Blacklist

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » stř kvě 17, 2023 11:11

Snad to půjde zjistit, ta informace, co jsem dostal, je příliš obecná - v tomto případě nejen že jsem nikdy nebyl jejich zákazníkem, ani jsem jim nedal souhlas, naopak jsem vyslovil nesouhlas a oni ještě poslali obchodní sdělení i navzdory mému vyslovenému nesouhlasu (vše mám černé na bílém, vše jsem doložil). Tudíž předpokládám, že trest by měl být o to vyšší, že pokračovali v protizákonném jednání i přes můj výslovný nesouhlas.
Btw, kydy tý Moniky, že omylem.... Jakože mi poslali omylem hromadný email /obchodní sdělení/ jako skrytou kopii??? To myslí vážně??? Lže mi do xichtu a ještě ze mě dělá vola. Tohle ti neprojde, děvče arm2

@apuka: Mj také mařenka. Neboli maření výkonu úředního rozhodnutí.
Co je to xakru za "cestovku", brát emaily ze soukromých inzerátů na fórech a seznamkách, nejspíše i na soc sítích (nevim, ty nemám)? Chudáci, ubožáci.
CK Damon
CestovateLOVE
Pokud jste od nich někdo dostali nevyžádané obchodní sdělení, ať už do primární složky či do spamu, prosím vyplňte formulář na ÚOOÚ zmíněný výše, děkuji mockrát. Tohle se nedělá, zaměřovat se na lehce zranitelné lidi na seznamkách.... Mnoho z nich je zraněných, zoufalých, a tak skočí na něco, na co by nikdy neskočili....
Fuj, hnus, hyenismus
:vom:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Lipon » stř kvě 17, 2023 11:24

obvykle se to nedělá tak, že by cestovka procházela fóra atd.
koupí databázi od někoho třetího
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Blacklist

Příspěvekod pavproch » stř kvě 17, 2023 11:28

Tak to asi ten někdo "třetí" tu databázi prodává mj. i u Čankajšků - pravidelně/denně mi na firemní mail chodí spam i od nich (ale většinou k věci - sme strojírenská firma a ty spamy jsou většinou nabídky železa/nerezi/trubek/plechů apod.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28297
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » stř kvě 17, 2023 11:33

@pp: ha! Já hledal po všech čertech bundy a chodí mi evidentní čínský spam "Outdoor jackets supplier"...přitom tam jsem ale nikde ten email nezmínil...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » stř kvě 17, 2023 11:34

Lipon píše:koupí databázi od někoho třetího

Tak snad to bude tak, že po tom všem už takový databáze kupovat nebudou. Když zanikne poptávka, zanikne nabídka.
Otazný je, jak rychle vzniká a prodává se databáze. Když napsali 3 dny po zveřejnění inzerátu, opravdu ten kontakt vznikl prodejem databáze? Nebo ho spíš vzaly samy, socky?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » stř kvě 17, 2023 12:17

Jso lidi, dokonce i spolecnosti (casteji zahranicni), kteri to sbiraji ruzne. Nekteri robotmi, co prochazi vsechny mozne, nemozne webove stranky - i ty seznamky, prodejni portaly, ... No a nekteri to nakoupi od hackeru, kteri se nabourali nekam a stahli si databazi. V tom nejhorsim pripade is hesly a dalsimi osobnimi udaji.

No a potom jsou tam moznosti ruznych viru a jine schovane haveti, ktere sleduji i tu komunikaci - coz potom vysvetluje i "inteligentni" nabidky smerovane do zajmove oblasti dotycneho/firmy. Vsak, myslim, Avast dostal taky peknou pokutu za prodej podobnych sesbiranych info. I kdyz oficialne bez moznosti sparovani s konkretnimi osobami, ve skutecnosti to casto jde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 17, 2023 15:05

apuka píše:Jso lidi, dokonce i spolecnosti (casteji zahranicni), kteri to sbiraji ruzne. Nekteri robotmi, co prochazi vsechny mozne, nemozne webove stranky - i ty seznamky, prodejni portaly.


Kdysi mi volali, když to ještě nebylo zakázáno, z Moravských naftových dolů s nějakou nabídkou levného něčeho, už ani nevím, stejně jako jsem do té chvíle nevěděl, že je něco jako moravské naftové doly.
Řekl jsem, že o nic nemám zájem a kde vzali moje číslo. Ten pán se zakoktal a prý, že on neví, že to má na starosti sekretářka a že asi někde v inzerátu. Což asi řekl něco, co úplně neměl. V té době jsem měl inzerát s prodejem na bazoši, takže tam projížděli inzeráty a brali odsud čísla. Asi si toho za nějakou dobu všiml i bazoš nebo byly nějaké stížnosti a od té doby už jsou ta čísla skrytá, že je nutné je rozkliknout, což chápu, že je ta ochrana proti botům.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4353
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Blacklist

Příspěvekod Hafi » stř kvě 17, 2023 15:18

Jo, MND mi s nabídkou plynu volali nějaký čas po tom, co jsem tam posílal životopis na nějakou pozici (na což se mimochodem neozvali).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8426
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Blacklist

Příspěvekod lojzmen » stř kvě 17, 2023 21:01

Vážení!
Bazoš z něčeho musí žít. A matně si vzpomínám, že v souvislosti s Bazošem jsem tuhle věc kdysi četl.

Jinak, pokud jste zaregistrováni v Seznamu . . . a máte jeho Lištičku, tak on zná vaše nacionále a ví, na co na webu koukáte.

No, a pak jsou tu ty e-shopy, kde z principu zadáte nacionále, . . . a systém mají nabouraný, atd., zájemce si to posbírá, pomocí automatických nástrojů porovná podobnosti, vytvoří váš profil, protože těch e-shopů je spousta.

A upřímně. Kdo z vás má extra adresu, email a telefon jen na nákupy?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Blacklist

Příspěvekod Lipon » stř kvě 17, 2023 21:24

lojzmen píše:A upřímně. Kdo z vás má extra adresu, email a telefon jen na nákupy?


Odpovím ti protiotázkou :mrgreen:
To tak snad má každý, ne?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2023 1:05

Ja teda ne. Na to jsem moc pohodlny. Muj mail uz stejne davno mezi spamery koluje, tak co si delat zbytecny opruz. Reseni nema byt horsi nez puvodni problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Blacklist

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 18, 2023 5:49

Není důvod, aby bylo horší. Funkční je.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2023 14:56

Druhy mail bych jeste dal, ale druhy telefon ani nahodou. To by pro mne bylo vyrazne horsi, jelikoz problemy se spamem mam marginalni, vetsina se vyresi automaticky. Tj. v zasade neni co resit, tak proc si komplikovat zivot?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod lojzmen » sob kvě 20, 2023 23:42

Lipon píše:
lojzmen píše:A upřímně. Kdo z vás má extra adresu, email a telefon jen na nákupy?


To tak snad má každý, ne?


Dík za odpověď :D
Znám lidi, co mají jeden gmail, bo jim ho Android/Google nějak vnutil.

Volný/Centrum se zlepšuje, už zachytí většinu spamu.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » stř kvě 24, 2023 0:25

lojzmen píše:Volný/Centrum se zlepšuje, už zachytí většinu spamu.

Bohuzel nemuzu souhlasit. Porad mi chodi do Inboxu hromada spamu, kterou poznam na prvni pohled a kterou uz jsem Xkrat oznacoval. A ve spamu konci maily, ktere potrebuju ](*,) Se jim to uplne rozbilo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát bře 22, 2024 21:49

Blbert po odhlaseni ze spamlistu:

Děkujeme za čas, který jsme společně mohli strávit. Respektujeme, že už nechcete dostávat informace o nabídkách a ze seznamu adresátů Vás vyřadíme bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů.

Uz jsem se odhlasoval ze spousty spamlistu, v naproste vetsine jsem byl bez prihlaseni, ale vsude to fungovalo okamzite a bez kecu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » sob bře 23, 2024 3:33

Dalsi kandidat: Nowaco. Vzali jsme od nich v Blbertu listovy spenat, 400 g mrazeneho. Normalne kupuju Bonduelle, ale ten tam nemaji. Stejna vaha, cekal jsem aspon trochu podobny vysledel. Chyba lavky. Z Bonduelle jsou dve porce, z Nowaco s bidou jedna a jeste moc nevypadal jako listovy. Neveril jsem, jak malo toho bylo. Musela v tom byt namrazena pulka vody, jinak si to nedovedu vysvetlit. Uz od nich nic nekoupim :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Prodejny