Decathlon přichází do Čech

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Skimpy » čtv říj 5, 2017 7:01

Decathlon v Ostravě v Avion Shopping parku zvětšuje svoji prodejnu, neustále na to slyším v rádiu reklamu. Je to možná 4 roky co ji zmenšoval a teď se asi vrací na svoji původní plochu. :-) Asi roste zájem o jejich zboží, mimo to před dvěma roky otevřeli v Ostravě další svoji prodejnu.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Kiszoun » čtv říj 5, 2017 10:07

Jo, prodejna se zvětšila o cca 40% a zboží přibylo tak 10-20% navíc, záleží na oddělení (když nepočítám, že zase začala sezona lyží a ty tam teď jsou "nově"). 14.10 by měl být velký reopening s nějakýma akcema atd, ale místo zboží navíc tam budou playzony a showroomy. V létě pak ještě místo bočního parkoviště bude větší hřiště.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » pát říj 13, 2017 13:40

Tak věci značky Simond jsou celkem slušný :-)
https://www.decathlon.cz/batoh-55-ultra ... 37009.html

Hodil jsem do něj 3 lana a vůbec to nebylo špatný.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Quido » stř lis 1, 2017 15:27

videl jsem v Decathlonu i boty znacky Tecnica a Lowa... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mitau » stř lis 1, 2017 16:52

Občas tam mají i věci nějakých normálních značek (rozumněj značek, které nevlastní Decathlon), ale ty většinou nebývají nic moc. Přijde mi, že většinou jde o low-endovější modely za celkem vysoké ceny. Když nechceš výrobky těch privátních značek, vyplatí se nakoupit jinde (širší sortiment i lepší ceny). Občsas to na mě působí i tak, že to tam mají na nalákání zákazníků na ty privátní značky.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » stř lis 1, 2017 17:37

Myslis napr. sneznice TSL 325 a 435 :wink: (vetsinou za polovicni cenu, bo se objevuji pred nebo po sezone).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod wawrik » pon lis 6, 2017 9:46

Som včera v Decathlone videl celkom použiteľný páperový spacák Simond s komfortom -4 °C. Mal síce tuším 1,2 kg, ale zasa stál 140 € a ušitý bol celkom slušne. Perie 650 cuin.

Aha, tak predsa je aj na stránke.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod remy77 » pon lis 6, 2017 12:32

Myslis ten zaveseny v Pharose, co ma perie padnute z celeho spacaka skoro v spodnej tretine ? :lol:
Naposledy upravil mike dne pon lis 6, 2017 17:33, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40


Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » úte lis 7, 2017 11:44

K těm botám ... běžně tam mají Lowa Renegade za standardní ceny.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

oblečení zn. Simond

Příspěvekod Quido » stř pro 6, 2017 13:10

Nikde v sekci oblečení jsem značku Simond nenašel, tak zakládám vlákno (pokud jsem se přece jen spletl, prosím moderátory o přesun na patřičné místo)

Simond je dost známá francouzská značka horolezeckého vybavení a pokračuje pod svým názvem i nadále, po fůzi s řetězcem Decathlon (tuším to bylo někdy v období 2011-2013), který, jak se zdá, vlastně existenci této značky zachránil, a ta se stále těší poměrně dobré pověsti. Kromě vybavení se pod touto značkou objevuje řada sportovního oblečení a doplňků, ale nemohu se o nich dopátrat nějakých objektivních informací.
Na Decathlon je zde řada rozporuplných a protichůdných názorů, resp. mám i ověřeno, že v některých oblastech / oborech je to slušná kvalita za příznivou cenu (cyklistika), a jinde mám pochybnosti (batohy).
Proto se ptám zde, především na zkušenosti, případně nějaké bližší informace k oblečení značky Simond.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod time.warp » stř pro 6, 2017 17:27

Kdysi hned ze startu Decatlonu v ČR, tuším tak někdy v roce v 2008, jsem si od nich koupil vlněné tričko (vlny tam bylo myslím něco přes 75%) za cca 650-700 Kč. Vydrželo až do loňska, kdy se víceméně rozpadly švy. Takže max. spokojenost.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod seis » stř pro 6, 2017 19:22

Mám doma triko Simond Traverse (92%bavlna, 8% elastan) a kraťasy. Už si přesně nepamatuju, před kolika lety jsem to kupoval, cca 3-4 roky zpátky. Obojí drží tvar, triko je příjemný na nošení a relativně i barva je stále ok (dost je nosím, takže jsou už mírně seprané).
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod Quido » stř pro 6, 2017 19:24

ja mam z decathlonu prilbu na lyze - tehdy rychlovka nakup po jedne akci, kdy jsem uvexku zapomnel v lanovce, tak jsem chtel doklepat sezonu proste jen s nejakou prilbou a pocital ze si poridim pak nejakou poradnu, nicmene mi sedi a nemuzi ji nic vytknout, takze ji pouzivam dodnes (5. rok);
pak mam par funkcnich tricek za par korun - funguji;
pak mam 2 termotrika s dl.rukavem za par korun - funguji bezvadne
mam dva desy na kolo za par korun, dizajnove zadna velka hitparada, ale funkcnost naprosto v pohode...
prohlizel jsem si jejich batohy, ruzne kategorie, tam bych se trosku bal, ale mozna zbytecne - nevim;
stejne tak u bot, to jsem neriskoval,
:roll:
nicmene je otazka, zda si donedavna znacka dobreho zvuku pod decathlonem zachovala stejnou kvalitu, jako drive a zda u vesch komodit...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod sobb » čtv pro 7, 2017 0:02

brňáci a okolní si asi povšimli - v Ivanovicích (u Globusu) je otevřenej novej Decathlon

mimochodem, nějaké negativní komentáře k těmto kalhotám?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod pawn » čtv pro 7, 2017 8:21

Není to sice úplně oblečení... ale feratové rukavice (tyto) daly přesně dvě akce, než se začala párat ta dlaňová výztuha (a než jsem pochopil, že s pracovními udělám stejnou parádu za zlomek ceny)
Naposledy upravil pawn dne čtv pro 7, 2017 10:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod slezacekm » čtv pro 7, 2017 10:17

mam uz nekolik let batoh Simond 22 a uplne super, je to drzak. zajimalo by me, jak by si vedla tato bunda Hybrid Sprint nemate ji nekdo?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod Quido » čtv pro 7, 2017 11:25

koukal jsem na ni a na prvni pohled i omak velmi prijemna (mne akorat vadi ta barva - po prvni akci bych byl jak cune) :roll:
a vazne posilhavam po zalozni perovce, takze mne ta kvalita znacky aktualne zajima...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod Kiszoun » čtv pro 7, 2017 13:46

V DC dělám a můžu říct, že Simonďácké hadry jsou docela dobré, maj supr kalhoty z nememránového SS s kevlarovými výztuhami, peřovky a SS bundy jsou dost dobře použitelné, tak samo "lezecké" hadry + maj fajnou mikinu z matroše podobnému Polartec Power Grid (kterou uvažuju že přikoupím a otestuju, když už mi tam furt nadávají že chodím celý v Direct Alpine :D )
Ale nebrat nepropro věci... Bunda za 3700 co má PU membránu 10/15k a je vyrobena z PES není dle mého názoru ideální ani jako záložní bunda do skal nebo těžšího trekingu, jak se podle těch keců na balizáži dočtete... + je u těch membrán (už ani nespecifikují, jestli tam je NovaDry nebo něco jineho) problém, že velice rychle degradují praním (ty parametry jsou garantovány pouze 5 pracích cyklů a podle školitelky Quechua/Simond se už po prvním praní snižují ty parametry docela znatelně...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod apuka » čtv pro 7, 2017 14:22

Ktere ze jsou ty kalhoty?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod Kiszoun » čtv pro 7, 2017 14:33

Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod GreyMouse » čtv pro 7, 2017 15:13

sobb píše:nějaké negativní komentáře k těmto kalhotám?

Úplně jistá si nejsem, ale řekla bych, že je mám doma. Tedy jejich loňský (trochu jinak barevný a dražší (před rokem cca 1300 Kč?)) model - celé černé jen s růžovými ( :roll:) tkaničkami na zipech. Jinak, co jsem prohlídla fotky, tak mi přijdou stejné, ale porovnávám to jen po paměti, u sebe je nemám. Jen ta deklarovaná hmotnost mi přijde dost nízká, protože 370 g váží moje sice větší, ale mnohem tenčí letní kalhoty. To ale může být jen chyba v popisu, které v Decathlonu kolikrát za moc nestojí. Byla bych koupila o velikost menší (stejná délka, užší v pase), ale ty neměli, ale problém to není, pásek je udrží (aspoň mám rezervu a nehrozí, že bych je musela po pár týdnech prodat jako Mawenzi, kdybych trochu přibrala :-D). Jak jsi chtěla nějaká negativa, tak to (zatím) nemám. Ale já nejsem moc náročný uživatel, jak to tady čtu, tak se kolikrát divím, co všechno lidem vadí. Já jsem chtěla jen nějaké teplejší kalhoty, které by neměly kšandy, protože ty mě u předchozích kalhot pily krev (na záchodě u sjezdovky se to dalo přežít, ale v lese to byl neskutečný vopruz). Taky jsem je nezkoušela v žádných extrémních podmínkách drsného severu, ale maximálně v teplotách trochu pod nulou. Teď v pondělí jsem je mohla vyzkoušet při pocitových -17° (alespoň tolik ukazoval chytrý mobil, že by mělo být při skutečných -8° na Sněžce), ale jsem měkká a otočili jsme to asi ve 1420 m n. m. Že by profoukly se mi nezdálo, jenom ráno mi fouklo dovnitř otevřenýma kapsama a po zapnutí už to bylo OK.

Před koupí jsem nestudovala žádný parametry, ty kalhoty mě zaujaly na ramínku, když jsem šla kolem pro něco úplně jinýho, a zkusila jsem si je (asi jsem měla před začátkem věty napsat, ať pánové dál nečtou, protože následující text jim může způsobit psychickou újmu :-k :twisted:). A zatím koupě nelituju, nenapadá mě nic, co bych chtěla jinak. Líbí se mi i spíš užší nohavice s možností povolení a zapnutí spodní části na patent, vyhovuje mi to víc než široké nohavice se stahováním na gumičku (široké nohavice překáží, gumičku musím zauzlovat, abych si na vytaženou část nešlapala a časem se většinou utrhne nebo zpuchří :roll:)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod Quido » čtv pro 7, 2017 21:43


tyhle jsem prohlizel a zdaly se mi dost tezke - a to nejen na to, ze jsou nazvane light :roll:
nicmene pusobily seriozne...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod sobb » sob pro 9, 2017 20:33

GM: bezva, díky za podroné rozepsání, asi je vezmu
jen škoda toho neodzkoušení v zimě :wink: ... ale holt jim budu teda těch mínus dvacet věřit :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod Quido » pon pro 11, 2017 9:51

tak jsem to risknul a kupil tu perovou zalozku, dokud maji mou velikost - jako zpracovani lepsi prumer, svy celkem rovne, matros taky v pohode, dvoucestny zip je pro mne nutnost, chybi mi jen nejake to regulovani kapuce, pokud bude treba, nejak vytunim, nicmene, ma to byt jen zalozka... co do vlastnosti nove bundy OK, "testovano" ve vcererjsim a dnesnim "orkanu" a jakoze izoluje dobre, dycha taky slusne - tak ted jen uvidime, kolik vydrzi, ale zase za ty prachy... :wink:
v nejhorsim ji budu nosit jen tak do oprace
:-..
Naposledy upravil Quido dne pon pro 11, 2017 13:26, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod Simi » pon pro 11, 2017 11:42

Ty Simondí věci jsou super. Letos jsem si pořídil kalhoty na "letní" lezení do hor Simond Rock z nemembránového SS. Vytknul bych jim jenom venkovní pružný švy na stehnech a kolem kolen. Je jen otázka, kdy je někde prodřu. Jinak velice příjemný materiál a cena 1300 je parádní. Nemají sice kevlarový výztuhy na kolenou apod, ale zatím drží dobře.

Pak mám už druhým nebo třetím rokem rukavice Sprint. Pro mě skvělý na zimní lezení, protože moc zimou netrpím a stačí mi tenčí rukavice. Jsou kvalitně udělaný a konstrukčně jim nemám co vytknout. Mám v nich cit na práci s materiálem. Drží parádně, výztuhy mají tam, kde mají být. A to vše za příjemnou cenu 550.
Zkoušel jsem si i ty tlustší rukavice na necelých 800 a taky na mě působily dobře.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

oblečení zn. Simond

Příspěvekod budo » pon pro 11, 2017 22:51

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod Kiszoun » pon pro 11, 2017 23:29

Jo to je ona. Na líci hladká tkania a rub to má ze čtverečkovaného fleecu. Vypadá i designově docela zajímavě (bo to asi obšlehli od Direkťáckého Axisu z PWS :D ). Teď jen jak to je s nějakou antibakteriální úpravou, což se ani jako zaměstnanec nijak nedozvím, protože to ví snad jen pár lidí z vývoje.
Sice jsem co se týče hader vlastenec jak poleno, tak o téhle mikči uvažuju docela dost a asi ji i pod stromek koupím a pak dám nějaký report.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod budo » stř pro 13, 2017 23:35

Zrovna celkem potřebuju náhradu za polartec 200 mikinu. Tahle asi bude nižší gramáž na aktivnější pohyb, že?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod Kiszoun » čtv pro 14, 2017 13:47

Jo.. to by měla být gramáž něco nad 100 g/m^2
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny