Decathlon přichází do Čech

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » čtv bře 9, 2017 8:45

Mě spíš zaráží ta perforovaná podešev kterou polezou do boty srajdy - viz videjko u produktu. :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » čtv bře 9, 2017 8:55

Mne to príde ako celkom zaujímavá alternatíva salomonových Techamphibian. Záložné topánky na brodenie a do tábora, čo prípadne vydržia aj pár hodín pochodu. Takto od stola by to mohlo držať nohu lepšie, ako tie Salomony, čo mi pri skúšaní v predajni kvôli tej lietajúcej tvrdej päte vôbec nesadli...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » čtv bře 9, 2017 12:30

Mawenzi píše:a ted prosim jeste vysvetleni me, proc to vadi nebo by to mohlo na delsich trasach vadit?

Me osobne to vadi. Ta eva se po case uslape na pate (ztvrdne) a pak mam nohu divne pokroucenou, coz citim v kolenech. S mensim dropem mi to nevadi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » sob bře 11, 2017 20:44

Ještě dvoje celkem zajímavé boty, které by stály za vyzkoušení na noze:

Newfeel Propulse Walk 400

Forclaz 500 Helium
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod grco » sob bře 11, 2017 21:41

Zacinam mat pocit, ze budo by mal zalozit vlakno "Decathlon - zkušenosti, tipy k nákupu" :)

Aby bolo jasno, nemyslim to nijak urazlivo, len si vsimam, ze tu dava dost veci prave odtial :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6890
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » ned bře 12, 2017 0:52

Cau Grco. Jo, mas pravdu. Decathlon se mi libi. Kdyz se vyjimecne zadari, mam kolem cestu a muzu si to casove dovolit, rad tam stravim 2 hodinky prohlizenim veci. Protoze jsem v podstate cundrak / tremp, kterej chodi vetsinou po ČR, tak krome spacaku, karimatky a batohu, kde se komfort vyplati, si muzu dost veci stran obleceni dovolit porizovat v kvalite, ktera nemusi byt nutne na urovni VTH.

Decathlon se mi libi a necha se tam najit celkem dost peknych veci, kde pomer cena / uzitna hodnota je pro moje pouziti naprosto dostacujici a pri rozumny znalosti materialu a problematiky pouziti tam muzu poridit za prijemnou utratu veci, ktery mi skvele poslouzi.

Popravde me vzdycky celkem iritovalo vlakno Lidlu (letakovy akce) a ve srovnani s nim si myslim, ze na tomto foru by existence Decathlon vlakna mela mnohem vetsi smysl. Zakladat jsem ho primarne nechtel, protoze si myslim, ze to je spis otazka polozky (boty, mikina, kalhoty, atd.), nez obchodu, kde ji kupuju a i pro uzivatele, kteri tady neco hledaji, ma vetsi smysl "oborove" cleneni, nez skatulkovani podle obchodu, kde zrovna neco prodavaji.

Tvuj postreh me neurazi :) , protoze nemam, proc bych se za obcasne nakupy v Decathlonu stydel. Kvalitativni zaber je tam u zbozi celkem siroky a Decathlon neni vietnamska trznice.

Asi extremni priklad nepomeru je treba to, kdy jsem koupil Tilak Stinger, v prvnim opravdu poradnym slejvaku jsem v ni promoknul a pak mi v reklamaci uznali vadu materialu a vratili penize. Byla to za drahy prachy spicka a stejne byla naprd. V zaveru si myslim, ze by mi bunda raincut za tri kila udelala v te same situaci stejnou sluzbu a vlastnic stale jeste starou HP Mania si nejak nejsem jistej, jestli v dohledny dobe budu ochoten pro svoje ucely utratit za nepromokavou bundu vyraznej ranec penez. Celkem me laka tu levnou raincut zkusit, protoze riziko prodelku je tak maly, ze mi pripada prijatelny zkusit, jestli by mi takova sluzba nakonec nestacila.

Do Alp se jindy, nez v lete nechystam a pro to moje tuzemsky courani mi Decathlon je schopen nabidnout dostatecnou siri sortimentu. Nakonec sami dobre vite, jak se tady vysmivate obcas lidem, kteri si na prebehy mezi metrem a kancelari kupujou za desitku bundu z GTX PRO :-)

EDIT: Treba zitra si tam jedu udelat vylet a zrejme si tam koupim boty jejich znacky, coz mne jeste pred rokem ani nenapadlo a chodil jsem kolem nich s ohrnutym nosem. Jenze jsem si ted v tydnu par kousku vyzkousel a s milym prekvapenim dosel k zaveru, ze treba nahradu za moje rozervany Garmont Montello I, ktery mi skvele slouzily dlouhy roky nebo za INOV8 Rocklite, tam proste za tech 15 az 17 stovek, ma smysl zkusit koupit.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » ned bře 12, 2017 11:13

Budo, já teď šmajdám v Nike Wildhorse. Inov8 Roclite mi sice sedly jak ulitý (ale jen starej model, od 2017 mají dost zúženou špičku), ale z té tenké podrážky mě bolely nohy. Minimalistické boty pomalu přestávají být v módě a asi to je jen pro pár vyvolených. Já potřebuju pohodlnější boty, v těch můžu jít dýl a dál :) .Nike mají lepší tlumení a odolnější podrážku, grip je dobrej. Drop neřeším. Akorát je problém je sehnat.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod grco » ned bře 12, 2017 15:25

Tak tie quechua veci v decathlone su urcite lepsie jak crivit z lidlu :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6890
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » ned bře 12, 2017 20:12

Tak jsem jel pro boty Forclaz 500 - jakože kožený trekovky na tyhle upršený dny, jako náhradu za odkecaný rozervaný Garmont Montello I. Na courání se psama a po venku po tý naší vesnici... Ale byly na mne moc úzký a přišly mi na můj vkus a srovnání s těmi Montello dost tvrdý a neohrabaný. Přesto myslím, že to je za tu cenu vcelku dobrá bota a kdo má úzkou nohu, mohl by s nimi být spokojený.

Představu o nízkých kožených botkách do deštivých dnů jsem si nechal zajít a řekl si, že to při mokru nějak uchodím a SNAD se mi vrátí z reklamace Adidas Terrex Swift. Nakonec jsem odjel s typově úplně jinou botou. Totálně mě nadchly tyhle. Forclaz 500 Helium (fantazii v názvech fakt nehledejte). Lehké, měkké, prostorné a přitom dostatečně pevně padnoucí na nohu.

Nedalo mi to a chtěl jsem vidět i ty boty na "aktivní chůzi". Ukázalo se, že tam je oddělení pro Nordic walking. Vyzkoušel jsem si teda (výše uvedené) Newfeel Propulse Walk 400. Jako jo, celkem prima a za ty prachy je to lákavá minimalistická bota, která pěkně sedí, dobře tlumí, ale na mou nohu dost úzká pro delší chození. Prostě hoďku dvě na "sport" a když na dýl, tak pro lidi s užší nohou.

Jenže kousek vedle nich jsem objevil další "úžasnej kousek". Newfeel Propulse Walk 240. Za neuvěřitelnou cenu je to neuvěřitelná bota! Bejt na podrážce trochu terénní vzorek, dovolil bych si ji aspoň co do pohodlnosti chůze a ergonomii položit na roveň k Inov8 Rocklite, která mne onehdá stála šílených 3,5k. Tyhle boty opravdu doporučuju vyzkoušet už jen proto, že za ty peníze stojí je koupit i na výšlapy po nenáročném terénu nebo na EDC do města (pokud někomu nevadí nosit po městě sportovní botu). Jedinou lehkou poznámku můžu utrousit k nižší podpoře klenby oproti Forclaz 500 Helium, ale to ty Propulse Walk 400 měly taky a i Inov8ty to mají podobně.

No a aby toho nebylo málo, tak mne před odchodem ještě zpátky v oddělení turistiky napadlo zkusit botu, co vypadla z regálu a já ji zvedl, že ji tam vrátím. Rovněž jsem byl zaskočen pohodlím i perfektním zpracováním. Navíc měly velmi příjemně prostornou širší špičku. Byly to Arpenaz 500 Fresh a i tady se za příjemný peníz ukázalo, že to je horký kandidát na EDC jaro až podzim.

Příjemnou radostí byl nákup kalhot Forclaz 500 s odepínatelnými nohavicemi, které navíc jdou podélně rozepnout.

Jak jsem předtím chodil v Decathlonu kolem regálů s botama s nosem nahoru, tak teď jsem z těch jejich bot fakt odvázanej, protože se mezi nima dají najít opravdu pěkný modely. No a jak už trefil Grco, budu tady asi za fanouška Decathlonu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 0:07

Vlakno o Decathlonu se klidne zalozit muze. Kdyz uz je tu Lidl... ;-)

@budo: odtrhl bych to tak, aby zacinalo nekterym z tvych prispevku. Rekni si, kterym. Bylo by to i vhodne, jelikoz mam pocit, ze tady uz jsou OT tj. ze to nema s light backpackingem nic moc spolecneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pon bře 13, 2017 5:01

Budu raději, když se vyjádří i ostatní uživatelé tohohle vlákna. Krom těch kožených trekovek jsou to všechno svou povahou UL věci.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » pon bře 13, 2017 9:11

Myslím, že mať agenta, ktorý bude robiť prieskum v Decathlone a dávať o tom vedieť, nie je vôbec na škodu. Pokojne aj vo vlastnom vlákne.

Tie veci IMHO často preštia takú tú bežnú konfekciu od zavedených outdoorových značiek - nohavice, topánky, tričká, občas bundy atď. Navyše tam mávajú v dobrých cenách vrcajg francúzskych značiek ako Petzl či TSL...

Keď začnú Francúzom prázdniny a prelejú sa na Island, je Quechua (a iné značky z Decathlonu) ďaleko najbežnejšia na celom ostrove. A to vrátane stanov, niektoré sú ušité naozaj dobre a s rozumom.

Síce žiadne hypermoderné vychytávky tam človek nenájde, ale pre ľudí, čo nemusia mať nutne výbavu vycizelovanú do poslednej nitky, je to dobrý obchod.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod booze » stř bře 22, 2017 13:41

@budo nepamatujes si jestli u tech PROPULSE WALK 240 to bile na podrazce je guma nebo jen eva?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » stř bře 22, 2017 13:47

nepamatuju, ale jsou fakt moc pohodlný
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Wiking » stř bře 22, 2017 14:38

Dne 15. dubna 2015 jsem zde ve vlaknu vychvalil ty jejich boty, ktere jsem si 1x zakoupil. Ted v unoru 2017 jsem si tyhle chtel zakoupit znovu, ale bohuzel se uz nevyrabi.. skoda.

Jako "nahrada" mi byla nabidnuta http://www.decathlon.cz/cs/p/8383667_pa ... 123-272-39

Vzhledem k tomu ze jsem nejake boty proste koupit musel, zakoupil jsem je. Ted po zhruba 2 mesicich pouzivani musim rici, je jsou velmi dobre. Sice ponekud tvrdsi, opravdu vhodne do terenu, ne jen do mesta, ale byly to proste jedine ktere se vyrabeji i ve velikosti 48. Tam uz takovy velky vyber proste neni. Jedine co e na tech botach nenadchlo byla jejich optika. Priznam se, ze s emi az tak moc nelibi, ten starsi model byl mnohem hezci. Ale jinak je vse super.

Dale jsem si tam zakoupil pro 6ti letou dceru 15ti litrovy batuzek "Arpenaz 15" za 199,-kc a pro me kalhoty za 519,-kc "Kalhoty Steppe 300 hnědé"

I kdyz na dlouhodobe provereni zatim nebyl cas, zatim musim rici ze jsem velmi spokojen. Hlavne ty kalhoty mi padnou jako ulite =D> coz se u postavy 195cm a 110kg nestava casto .

Uprimne musim rict, ze zacinam byt s Decathlonem stale vice spokojeny... :finga:
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod booze » čtv bře 23, 2017 12:18

Dik za tip na kalhoty, zrovna shanim nove monterky a tyhle splnuji vse. :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod vonkreuz » čtv bře 23, 2017 12:42

Tak já budu negativní. To co jsem chtěl, měli podle webu jenom v Brně v počtu 4ks. Tak jsem si tam udělal zajížďku. Hledal jsem na place. Hledal jsem i s prodavačem. Nemohli jsme to najít. Ani na place ani ve skladu. Bordel. A teď to mají pro jistotu rovnu vyprodané. :evil: Přitom na Slovensku to mají skladem. Chjo.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod scinkk » čtv bře 23, 2017 19:18

Ja myslel ze uz jim funguje i eshop ne?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Příspěvekod zonn » čtv bře 23, 2017 19:57

Jo, ty pocty na webu jim nejak nefungujou. Podle webu v Brne nemeli mit kalhoty ve velikosti, co jsem chtel, tak jsem tam zavolal a meli je a dali mi je stranou.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod booze » ned dub 2, 2017 20:12

Ktery Decathlon je v Praze nejvetsi? (nejvetsi sance, ze budou mit co potrebuji)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mitau » ned dub 2, 2017 23:19

I když lidi nadávají na e-shop, že u něj nesedí, co mají na jakých prodejnách, tak si myslím, že je rozumné se primárně řídit podle toho. U většiny věcí to snad fungovat bude.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Simi » pon dub 3, 2017 8:49

Ja tedy mám zkušenost, že jim informace na webu o dostupnosti obvykle sedí.
Jinak z pražských Decathlonů znám Chodov a Čerňák a jsou přibližně stejný.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » pon dub 3, 2017 10:43

@booze: tak největší ze všech dvou je asi Čerňák :D
Ne, že by byl fakt větší, ale výhodnou je, že tam maj umělou horolezeckou stěnu, takže když tam jdeš s dětma, tak po tom lezou a ty máš klid na nákupy :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod brhel » pon dub 3, 2017 20:25

budo píše:@booze: tak největší ze všech dvou je asi Čerňák
Čerňák, Chodov, Zličín :mrgreen:
Výhoda Chodova je, že to není v nákupním centru.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod budo » pon dub 3, 2017 22:00

O Zlicinu jsem nevedel. Chodov taky neni v OC. Je za dalnici u KFC.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Hafi » pon dub 3, 2017 22:23

budo píše:Chodov taky neni v OC

Ale to už zde napsal Brhel, Mlho ;-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » úte dub 4, 2017 7:41

Bud to Brhel editoval nebo jsem blbe cetl, nevim.
Proc mne oslovujes Mlho?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Hafi » úte dub 4, 2017 11:04

Blbe cetl. Kdyby to editoval po tvem prispevku, bylo by to tam uvedeny.
A ja to cetl v mezicase stejne jak je to ted.

"Ale o tom zde jiz dobrou ctvrthodinu hovorime, Mlho."
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » úte dub 4, 2017 12:55

Tak jsem blbě četl. Odepisoval jsem podle času v mezičase mezi spánkem u TV na gauči a spaním v posteli ;-)
A s tím Mlhou .... hádej, kde zrovna teď sedím :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod booze » čtv dub 6, 2017 19:07

Tak jsem vyzkousel vsechny boty v Decathlonu a ani jedny mi nesedly. A na Asicsech maji nove uzke kopyto taky. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny