Blacklist

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » čtv kvě 12, 2022 10:59

@Dromedaro: Diky moc.

Zvlastni, ja jsem s nima s reklamacemi zadne problemy nikdy nemel (max. ze to trvalo tech 30 dnu, i kdyz vysledek byl kazdemu hned jasny). Ale taky je pravda, ze ja ze zasady (na zaklade svych zkusenosti) k reklamaci vzdy prikladam pruvodny dopis s co nejpresnejsim popisem vad(y), popisu pouziti veci, kdy, jak doslo k vade, atd. No a nezapominam pridat vlastny nazor na to, proc nemohlo k vade dojit mym/nasim prispenim, vyvratit ze bych za to mohl sam apod - uz mam dost zkusenosti z drivejska, jak a na co se vymlouvaji. Ani ne citace ze zakonu, ale logicke vyvraceni. Mozna to ma trochu ucinek, ze si rozmysli, jestli pouzijou obecne formulace odmitnuti.
Samozrejme to taky chce, aby se reklamovalo jen to, co je opravdu zavada a co jsem opravdu nezpusobil sam, mit trochu soudnosti (i kdyz o mne a mych reklamacich si v tomto smeru mnozi mysli svoje :wink:)

Jinak az priste Ti vrati reklamaci s takovym zduvodnenim, tak to muzes obrate dat na COI. Na jejich strankach mas formular, pres ktery to zadas a oni to posoudi. Kdyz usoudi, ze mas pravdu Ty, tak to potom resi s prodejcem. Je to ted uz jednodussi nez se dohadovat s prodejcem primo, kdyz vis, ze uznat reklamaci nechce. Nazor COI ma pro ne prece jen vyrazne vetsi vahu nez Tvuj osobni. Taky by jim mohla hrozit pokuta ve vysi, ktera by asi vyrazne prevysila ztratu z uznane reklamace. Ale zase plati - reklamovat veci, ktere na tu reklamaci opravdu jsou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod milarepa » čtv kvě 12, 2022 11:39

mám za to, že eshop ty tvé boty poslal na posouzení výrobci, ten nějak rozhodl a eshop s tím pak už těžko něco mohl udělat jiného.....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Blacklist

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 16, 2022 11:06

Nedá mi to a ještě se k tomu vyjádřím.
Tam šlo třeba o to, že jsem si koupil nízké boty do hor, určené na turistiku po vyznačený trasách bez velké zátěže.
Do hor jsem se s nimi ani nedostal, protože jsem je vzal na rozchození po městě a ani ne za měsíc se mi začala u nich odlepovat podrážka. A do zamítnutí mi napsali, že se jedná o běžné opotřebení způsobené užíváním výrobku, na které se nevztahuje záruka.¨
apuka píše: Ani ne citace ze zakonu, ale logicke vyvraceni. Mozna to ma trochu ucinek, ze si rozmysli, jestli pouzijou obecne formulace odmitnuti.

Tak já jsem jim na to argumentoval citací ze zákona opřené o logiku. Že jsem si boty koupil za účelem turistiky v horách, pro které byly boty určeny a potvrdil mi to i prodavač na prodejně, že je bez problémů můžu nosit kdekoliv v horách po ČR. A pokud bych věděl, že zboží nesplňuje vlastnosti, pro které bylo kupováno, nezakoupil bych jej. A podle zákona , pokud neuplyne více jak šest měsíců mi musí dokázat oni, že se jedná o běžné opotřebení, které jsem způsobil já a ne o vadu výrobku.

apuka píše:.Zvlastni, ja jsem s nima s reklamacemi zadne problemy nikdy nemel (max. ze to trvalo tech 30 dnu, i kdyz vysledek byl kazdemu hned jasny).

Tak já tam viděl vícero zákazníku, kteří si u pultu vyzvedávali rozhodnuti o reklamaci se zamítnutým výsledkem a ti jen naštvaně odešli.

milarepa píše:mám za to, že eshop ty tvé boty poslal na posouzení výrobci, ten nějak rozhodl a eshop s tím pak už těžko něco mohl udělat jiného.....

No nevím, už si to nevybavuji přesně a ta rozhodnutí už jsem vyhodil. Ale mám za to, že rockpoint to předával k posouzení nějakému svému oddělení, které to vyhodnocovalo.
A navíc, plno eshopů jen přeprodává zboží, ale reklamované zboží nepřeposílají výrobci k posouzení, ale sami hned vymění špatné zboží za jiné nebo vrátí peníze.
A evidentně s tím eshop mohl udělat něco jiného, když mi tu reklamaci poté uznali a peníze vrátili.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pon kvě 16, 2022 12:28

Dromedaro píše:ani ne za měsíc se mi začala u nich odlepovat podrážka
Tak po odmitnutim takove reklamace - at by to byla jakakoliv bota, krome spolecenske obuvi koupena v jakekoliv prodejne, vcetne Baty, Deichmannu a pod bych se na ne okamzite vyprdnul a obratem bych boty poslal do zkusebniho ustavu na znalecky posudek. I kdyby to bylo jen male odlepeni, protoze vim, ze kazdou dalsi vychazkou se bude zvetsovat. Kdybys nechtel do zkusebniho ustavu s proplacenim posudku (ktery Ti v pripade uznani reklamace musi proplatit), tak obrate preposlat fotky a vsechny doklady a vyjadreni od nich na COI.

Za mesic se jednoduse nesmi odlepit jakakolv podrazka od jakekoliv boty pri normalnim noseni (tj. ne namacet v potoku u bot urcenych vyhradne do sucha, ne nechavat cely den primo na slunci, nejlepe v uzavretem aute - lepidlo zmekne a prestava drzet, a pod.). Toto nemuze byt bezne opotrebeni a taky toto zadny vyrobce nenapise.

A jo, reklamace se nejdrive resi nekde v nejakem "ustrednim reklamacnim oddeleni" spolecnosti za stolem, obcas u nekterych prodejcu i bez toho, aby meli v rukou dotycny reklamovany predmet.
Dromedaro píše:já tam viděl vícero zákazníku, kteří si u pultu vyzvedávali rozhodnuti o reklamaci se zamítnutým výsledkem a ti jen naštvaně odešli
Coz je nejhorsi, co se muze udelat - pokud meli opravnene reklamovane veci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 16, 2022 13:36

apuka píše:Tak po odmitnutim takove reklamace ..... bych se na ne okamzite vyprdnul a obratem bych boty poslal do zkusebniho ustavu na znalecky posudek ....... Kdybys nechtel do zkusebniho ustavu s proplacenim posudku (ktery Ti v pripade uznani reklamace musi proplatit), tak obrate preposlat fotky a vsechny doklady a vyjadreni od nich na COI.


Jsem se zapomněl vyjádřit k té ČOI a tímto si mi to připomněl. Já jsem po mých zkušenostech nepochopil, k čemu ta ČOI vlastně je. Protože jsem se po zamítnutí této první reklamace samozřejmě obrátil na ČOI, kde jsem jim problém popsal a poslal i fotky. A ČOI mi odpověděla, že si mám nechat udělat znalecký posudek od soudního znalce, který je placený, ale že pro obchod není takový posudek závazný i v případě toho, že uzná, že je právo na mé straně. Pouze zvyšuje mé šance v případě soudního sporu. To samé mi zaslali i při jiných stížnostech.
Se ani nedivím Ethericovi, že se už dále nechtěl dohadovat při své zamítnuté reklamaci s Tilakem. Já už to začínám mít stejně, i když jsem se teda prozatím odvolával tak dlouho, až mi to uznali. Když si třeba jen u těchto reklamací vybavím, kolik mě to stálo času a vyřizování. Asi je nejlepší, jak píšeš, to tam vše odargumentovat, odcitovat ze spotřebitelských zákonů, atd, hned při první reklamaci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pon kvě 16, 2022 14:02

K te COI je tezke se vyjadrit - ono hrozne moc zalezi, co jim napises a vlastne co od nich chces. Oni neposuzuji, jestli je reklamovana vada opravdu na reklamaci, to muze jen zkusebni ustav, resp. soudni znalec. Ale mohl ses odvolat na to, ze Ti neprokazali, zes za vadu opravdu mohl Ty, ze zatajili, ze vydrz tech bot je tak mala, atd - proste ze nedodrzeli literu zakona, ze klamali spotrebitele.
Toto vsak zavisi i od toho, co se reklamovalo a jestli se napsal pruvodny dopis, tj. jestli byl prodejce informovany o tom, ze neuvedl kratkou vydrz bot, ze Ty bys pri uvedeni takove informace boty nekoupil, ze jsi dodrzoval vsechny instrukce k pouzivani, atd., atd. Tj. zes jim tam uvedl, ze pro Tebe je pri neuznani reklamace ta vada neco, o cem jsi nemohl vedet a kdybys o tom vedel, tak by zasadne ovlivnilo Tvoji volbu.

Maji pravdu i v tom, ze pro obchod neni zavazny "Tvuj" znalecky posudek. Ale na druhe strane je to hodne silny prostredek a je uz jenom na nich, jestli pujdou do rizika, ze Ti zase napisou bez dukazu, bez vyjadreni stejne hodnoty jako znalecky posudek ze je to "bezne opotrebeni" a risknou pripadnou soudni zalobu (nebo alespon mediatora). Tim posudkem ukazujes jeste vice, ze jsi ochotny to dat advokatovi a jit na soud - a mas v ruce zbran, kterou oni mohou eliminovat pouze stejne silnou zbrani, jinym znaleckym posudkem. Coz jim vetsinou zadny znalec neudela, protoze - mas li pravdu - riskuje ztratu povoleni delat znalce. No a obchodu taky jde o to, ze bude hradit soudni poplatky i Tve vydaje na zastoupeni advokatem, pokud vyhrajes. Tj. casto radove vyssi castky nez hodnota zbozi.

Presne kvuli podobnym vecem ja klidne napisu k reklamaci 4-5-strankovy pruvodni dopis s presnym popisem vad(y), jak jsem boty pouzival, jak jsem je osetroval, kolik a v jakem terenu jsem nachodil, proc nemuze byt vada zpusobena pouze "pouzitim" a byt "beznym opotrebenim", i to, ze vedet ze je takova vada "normalni" a ne na reklamaci, tak bych to nikdy nekoupil a v takovem pripade neuvedeni povazuji za vedome klamani spotrebitele. Atd., Atd. I s fotkama - a pokud je to mozne, tak klidne i zajdu za nejakym sevcem v okoli a v pripade nejasnosti se jej zeptam, co si o tom mysli, za pivo nebo pod. vetsinou ale i bez toho Ti to rekne. Casto se dozvis zajimave informace, ktere Ti okamzite ozrejmi, kde a kdo pri vyrobe udelal chybu - coz tam samozrejme muzes taky uvest, vcetne, ze to mas od odbornika-sevce.

Jo, napsat to vhodne trva dost dlouho - ale taky kdyz uz neco (boty) reklamuji, nebyva to za dve stovky. Casto, kdyz nekomu ukazuji, co jsem napsal, tak si tukaji na celo, co za hovadinu tam pisu (vsak se koukni i tady na OF, kolikrat si rikaji, ze vymyslim a ze je to "bezna vec" i kdyz to tak rozhodne neni) - ale v drtive vetsine to zafunguje. Minimalne tim ukazujes, ze Ti vysledek reklamace neni jedno a ze klidne pujdes dal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » pon kvě 16, 2022 18:07

apuka píše:kterou oni mohou eliminovat pouze stejne silnou zbrani, jinym znaleckym posudkem.

Takových najdeš.. Třeba v mém případě - nemá náhodou pan majitel známosti v místní technické? Tito lidé mívají dlouhé prsty a když si spočítáš všechno tohle, vyjde tě nejlíp reklamovaný předmět vyhodit a koupit jiný...
I když vymůžeš zpět peníze, kdo ti vrátí čas? O nervech ani nemluvě...
Už se radši držím obchodů, kde mám vyzkoušeno, že problémy nejsou. Jenže ne vždy a ne všechno tam maj, že...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pon kvě 16, 2022 18:36

@Etheric: Uvedom si, ze pokud jako znalec kamaradovi udelas znalecky posudek, ktery bude protirecit jinemu, tak soud by naridil novy treti strane (pokud by nebyl u nas, tak v zahranici). No a pokud by se pri tom ukazalo to kamaradceni a nejake evidentne nepravdive tvrzeni, tak dotycnemu znalci hrozi samostatne soudni rizeni na odebrani licence soudniho znalce - a je velika otazka, jestli toto bude ochotny absolvovat jen pro kamarada a par tisic Kc. Jemu to v podstate muze zrusit hodne dobre vynasejici zivnost s kulatym razitkem.

Dalsi veci je, ze u obleceni je docela mozne, ze uz prvni znalec to obleceni znici tak, ze dalsi posudek z nej uz nikdo nemuze udelat. Toto je naprosto v poradku, nekdy to jinak nejde, musis to uplne rozebrat, delat rozbory, ktere jsou destruktivni, atd. To same nekdy pri testovani obuvi - znalec Te predem upozorni, ze pri testovani muze dojit k neopravitelnemu poskozeni nebo zniceni obuvi a musis s tim vyslovene pisemne souhlasit. V takovem pripade uz dalsi znalec moc nezmuze.

Je jasne, ze clovek si radeji potom kupuje veci od jineho. Jenze trochu problemem je, ze Ty nikdy nemas vztah s vyrobcem/dovozcem, ale vzdy s prodejcem, alespon co se tyce reklamace. Muzes sice zkontaktovat vyrobce a domluvit si primo s nim vyrizeni reklamacni opravy, ale to je mimo bezny zakonny ramec, dokonce by ani prodejce nemusel jeho opravu uznat jako jednu probehlou reklamaci, napr. kvuli prodlouzeni zarucni doby. Stejne tak TI vyrobce nevrati penize, atd.
No a blby prodejce Ti muze "znicit" sebelepsi vyrobek od sebsolidnejsi spolecnosti. Viz (nejenom) mikova zkusenost s prodejcem Moravcikem.

Co se tyka prodejcu, tam zase muze byt slusny, ale vyrobce muze byt pitomy a neuznavat reklamaci (viz prakticky sam sebe s Tilakem - i kdybys koupil bundu napr. v Hanibalu nebo jinde, stejne bys to dostal zpet neuznane s poznamkami od vyrobce...).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » pon kvě 16, 2022 20:06

apuka píše:Ty nikdy nemas vztah s vyrobcem/dovozcem, ale vzdy s prodejcem

Blbost. Hodně věcí jsem koupil od výrobce přímo. A několik věcí i přímo u výrobce reklamoval.
Tilak, Direct Alpine, High Point a spousty dalších, když koupíš přímo u výrobce, reklamuješ i přímo u výrobce.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pon kvě 16, 2022 20:09

V tom pripade je vyrobce zaroven prodejcem a plati to. Reklamujes tam, kde jsi koupil. Mozna se nekdy muzes dohodnout s vyrobcem primo, ale to ciste jeho ochota nad ramec pravidel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » pon kvě 16, 2022 20:12

Dohodnul jsem se kdysi přímo s DA, jelikož reklamovat u Adamsport, který jsem tu dával na blacklist,... S nima se nedalo domluvit. Tak jsem to prezentoval DA a domluvil se přímo s nima. Všechno úplně v pohodě, oni si to nejspíš pak nějak s obchodem vypořádali, nevím... Ale je pravda, že málokterý výrobce je tak ochotný. Třeba DA jo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pon kvě 16, 2022 20:18

To je pekne plus pro DA, ale je to nadstandard, zadnou takovou povinnost nemaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » úte kvě 17, 2022 5:41

Já vím, že mě mohli s klidným svědomím poslat k šípku, respektive eshopu, kde jsem nakoupil... Ale neudělali to, naopak, vše proběhlo tak, jak jsem navrhnul. Jen by mě zajímal ten konec, jak oni si to pak pořešili s eshopem. Ale to už se nedozvím.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » úte kvě 17, 2022 10:27

Ja jsem taky s DA uz resil reklamaci bundy, dokonce koupeneho v DE a resilo se to vymenou za jiny novy kus. Ale v tomto pripade DA asi nemuselo resit nic s eshopem, oni prakticky o nic neprisli - stejne by bunda skoncila u nich a ja bych (mozna) dostal novou, jen by se to posilalo nekolikrat zbytecne. Taky jsem si vzal na sebe zaplaceni postovneho k nim, coz by mi eshop mel normalne uhradit. Nerseli jsem to i kvuli tomu, aby oni nemuseli resit.

I ted s bundou Yungay jsem to nejdrive komunikoval s DA, ale spise abych se dozvedel, jestli je to normalni chovani nebo vada. Ale reklamace nakonec probehla pres prodejce, tak to chteli i v DA.

Ale tyto pripady jsou presne, jak to pise mike - dobra vule vyrobce. Smluvni vztah byl vzdy jen mezi mnou, zakaznikem a eshopem. Samozrejme, kdyz vyrobce i prodava, tak v tom pripade muze byt vztah primo s nim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pát pro 9, 2022 16:50

Nerekl bych, ze primo na blacklist, ale pomerne slusna neserioznost s komunikaci... Mozna nekdo si na to vzpomene v budoucnu.

Boatpark.cz - v pondeli rano po osme jsem tam objednaval (a zaplatil) neco, co byla dostupnost "na dotaz". Vedel jsem, ze dovozce to ma na sklade a odesila hned, takze jsem si myslel, ze to bude pomerne brzo odeslane. Vecer v pul sedme mail "nemame skladem, zjistime, kdy se to muze naskladnit na prodejnu". Vcera odpoledne jsem jim napsal, ze jsem jeste nedostal odpoved s jizlivou poznamkou, ze za tri a pul dne dny by se to zjistit uz dalo. Zase zadna odpoved do dnesniho odpoledne. Tak jsem objednavku zrusil, na to pomerne rychle odpovedeli, ze posilaji penize zpet.
Mimochodem, mezitim se u toho zbozi se cena zvedla skoro o tretinu (jsem to objednaval kvuli moc dobre cene), takze bych trochu cekal, ze stejne by mi napsali, ze sorry, cena se zmenila - ale to jenom odhaduji.

Neni to zadny "panelakovy maly eshop", maji velkou prodejnu v Praze. Uz jsem u nich nakupoval, tehdy to meli skladem - na osobni odber to bylo pomerne v pohode.

Kdyby mi napsali, ze mam zjistit, kdy by to k nim doslo, za jeden kratky telefonat bych to u dovozce zjistil. Kdybych mel hodne prace, tak za pul dne se k tomu urcite dostanu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod EjdouuRotacak » pát pro 9, 2022 17:12

Tohle je tu standard?
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Blacklist

Příspěvekod Lipon » pát pro 9, 2022 22:20

Definuj "tu" a definuj "standard" :D
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 22:34

Jeste by nebylo spatne definovat "tohle" :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2023 15:16

dm drogerie. Asi nejhorsi eshop, co jsem za posledni roky videl. Nelogicke, polofunkcni, spatne informace o cene za dopravu, pri registraci vyzaduje nesmysly jako datum narozeni. A kdyby to aspon fungovalo... Kupoval jsem neco, co rusi, takze jsem kouknul na prodejny v Praze, kde to jeste je a v stavili jsme se pro to. V jedne to na regale nebylo podavacka to odmitla jit hledat, v druhe sice hledala, ale nenasla. Takze jsem zkusil v te prvni objednat vyzvednuti na prodejne, pak to pripravi predem. A kdyz uz jsem to delal, objednal jsem jeste neco. Zanedlouho prisel dlouhy a neprehledny mail, ze objednavka je pripravena k vyzvednuti, ovsem nekde uprostred v nem bylo Omlouváme se, ale některé objednané zboží již bohužel není z důvodu vysoké poptávky ve Vámi vybrané prodejně skladem. Coz bylo samozrejme to, kvuli cemu jsem to objednaval #-o A ke vsemu jeste tvrdili, ze chteji doklad totoznosti nebo ten mail. Vsude jinde staci PIN. Realne nakonec stacilo jmeno.

Pisu to sem, protoze neco tak mizerneho a takovy bordel uz jsem dlouho nepotkal. Ucet jsem prave smazal, s timhle uz nechci mit nic spolecneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » stř bře 8, 2023 16:07

mike píše:chteji doklad totoznosti nebo ten mail. Vsude jinde staci PIN
Nemel jsi tam neco alkoholoveho nebo chemickeho? Na to musi pozadovat obcanku - ale v tom pripade by mail stacit nemel.

Jinak mi to prijde divne, uz jsem u DM nekolik veci na prodejnu objednaval (bylo to jednodussi nez zajit do prodejny a hledat, kde to maji) a bez problemu. Obcanku rozhodne nechteli, mail (nebo SMS?) mozna ano, uz si nepamatuji.

Jinak "vsude jinde staci PIN" rozhodne neni pravda. Rockpoint, Hudy, 4camping, Kronium, ... - nikde zadny PIN neposilaji. Daji to na jmeno - ale pravda, ze vetsinou platim kartou na miste, nevim, jak by to bylo v pripade uz zaplaceneho zbozi.
PIN Ti posilaji spise dopravni sluzby, ale to je neco jineho, to (ten PIN) nema primo s eshopem ani s prodejnou nic spolecneho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2023 16:13

Ne, nic, co by obcanku vyzadovalo. V mailu je napsano tohle: Při vyzvednutí předložte jakýkoliv doklad totožnosti nebo tento e-mail. Ze na to realne kaslou je jina vec.

Myslel jsem to tak, ze kdyz nestaci jmeno, staci PIN. Pripadne cislo objednavky. Oboji si muzes napsat na papirek. Tady byl v mailu carovy kod, ktery by zrejme meli vyzadovat.

Ale to byla jen tresnicka na dortu, slo mi o ten eshop a bordel ve skladu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » úte dub 25, 2023 17:31

Dávám sem cestovku /či co to je/ CestovateLOVE
Nikdy jsem s nimi neměl nic společného, ale nějak získali můj email a furt mě spamujou, ačkoliv opakovaně píšu, aby mi přestali posílat tato nevyžádaná obchodní sdělení. Ale furt mi to posílají. Není takový jednání v rozporu se zákonem?
S nimi bych nikam nejel ani zadarmo, už jen kvůli tomu, jak vlezlým a otravným způsobem propagují své akce.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » úte dub 25, 2023 20:05

Je v rozporu se zakonem. Muzes je nahlasit na Cesky telekomunikacni urad, myslim. Nebo si na jejich maily udelat filtr, ktery je bude mazat nebo jim je preposle zpatky s peprnym dovetkem.

Nevim, kde mas mail, mne u Centra staci kliknout na Nahlasit spam, cimz se odsune do Junku a priste uz tam konci automaticky. Popravde, mivam spis opacny problem, ze mi tam konci maily, ktere by nemely a musim pro ne delat vyjimky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » úte dub 25, 2023 20:15

Do spamu mi to padá, ale padají tam i věci, co by neměly, takže do tý složky lezu. Vždy je tam pár mailů od nigerijských podvodníků a x mailů od týhle "cestovky", občas tam objevím něco, co mezi spam nepatří.
Jde mi o princip, jsou to Češi, několikrát jsem jim psal, aby nespamovali, ale furt spamujou. Mám tedy chuť tomu obětovat čas a udělat jim problém, čistě z principu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Blacklist

Příspěvekod Lipon » úte dub 25, 2023 20:15

Zasílání spamu i přes žádost o zastavení nahlaš na ÚOOÚ.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » stř dub 26, 2023 7:48

Etheric píše:Jde mi o princip, jsou to Češi, několikrát jsem jim psal, aby nespamovali, ale furt spamujou.
Jo, zajimave je, ze mnoho spolecnosti po Tvem odhlaseni z jejich spamu nic neposilaji, ale po case (nekdy po mesici, nekdy po dvou-trech, nekde po pul roku) najednou zase zacnou, i kdyz jsem v mezidobi od nich nic nekupoval, ani jsem na jejich strankach nebyl. Kdyz se ozvu, dokola se opakuje stejna vymluva, cca: "nejak nam system zblbnul a vymazal priznak neposilani", resp. alespon nekde se tvari, ze presli pod novou verzi systemu. Zajimave ale je, ze nikomu se nenastavuje jako prvni automaticka volba "nechci spam".

Nejsou to jen nejake male a malo zname eshopy, ale obcas i docela velke a zname. Pri zmene systemu to napr. udelal Rockpoint (ale jim se nepovedlo radne naimportovat uzivatelske udaje ze stareho systemu, tj. tam nejsou zadne predchozi objednavky, jen nejzakladnejsi udaje nutne pro platbu (adresa, jmeno, mail)

Ale to, co popisujes, je uz trochu jineho a pri opakovani souhlasim s Liponem - nahlas to.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » stř dub 26, 2023 8:32

Už se stalo. Kancelář poslala zprávu, že prý omylem... Tak jsem jim napsal, že to jim je prd platné, vše mám černé na bílém, včetně vysloveného nesouhlasu a kopie má již úřad.
Oni prostě vzali můj email (vim dokonce kde) a bez souhlasu začali posílat obchodní sdělení. Již dříve jsem jim psal, aby toho zanechali, marně. Tak teď to mají. Doufám, že pokuta jim pomůže přehodnotit způsob, jakým propagují své akce.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » stř kvě 17, 2023 10:01

Tak moje stížnost vyřešena. Bohužel z ní nevyčtu, zda dostali pokutu a jakou...

Na základě předmětného podání učinil Úřad základní opatření k zamezení rozesílání obchodních sdělení v rozporu se zákonem č. 480/2004 Sb., a tedy směřující k nastolení stavu, kdy obchodní sdělení budou v souladu s § 7 tohoto zákona zasílána pouze zákazníkům nebo dalším osobám na základě jejich souhlasu. Šíření obchodních sdělení subjektem, na který jste upozornil ve své stížnosti, bude Úřadem v rámci jeho dozorové působnosti nadále sledováno.

... Přišel mi od nich spam i na jiný email, též nahlášeno. Založím ještě jeden mail a dám to tam, kde vzali ty dva předchozí. Schválně, jestli přijde další spam. Vyhlašuji boj CK Damon /CestovateLove/ a nepřestanu, dokud nezmění svůj přístup k propagaci svých akcí nebo nezkrachují kvůli pokutám. Nasrali špatnýho člověka arm4

Tímto vyzývám všechny, kterým od dané pochybné cestovky chodí spamy, aby je též nahlásili, děkuji :prayer:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 17, 2023 10:46

Podle mě by to mělo jít zjistit, jaký postih dostali.
Nevím, ale měli by ti sdělit na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, jestli se teda na to vztahuje. Jim zkus napsat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » stř kvě 17, 2023 10:59

@Etheric: podle vseho Ty jako stezovatel nejsi ucastnikem spravniho rizeni, tudiz - ale to je pouze moje domnenka - nemas pravo vedet informace o konkretnim vysledku spravniho rizeni.

Kazdopadne jim zase nahlas stiznost, ze se Ti objevilo dalsi obchodni sdeleni na dalsim Tvem emailu, na ktery jsi jim nedal zadny souhlas. To by mohlo vest k dalsimu spravnimu rizeni (pokud to prvni bylo ukonceno), ale to uz by bylo opakovane poruseni, navic pokud by Ti to poslali az po puvodnim rizeni, tak - ale zase jen podle mne - uz by to mohlo byt i poruseni verdiktu rizeni. Coz by melo vest - zase moje domnenka - k prisnejsimu verdiktu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny