Decathlon přichází do Čech

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Knihomol » pát dub 24, 2009 12:39

Decathlon - obchodník se sportovním vybavením přichází do Čech - viz. Finační noviny . Jelikož v Decathlonu pravidelně nakupuji v Maďarsku, předpokládám, že z ceníku jeho outdorové značky Quechua bude mít Hudy a další obchodníci těžkou hlavu a snad to rozhýbe místní trh. Jako příklad uvedu micro fleece trika v přepočtu za 250 Kč či termo triko s krátkým rukávem za 170 Kč.

Jak se těšíte na jeho příchod na Český trh?
Bojte se člověka, který přečetl jen jednu knihu.

www.horoknihy.cz
Knihomol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 23, 2009 14:33

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod chonga » pát dub 24, 2009 16:14

četl jsem v MF dnes
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod kendy » ned črc 12, 2009 16:19

No,hudáče ani rockpointy se z toho určo po...rou.
Přemrštěný ceny,který jsou postavený na jejich obrovskejch maržích půjdou trochu dolů,ale pozor! Dolů půjde i kvalita. Decathlon na tom má snad ještě víc % neč hudáče/rp, ale nižší náklady vzhledem k nižší ceně.
Těží z obrovských objemů - vyráběj velký série pro všechny svý obchody., těží z minimální úrovně služeb, je to prostě market,kde ti nikdo nic neporadí. TAkže na určitý produkty určitě bez výhrady, ale otázkou zůstává, jestli si nepřiplatit pár stovek k ceně bundy,kalhot, nebo pár desítek korun k ceně termoprádla a koupit si pořádnou věc,nebo zkrátka věc,která vyhovuje tomu co po ní chceš-to ti ve speciálce už poradí. Tady může být úspora už v tom aktu správnýho nákupu
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod agentw4c » ned črc 12, 2009 18:02

pro mne je to pekna blbost, bydlim v nemecku a nejaky rozdil cen znackovych vyrobku v cechach a tady jsem si nevsiml
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod rezna » ned črc 12, 2009 19:27

Knihomol píše:termo triko s krátkým rukávem za 170 Kč.


material, vlastnosti, smradlavost, vydrz? - ne jenom cena je to co me zajima...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod kobowski » úte bře 30, 2010 11:00

Nevíte někdo, kdy se má otvírat ten Decathlon v Liberci?
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod zbuddy » úte bře 30, 2010 11:08

Nevím, ale štatlaři se také dočkají a bude ještě větší :lol:

Takže lehce sofistikovaným zadáním to zjistíš: http://www.decathlon.cz/html/prodejna-liberci.html
asi přesně za 212 dnů :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod kobowski » úte bře 30, 2010 11:22

Tak tos mě moc nepotěšil, ale díky.
P.S. Zajímavý, že google tyhle stránky ignoruje, bych čekal, že budou hned první, čim to je?
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod zbuddy » úte bře 30, 2010 11:25

...asi tím, že je nikdo nenavštěvuje, kromě nás dvou teďka :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod kobowski » úte bře 30, 2010 11:35

Sem to ještě zkoušel a vypadá to, že google tyhle stránky fakt nezná a to sem myslel, že zná všechno :D . (a už sem na nich byl aspoň 3krát :) ) To se jako na google ty stránky dostanou až po nějaký době, nebo jak to vůbec je?

Ještě sem koukal na stránky Decathlonu v Německu a zajímavý, že tam prodávaj stany Quechua, který vůbec ještě ani na stránkách Quechui nejsou.
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod rezna » úte bře 30, 2010 11:54

kobowski píše:Sem to ještě zkoušel a vypadá to, že google tyhle stránky fakt nezná a to sem myslel, že zná všechno :D . (a už sem na nich byl aspoň 3krát :) ) To se jako na google ty stránky dostanou až po nějaký době, nebo jak to vůbec je?


UTFG, STFW ;) - ale jinak maji robota - tak googli o tom jak funguje ;)

zakladni vec je ze prochazi stranky a linkama z nich se dostava na dalsi - tzn. pokud neni decathlon.cz nikde nejak extra referencovanej a nema navic zadnou reklamu tak se do googlu moc nedostane
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod kobowski » úte bře 30, 2010 12:10

to sem si netrouf, sem slysel, ze kdyz das do googlu vyhledavat "google", tak prej se zasekne celej internet, raci se spokojim s tvym vysvetlenim :) - se nedivim, ze to ten chudak robot nestiha, sem myslel ze na to maj nejaky programy
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod rezna » úte bře 30, 2010 13:36

kobowski píše:se nedivim, ze to ten chudak robot nestiha, sem myslel ze na to maj nejaky programy


robot == automaticky program

proste aplikace co neustale prochazi a indexuje web, ale samozrejme najde jenom to, na co se odkazujes z uz zaindexovanych webu.

tezko si sama vykouzli nove :)
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod kobowski » úte bře 30, 2010 13:52

to byl vtip s tim robotem :) odvážil sem se vyguglit ten gugl a docet sem se, ze ty stranky muzes tomu robotovy i prasknout, tak sem je napraskal a prej do 40 hodin tam mozna budou, tak sem zvedavej
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod zbuddy » úte bře 30, 2010 13:56

kobowski píše:tak sem je napraskal a prej do 40 hodin tam mozna budou, tak sem zvedavej
Takže Ti můžou poděkovat za bezplatnou reklamu, když jsou tak blbí, že si to nezařídili sami, asi maji "chytrého" admina :mrgreen: A Tobě stejně žádnou slevu nedají :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod MUlDr » pát kvě 14, 2010 8:49

MUlDr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon kvě 10, 2010 16:23

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod air2 » sob kvě 15, 2010 15:09

ad Hudy/RP - nebudou si z toho moc delat - problemem zhruba ve 2/3 pripadu nejsou az tak samotne ceske ceny, ale ceny evropskych dovozcu... napriklad North face, Mountain hardwear, Marmot apod. se da koupit v USA za urcitou cenu a pak v cele Evrope taky maji "urcite ceny", ktere se moc nelisi.
Cesti prodejci podle me dost casto dodrzuji doporucene evropske MOC, i kdyz by mohli jit vzhledem k nizsim nakladum (mzdy, najmy) o nejake to procento nize (i kdyz mensi trh taky hraje vliv).

Srovnavam predevsim s Irskem, Svycarskem a N. Zelandem, kde jsou outdoorove hadry dost popularni a hodi se vzhledem k podnebi i do mesta (tam si GTX bundy kupuji i starecci na chozeni do kostela). Ceny tam byly dokonce vyssi nez u nas. Vyhoda je, ze kdyz jsou akce, tak jdou prodejci s cenou i mnohem niz nez u nas (budou mit i vyssi marze a trzby, takze si to muzou dovolit). Obzvlaste v UK, mivaji slevy opravdu zajimave.

Naproti tomu treba nemecky Vaude se vyplati objednat zase az z USA (prestoze se vyrabi hned kousek od nas), protoze to vyjde o dost levneji. Zase nemecky Deuter vyvazi do USA za v podstate stejne ceny jako v Evrope.

Alespon tohle jsem vypozoroval ja, samozrejme kazdy muze mit zkusenosti jine...

Decathlon bude mit u nas IMHO slusny potencial. Cesi maji radi sportovni zbozi, ale pokud nejsou nadsenci, tak neradi za vybaveni utraceji horentni sumy (protoze jim prijdou top znacky proste zbytecne nebo na ne nemaji).
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Vladan » pon kvě 30, 2011 13:18

Dle reklamy z radia otviraj 3.6.11 v ostravskem Avionu a tvrdi, ze se bude jednat o nejvetsi sportovni prodejnu v CR.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod reneeska » pon kvě 30, 2011 13:28

Nebude to spíš konkurent Hervisů, Intersportů, Sportisim a Gigasportů než Hudáče, Rockáče a Alpsportu?
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod sx02 » pon kvě 30, 2011 13:41

Ano je to tak. Byl jsem v Libereckým (a v Portugalským + Francouzským) a všude je to stejný. Nabízí celkem zajímavý věci ale většinou vlastní produkce a kvalitou je to něco o trošku lepšího než Hervis (přímý konkurent). Je ale dobrý se tam juknout, mám odtud termotriko a je celkem ok (fleece za 120kč mi nesedl :( ).
Ceny jsou slušný, kvalita +/- noname. Rozhodně ne něco na expdici ale spíš do českýh luhů a hájů.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod aksam » pon srp 29, 2011 16:44

dnes jsem měl cestu přes Ostravu tak jsem se zastavil v místním Decathlonu,prodavačů tam je mraky,ale poradit moc neumí...kupoval jsem mačky Simond Makalu mixte,prodavač horomaterialu nevěděl pomalu k čemu jsou o tom jak je nastavit nemá cenu mluvit,....jediné,co pro ně svědčí jsou ceny....v Rockpointu ty samé mají o 1.000,-Kč dráž
prostě člověk musí vědět,co chce,moc se neptat....
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1238
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Vladan » pon říj 10, 2011 17:00

Tak jsem se cestou z beskyd taky zastavil kouknout do tohoto kramu. Pusobi to tam trochu jako velke skladiste.
Co me zaujalo je jejich "modry vyrobek" jedna se zrejme o jakousi radu vyrobku s "nejlepsi cenou"
Nektere tyto veci nevypadali nejhur a jsou opravdu za velmi zajimave ceny oproti zavedenym znackam.
napr. jen namatkou:
Funkcni teplejsi triko s dlouhym rukavem. V nekolika peknych barvach. Na omak velmi prijemne, zevnitr s jemnym chloupkem. Takzet spodary. cena cca 165kc
Obrázek
Tenke flisove rukavicky vhodne treba jako zalozni nebo jako vlozka do dalsich rukavic. cena cca 30kc
Obrázek
Funkcni triko s kratkym rukavem. Taky v nekolika barvach. cena cca 145kc
Obrázek
Pokud clovek nechce utracet za "znackovou" vybavu, zda se mi toto jako zajimava alternativa. Otazkou zustava kvalita. Nejake osobni zkusenosti? Nemit doma vseho plne skrine hned bych neco koupil :((
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod deckardph » pon říj 10, 2011 17:34

Týjo to sou luxusní ceny, já sem je skoro předem odsoudil jako supermarketovou značku, ale tohle jsou věci na kterejch se nedá v podstatě nic zkazit a za tu cenu to je hustý HUDY už se klepe :D
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod jedik » pon říj 10, 2011 19:46

Já tam byl asi před měsícem a byl jsem jak u vytržení, abych to tam nepovykupoval celé :D

Připadá mi to, že tam mají normální věci obyčejných i sportovnějších střihů za fakt směšné peníze. Nebo za takové, za jaké si to vlastně představuju.

Koupil jsem si tam 1x merino triko KR Quechua (630,-), 1x tenkou fleecku (130,-), 1x bavlněné tričko na doma (60,-) a 2 duše (75,-) = ~900,- Kč. Už vidím ten účet, kdybych s tím stejným vyšel z Hudy nebo RP :)

Zatím jsem intenzivněji testoval jen to merino na kole a volejbale a vlastnosti naprosto srovnatelné s Devoldem (i materiálově je to bližší Devoldu než IB). Fleecku jsem měl párkrát na sobě i na kole při zátěži a bez ztráty kytičky (taky co chce člověk zkazit na fleecce).

Takže zkušenosti zatím maximálně pozitivní. Uvidí se po roce.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Adelík » sob lis 26, 2011 14:41

Kamarád mě na Decathlon navnadil hodinkama, koupila jsem si nakonec taky digitálky za 380kč, takové fajn :) Mám odtamtud nějaké fitness tílka za 199kč, na nějaký ten spinn a indoor lezení to stačí v pohodě, rychle to schne. Nicméně tu flísku, co už někdo zmínil, za 130kč jsem si koupila dneska a je to super, takové hrubé tričko více méně, pro chlapy mají taky, plno barev :D No nejvíc jsem zvědavá na jejich ručník. Velký mikrovlákno-osuška za 180kč, vyzkouším a dám vědět. Nemám zkušenost s žádným, ale vím co mám čekat - savost, malý objem (to platí), nízkou váhu a rychle schnutí. Tak jsem zvědavá.

Myslím, že super obchod, když chcete jen něco levného, co nemusí být 100% spolehlivé. Jasně, že když půjdu na nějaký přechod tak si vemu termo třeba Craft a ne z decathlonu :P
Adelík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 26, 2011 14:33

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod VEPA » sob lis 26, 2011 16:46

Nevíte někdo jak to vypadá s výstavbou Decathlonu v Heršpicích?
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod martan » sob lis 26, 2011 21:39

má zkušenost s D. je už popsaná jinde. ve zkratce: nákup merino trika za 749-jeden výstup-jedno vypraní-reklamace kvůli zrkousení do vrtule-vrácení peněz.
jinak fleecová čepice za 74, tenké fl.rukavice za 39
s těma spokojenost
a ještě se v obchdodě člověk vyblbne při pinčesu a na kolobkách :finga:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Adelík » ned lis 27, 2011 10:05

Tak ručník ozkoušen, je to tady tenhle: http://www.decathlon.co.uk/kc-sun-orang ... 89246.html a při své velikosti 80x130cm váží super 200g (což je mnohem méně než ručníky z Hudáče, v této vel. za nějakých 500kč). Saje skvěle. Takže doporučuju :)
Adelík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 26, 2011 14:33

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Dr4k3 » ned lis 27, 2011 13:44

Adelík píše:Saje skvěle.


...teď ještě vyzkoušet, jestli náhodou taky nezačne smrdět po jednom použití jako jiné levnější rychleschnoucí ručníky. Stejný problém jako s většinou funkčního prádla z umělých vláken.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod jedik » ned lis 27, 2011 14:58

Dr4k3 píše:[...teď ještě vyzkoušet, jestli náhodou taky nezačne smrdět po jednom použití jako jiné levnější rychleschnoucí ručníky.

Tak mně zasmrádl i Jurek :?
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Prodejny