Decathlon přichází do Čech

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Mawenzi » stř led 9, 2019 10:33

apuka jasne tak sem to myslela, dik

dudy dik za zkusenosti - jde o zateplovaci vrstvu na bivak/pauzu primarne, pripadne nejaky pochazeni se psem, nez uplne na aktivni pohyb, jako nejakou idealne co nejlevnejsi variantu na noseni do baglu, prislo mi to ze vaha cca 350g X cena neni spatna i kdyby to moc prodysny nebylo - samo ze cim vic tim univerzalnejsi pouziti, pokud hlavne to rouno je fajn tak to zni dobre, to je pro me asi nejdulezitejsi informace vzhledem k pouziti :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod GreyMouse » stř led 9, 2019 11:18

Mawenzi píše:a da se aspon trochu decathlonimu popisu verit?
Z Decathlonu máme doma docela dost věcí, ale na jejich popisy zboží v e-shopu bych moc nespoléhala, občas jsou úplně zoufalé. Zkusila jsem třeba teď v kategorii Dámské bundy a kabáty vybrat typ produktu Vatová bunda v domnění, že mi to nabídne bundy se syntetickým zateplením. Z nabídnutých tří jsou dvě péřové ( :roll:) a když jsem se podívala na třetí (DÁMSKÁ SPODNÍ BUNDA SFR 900), tak u ní je v Technickém popisu mj. toto:

Co si vzít na svah pod bundu?

První vrstva, např. spodní oblečení, musí být: prodyšná. Druhá vrstva, např. prošívané šortky, musí izolovat. Třetí vrstva, např. lyžařské kalhoty, musí chránit před deštěm, sněhem i větrem.
To vypadá jako by to vytvářel nějaký generátor náhodných textů, který vyplňuje volná místa na stránce #-o. Řekla bych, že zboží bude často mnohem lepší než jeho popis na webu :)


Na to co popisuješ mi dobře slouží zateplená prošívaná bunda z Lidlu, ale doporučit ti nákup v jejich e-shopu se neodvážím. Podle toho, co psal booze, bývá prodyšnost různá (měli je tam několikrát a i v e-shopu mají několik verzí) a z popisu ji taky nezjistíš ani náhodou; ostatně je to k kategorii Móda a tam se takové věci neřeší :D. Mě ta moje udýchá i při cestě do kopce, vevnitř mokrá bývá jen pod batohem.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » stř led 9, 2019 19:02

:D ten popis, co vzit pod bundu, je genialni. Mozna prohaneji puvodni texty prekladacem a vysledne odstavce nahodne radi do textu k nahodnym produktum :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Mawenzi » stř led 9, 2019 19:54

:D no a jako primo na prodejne napisy jako NEEKOLOGICTEJSI tak nevim, zda je to tak neekologicky, nebo jim chybi pismenko :D

vesta v podstate neprodysna v dychacim testu, prisla mi teda i dost takova "tenka", na pohyb asi dobry ale na zatepleny na postavani se mi moc nezdala
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Kkkd » stř led 23, 2019 19:02

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s těmito kalhotami?
https://www.decathlon.cz/panske-kalhoty ... 86810.html
Používal bych je na turistiku v zimních horách v Čechách a na Slovensku, občas nějaké jednoduché zimní lezení, sněžnice, běžky. Viděl je někdo? U nás v Olomouci je bohužel nemají na prodejně, tak je nemůžu omrknout. Budou prodyšné? Kvalita zpracování?
Díky.
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod scinkk » stř led 23, 2019 21:13

Nevypadaji spatne, treba na sneznice. Zbytecne mnozstvi kapes bych prekousl, ale odvetravaci zipy nejsou dobre znameni, je tam jeden komentar, ze ta prodysnost bude asi dost an hrane a kdyz se mkrnes na UK, tak tam je recenzi plno a hned ten prvni pise o spatne prodysnosti
https://www.decathlon.co.uk/mens-alpi-p ... 86810.html
me by jeste vadilo, ze jsou cerne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » stř led 23, 2019 21:53

Ja je mam asi rok a podle mne jsou skvele. Hlavne za tu cenu je to podle mne super kup, lepsi pomer cena/vykon jsem zatim v CR nenasel.

Jen bych upozornil, ze nejsou extra teple. Kdyz slapes, i kdyz ne moc rychle, do -10 uplne v pohode i bez spodku, ale pri nizsich teplotach si dam spodky. U jineho budou hranice jinde, ja mam radeji teplo jako zimu, ale kvuli problemum tela taky obcas hreju vic, obcas min, takze nejsem dobry etalon :-).
Spocenyjsem pod nima nikdy nebyl - a to jsem je nosil i v zari tyden na slunci v Raxu a okoli, pri tepotach i nad +20 st. a naprosto v pohode. Kupodivu, ty ochlazovaci zipy (spis bych je pojmenoval takto nez vetraci jsem pouzil asi dvakrat minulou zimu mozna neco nad -10 (s polomerinovymi spodkami), zpocatku kdyz jsem slapal do kopce poradne a bylo mi prilis horko pod spodkami na stehnech - ale nepotil jsem se ani v nich a nic jsem nemel ani vlhke, prisun studeneho vzduchu se dal slusne regulovat, aby mi bylo "akurat" a vys pri nizsich teplotach a silnejsim vetru jsem zipy zatahnul.

Latka kalhot je prijemna, vevnitr neni "chlupata", coz je asi duvod, proc neni az tak tepla. Kapsy jsou pouze tri, takze zadne zbytecne, na stehne nemusis pouzivat, ale nekdy se hodi, ja jsem tam obcas nosil napr. mobil (v igelitovem sacku). Zatim na nich nejsou zadne znamky pouzivani ani po nekolika pranich, latka je docela odolna vuci oderu i prani - a zatim nezmolkovati.
Fujavici v pohode zvladnou z hlediska vetru- i vodeodolnosti. Stejne tak se nepromocily ani ve snehu. V desti jsem v nich zatim nechodil.

Co se mi na nich uplne nelibi, je zapinani v pase - mohli tam dat dva druky nebo jenom jeden hacek a nic, takto stridave se to hur rozepina a zapina, alespon mne. A vnitrni navleky by mohly byt prodysnejsi - ale mohou se odzipovat a pouzivat kalhoty bez nich; neni to ale nic hrozneho, v zime na snehu je to v pohode a v lete jsem je nepotreboval. Ale mohly dat hacek pro upevneni na botu i na spodek vnejsich kalhot, nejenom na vnitrni navlek.

@scinkk: Vsimni si ale, ze ten komentar pise, ze ma v tom spocenou prdel - ale pouziva merino spodky, coz bych rekl, ze bude mozna duvod.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Kkkd » pát led 25, 2019 17:21

Díky za reakce. Objednal jsem je, cena je opravdu hodně dobrá a na základě podrobného popisu od apuky, který mi hodně pomohl v rozhodování, si myslím, že by mi mohly vyhovovat. Neprodyšné návleky mi nevadí, mám goráčové, takže tyto by šly hned dolů, v nemembránových se mi sráží vlhkost.
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod dakre » pát úno 15, 2019 23:56

Jelikož jsem si roztrhal bundu, tak uvažuji o nové civilnější zímní peřové bundě hlavně do města a nechci za ni dávát balík. Nejprve jsem uvažoval o Hannah TORID, ale pak jsem našel na Dekačku nějakou Forclaz Trek 500, za 1299 Kč, což je o litr méně, než za Hannah z RP. Samozřejmě si ji při nejbližší příležitosti zajedu vyzkoušet, ale nemáte s ní někdo zkušenost?
Podle popisu (800 cuin, 108 g výplně) to vypadá na lehkou bundu. Do jaké teploty byste ji odhadli? Koukal jsem, že mají i teplejší vezi Trek 900 s dvojnásobnou hmotností výplně (660 CUIN, 198 g peří), ale upřijde mi až moc naducaná.
dakre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 11, 2009 10:47

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » ned úno 17, 2019 22:52

Do města a péřovku?
Geniální bunda je tahle, nedám na ni dopustit! A koupil jsem ji v akci za 14 set.
https://www.marksandspencer.com/en-cz/c ... 5_color=JR
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Leitor » úte kvě 19, 2020 18:37

Máte někdo zkušenost s decathloními péřovými spacáky? Ta dražší varianta Forclaz s komfortem k nule, o něco menší po sbalení než Viking 600, o trochu nižší váha peří, cenově podobné. Zvažuju alternativy, tenhle zaujal.
Leitor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 21, 2018 7:18

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod FrantaKrajta » úte kvě 19, 2020 19:02

Dekac ma jeste nejaky jiny peraky nez ty alpinisticky od Simondu (tradicni alpinisticka znacka)? Na ty jsem cetl par dobrych referenci, ale jsou vylozene alpinisticke (kratky zip, uzka mumie). V te obycejne rade maj snad jen syntetiku, ne? Ty Simondy vypadaly docela fajn, kdybych jeste shanel levnejsi zimni perak, tak ho asi zkusim. Ale neshanim :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Leitor » úte kvě 19, 2020 19:08

https://www.decathlon.cz/perovy-spaci-pytel-trek-900-0-id_8575975.html je to tahle řada, parametrické docela zaujal, zajímá mě osobní zkušenost, sbalený vypadá sympaticky skladně
Leitor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 21, 2018 7:18

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod WDSNV » úte led 5, 2021 15:29

-
Naposledy upravil WDSNV dne úte led 5, 2021 17:00, celkově upraveno 1
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » úte led 5, 2021 15:32

Jen mala technicka, "znacka" McKinley nema nic spolecneho s Decathlonem...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod WDSNV » úte led 5, 2021 17:00

Tak s intersportem no :D vše je to na stený brdo.. :D
Jsem se sekl o krám. :roll:
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » úte led 5, 2021 17:06

Editace prispevku je na to, abys mohl opravit pripadne chyby a ne ho smazat timhle zpusobem. K tomu nebyl zadny duvod, stacilo napsat, cos napsal, pripadne pozadat o presunuti jinam. Trochu kultury diskuse, prosim, tady nejsme na Facebooku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod lojzmen » ned lis 28, 2021 0:45

No, když už střílíme do Dekáče - můj dojem z minulého týdne - asi jim uvízlo zboží někde na cestě.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1080
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Předchozí

Zpět na Prodejny