

Asi bych si měla poposednout, protože si sedím na vedení :-k. Ten myšlenkový kotrmelec, kterým se diskuze o krádežích v Decathlonu (a obecně i jinde) dostala k nějakému účtu za alobal, jsem nějak nepochopila :((. Odkdy se řeší krádež alobalu? Nebo je to vtip, kterej jsem nepobrala? :-k :| :cry:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Kiszoun » čtv čer 14, 2018 11:58

Btw zítra se otvírá nový Dekáč ve Zlíně (OC Centro). :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod pawn » čtv čer 14, 2018 13:00

GreyMouse píše:Asi bych si měla poposednout, protože si sedím na vedení :-k. Ten myšlenkový kotrmelec, kterým se diskuze o krádežích v Decathlonu (a obecně i jinde) dostala k nějakému účtu za alobal, jsem nějak nepochopila :((. Odkdy se řeší krádež alobalu? Nebo je to vtip, kterej jsem nepobrala? :-k :| :cry:

Budoucnost patří aluminiu! *
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » čtv čer 14, 2018 13:29

GreyMouse píše:dkdy se řeší krádež alobalu? Nebo je to vtip, kterej jsem nepobrala?
Neni to vtip, spise mirny pokus a svedeni diskuse jinym smerem, viz
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » čtv čer 14, 2018 14:34

GreyMouse píše:Asi bych si měla poposednout, protože si sedím na vedení :-k. Ten myšlenkový kotrmelec, kterým se diskuze o krádežích v Decathlonu (a obecně i jinde) dostala k nějakému účtu za alobal, jsem nějak nepochopila :((. Odkdy se řeší krádež alobalu? Nebo je to vtip, kterej jsem nepobrala? :-k :| :cry:


Nemusíš. Já už to dávno nečtu. Jen roluju a tiše čekám, až tu bude něco užitečnýho ke čtení ;-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod GreyMouse » čtv čer 14, 2018 15:37

pawn píše:Budoucnost patří aluminiu! *

Naznačuješ, že J.C. stál u zrodu výše popsaného druhu kriminální činnosti? Byl český génius kromě jiného i hlavou podsvětí nebo se pouze zařadil po bok Alfreda Nobela, když poskytl světu objev, který byl později zneužit? Tají nám něco cimrmanologové nebo tato stránka mistrova života ještě nebyla prozkoumána? :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Stani » čtv čer 14, 2018 15:49

JC dáva aj dobrý tip proti trudomyslnosti dlhých ciest...to bude určite lepšie volba, ako ísť s niekým, kto rozoberá veci takýmto spôsobom, to by ma šlahlo a ani prevlek tučňáka by nepomohol :D
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod GreyMouse » čtv čer 14, 2018 16:12

Pokud myslíš zpěv, tak s tím bych byla opatrná. Ze zpěvu naší dcery propadal trudomyslnosti její učitel :lol: (O co moudřejší byl učitel mého otce, který mu doporučil pouze klapat pusou, aby to svým spolužákům nekazil :D)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod booze » čtv čer 14, 2018 19:19

apuka píše:
mike píše:k cemu by ti byl ucet od toho alobalu
Aby bylo mozne jednoduse vyloucit, ze jsem ten alobal na vycpani ukradl v jejich obchode :twisted:

Celkem amaterske... :twisted:
J.C. By si vzal tu jejich chladici tasku, kterou prodavaji. Ta je celkem dobre vystlana alobalem a do ni celkem dobre pasuje horske kolo s RFID :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod booze » čtv čer 14, 2018 19:20

...jo a pokud by ho chytl hlidac, tak by jen prohodil, ze je venku teplo a on ma rad dobre vychlazene horske kolo. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Mawenzi » úte led 8, 2019 19:44

vesta forclaz trek 100 mate s ni nekdo zkusenosti? za ty prachy predpokladam, ze poslouzi dobre ale s prodysnosti mate nekdo zkusenosti? (pripadne stejna varianta, ale bunda - u vesty se urcite da vic slevit na prodysnosti)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 8, 2019 20:46

Taky by mne zajimalo. Samotne naplne bych se tolik nebal, kdyz podle nekterych testu na BPL kratka umela vlakna (typu Primaloft, Coreloft atd.) spadnou po par pouzitich (a sbalenich) na polovicku izolace (a uz se nenaloftuji), a ta dlouha (typu Climashield Apex, Primaloft Infinite atd.) po par pouzitich na 30-40% (pozdeji nejspis taky na polovic), tak (pokud nepouzili neco uplne blbeho) je to za chvili mozna celkem jedno, ale neznam vubec decathloni latku, ze ktere ty izolacky sijou...Vnejsi i vnitrni latkou se da zkazit i jinak skvela bunda...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » úte led 8, 2019 20:53

Ta polovina je loftu nebo tepelneho odporu? Loft mozna, ale co se tyce izolacnich vlastnosti, tak me zkusenosti jsou jine. Aspon u Primaloftu One, kde izolace klesa az po letech narocneho pouzivani a pri normalnim skoro vubec. Pravda, tu bundu do mesta nebalim a nestlacuju, proc bych to delal, ale tak dvakrat rocne ji peru.

FrantaKrajta píše:Vnejsi i vnitrni latkou se da zkazit i jinak skvela bunda...

Pritvrdil bych. Da se tim uplne zabit a staci, kdyz je spatne jedna z nich. Bohuzel u hodne bund spatne je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 8, 2019 21:26

@mike - nevim. Ale vim, ze synteticke spacaky se mi vzdycky slehly dost (a hraly dost mene), na rozdil od peri. Zdroj tech citovanych 50% je zde na BPL (precti cele vlakno). Tvou osobni zkusenost nezpochybnuji, ale osobni zkusenosti se spatne kvantifikuji...Kazdopadne u spacaku ze syntetiky (vetsinou stejna izolace jako u bund, od sekaneho vlakna typu Primaloft po kontinualni vlakno typu Apex) je to snad celkem potvrzene, a u bund to potvrzuje i dost zimnich horolezcu (ze jim po sezone slehne). Ale urcite tomu vic pomuzes, kdyz ji budes mackat do kompresniho sacku a batohu, coz mozna nedelas.

Tim nezpochybnuji vyhody synteticke izolace proti peri, jinak bych si primaloftku sam neporidil :D Kvuli vlhkosti, krehkosti (totalni unik peri z komory po natrhnuti perovky, coz treba na ledech jde docela snadno ;) ) dost lidi bere treba na zimni lezeni (nebo i letni bigwally kvuli bource a bivakum) spis syntetiku (krome extremnich vysek, kde je asi peri porad peri...).

K nevhodne svrchni latce - naprosto souhlasim :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » úte led 8, 2019 21:34

FrantaKrajta píše:Tvou osobni zkusenost nezpochybnuji, ale osobni zkusenosti se spatne kvantifikuji...

To je pravda.

FrantaKrajta píše:Ale urcite tomu vic pomuzes, kdyz ji budes mackat do kompresniho sacku a batohu, coz mozna nedelas.

Prave, nedelam a rekl bych, ze tohle syntetickou izolaci nici nejvic a je to typicke pro spacaky. Nedelam, protoze nemam duvod, bundy visi ve skrini nebo na vesaku a maximalne se stane, ze ji behem tury strcim do batohu, ale to taky neni nijak stlacena. Kazdopadne ma 11 let stara bunda na ven asi tak polovicni izolaci proti nove a pod popruhama batohu a dole na zadech uz je hodne tenka, ale ta sama do mesta 10 let stara je stale v pohode (izolaci odhaduju na 80 - 100 % puvodni) a ma i viditelne vetsi loft. Na pouzivani a mackani tedy evidentne zalezi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » úte led 8, 2019 22:02

FrantaKrajta píše:u bund to potvrzuje i dost zimnich horolezcu (ze jim po sezone slehne)
V nasi rodine 3 Klimatex bundy s Primaloft Silver 100g, 3. zima. 2 z nich nosene v zime+letni ledovce 3500-4000+, s ruksakem, celkem odhadem tak 80 dnu, mozna i 100. Moje jednu zimu pouzivana stejne plus do prace, jednu zimu odpocivala ve skrini, ted zase do prace (na tury jsem sehnal starsi svetr z PL Gold) . Ani jedna se nebali zmackana, max. nacpe do kufru, kdyz jedeme na dovolenou autem, ale jinak je "jemne" slozena ve skrini nebo zavesena.
Izolacni schopnot subjektivne vsech tri stejna jako na zacatku (a u nosenych stejna jako moje jen jednu zimu nosena). Slehlost nedokazu posoudit, nemam loft na zacatku nijak odmereny, takze bych jen hadal. Ale stale je urcite dostatecny, silne subjektivne neni viditelny rozdil mezi nimi a izolaci bund v obchode s PL Silver 100g.
FrantaKrajta píše:Samotne naplne bych se tolik nebal
To ja teda jo. Neni umele vlakno jako umele vlakno. Nektere levne jsou hodne neprodysne (i bez svrchni latky) a malo hrejive, zato tezke.
U toho z Decathlonu bych se trochu obaval, ze je to nejnizsi rada ("100") a proto se moc nebudou starat o prodysnost. Ale s jejich podobnym oblecenim nemam zkusenosti, takze mozna se obavam zbytecne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 9, 2019 1:20

@Apuka @Mike to jsem rad, ale jak jsem psal, syntetiku znam spis ze spacaku (ktere se mackaji a ztraceji izolacni schopnost docela dost), v bundach mam spis peri. Ale cele by to mozna zaslouzilo presun do tematu zateplenych bund :) U syntetiky jsem jen zminoval, co pisou a merili jini na odkazovanem backpackinglight plus zkusenosti z blogu od nekterych bigwall a zimnich lezcu. Sam o tom vim houby (krome spacaku), vsechny zateplene bundy mam spis perove (krome jedne nove primaloftky) :) Kdyby vydrzely tak skvele izolovat jako peri, tak asi nikdo nepouziva nic jineho...Ale uznavam jejich (zminene) vyhody oproti peri, ktere je fakt na nektere aktivity a pouziti docela choulostive.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » stř led 9, 2019 1:53

FrantaKrajta píše:Kdyby vydrzely tak skvele izolovat jako peri, tak asi nikdo nepouziva nic jineho...

Nepodcenuj konzervativnost. Mam pocit, ze vetsina lidi pouziva takove bundy ciste jako zateplovaci pri pauzach nebo pri delsim stani nekde na standu a tam je perovka lepsi, jelikoz je pri stejne vaze teplejsi. A taky je bunda vetsinu casu sbalena v batohu, cimz se izolace nici. Ja v nich naopak celou zimu chodim.

apuka píše:Neni umele vlakno jako umele vlakno. Nektere levne jsou hodne neprodysne (i bez svrchni latky) a malo hrejive, zato tezke.

Jo, neni izolace jako izolace, staci se kouknout na tabulku tepelneho odporu, ty levne muzou mit klidne polovicni proti spickovym. Co se ale prodysnosti tyce, tam bych nevidel problem, kdyz se teda mluvi o synteticke izolaci typu rouna nebo simulace peri. To je vsechno prodysne vic, nez libovolny sustak (CFM odhadem pres 100). Samozrejme, kdyz tam nekdo nacpe neco jako slisovanou vatu, tak to muze byt spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Mawenzi » stř led 9, 2019 6:33

a da se aspon trochu decathlonimu popisu verit? ja od nich mam jen merino a to je za ty prachy paradni - tak se na to asi pujdu mrknout a zkusit dychaci test.

apuka sem ani netusila ze u nich nejak poznas ty rady, takze podle cisla...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » stř led 9, 2019 8:10

Mawe, ty rady jsou vetsinou odlisene prave cislem, takze vypada to takto:
<nazev rady> <uroven(?)>, napr. Forclaz 100, 300, 500, 700, 900. Vyssi cislo (v ramci dane rady) vzdy znaci vyssi povedeni. Samozrejme, kdyz das dokopy pozadavky a nabizene vlastnosti+cenu, ne vzdy vychazi jako nejidealnejsi nejvyssi rada.
Navic ne vzdy se vyuziva cela rada cisel pro dany typ vyrobku, resp. u nas se taky neprodava uplne vsechno, co Decathlon vyrabi a prodava v jinych krajinach.
Jeste je potom obcas rozdil v ruznych nazvech (napr. Quechua, Forclaz), ale tam ten posun nevim. Zase u nich moc nekupuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod dudy » stř led 9, 2019 9:33

Mám tu bundu s kápí. Kupoval sem to jako nouzovku v práci, když sem podcenil podmínky.
Jo ta svrchní látka moc prodyšná není, dokonce působí takovým kluzným dojmem, jako když ji promneš mezi prsty, jako by byla z rubu silikonizovaná nebo měla zátěr.
Ale jinak je bunda velice příjemná, obzvlášť za ty prachy. Rouno mi přijde docela výkonné, příjemnej střih, dobře řešená kapuce...
Občas to vezmu se psem.
Ale na výkonnější činnost bych vzal něco prodyšnějšího...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny