Blacklist

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv kvě 20, 2021 8:11

https://www.coi.cz/podatelna/ - uz to zacina byt na podnet ... :twisted:
Pokud by Ti poslali zbozi zpet, tak nevahej a ten podnet podej. Nic Te to nestoji, oni to ale s nejvetsi pravdepodobnosti pekne pociti. Nezapomen si udelat screenshoty tech obch. podminek, kde maji uvedene misto, kam zasilat reklamaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 20, 2021 8:37

Pošta tvrdí, že doručeno. Eshop tvrdí, že nic nepřevzali. Volal jsem pravnikovi. Prý pokud jsem odeslal zboží na jejich adresu uvedenou v OR, která je uvedená na jejich stránkách, je to zcela v pořádku, nerozhoduje prý, zda jsem to odeslal tam nebo na provozovnu, že účel byl jasný - odstoupení od smlouvy, reklamace, prý nezáleží jak to nazvu, že podstatný je fakt, že vracím zboží. Každopádně mi doporučil dát jim chvíli čas a až pak na ČOI se obrátit. Jako důkaz mám prý podací lístek, jehož kopii po mě chtěl majitel poslat - na emailovou adresu, která neexistuje - 2x ověřeno telefonicky.
Nefunguje ani adresa z eshopu, ani adresa telefonicky zmíněná majitelem..
Prosím přesunout tuto diskuzi do blacklistu :evil:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 20, 2021 9:13

No... Firma tam prý jakože není, že jim jen otevřou občas vrata nebo co... Tak to převzala firma naproti (wtf u balíku do ruky?) Po telefonické konfrontaci eshopu prý mám poslat číslo účtu, kam mi vrátí peníze. To jsem zvědav... Každopádně blacklist a podnět na ČOI je nemine, už jen proto, že uvádí na eshopu nesmyslné údaje.
Edit: ani další uvedený email nefunguje, co je to za kokota??? ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 20, 2021 9:44

Důrazně varuji před nákupem na ehorka.cz.
Nevíme, zda některé naše vysílače nejsou vyřazeny z provozu, proto tuto zprávu šiřte dál všemi možnými způsoby
...
Ti kkti mi tak hnuli žlučí, že je to nechám vyžrat až do trpkýho konce. Tohle už je fakt moc, i na náš blacklist arm3
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 20, 2021 9:55

@eth: nezávidím

Mně to nedalo a kousek sem gůglil:

tohle na mě vypadlo na seznamu rizikových eshopů na čoice (ehorka v tom seznamu není)

Seznam rizikových webů ČOI již dlouhodobě přebírá například Seznam.cz a firma ESET, stačí používat antivirus od ESETu, zdarma používat Seznam doplňky, nebo tento doplněk prohlížeče Chrome, případně doplněk prohlížeče Firefox (Mozilla), či doplněk prohlížeče MS Edge a budete před uvedenými rizikovými weby neustále chráněni.


Eseta mám, sem chráněn.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » čtv kvě 20, 2021 9:57

Nezapomen jim vyuctovat sve naklady... Pokud mas tarif bez neomezenho volani, tak, samozrejme, i ty telefonaty. (Teda, pokud je chces taky nasrat, prave takoveto malickosti, male castky za hovadiny je dokazou nejvice rozpalit :wink: Stejne tak jako kdyz chteji kopii podaciho listku, tak jej zkopirovat v nejake kopirovaci sluzbe a poslat jim doklad o zaplaceni nejakych 1,50 Kc.

@PP: Ale rizikove eshopy COI jsou rizikove vetsinou (nebo mozna jen casto) z uplne jinych duvodu, nez si to myslis. Napriklad na webu neni uvedeny provozovatel a pod. Nejvetsi smejdi a opravdovi podvodnici tam casto nejsou. Takze se moc netes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 20, 2021 11:49

napřed sena to aspoň jednou pořádně vyspi, vychladneš a budeš k tomu přistupovat racionálněji
a tak zvaž, jestli brát do puntíku všechny apukovy rady, někdy takové nároky mohou působit kontraproduktivně
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » čtv kvě 20, 2021 13:18

Lipon píše:někdy takové nároky mohou působit kontraproduktivně
Muzes trochu rozvest, proc? Na vsechno z toho narok mas a vsechno jim stejne vyuctovat nemuzes - za Tvuj cas a usili Ti nikdo nic neda.

Kdyby to byl normalni problem a normalni druha strana, tak bych to neresil, ale co etheric napsal, tam je tolik preslapu a problemu na jejich strane, ze si toto fakt zaslouzi. Ja vim, ze je to vicemene zacinajici eshop, ale v soucasne dobe je tolik - i pomerne jednoduchych - moznosti si zalozit FUNCKNI eshop. Dokonce nemas problem i "zkopirovat" obchodni podminky i reklamacni rad odpovidajici zakonu.

Jako pravnik, mel bys alespon narychlo proletnout jejich obchodni podminky a reklamacni rad - jeden i druhy by byl na smich, kdyby ve skutecnosti nebyl na plac. Ty bys tam musel za dve minuty najit alespon deset veci, ktere odporuji platnym zakonum. A to mimo (ne)funkcnosti kontaktu. Co potom chces resit nejakym vyspanim, toto tam bude i zitra. (Navic se etheric na to uz vyspal a dnes ho spise jeste vice vytocili :-)).
COI by po prezkoumani uvedenych dokumentu asi jednala celkem rychle a pomerne razantne. Nebo by se ocitli rychle na seznamu rizikovych eshopu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 20, 2021 15:18

Hlavně ta nefunkčnost kontaktů, emaily byly sice doručeny, ale na zmíněné adrese si je eshop nepřečte. Nevěřím tomu, že by majitel byl zlej podvodnej vychcánek, nejspíš bude jen nevědomej hlupák, ale to ho neomlouvá, neb jak píše apuka, existuje x možností pronajmout si funkční eshop, že se o něj stará někdo jiný. Případně si to můžeš nechat udělat od někoho, kdo tomu rozumí, ale chce to zkontrolovat, zda tam nejsou chyby. Uvést platné údaje je naprostý základ
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » čtv kvě 20, 2021 16:18

No, na tom eshopu je dole (c) 2009. Pokud je to pravda, tak 11 let na vychytani problemu je docela dost. A pokud "pouze" zapomeli updatovat "nektere" udaje, tak to taky o necem svedci, hlavne vzhledem k jejich mnozstvi.
Proste pokud nekdo udela eshop a nijak se nestara o aktualizaci dulezitych udaju, navic ktere ani nemas sanci jinak zjistit, tak je to - alespon pro mne - v pripade, ze jsem na to naletel a ted mam problemy, dostatecny duvod na jejich potahovani.

Normalne to nedelam - prave ted jsem psal do Rockpointu, bo za 17 dnu ani stopy po vratce, kterou jsem podal 3.5. Normalne uz davno mam od nich dobropis i penize zpet, ale nanestesti ted jsem objednaval prvni den po nabehu na novy system eshopu a uz pri vyskladneni byl problem, ze sice poslali PPL-kem, ale v systemu byl (a stale je) vedeny jako cekajici na osobni vyzvednuti. Navic ani nemam fakturu, kterou za normalnich okolnosti dvakrat posilaji mailem a jeste je i u zakazky v mem konte na webu. Tady nic neprislo a nic neni ani na webu.
Ale neposlal jsem je s tim do haje, bo vim, ze normalne s nima neni zadny problem (teda krome bordelu v databazi a casteho nesouladu mezi skutecnym stavem na prodejne nebo centralnim skladu a tim co ukazuje eshop). Kdyby se to stalo nekolikrat, tak uz budu s nima ponekud mene privetivy a klidne na ne poslu COI. Stejne tak, kdyby tam zacal nekdo byt na mne prilis drzy, at uz v mailu nebo telefonu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » čtv kvě 20, 2021 16:22

Lipon píše:napřed sena to aspoň jednou pořádně vyspi, vychladneš a budeš k tomu přistupovat racionálněji
a tak zvaž, jestli brát do puntíku všechny apukovy rady, někdy takové nároky mohou působit kontraproduktivně

Presne to mne napadlo, nez jsem docetl az sem :)

apuka píše:Muzes trochu rozvest, proc? Na vsechno z toho narok mas a vsechno jim stejne vyuctovat nemuzes - za Tvuj cas a usili Ti nikdo nic neda.

Bingo. A prave proto nema smysl plytvat dalsim casem a resit korunove polozky treba za telefon. Proste vyridit to hlavni tj. penize, ktere jim zaplatil a jit dal.

Etheric píše:Nevěřím tomu, že by majitel byl zlej podvodnej vychcánek, nejspíš bude jen nevědomej hlupák

Ano, tak to vypada. Lidi jsou ruzne, nektere i blbe. Obcas ma clovek smulu a narazi na nekoho takoveho. S tim se neda nic delat, to je proste zivot. Jedine reseni je minimalizovat skody a priste se mu vyhnout. Jestli je na Heurece, napis tam recenzi jako varovani ostatnim, mozna dej ten podnet na COI, ale pak uz to chce mavnout rukou a jit dal.

Popravde, mne na tom celem nejvic zarazilo tohle:
Etheric píše:Tak to převzala firma naproti (wtf u balíku do ruky?

Ze je balik do ruky obvykle spis balik na postu uz vime, ale ze by byl i do jine ruky? Zas ale muzes byt rad, jinak by se ti asi vratil zpatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » čtv kvě 20, 2021 16:40

mike píše:balik do ruky ... ze by byl i do jine ruky?
Uz jsem tady parkrat psal, ze existuji pravidla dorucovani ruznych zasilek. A ano zasily neurcene do vlastnych rukou Ti v obytnych domech muze prevzit kterykoliv soused - pokud poste vyslovene nedas vedet, ze smi zasilky predavat vyhradne jen do Tve domacnosti. A jeste kdyz je zasilka pro firmu, tak dost zalezi na psani adresy, i od toho muze zaviset, komu to daji. Vsechno je dohledatelne a docela jasne napsane - a kdyz podavas balik, tak s tim souhasis (obch. podminky) :wink:
Navic netusis, jestli neni "sousedni firma" majitelem splnomocnena prevzit ty zasilky,

BTW, nejenom posta - i zasilkove firmy (PPL. DPD, DHL, ...) mohou nechat neco u souseda, kdyz Te nezastihnou. Dokonce i bez Tveho souhlasu, jen Ti daji (resp. meli by dat, to plati i pro postu) oznameni, ze komu to dorucili. Uz se to stalo nejenom mne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » čtv kvě 20, 2021 16:48

Ano, to je jasne a uz jsme to tu resili pred lety a taky se mi to stalo. Rec je ale o baliku do ruky. Podminky jsem nestudoval, ale prave u nej bych cekal, ze ho daji jen adresatovi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 20, 2021 21:20

čím víc nároků uplatňuješ, tím větší šance, že aspoň některý z nich protistrana bude moci nějak rozporovat a bude se dát prodlužovat soud
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » pát kvě 21, 2021 5:46

Souhlasím s Liponem, nárokovat si ty korunový položky mi přijde jako vysírání.. 5 korun za telefon a 2,2Kč za esemesky si nárokovat nebudu, ačkoliv na ně mám nárok, přijde mi to jako vejmrd. Například jak říkal apuka s tou korunou padesát za kopii podacího lístku. Být majitel eshopu, budu všechno natahovat jak jen to půjde už z principu... Chceš vysírat? Budu taky...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát kvě 21, 2021 17:45

:smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pát kvě 21, 2021 18:05

Vidite a moje zkusenost je jina. By me zajimalo, jestli mate vlastni s takovym postojem, co popisujete.

Ja, kdyz uz to udelam, nedelam to pro sebe - ale i pro dalsi, co by v budoucnu mohli dopadnout podobne jako ja. A uz se nekolikrat ukazalo, ze se po podobnem "ozvani se" se v eshopu udelali samo so sebou trochu poradek (nebo majitel s vedoucim, resp. "vedouci" s prislusnym clovekem obchodu) a dale se uz veci resili rozumne (nemyslim u mne, ale u jinych nakupujicich, overeno napr. v praci).
Takze je to minimalne fifty - fifty. V tom horsim pripade bych na to doplatil sam, coz ale shopu nedovolim, protoze si narokuji jen to, na co mam pravo a dokazu si to naleizte zduvodnit (a maximalne po jemnem upozorneni na moznost COI "se to vyresi", protoze i oni vedi, ze by to bylo alespon na 10000 pokuty), v tom lepsim na to nedoplati jini.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát kvě 21, 2021 21:41

Prijde mi, ze jim to spis chces dat sezrat a to, co pises, mas jako zaminku. Protoze na to opravdu nepotrebujes dostat z nich naklady do posledni koruny. Moje zkusenost je, ze trocha velkorysosti se vyplati. Na druhe strane jsou taky lidi a lidi delaji chyby. Nemam potrebu davat nekomu neco sezrat, mne jde hlavne o vyreseni problemu. Idealni je, kdyz z toho obe strany vyjdou aspon trochu se cti, do lezicich se nekope. Jina vec je, kdyby to byl zamer nebo se chovali jako hovada, ale to se tak casto nestava. Vetsinou je v tom jen chyba a/nebo lenost, lemplovstvi apod. Hanlonova britva.

BTW, mne tohle prijde i jako ten zasadni rozdil v nasich diskusich. Mne jde ciste o vec, aby tu nesmysly, ktere pises, nebyly bez odezvy a nekdo je nevzal vazne. Zato ty to beres osobne a hadas se jen pro tu hadku ;-)

Dalsi vec je opet pomer cena/vykon. Parretovo pravidlo 80:20, v tomhle pripade bude spis 90:10. Na vymozeni tech poslednich par korun by clovek mohl spotrebovat neumerne mnoho casu, druhou stranu by to akorat nasralo a mohla by zacit delat obstrukce. Etheric to pochopil. Na to, co pises, to vubec nepotrebujes. Samozrejme je dobre, aby si druha strana uvedomila, ze udelala chybu a pokud mozno ji znovu nedelala. Na to ale uplne staci opruz, ktery s tim uz meli. Rozumny clovek by ty kontakty opravil uz jen kvuli tomu, aby se to neopakovalo. Dal pomuze varovat ostatni tj. svou zkusenost zverejnit, coz uz Etheric udelal tady, muze to napsat jeste nekam na Heureku a pripadne podat podnet na COI. S tim uz bych docela vahal, jsme lidi a chybu muze udelat kazdy. Vymahani nakladu doposledni koruny by ale mohlo mit opacny efekt. Druha strana dojde k nazoru, ze jsi otravny kokot a proc by neco opravovali kvuli nejakemu kokotovi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » sob kvě 22, 2021 6:18

Ohledně apuky vidím jen dvě možnosti - buď ty korunový částky vymáhá v domnění, jak strašně jim to nandá, anebo je to škrt, co si nechá pro korunu koleno vrtat. Nebo obojí?
Hele, pokud to budu chtít někomu fakt nandat, mám nespočet jiných způsobů, kterými je můžu i fatálně zlikvidovat. Chtít po nich proplatit korunu pade je spíš k smíchu, hlavně bych si připadal jak totální kokot, chtít po někom korunu padesát #-o
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » sob kvě 22, 2021 8:30

@etheric: ani jedno. Viz dal.
mike píše:Prijde mi, ze jim to spis chces dat sezrat a to, co pises, mas jako zaminku.
Ne, nemam to jako zaminku, v takovem pripade jsem primo psal, ze jim to chci nechat sezrat, aby si to zapamatovali, nekdy i aby je to fakt nasralo. Ale...
Taky jsem napsal, ze to delam vyjimecne, a kdyz ano tak
apuka píše:Kdyby to byl normalni problem a normalni druha strana, tak bych to neresil
Toto delam pouze, kdyz druha strana nechce reagovat anebo je arogantni a drza, resp.kdyz nereaguje opakovane, tak je to COI a kdyz je arogantni a drza opakovane i po upozorneni, ze takto kamaradi nebudeme.
Bezne jsem uz prisel o spoustu nakladu u reklamaci, velkou cast (mimo muj cas) bych si mohl nechat vyuctovat, ale nedelal jsem to. Bo jsme se dokazali resit veci normalne jako lidi. BTW, co jsem spominal RP a nereagovani na vraku, taky po slusnem maikovem poptani, co a proc se deje mam za dva dny penize na uctu anvsechny zalezitosti vyresene. Mnohem radeji jednam takto.

Mozna tady jsem to trochu blbe pochopil a s ethericem jednal vedouci (teda kdyz uz se k nemu dostal) uplne normalne a slusne. V tom pripade bych ale pockal par tydnu, a kdyby stale meli na eshopu vsechno blbe, tak bychnuz dal podnet na COI - ne kvuli jejich potrestani, ale zase kvuli dalsim lidem, aby nemuseli resit to, co ja. Je to podle Tebe zaminka? Navic moje ouvodni reakce byla na toto
Etheric píše:Ti kkti mi tak hnuli žlučí, že je to nechám vyžrat až do trpkýho konce.
jako radu, jak tomu napomoci :wink:, bo maleru tam maji dost na to aby si to zaslouzili.
mike píše:mne tohle prijde i jako ten zasadni rozdil v nasich diskusich. Mne jde ciste o vec, aby tu nesmysly, ktere pises, nebyly bez odezvy a nekdo je nevzal vazne. Zato ty to beres osobne a hadas se jen pro tu hadku
Podle mne taky tady videt ten rozdil - Ty vezmes znnapsaneho pouze neco, zbytek ignorujes, tu "svoji cast" prevratis, pridas k tomu neco, co si myslis, zemjsem chtel rict (ale nerekl jsem) a timpadem reagujes na neco uplne jineho... :wink: Jo, a rad se hrajes se slovickami, abys zamlzil vyznam napsaneho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » sob kvě 22, 2021 20:04

apuka píše:Ne, nemam to jako zaminku, v takovem pripade jsem primo psal, ze jim to chci nechat sezrat, aby si to zapamatovali, nekdy i aby je to fakt nasralo.

OK, tak ne jako zaminku, ale tohle jsem myslel. Mne je to nejak cizi, nemam tu potrebu a nestoji mi to za to. Timhle zpusobem se snizis na jejich uroven nebo niz. Pokud chces jen vyresit problem, tak to predas COI, od toho je. U srazky s blbcem je nejlepsi zpusob minimalizovat skody a jit od nej co nejdal.

apuka píše:Podle mne taky tady videt ten rozdil - Ty vezmes znnapsaneho pouze neco, zbytek ignorujes, tu "svoji cast" prevratis, pridas k tomu neco, co si myslis, zemjsem chtel rict (ale nerekl jsem) a timpadem reagujes na neco uplne jineho... :wink: Jo, a rad se hrajes se slovickami, abys zamlzil vyznam napsaneho.

Nemuzu za to, ze neumis cesky a ze se vyjadrujes nesrozumitelne :twisted: Ja se naopak snazim psat jasne a srozumitelne, kdyz uz si hraju se slovy, tak kvuli vtipu a ne abych neco zamlzoval. Njn, tady je furt videt, ze mame jiny cil a ty podle sebe soudis jine ;-)

BTW, je tady jeste nekdo, kdo si mysli, ze si rad se hraju se slovickami, abych zamlzil vyznam napsaneho? Docela by mne to zajimalo, protoze mne to nikdy nenapadlo :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pon kvě 24, 2021 16:38

@apuka: narazil jsem na clanek specialne pro tebe: Víte, proč řada lidí soudí druhé podle sebe?. Prijde mi, ze je aspon ze 2/3 primo o tobe :twisted: Precti si to a zamysli se. Docela casto mi totiz prisuzujes vlastnosti a motivaci, kterou vubec nemam a ani by mne nenapadla. A tohle mi prijde jako velice dobre vysvetleni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » pát kvě 28, 2021 8:54

Peníze jsou na účtě. Komplet, opět bez odpovědi, ani sms, ani email, nic. Údaje na eshopu jsou pořád chybně.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pát kvě 28, 2021 10:09

mike píše:Prijde mi, ze je aspon ze 2/3 primo o tobe :twisted: Precti si to a zamysli se. Docela casto mi totiz prisuzujes vlastnosti a motivaci, kterou vubec nemam a ani by mne nenapadla. A tohle mi prijde jako velice dobre vysvetleni.
A Ty jsi se v tom clanku nahodou nevidel :wink:? Bo sis ted velice pekne nabehnul, bo na Tebe to (mysli projevy, ne priciny/Tve duvody, to nechci odhadovat) pasuje skoro ze 100% :lol:.

Pokud by sis lepe vnimal, jiste by sis vsiml, ze jsem Te uz mnohokrat jemne upozornil, ze delas presne to, o cem ten clanek je. Nekdy jsem Ti to ukazoval na konkretni veci, nekdy toho bylo tolik, ze jsem to uz musel zevseobecnovat. Neodvolaval jsem se na Freuda ani na zadneho jineho psychologa - stejne by to bylo zbytecne.

Tak si alespon zkus zapomenou na to, ze Ty jsi Ty a precist napriklad posledny debatu zde o ethericove reklamaci, co jsem o tom psal ja, co Ty a zkus si z toho vyvodit zavery o Tebe o o mne na zaklade toho clanku (ktery je zase - ale to musi byt - hodne zjednoduseny a zestrucneny, ve skutecnosti jsou to veci pomerne komplikovane). Uvidis, ktery z nas Ti vyjde vic. 8)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát kvě 28, 2021 15:10

Ale samozrejme, ze i ja soudim ostatni podle sebe. Proto implicitne beru lidi jako inteligentni, racionalni, ochotne se domluvit a se smyslem pro humor 8) Obcas se ukaze, ze to tak neni, ale co nadelam. A v cem ze jsem si to nabehl? :twisted:

apuka píše:Tak si alespon zkus zapomenou na to, ze Ty jsi Ty a precist napriklad posledny debatu zde o ethericove reklamaci, co jsem o tom psal ja, co Ty a zkus si z toho vyvodit zavery o Tebe o o mne na zaklade toho clanku (ktery je zase - ale to musi byt - hodne zjednoduseny a zestrucneny, ve skutecnosti jsou to veci pomerne komplikovane). Uvidis, ktery z nas Ti vyjde vic.

Tak nevim, bud mam nedostatek kofeinu v krvi, covid mi znicil mozek nebo... :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pát pro 17, 2021 14:35

Davam Warmpeace (WP), resp. jejich eshop na doprodejove veci na "mirny blacklist". Mozna nekdo jiny bude chtit taky odstoupit od smlouvy, tak at pozita s timto pristupem.

Poslal jsem jim zpet cast veci, ktere jsem si objednal (odstoupeni od smlouvy). Jako poctivy zakaznik, jsem si presel Obchodni podminky na strankach - pry mam to poslat zpet. Jedina adresa v OP je do Prahy. Kouknul jsem se na fakturu ("Proforma", platil jsem prevodem - ale jinou jsem nedostal) - vystaveno stejnou spolecnosti v Praze jako je v OP. Tak jsem to poslal postou tam a poslal mailem formular odstoupeni od smlouvy, obe veci 3.12.

9.12. prisel mail od WP, ze jim mam jim zbozi poslat na adresu... Dal jsem to necetl, bo uz jsem to poslal.
Vcera prisla upominka z Ceske posty, ze muj balicek stale lezi nevyzvednuty na poste Praha 2, pry adresat neznamy, 22.12. vyprsi lhuta a poslou mi to zpet.
Precetl jsem si znovu mail od WP - tam byla jina adresa uplne jinam nez na dokladech a OP. Napsal jsem do WP, ze nevyzvedli balicek, ze jsem to odeslal na jedinou adresu, kterou maji kde uvedenou. Dnes mi odpovedli, ze to je jenom fakturacna adresa, tam nikdo balicek nevyzvedne. Az mi prijde zpet, mam jim to poslat na tu druhou adresu. ](*,)

Sakra, je takovy problem dat do OP adresu, na ktere jsou schopni vyzvednout zbozi poslane zpatky ](*,) ](*,) ](*,) ???
To je pro mne nejaky ztraceny cas, kym vyzvednu balik, "prebalim" a poslu zpet - a jeste cekam trochu handrkovani, kdyz budu zadat zpet jedno postovne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Bruca » pát pro 17, 2021 19:49

Aha, já zas u warmpeacu s vrácením problém neměl, ale je fakt, že před vrácením ještě vždycky posílám mail a ujišťuju se s adresou. :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Blacklist

Příspěvekod Lipon » pát pro 17, 2021 19:53

Jenže apuka nic nedělá tak, jak by to udělal každý normální člověk.
Počítám, že ještě tak den dva a pošle tam čojku.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 19:57

:D mel jsem na jazyku to same, ale udrzel jsem se ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod Bruca » pát pro 17, 2021 20:04

Lipon - :-)))

Tak jsem teď naschvál kouknul a posílal jsem na tuto adresu, co mají přímo na webovkach, kupodivu jsem ji trefil na poprvé. OP nečtu, je to moc písmenek :D
https://www.warmpeace.cz/kontakty


Ale jinak některé eshopy jsou fakt dementni. Třeba wrobuv.cz. Manželka chtěla poslat boty na reklamaci. Sklad a sídlo mají ve Zlíně, tak jsem si říkal, fajn, zanesu to tam. No neexistuje. Musím to prý poslat poštou, osobně reklamace neberou. Takže jsem šel další kilometr na postu, aby to za 150 dovezli ten kilometr zpátky. No, byl jsem solidně vzteklý. Holt zlínští dementi, co dodat :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny